Enlisted

V posledních letech jsme byli svědky mnoha videoher, které se odehrávají během druhé světové války. Tyto hry často slouží nejen jako zdroj zábavy, ale i jako prostředek, jak přiblížit historické události širšímu publiku. Mezi tyto tituly brzy přibude další zajímavý přírůstek – Enlisted od vývojářského studia Darkflow Software.

Na první pohled může Enlisted působit jako další hra ze žánru druhoválečných stříleček, avšak již první informace naznačují, že půjde o mnohem ambicióznější a unikátnější projekt.

Hrát online

Vývoj a ambice

Vydavatel Gaijin Entertainment oznámil Enlisted již před čtyřmi lety, ale až nyní se hra chystá vstoupit mezi širší publikum v rámci předběžného přístupu.

Vývojářské studio Darkflow Software, známé svým battle royale titulem Cuisine Royale, se tentokrát vydává na ambicióznější cestu s cílem odlišit Enlisted od ostatních multiplayerových stříleček. Klíčovými slovy jsou zde historičnost a úkolovost, což hru výrazně odlišuje od běžných „stříleček“.

Historické bitvy a úkoly

Enlisted se zaměřuje na nejznámější bitvy druhé světové války a snaží se o věrné ztvárnění jejich průběhu skrze vytyčené úkoly. Hráči nebudou omezeni pouze na pěší boj; hra nabídne i možnost ovládat tanky a letadla. Jako první bude představena bitva o Moskvu v zimě 1941, s plány na další známé konflikty jako je vylodění v Normandii a bitva o Berlín.

Technologie a grafika

Enlisted běží na enginu Dagor, který je již známý díky hrám jako Cuisine Royale a War Thunder, avšak pro potřeby Enlisted byl výrazně upraven a vylepšen o ray tracing, což přináší uvěřitelnější a působivější svět.

Hra bude exkluzivně v předběžném přístupu dostupná na konzolích Xbox Series X/S, kde na Xbox Series X nabídne 4K rozlišení a na Series S 1440p, přičemž na obou konzolích by měla běžet ve stabilních 60 FPS.

Budoucnost a dostupnost

Enlisted má ambice stát se free-to-play titulem, avšak pro přístup k Game Preview na Xboxu je třeba zakoupit Founder’s Pack. Kdy přesně hra vyjde na dalších platformách zatím není známo, ale je jasné, že Enlisted si klade za cíl nabídnout hráčům unikátní zážitek, který kombinuje akční prvky s důrazem na historickou přesnost a úkolovost.

Hrát online

Závěr

Enlisted se jeví jako slibný přírůstek mezi druhoválečné střílečky, který má potenciál oslovit nejen fanoušky žánru, ale i ty, kteří hledají hlubší a smysluplnější herní zážitek. S podporou zkušených vývojářů a inovativním přístupem k hernímu designu by Enlisted mohl přinést svěží vítr do někdy poněkud stereotypního žánru. Jen čas ukáže, zda se tato ambice podaří naplnit, ale již nyní je jasné, že Enlisted si zaslouží pozornost.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (112 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo