This War of Mine

Spousta počítačových her se odehrává ve válečném období, patří mezi ně i This War of Mine – strategická survival hra, inspirovaná skutečnými událostmi. Tentokrát si ovšem nezahrajete na vojáky, ale budete na opačné straně – podíváte se na válku očima obyčejných lidí, kteří se snaží ji přežít.

Porovnat ceny hry

Základní informace o hře

Hra This War od Mine byla vydána 14. listopadu 2014 pro počítače, v dalších letech pak i pro mobily a herní konzole. Vyšla k ní také celá řada doplňkových balíčku (DLC), dostupné jsou např. na Steamu. Autorem hry je polská společnost 11 bit studios, která pro počítače a konzole vydala i řadu dalších her, úspěšný byl např. Frostpunk nebo Anomaly: Warzone Earth.

Tato survival válečná hra je specifická tím, že v ní nehrajete za elitní vojáky, ale naopak za skupinu civilistů, kteří bojují o přežití ve městě, jež je během válečného konfliktu obléhané. Řešíte tak např. nedostatek potravin a léků, hledáte předměty, které vám pomohou přežít, vyrábíte různé věci,
udržujete svoji skrýš apod.

Další věcí, v níž je This War of Mine originální, je její grafické zpracování. Pro maximální atmosféru je totiž hra stylizovaná do kresby uhlem a přináší tak ještě silnější zážitek.

Stolní hra This War of Mine

Na motivy počítačové hry This War of Mine vyšla i stejnojmenná desková hra. Dá se stále koupit i na mnoha českých e-shopech, není to ale úplně levná záležitost (ceny se pohybují okolo 1 500 Kč). Hra je každopádně nesmírně propracovaná a fanouškům strategických deskovek s válečnou tematikou se dá rozhodně doporučit.

Na čem se dá hrát?

Tato survival hra vyšla prakticky na všechny myslitelné herní platformy. Zahrát si ji můžete na stolním počítači i notebooku (dostupná je nejen pro PC s operačním systémem Windows, ale i pro Linux a macOS), vyšla i pro herní konzole – konkrétně pro PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Hrát se dá dokonce i na mobilních telefonech a tabletech, vyšla jak ve verzi pro Android, tak i pro iOS.

Alternativy ke hře This War of Mine – podobné hry

Máte rádi hry o přežití? Vybrali jsme pro vás pár tipů na podobné survival hry, které by vás mohly bavit:

  • Frostpunk – budovatelská strategie z roku 2018 od stejného tvůrce jako This War of Mine (11 bit studios). Odehrává se v roce 1866 v zamrzlém městě, kde se stanete jeho správcem a bojujete o přežití. Vyšla pro počítače, PlayStation i Xbox, letos (2024) se plánuje její druhý díl.
  • Sheltered – postapokalyptická hra o přežití z roku 2016, stáváte se v ní správcem protiatomového krytu, v němž se ukrývá rodina. Sheltered se dá hrát na počítačích, konzolích i mobilních telefonech, na Steamu je dostupný i druhý díl.

Často kladené dotazy

Kolik stojí hra This War of Mine?

Cena hry závisí na tom, pro jaké zařízení si ji budete kupovat a o jakou verzi hry jde. Např. na Steamu ji mají za 18,99 eura, řada e-shopů ji ale nabízí i za méně než 100 Kč. Na PlayStation se dá sehnat za cenu kolem 400 Kč, podobně i na Xbox. Často bývá na různých platformách ve slevě.

Můžu si This War of Mine zahrát i na telefonu?

Ano, hra je dostupná jak pro telefony a tablety s Androidem (za 309,99 Kč), tak i pro zařízení od Applu (za 399 Kč).

Je hra This War of Mine přeložená do češtiny?

This War of Mine má podporu 13 jazyků, kromě angličtiny je např. v němčině, španělštině, francouzštině, polštině nebo japonštině. Do češtiny ale bohužel hra přeložená není.

Shrnutí

This War of Mine je velmi kvalitní a dobře hratelná strategická hra se skvělou atmosférou. Přináší zajímavý herní zážitek a je dostupná na všechny platformy, od PC přes konzole až po mobily. Pokud vás baví hry o přežití s válečnou tematikou, tato survival hra by se vám mohla líbit. K dostání je na Steamu nebo v různých internetových obchodech.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Upřímně řečeno, nikdy jsem neholdoval ničemu, co bylo vytvořeno podle skutečné události, ale v tomto případě jsem udělal výjimku, protože ta hra je prostě vynikající. This War of Mine má velice dobrou hratelnost, parádní atmosféru a je kvalitní. Hraji jí na počítači a vždy jsem doslova pohlcen.

Přidat komentář

Recenzer
Logo