Hry na PC

Počítače se staly součástí každodenního života v mnoha domácnostech. Denně jsou využívány k práci, studiu i zábavě. Počítač mnozí využívají ke sledování filmů, ale především při hraní her. Počítačové hry jsou velmi oblíbené u všech věkových kategorií, vybrat nejlepší hru je prakticky nemožné, protože každému vyhovuje jiný žánr.

Abyste mohli počítačové hry hrát, budete potřebovat pouze dostatečně výkonné PC. Zejména při hraní závodních her můžete přikoupit příslušenství, které vám hraní ještě více zatraktivní.

Porovnat ceny her na PC

Nejlepší hry na PC

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Diablo 3: Reaper of Souls 94 % 904 Kč Zobrazit Mall.cz
2. GTA 5 93 % 298 Kč Zobrazit eshop.kak.cz
3. Battlefield 3 92 % 239 Kč Zobrazit Apollos.cz
4. The Sims 4 91 % 499 Kč Zobrazit Originalky.cz
5. Call of Duty: Modern Warfare 3 89 % 379 Kč Zobrazit Tbgames.cz

Typy

Počítačové hry lze rozdělit do několika skupin podle žánru. Zahrát si můžete sportovní, závodní i akční hry. Oblíbené jsou i strategie, logické hry nebo simulátory. Malým dětem jsou určeny jednoduché dětské hry.

 • Sportovní – sportovní hry můžete hrát jako jednotlivec i s dalšími spoluhráči. Vyzkoušet si můžete prakticky jakýkoliv sport, či sportovní událost. K nejoblíbenějším patří pravděpodobně hokejové nebo fotbalové hry.
 • Závodní – závodit můžete s jakýmkoliv dopravním prostředkem, nejčastěji to jsou pochopitelně formule nebo motorky. Ale adrenalin si můžete i prostřednictvím letadel, stíhaček či stařičkých veteránů.
 • Akční – v akčních hrách budete bojovat s různými protivníky. Tyto hry jsou náročné na rychlost i postřeh. Mezi akční hry patří různé střílečky či bojové hry.
 • Strategie – mezi nejoblíbenější pravděpodobně patří budovací strategie, které vám umožní vytvořit si vlastní svět. Kromě nich si můžete zahrát realtime nebo tahové strategie.
 • Logické – pokud máte rádi hádanky a nebojíte se pustit do řešení různých zapeklitých úkolů, budou pro vás logické hry tím pravým odreagováním.
 • Simulátory – další oblíbené hry simulují běžné činnosti a různé práci. V těchto hrách se můžete stát doslova kýmkoliv.
 • Adventure – tyto hry vám umožní prožít příběh. V těchto hrách je vaším úkolem hledání a používání předmětů, řešit můžete hlavolamy. Po čas hry se budete dostávat do dalších míst. V některých hrách je hlavní hrdina vidět, v jiných scény uvidíte pouze jeho očima.
 • Dětské – jednoduché hry, s oblíbenými dětskými postavami mají děti nejen zabavit, ale také podporovat jejich rozvoj. V těchto hrách je často nutné řešit hádanku a plnit různé úkoly.

Survival hry

Tyto hry patří v poslední době k těm nejlepším. Survival hry jsou zastoupeny ve velkém počtu a v různých recenzích si je pochvalují hráči různých věkových kategorií. Nyní si představíme 10 nejoblíbenějších her, které se v posledních letech na trhu objevily:

 1. ARK: Survival Evolved 2017 – hra se odehrává ve sci-fi světě dinosaurů. Dinosaury zde můžete pochopitelně lovit, ale i chovat, nebo je využít jako dopravní prostředek či nástroj hromadného ničení. Hra je velmi dobře audiovizuálně zpracovaná.
 2. Rust 2013 – vaším úkolem je zůstat co nejdéle na živu. Během hry budete terčem divokých zvířat, různých postav nebo dalších hráčů. Během hry si můžete stavět opevnění, používat různé nástroje atd.
 3. Astroneer 2016 – umožní vám vyzkoušet život ve vesmíru. Tato hra je považována za hru oddechovou, zkoumat budete vesmír, v tomto případě na vás nebude nikdo útočit. Tato hra je originálně vizuálně zpracovaná.
 4. Raft 2018 – hra se odehrává na vodě, jedinou pevnou základnu tvoří malý raft. K dispozici máte pouze hák, kterým můžete přitahovat různé věci, ale i jídlo. Během hry se dostanete na malé i větší ostrovy, které můžete prozkoumávat. Hrát můžete sami nebo s dalšími hráči.
 5. The Long Dark 2014 – v této hře bude vaším největším nepřítelem zima a samotná příroda. Tato hra je něco jako simulace beznaděje. Během hry se budete potýkat s hladem i mnohými zraněními.
 6. Minecraft 2009 – tato kostičková hra jednu dobu lámala rekordy v počtech hráčů. Hře propadli dospělí i děti. Tato hra nemá prakticky žádný cíl, ten si můžete zvolit sami. Vystačit si můžete s chovem zvířat nebo bojovat s různou podobou nepřátel.
 7. Terraria 2011 – tato hra je vyobrazená ve 2D grafice, vizuálně je velmi podobná Minecraftu. Na začátku hry si vytvoříte libovolnou postavu. Poté můžete stavět vlastní svět nebo bojovat s různými monstry. I zde budete moci zvolit podle libosti.
 8. The Forest 2014 – v této hře budete jediní, kdo přežije leteckou katastrofu. Letadlo se zřítí na tajuplném ostrově plném různých monster. Vaším úkolem je najít uneseného syna. Hru můžete hrát sami nebo s dalšími hráči.
 9. Don´t Starve 2013 – další originálně zpracovaná hra 2D hra. I v této hře budete bojovat s různými monstry pomocí různých nástrojů. Poté, co padnete nějaké příšeře za oběť, dojde ke smazání vámi vytvořeného světa a hrát budete muset od začátku.
 10. Subnautica 2016 – po ztroskotání vaší vesmírné lodi se dostanete do míst, ve kterých se na první pohled nachází pouze voda. Celý nový svět se však nachází pod vodní hladinou. Hra je nádherně graficky zpracovaná. I v této hře vás čeká velké množství vodních nepřátel. Ve hře budete moci budovat svoji základnu.

Výkon

Před tím, než si vyberete konkrétní hru, zjistěte si její nároky na výkon počítače. Zejména velmi dobře graficky zpracované hry mají nároky na výkon opravdu velké. Pokud nebude výkon počítače pro hru dostačující, nemusí dojít k jejímu načtení nebo se může hra sekat atd.

 • Kancelářský počítač – tyto počítače jsou méně výkonné a zahrát si na nich budete moci pouze méně náročné hry.
 • Hráčské počítače – dražší a mnohem vybavenější počítače vám umožní hrát prakticky cokoliv. I zde však pochopitelně najdete různě výkonné PC.

Určení

Pokud vybíráte hru dětem, měli byste se zaměřit na doporučený věk. Ne každá hra je pro děti vhodná. Doporučený věk by měl být uveden na každé hře pod označením PEGI.

 • PEGI 3 – hry vhodné pro malé děti. V těchto hrách nejsou brutální ani hrůzostrašné scény a neobjevují se zde ani vulgarismy.
 • PEGI 7 – i tyto hry jsou určeny dětem, některé hry mohou dětské hráče nenásilným způsobem vystrašit. Nejedná se však o nic brutálního a nemusíte se obávat ani vulgarismů.
 • PEGI 12 – hry vhodné pro starší děti. V těchto hrách se již objevuje násilí vůči smyšleným postavám. Nejedná se však o zvířata nebo osoby. V hrách se může objevit i nahota či nějaké vulgarismy.
 • PEGI 16 – v těchto hrách již najdete sexuální scény, násilí i vulgární projevy. Hry zobrazují vše, na co můžete narazit v reálném životě.
 • PEGI 18 – v těchto hrách můžete narazit prakticky na jakékoliv násilí.

Značka

Mezi oblíbené herní výrobce patří Wargaming, Epic Games, Digital Extremes, Trion Worlds, Gameforge a mnoho dalších.

Cena

Cenové rozpětí je velmi variabilní. Velké množství her je možné stáhnout z internetu zcela zdarma, nebo za symbolický poplatek. Další hry si můžete koupit od cca 200 – 1 500 Kč.

Porovnat ceny her na PC

Otázky a odpovědi

Jaké příslušenství pořídit?

V případě některých her si vystačíte s počítačem a myší. Lepší možnosti vám nabídne herní klávesnice. Některé hry vám však poskytnou větší zábavu s použitím různého příslušenství. U závodních her oceníte PC volant, akční a další hry budete snadněji hrát díky gamepadu. Pokud budete hrát s dalšími hráči, budete potřebovat sluchátka a mikrofon. Některé hry vyžadují i brýle na virtuální realitu.

V jakém jazyce jsou PC hry?

Nejčastěji narazíte na hry v anglickém jazyce. Český jazyk se objevuje spíše v dětských hrách. Nemusíte se však bát, že si s hrou neporadíte, mnohdy vás hra sama navede pomocí šipek či jiným způsobem.

Jaká hra je nejlepší?

Vybrat jednu hru je zcela nemožné. Na internetu i v různých diskuzích najdete velké množství zaručených žebříčků, které uvádějí konkrétní hry. Pravděpodobně však nenajdete na 2 zcela totožné žebříčky. Při výběru je vhodné projít různé uživatelské recenze nebo shlédnout dostupná videa. To, jestli nakonec vyberete tu nejlepší hru pro vás, vám však pravděpodobně nikdo nezaručí.

Závěr

Na trhu jsou v obrovském množství zastoupeny hry pro jednotlivce i tzv. multiplayerové hry, které může hrát více hráčů. Mnoho her na internetu můžete hrát zcela zdarma nebo pouze za symbolický poplatek. Kromě těchto her můžete zakoupit i mnohé edice, kde je v pořizovací ceně veškerý obsah, který s hrou souvisí. Některé hry nabízí za poplatek možnost rozšíření, nákup nových zbraní, možnost postupovat do dalších levelů atd.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.alza.cz, www.key4you.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (46 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. PC hry kupuji pravidelně, i když někdy jsou ty ceny opravdu přemrštěné. Co se týká značek, tak to moc neřeším, kupuji hry podle recenzí, nebo podle toho, jak mě zaujmou obrázky a podobně, případně na doporučení přátel.

 2. U mě je jasnou volbou Fifa a to jakákoliv verze, i když ty nejnovější mě baví samozřejmě nejvíce. Nedávno jsem koupil také Football Manager 2023 a pecka.

 3. Já sem fanda GTA už dlouho a hraji ho den co den. Samozřejmě, že mám i jiné hry na PC, jsem do nich maniak.

 4. Hry na pc hraju v podstatě každý den. Začínal jsem s Doomem a teď pařím GTA5, Fifu atd. Hlídám si všechny novinky.

 5. Hraju nejčastěji hru na PC, GTA 5, Minecraft a nechybí u mě ani Farming Simulator 22

Přidat komentář

Recenzer
Logo