Fortnite

Fortnite (v překladu do češtiny 14 dní) je v současné době jedna z nejhranějších počítačových her – podle odhadů ji každý měsíc hraje více než 200 milionů lidí po celém světě. Jedná se o hru, která má 6 herních módů, nejoblíbenější z nich je Fortnite Battle Royale, který lze hrát zdarma na počítačích, konzolích i mobilech.

Prohlédnout si

Základní informace o hře

Vydavatelem a vývojářem hry Fortnite je americká společnost Epic Games, která se vývojem počítačových her zabývá už od roku 1991, největší slávy ale dosáhla až díky Fortnite. Z jejích starších her se proslavila např. plošinovka Jazz Jackrabbit z roku 1994 (později vyšel i její druhý díl).

Oblíbená hra Fortnite Battle Royale byla vydaná v roce 2017 a velmi rychle se stala obrovským hitem – jen za prvních 15 měsíců od vydání její tržby přesáhly 67 miliard Kč. Inspirací se jí stala hra PUBG: Battlegrounds, jež byla průkopníkem žánru battle royale.

Fortnite patří mezi mimořádně úspěšné hry, o jeho kvalitě svědčí nejen obrovské množství spokojených hráčů po celém světě, ale i spousta prestižních ocenění – jen v letech 2018 – 2020 vyhrál Fortnite hned ve 20 kategoriích a uspěl na akcích jako je The Game Awards, Golden Joystick Awards, Gamers‘ Choice Awards a řadě dalších.

Fortnite herní módy

Fortnite aktuálně nabízí 6 různých herních režimů:

 • Fortnite: Save the World (kooperativní sandboxová hra)
 • Fortnite Battle Royale (hra, která sérii Fortnite proslavila)
 • Fortnite Creative (sandboxová hra, kde si lze tvořit vlastní ostrovy a zvát si ostatní)
 • Lego Fortnite (hra o přežití v otevřeném světě, vydaná ve spolupráci se značkou Lego)
 • Rocket Racing (závodní hra)
 • Fortnite Festival (hudební rytmická hra)
 • Fortnite: Transformers Pack (akční hra)

Na čem se dá hrát?

Hra Fortnite je mimořádně úspěšná, a tak není divu, že její verze vyšla pro spoustu různých platforem. Zahrát si Fortnite můžete na stolních počítačích a noteboocích s operačními systémy Windows a macOS, hra je dostupná i pro celou řadu konzolí – vyšla na PlayStation 4 i 5, na Xbox (One i Series) a na Nintendo Switch.

Hrát se dá i prostřednictvím některých cloudových služeb (např. GeForceNow nebo Boosteroid) a dokonce i na některých mobilních telefonech. Na nich ji sice nenajdete v oficiálních obchodech (ani Google Play, ani App Store), dá se do nich ale stáhnout např. přes oficiální web hry nebo Xbox cloud.

Alternativy ke hře Fortnite – podobné hry

Fortnite je v současné době rozhodně nejúspěšnější hrou žánru battle royale, kromě něj si ale můžete zahrát i jiné hry. Z her, které se mu podobají, patří k těm nejznámějším:

 • PUBG: Battlegrounds – online střílečka, kde může až 100 hráčů (stejně jako ve Fortnite) bojovat proti sobě o přežití. Hra vyšla na počítače, Xbox i mobilní telefony, její inspirací byl film Battle Royale z roku 2000. Výhodou je, že si ji můžete stáhnout zdarma.
 • Apex Legends – další multiplayerová battle royale hra, dostupná je pro počítače i konzole (PlayStation, Xbox i Nintendo). Také Apex Legends je dostupná zdarma, ať už na Steamu nebo jiných herních platformách.
 • Call of Duty – nejprodávanější herní série stříleček z pohledu první osoby. Za posledních 20 let vzniklo v této sérii 20 her, řada z nich se odehrává v době druhé světové války.

Často kladené dotazy

Jak mohu dostat Fortnite do svého mobilu?

Do telefonů s Androidem si můžete Fortnite nainstalovat přes aplikaci Epic Games, odkaz je k dispozici na oficiálním webu hry. Na mobilních telefonech od Applu se dá Fortnite hrát prostřednictvím streamovací webové aplikace Xbox Cloud Gaming. Hra ale není zdaleka pro všechny mobily, spustit lze pouze na těch telefonech, které mají dostatečný výkon.

Dá se Fortnite koupit na Steamu?

Ne, na Steamu ho nenajdete – Fortnite je dostupný přes Epic Game Launcher, což je herní klient společnosti Epic Games, která hru Fortnite vydala.

Kolik stojí hra Fortnite Battle Royale?

Jedná se o tzv. free to play hru, můžete si ji tak zahrát zcela zdarma (ať už na PC, PlayStationu, Xboxu, Nintendu nebo mobilu).

Shrnutí

Pro fanoušky herního žánru battle royale je Fortnite jednou z nejlepších her, které jsou dostupné. Navíc si ji mohou zahrát zdarma a užít si tak spoustu zábavy, stejně jako miliony lidí po celém světě, kteří už Fortnite vyzkoušeli.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.7/5 (108 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Fortnite je zajímavá hra, kterou můj přítel hraje neustále. Pořád si ji vychvaluje, tak jsem si také zkusila zahrát a není špatná.

Přidat komentář

Recenzer
Logo