Planet Zoo

Milujete zvířata a chodíte rádi do zoologické zahrady? Pokud ano, mohla by se vám líbit počítačová hra Planet Zoo, v níž si budujete svoji vlastní zoo, o kterou se staráte. Hra je velmi dobře zpracovaná, má krásné grafické zpracování, spoustu herních možností a pro milovníky zvířat je jako dělaná.

Porovnat ceny hry

Základní informace o hře

  • Žánrově se jedná o budovatelsko – manažerskou hru, spadá do kategorie her, kterým se anglicky říká tycoon. Už z názvu je jasné, že děj hry se odehrává v zoologické zahradě, vašim úkolem je umísťovat do ní nejen jednotlivá zvířata, ale i pracovníky zoo nebo různé stánky. Musíte se tak starat o to, aby měla zvířata dobré podmínky, najímat personál, provádět výzkum nebo pracovat na ochraně ohrožených druhů.
  • Planet Zoo má 4 herní módy – kariérní (ideální pro začátečníky), franšíza (postavená na online hraní s hráči z celého světa, vybudovat můžete hned několik zoo), challenge a sandbox. Součástí bezplatných aktualizací jsou různé opravy chyb nebo nové předměty apod., placené DLC pak přinášejí především nová zvířata.

Hra byla vydaná 5. listopadu 2019 a vyvinula ji britská společnost Frontier Developments (vytvořili i řadu další her, např. RollerCoaster Tycoon, Planet Coaster nebo F1 Manager). V roce 2020 už bylo prodáno více než milion kopií, hra byla kladně ohodnocena i recenzenty z předních herních časopisů. Nové rozšiřující balíčky pak vycházejí dodnes, ten poslední (Eurasia Animal Pack) je z 13. 12. 2023.

Na čem se dá hrát

Jedná se o počítačovou hru, která je oficiálně dostupná pro stolní PC a notebooky s operačním systémem Microsoft Windows. Na internetu se sice dají najít i odkazy na aplikaci Planet Zoo Mobile, ta ale není součástí oficiálního obchodu Google Play a pravděpodobně nefunguje. Planet Zoo se tak dá hrát pouze na počítačích.

Doplňkový obsah

Když hra Planet Zoo v roce 2019 vyšla, bylo její součástí 73 (po aktualizaci 76) druhů zvířat. Postupně ale vycházely různé DLC balíčky, v nichž najdete spoustu dalších zvířecích druhů. Většinou tyto DLC bývají pojmenovány po kontinentech a obsahují několik zvířat z daného světadílu. Dohromady už tak Planet Zoo čítá cca 180 různých zvířátek.

Alternativy ke hře

K podobným počítačovým hrám patří zejména Zoo Tycoon, Planet Coaster, Farm Manager 2021, Wildlife Park nebo Zoo Park. Pokud nemáte počítač a zajímají vás podobné hry na mobil, tak pro Android jsou podobně zaměřené např. hry ZooKeeper, Capybara Spa, Aquarium Designer nebo Zoo2: Animal Park.

Často kladené dotazy

Kolik stojí hra Planet Zoo?

Počítačová hra Planet Zoo je k dostání u celé řady internetových obchodů, ceny začínají okolo 220 Kč. Na Steamu je aktuálně od 11,24 euro (za základní verzi, Deluxe Edition je za 13,74 euro a Ultimate Edition za 69,77 euro).

Vyšla Planet Zoo i pro herní konzole?

Bohužel ne, většina her od společnosti Frontier Developments sice měla svoje verze i pro Playstation a Xbox, Planet Zoo je ale určená pouze pro PC a notebooky.

Je tato hra přeložená do češtiny?

Ano, hra má plnou českou lokalizaci, vše je přeloženo do češtiny.

Shrnutí

Počítačových her, kde můžete budovat různá města apod. je hodně, stejně tak je i spousta her zaměřených na zvířata. Hra Planet Zoo kombinuje obojí a k tomu nabízí opravdu kvalitní herní zážitek, ať už jde o skvělou grafiku, hratelnost a další aspekty. Nevýhodou je, že je dostupná pouze pro Windows, pokud vás ale tento typ her láká a máte rádi zvířata, určitě se dá Planet Zoo jedině doporučit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.heureka.cz, www.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (120 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Planet ZOO jsem si zamilovala hned na první pohled, protože tyto hry se zvířátky miluji od mládí. Hned jak mám chvilku času, běžím si zahrát, i když to není moc často. Hrajeme na střídačku s dcerou, protože jinak by ta hra stála jak dlouho.

Přidat komentář

Recenzer
Logo