ISOFIX

Ten, kdo už někdy pořizoval pro svého potomka autosedačku, zná tento pojem velmi dobře. ISOFIX je systémem pro mezinárodní standard na ukotvení dětské autosedačky.

Narazit na něj můžete rovněž pod označením ISO 13216. Principem tohoto systému je snadné, rychlé a naprosto bezpečné připevnění dětské sedačky na zadních sedadlech vozidla.

Co je Isofix?

Standard ukotvení dětské sedačky do auta. Principem je možnost propojení autosedačky s konstrukcí vozidla pomocí jednoduchého zacvaknutí.

K tomu se využívají pevné kotevní body. Tyto „kotvy“ systému Isofix, které musí přesně odpovídat stanoveným normám, jsou umístěny na krajních zadních sedadlech.

Existují však i kotevní body pro sedadla spolujezdce. Ty se ovšem mohou instalovat pouze v těch vozidlech, kde je možná deaktivace airbagů právě na straně spolujezdce.

Tento speciální kotevní systém je hodně velkým pomocníkem, umožňujícím přichycení sedačky rovnou ke konstrukci vozidla, a nejen pomocí bezpečnostních pásů.

Isofix do auta

Nutno podotknout, že dříve nebyl převoz dítěte příliš bezpečnou záležitosti. Ovšem to se změnilo v roce 1997, když automobilka Volkswagen vyvinula právě Isofix.

Oficiálně se však začal používat od roku 2002. Od této doby je to v podstatě standardní součást téměř každého vozu, který přichází na trh.

Isofix základna

Pro každého z vás, kdo své dítě převáží v autosedačkách typu vajíčko, je důležitá Isofix základna. Vajíčka totiž nemají kotevní body, musí se tedy připevnit na základnu. Ta tyto body má a snadno tak lze propojit s konstrukcí vozu.

To nejdůležitější, co si musíme pohlídat je, aby automobil tímto systémem disponoval. Zároveň s tím je nutná kompatibilita Isofix základny s autosedačkou. Vždy je lepší vybrat nejdříve vhodnou autosedačku, která vám bude vyhovovat a k ní poté dohledat a pořídit odpovídající základnu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.nejlepsikocarky.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (30 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo