iVysílání

Veřejnoprávní Česká televize není jen lineární vysílání, ale její důležitou součástí je i internetová platforma, která nabízí nepřeberné množství kvalitního obsahu. Jmenuje se iVysílání a celkem je v něm kolem 100 000 hodin pořadů. Ve zkušebním provozu funguje internetové vysílání ČT od roku 2000, pod názvem iVysílání bylo spuštěno roku 2009. Postupně se rozšiřovalo, přibylo do něj obrovské množství obsahu, zmodernizovala se grafika, přidaly nové funkce a zlepšila se jeho dostupnost.

iVysílání

iVysílání přes HbbTV

Pokud si chcete pustit cokoliv z iVysílání v televizi, obvykle je nejjednodušší možností pustit si je přes hybridní televizi neboli HbbTV (někdy se mu říká také červené tlačítko). Díky tomu získáte přístup ke kompletnímu obsahu iVysílání a nepotřebujete žádné další aplikace. Co když ale sledujete televizi přes IPTV (nebo OTT) a funkci HbbTV tam nemáte?

iVysílání přes aplikaci ve Smart TV

Pro ty, kteří nemají možnost využívat ve své televizi HbbTV připravila Česká televize alternativní řešení, kterým je samostatná aplikace pro chytré televizory. Aplikace je vydána hned pro čtyři systémy – využívat ji lze na Smart TV značek Samsung a LG, na televizorech s Android TV a také na Apple TV. Jedná se v podstatě o kopii aplikace pro HbbTV, o nic byste tak přijít neměli.

iVysílání v internetovém prohlížeči

iVysílání je samozřejmě dostupné i na stolních počítačích a noteboocích, můžete si ho otevřít v libovolném internetovém prohlížeči a využívat všechny jeho funkce a výhody. Ovládání je pochopitelně ještě pohodlnější než u televizoru.

iVysílání v mobilních telefonech

Česká televize myslela i na ty, kteří by si obsah z iVysílání chtěli pouštět na svých mobilech nebo tabletech a připravila pro ně mobilní aplikaci iVysílání. Ta je samozřejmě ke stažení zdarma a to jak pro telefony s Androidem, tak i pro iPhony. Kromě toho ale ČT nabízí i celou řadu dalších mobilních aplikací, od zpravodajské ČT 24 přes sportovní ČT sport až po různé hry pro děti.

Filmy

iVysílání sice nemůže (a asi ani nechce) konkurovat předním streamovacím službách, i tak v něm ale najdete slušnou nabídku filmů, které se tak dají sledovat zdarma a bez registrace. Výběr je velmi pestrý a jedná se zejména o českou tvorbu, doplněnou o menší množství zahraničních snímků. iVysílání zahrnuje filmy všech žánrů, od komedií přes detektivky a dramata až po pohádky a animované filmy. Vybírat lze nejen ze starších děl, ale i z filmů natočených v posledních letech.

Seriály

I výběr seriálů je v iVysílání velmi zajímavý a najdete v něm jak starou osvědčenou klasiku, tak i novinky z posledních let. Stejně jako u filmů, tak i u seriálů můžete vybírat z pestré palety různých žánrů, na své si tak přijdou milovníci kriminálek, komedií (např. Horákovi), historických seriálů nebo dramat. České seriály jsou zde doplněny o kvalitní zahraniční tvorbu.

Další obsah

Online platforma České televize iVysílání přináší velkou porci obsahu, který není zdaleka pouze o filmech a seriálech, ale nabízí i nepřeberné množství dalších pořadů. Jeho součástí je zejména obrovské množství dokumentů (především českých, ale i zahraničních) a bohatý archiv pořadů Československé a následně České televize. Kromě obsahu pro dospělé přináší iVysílání i spoustu kvalitních pořadů pro děti a mládež, včetně klasických pohádek, večerníčků, animovaných filmů a dalších.

Televizní stanice

Součástí iVysílání je také živý stream všech programů České televize (ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D, ČT art) a jako bonus obsahuje i vysílání internetového kanálu ČT sport Plus. Vše samozřejmě v nejvyšší obrazové kvalitě a s možností posunu v čase včetně archivu.

Často kladené dotazy

Platí se něco za sledování pořadů v iVysílání?

Ne – jedná se o doplňkovou službu veřejnoprávní České televize, takže kompletně všechen její obsah je zcela zdarma. Na rozdíl od služeb typu Netflix či HBO Max zde nemusíte za sledování filmů a seriálu nic platit, není dokonce potřeba se ani registrovat.

Jak mohu v televizi sledovat iVysílání, když mi v ní nefunguje HbbTV?

Pokud máte Smart TV a televizní programy přijímáte prostřednictvím internetové televize, můžete si do televizoru stáhnout aplikaci iVysílání (funguje na televizích od Samsungu, LG a na všech co mají systémy Android TV nebo Apple TV). U televizí, které nejsou připojeny k internetu, ale HbbTV fungovat nemůže.

Na jakých zařízeních iVysílání funguje?

V současné době iVysílání funguje na chytrých televizorech, na mobilních telefonech, tabletech, stolních počítačích i noteboocích. V mobilech a tabletech přes aplikaci, na PC a notebooku přes prohlížeč a v televizi buď přes červené tlačítko (HbbTV) nebo přes aplikaci.

Shrnutí

Internetová platforma České televize pod názvem iVysílání přináší všem divákům obří archiv pořadů, filmů a seriálů nejen z domova, ale i ze zahraničí. Všechen její obsah je dostupný úplně zadarmo, funguje na počítači, v mobilu i v televizi. Máte díky ní přístup k cca 100 000 hodin obsahu, od filmů a seriálů přes dokumenty až po pohádky a animované seriály. Důležitou součástí je i živé vysílání všech stanic ČT včetně doplňkového sportovního kanálu ČT sport Plus.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Horsi stranky jsem nezazil,meli by jste vymenit vyvojare

  2. Čas od času iVysílání využívám a funguje dobře. Zatím spokojenost, snad to tak bude i nadále.

Přidat komentář

Recenzer
Logo