Jak darovat peníze?

Když se rozhodnete darovat peníze, můžete si být jistí, že vaši přátelé, rodina nebo kolegové je určitě ocení. Peníze se staly běžným dárkem k narozeninám, svatbám a k dalším příležitostem. Nicméně, prosté předání bankovek v obálce může působit poněkud neosobně. Pokud chcete dát obdarovaným vědět, že jste do vašeho dárku investovali čas a úsilí, můžete využít několik způsobů, jak je stylově zabalit. Zde je pár tipů, které vám pomohou vytvořit opravdu originální a vkusný peněžní dárek.

Peníze na svatbu

Svatba může být docela drahá záležitost. Aby si novomanželé po svatbě mohli pořádně užít ještě společné líbánky, je každý finanční příspěvek vítán. Místo peněz tradičně zabalených v obálce, pokladničce nebo v krabici, můžete dát přednost něčemu extravagantnějšímu.

Peníze ve skle

  • Sklo je vhodný dekorační materiál, se kterým většinou nemůžete nic pokazit, ba naopak. Sežeňte si nějakou prázdnou láhev, do které hodíte zarolované bankovky. Kolem hrdla lahve zavažte nějakou vkusnou mašli, popřípadě společně s malou papírovou kartičkou a vzkazem, a dárek je na světě.
  • Dalším tipem je zakoupit skleničky na víno, nejlépe s vlastním gravírováním, v dárkové krabičce. Do skleniček pak přidáte bankovky a máte hotovo.

Peníze ve dřevě

Dřevo je dalším oblíbeným materiálem, který vypadá esteticky dobře. Zde je pár tipů:

  • Minimalistické nadšence určitě potěší jednoduchý dřevěný fotorámeček, do kterého naskládáte bankovky tak, aby se nekroutily. Váš dárek bude působit jako abstraktní obraz. Pokud chcete, můžete zakoupit rámeček s vlastním gravírováním, kde necháte vygravírovat jména novomanželů a datum svatby. Novomanželé si budou moct peníze z rámečku vyndat a vložit do něj fotografie ze svatby.
  • Na internetu seženete ke koupi i dřevěné rámečky nebo cedulky speciálně určené k darování peněz. Vypadají dobře, nemusíte si s nimi dávat žádnou práci, a navíc je seženete za poměrně slušnou cenu – prodávají se od 200 korun. Některé stránky nabízejí možnost vlastního gravírování.
  • Kromě cedulek a rámečků můžete peníze darovat v různých dřevěných kazetách, pokladničkách a truhlách. Malá dřevěná truhlička, která v sobě bude ukrývat pohádkový poklad v podobě mincí a bankovek, zaručeně potěší každého.

Skládaní bankovek

Bankovky jsou vyrobené z velmi jemného materiálu, a proto pokud máte trochu fantazie, můžete z nich lehce poskládat krásné origami dílo.

  • Nejběžnější motiv bývá květinový buket z peněz. Bankovky složíte do tvaru růže nebo jiného květu a připevníte na kousek drátku. Návodů na přesný postup u skládaní naleznete na internetu spoustu. Takto pokračujte, dokud nebudete mít dostatek květin, které pak zabalíte do květinového papíru. Můžete dozdobit stuhami dle vašeho uvážení.
  • Tento tip už je poněkud složitější a zabere vám více času a úsilí. Pokud se ale vše povede tak, jak má, na tento dárek novomanželé určitě dlouho nezapomenou – jedná se o dort z peněz. Bankovky zarolujte a skládejte je vedle sebe tak, aby vytvořily vrstvu dortu. Použijte dekorativní stuhy, které budou bankovky držet pohromadě a také dort ozdobí. Můžete dokonce přidat miniaturní figurky nebo okvětní lístky, aby se dort jevil realističtěji.

Peníze na narozeniny

Na rozdíl u dárku pro novomanžele, s narozeninovým dárkem můžete více experimentovat, nemusí být tolik formální a můžete ho přizpůsobit přímo vkusu obdarovaného. Jak zabalit peníze jako narozeninový dárek?

Peníze v nafukovacích balóncích

Zakupte nafukovací balónky a do každého z nich vložte bankovky různých hodnot nebo mince. Poté balónky nafoukněte a darujte osobě, pro kterou je dárek určen. Obdarovaný bude muset balónky propíchnout, aby získal peníze, čímž ho určitě zabavíte a napnete.

Peněžní kniha

Tento dárek se dá popsat jako „dvě mouchy jednou ranou“. Pokud je oslavenec milovník knih, kupte mu knížku od jeho oblíbeného autora. Pokud ho chcete ještě více potěšit, mezi stránky náhodně schovejte bankovky, které bude muset dotyčný hledat.

Květina s mincemi

Květina je klasický narozeninový dárek, a i když chcete darovat peníze, nemusíte se obejít bez ní. Zakupte libovolnou pokojovou květinu ve květináči a o něco větší okrasný květináč navíc. Květinu strčte do většího květináče, tím vytvoříte volný prostor mezi květináči. Drobnými mincemi tuto mezeru zasypte a máte hotovo.

Pizza a hranolky z peněz

Pro milovníky fast foodů tu máme další tip – pizzu a hranolky z peněz. Prázdnou krabici od pizzy jednoduše naplňte bankovkami a mincemi tak, abyste se přiblížili tvaru pizzy. Krabici poté můžete obvázat okrasnou stužkou. K pizze navíc můžete přidat penízkové hranolky. Budete potřebovat prázdný obal od hranolek z McDonald’s. Bankovky pak složíte tak, aby připomínaly tvar hranolky a naplníte jimi prázdný obal. Tento dárek zaručeně potěší nejen dospělé, ale i děti.

Bonboniéra s penězi

Bonboniéra jako dárek ještě nikdy nikoho neurazila. Vy jí navíc můžete přidat na hodnotě, pokud pod každou pralinku schováte minci nebo poskládanou bankovku. Hlavně dávejte pozor, aby se čokoláda nepoškodila nebo neroztopila.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.svatebni-diar.cz, www.vanocnisen.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Peníze ve dřevě bylo první, na co mi při čtení padlo oko nadšením, protože jsem si nedávno koupila překrásnou krabičku na čajové pytlíky celou ze dřeva. Jenže u nás se preferují sypané čaje, takže nemám tu krabičku, jak využít, přestože je překrásná. Napadlo mně, že jí věnuji jako dárek své nejmladší dceři, která bez čaje v pytlíku nedá ani ránu, ale ještě předtím, jí do jednotlivých přihrádek krabičky zastrkám několik bankovek, aby si mohla koupit něco hezkého.

  2. Moje dcera slavila osmnáctiny a chtěla jsem jí mimo dort a různé drobné dárky, věnovat také nějakou drobnou částku na to, aby si koupila něco podle svého gusta. Vzhledem k tomu, že moc ráda mlsá, koupila jsem obří bonboniéru, kde je každý jednotlivý bonbon samostatně zabalen do ozdobného papírku, no a pod každý ten bonbon jsem jí schovala bankovku různé hodnoty. Když to rozbalila, byla opravdu nadšená, zvlášť když ve finále zjistila, že má v té bonboniéře celkem 10 tisíc korun, byl to super dárek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo