Dotazníky za peníze

Hledáte nějaký způsob, jak si přivydělat peníze přes internet? Spolehlivou a snadno cestou, jak získat peníze online, jsou online anketní panely, kde můžete vyplňovat různé dotazníky za peníze a ty si pak nechat poslat na bankovní účet nebo do elektronické peněženky. Nejde o žádný podvod, jednotlivé společnosti opravdu peníze pravidelně vyplácejí a v podstatě každý, kdo má přístup k internetu, si takto může přivydělat peníze.

Nejsou k tomu potřeba žádné speciální dovednosti, vyplňování je snadné a je to fajn přivýdělek. Na druhou stranu žádné velké peníze se tím vydělat nedají, měsíčně se výdělek pohybuje spíše v řádu několik set korun. Za rok si můžete vydělat kolem 10 000 Kč, pokud jste registrovaní u hodně panelů a vyplňujete je pravidelně.

Výplata dotazníků za peníze

Peníze z dotazníků se vyplácejí buď převodem na bankovní účet nebo převodem na PayPal. Frekvence výplaty je různá, některé společnosti vyplácejí automaticky (např. jednou za 3 měsíce nebo 1x za půl roku), u jiných si musíte podat žádost sami, ale až poté, co dosáhnete na minimální částku.

V každém případě, dosáhnout na minimum pro vyplacení není problém – na rozdíl od podvodníků, co provozují weby typu eRmail nebo ZUmail (kde vydělat nelze, eRmail i ZUmail jsou čistý podvod), všechny dotazníkové panely peníze skutečně vyplácejí.

Populace

Český panel Populace.cz je rozhodně jednou z nejlepších voleb, pokud chcete vyplňovat dotazníky za peníze. Pokud se zde zaregistrujete, budou vám dotazníky chodit docela často, navíc jsou relativně slušně placené. Populace posílá výplaty automaticky vždy 1x za 3 měsíce, v průměru si za čtvrtletí můžete vydělat kolem 500 Kč.

MyMap

Také MyMap patří mezi spolehlivé české panely, které svým členům posílají dotazníky docela často. V jejich případě se odměny posílají vždy 1x za půl roku, za 6 měsíců se dá vydělat kolem 1 000 Kč. Dotazníky můžete vyplňovat na počítači i na mobilu, odměny v poměru cena-výkon jsou zde docela dobré.

Prosebe

Možná trochu méně známý, ale velmi dobrý a výdělečný dotazníkový projekt. Kromě toho, že z webu Prosebe.cz chodí dotazníky velmi často, jsou navíc nadprůměrně dobře placené a tak se tento web vyplatí i těm, pro které je jinak vyplňování spíše ztrátou času. Dotazníky jsou na různá témata, často se týkají např. financí. Peníze si můžete vybrat jakmile dosáhnete na částku 150 Kč.

AttaPoll

V tomto případě nejde o web, ale výhradně o mobilní aplikaci. Tu lze ale určitě doporučit, protože dotazníky chodí docela často a nebývají špatně placené. Peníze se posílají na PayPal, vybrat si je můžete už od 75 Kč a připíší se vám na účet automaticky ihned po zadání žádosti o platbu. Stáhnout si aplikaci AttaPoll můžete zdarma, je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS.

Trendaro

Rozhodně nejzábavnější dotazníky na českém trhu. Trendaro k tomu přistupuje jinak než ostatní a snaží se dělat dotazníky tak, aby to respondenty bavilo. To se mu daří a tak se dá Trendaro doporučit i těm, kterým se jinak dotazníky dělat nechce, protože je nebaví. Navíc Trendaro posílá dotazníky docela často. Vybrat si odměnu na účet můžete po dosažení částky 500 Kč.

Life Points

I tento oblíbený zahraniční panel patří k těm, co dotazníky posílají často. Vybrat si můžete peníze už po dosažení 110 bodů (= 100 Kč), posílají se na PayPal. Kromě finanční odměny jsou v nabídce i elektronické poukázky do vybraných e-shopů (např. Alza, Mall nebo Zalando). Life Points patří rozhodně k nejlepším dotazníkovým panelům a určitě ho lze doporučit.

Český národní panel

Jeden z nejznámějších českých panelů, minimum pro výběr je 200 Kč, peníze se posílají převodem na bankovní účet. Za nasbírané body si ale můžete objednat i různé poukázky do e-shopů nebo předplatné časopisů. Lze si také přivydělat tím, že Český národní panel doporučíte svým známým, za každého nového zaregistrovaného účastníka se dá získat 20 Kč.

iVýzkumy

Spolehlivá česká stránka s dotazníky, i v jejím případě se odměny posílají na účet, minimální částka pro výběr je 400 Kč nebo 200 Kč jako poukázka na Alzu nebo Mall. Dotazníky nejsou špatně placené, nechodí ale moc často. Zaregistrovat se na webu iVýzkumy.cz se ale určitě vyplatí, jde o jeden z lepších panelů.

Můj panel

I v tomto případě se jedná o dotazníkový panel z České republiky, odměny i frekvence zasílání nových dotazníků jsou u něj spíše průměrné. Minimum pro výplatu je 500 Kč, nasbírané peníze se dají proměnit i za různou elektroniku z katalogu (nemá to ale smysl). Jde o spolehlivou stránku, která peníze vyplácí a funguje, dotazníků zde ale není tolik.

Cenné názory

Specifický online panel, kde se odměny neposílají formou peněz, ale pouze jako poukázky na nákup. Minimum pro výběr odměny je 100 Kč (na Alzu, Mall nebo Uber), 250 Kč na Adidas a 500 Kč na Zalando. Jde spíše o průměrný dotazníkový panel, ať už jde o poměr cena-výkon, tak i o množství zasílaných anket.

Názory zákazníků

Stejně jako u Cenných názorů, tak i zde se jedná o panel, za nějž se odměny posílají ve formě poukázek. Ty si můžete vybrat buď na nákupy v prodejnách Tesco (se kterým je tento panel spojený, dotazníky se často týkají přímo Teska) nebo na poukázky do e-shopu Mall.cz. Minimum pro výběr je 150 Kč.

Talk online panel

Mezinárodní dotazníkový web (ale kompletně v češtině), na kterém můžete nasbírané body z průzkumů proměnit buď za peníze na účet (350 Kč), poukázky na nákupy (Mall, Zalando, Vivantis), předplatné časopisů anebo je věnovat na charitu. Funguje nejen na webu, ale má i vlastní mobilní aplikaci, v níž můžete jednotlivé dotazníky vyplňovat.

Echonity

Velmi zajímavý český projekt, který funguje jinak, než všechny ostatní dotazníkové panely. Dostáváte zde různé otázky zejména ohledně mobilních operátorů, případně plníte jednoduché online úkoly. Ty jsou velmi nadstandardně placené, takže registrace u Echonity se rozhodně vyplatí. Navíc odměny se posílají pravidelně každý měsíc na bankovní účet.

Mnforce panel

Slovenský průzkumný web, jeho dotazníky se nijak výrazně neliší od ostatních výše zmíněných panelů. Vybrat si peníze na účet můžete hned jakmile dosáhnete hranice 200 Kč, za body se dají i koupit lístky do loterie.

JTN panel

Bulharský projekt (ale v češtině), který funguje už mnoho let a i když se na výplatu čeká dlouho, opravdu peníze vyplácí. Než se k nim ale dostanete, trvá to dlouho – pro výběr je potřeba nasbírat 1 000 bodů, za které pak (po několika měsících) dostanete 616 Kč na PayPal.

Mobrog

Nepříliš zajímavý web, který sice vyplácí peníze už od 100 Kč, většina dotazníků, které vám přijdou, ale vyplnit nejde. Na druhou stranu jde o spolehlivý panel, který vyplácí hned po zadání žádosti a odměny za průzkumy jsou průměrné.

Glaxes

Vyloženě nevýhodný dotazníkový panel, který se absolutně nevyplatí. Abyste mohli získat odměnu, musíte nasbírat 5 000 bodů a dostanete za ně jen 68 Kč. Za jeden dotazník tak máte doslova jen pár korun. Registrovat se na Glaxes nemá smysl, jde o jedny z nejhůře placených průzkumů.

Voissy

O Voissy se dá říct prakticky to samé co o Glaxes. Účastnit se vyplňování u tohoto panelu nemá smysl – jednak drtivou většinu dotazníků nejde vyplnit, navíc odměny jsou hodně malé. Voissy rozhodně doporučit nelze.

Surveoo

Velmi nevýhodný dotazníkový panel, ze kterého chodí maily s pozvánkami každý den, jen málokterý průzkum se ale podaří vyplnit. Především jsou za ně ale velmi nízké odměny a v kombinaci s tím, že minimum pro výběr je 500 Kč, nelze Surveoo doporučit.

Prize Rebel

Americký web, na němž je vyplňování průzkumů jen jednou z možností, jak si vydělat peníze. Odměny lze získávat i za hraní různých počítačových nebo mobilních her, případně plnění jiných úkolů. Peníze si lze vybrat po dosažení 500 bodů, za které získáte 5 dolarů na PayPal.

Kromě výše zmíněných dotazníkových panelů existuje i řada dalších, ze zmínku stojí např. Daedalus Online, TGM Panel, MyVoice, Brainactive, Datamar, Toluna, Marketagent a jiné. U většiny z nich ale příliš pozvánek k vyplňování nechodí.

Nejčastější otázky

Dají se dotazníky vyplňovat i na mobilu?

Ano, neplatí to sice úplně vždy, ale ve většině případů je můžete bez problémů vyplňovat i z mobilního telefonu. Některé panely mají dokonce speciální mobilní aplikace.

Jsou dotazníky v češtině?

Ano, i když se v některých případech jedná o zahraniční společnosti, všechny dotazníkové panely v tomto článku nabízejí průzkumy v českém jazyce.

Nejedná se o podvod? Opravdu se peníze za dotazníky vyplácejí?

Ano, společnosti, provozující dotazníky za peníze, odměny skutečně vyplácejí a o podvod nejde. Vyplňováním dotazníků sice nezbohatnete, ale za rok si tak kolem 10 000 Kč můžete klidně vydělat.

Shrnutí

Vyplňování různých dotazníků na internetu je zajímavým způsobem, jak si přivydělat peníze. Dotazníky se dají vyplňovat na počítači i na mobilu, jedná se o jednoduchou práci, kterou zvládne každý a nezabere příliš mnoho času. Daleko lepší jsou ale placené diskuse a rozhovory. Na nich si můžete cca za hodinu vydělat kolem 1 000 Kč, navíc to bývá příjemně strávený čas. Skvělý je např. projekt PovídámSi.cz, který nabízí nadstandardní odměny.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (106 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo