Jak napsat adresu na balík?

Chystáte se zajít se zabaleným balíkem na poštu, ale nejste si jisti, jestli jste napsali adresu správně? I když to není žádná velká věda, psaní adresy má také svá pravidla. Tato pravidla je vhodné dodržovat, aby odeslání a samotné doručení balíku bylo bezproblémové. S pomocí tohoto článku vám to půjde snadno.

Správná psací potřeba

Nejprve je nutné si vybrat vhodnou psací potřebu. Dobrou volbou je obyčejné kuličkové pero, ale ještě lepší je lihový fix. Například tužka, voskovka, mazací pero a cokoliv jiného je poměrně riskantní. Adresa musí být dobře čitelná, nesmí se rozpíjet a ani být vymazatelná. Taktéž nesmí být napsaná červenou barvou.

Kde a jak adresu napsat?

Pokud posíláte balík zabalený v krabici, adresu nepište na okraje, ale na horní část. Vrchní část krabice si pomyslně rozdělte na čtvrtiny.

Začneme adresou odesílatele, která se zpravidla zapisuje do levého horního rohu. Adresu zapište latinkou a hůlkovým písmem. Adresa odesílatele musí být rozlišitelná od adresy příjemce, proto na úplně první řádek dopište slovo „odesílatel“.

Jestliže posíláte balík za sebe, poté už můžete pokračovat svým jménem, které bude na prvním řádku. Na druhém řádku bude ulice a číslo popisné, na třetím obec společně s PSČ, neboli poštovním směrovacím číslem. Začínat by se mělo s PSČ, po něm název obce. Jestliže neznáte PSČ své obce, můžete si ho jednoduše dohledat na internetu.

Adresa na balík

Ukázka správně označeného balíku (zdroj: Česká pošta)

Příklad správně zapsané adresy odesílatele:

Odesílatel:

Jan Novák
Vodičkova 53/420
779 00 Olomouc

Adresa příjemce se píše do pravého dolního rohu. Postup je úplně stejný jako u adresy odesílatele. Pokud ale posíláte balík nějaké firmě, místo jména konkrétní osoby napište název firmy. Můžete se i setkat se situací, kdy budete chtít poslat balíček do firmy, ale určitému člověku. V tomto případě napíšete na první řádek název firmy, pod ní jméno a příjmení příjemce, dále pokračujete obdobným způsobem.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.ceskaposta.cz, www.dudlu.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (51 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo