Sledování zásilek

Pojďme si představit celý průběh doručování a sledování zásilek (Track and Trace). Každá zásilka, která projde systémem dopravce získá unikátní kód. Sledovací kód vzniká při vytvoření etikety, která je nalepena na zásilce. Většina e-shopů a firem vám sledovací číslo (Tracking number) pošle e-mailem po zpracování objednávky. Případně jej najdete online v zákaznickém účtu dopravce nebo pomocí aplikace.

Jakmile dopravce převezme zásilku od odesílatele (e-shopu, firmy) a naskenuje ji na prvním depu, tak v ten moment vzniká první stav přepravy. Další stavy zásilka nabývá v průběhu celého doručování např. přepravována na depo, připravena k vyzvednutí na výdejním místě vrací se zpět k odesílateli až po převzetí adresátem.

Sledování zásilek dopravců

Sledování zásilek ze zahraničí

Zásilku lze sledovat i ze zahraničí. Funguje to podobným způsobem jako u vnitrostátní přepravy. Rozdíl je v tom, že zásilku doručuje více dopravců. Uveďme si to na příkladu zásilky z Číny (Aliexpress). Obchodník předá zásilku lokálnímu dopravci, který ji odešle do Evropy. V Evropě ji převezme smluvený dopravce např. Česká pošta. Ta už ji doručí na adresu přímo zákazníkovi. Mezinárodní sledování zásilek lze dohledat také podle Tracking number online nebo v aplikaci.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.pohary.com, www.ceskaposta.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (50 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

8 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Dobrý den mě posílal kámoš balík a ještě mi vůbec nepřišel a má mi to přít od Trackbox a mám zaplatit 25kc a nejde mi to vůbec poslat nevíte co s tím mám dělat děkuji za odpovědi.

 2. Dobrý den ano dnes nám taky přišel email že nám de zásilka od DEPT CZ -A nic sme neobjednali nepřebereme zřejmě novej typ podvodu

 3. Me taky pridla zasilka od Dept cz a ale nic jsem si neobjednala.

 4. Dobrý den, prosím hledám kontakt na internetový obchod DEPT CZ -A.
  Dostala jsem od nich zásilku přes zásilkovnu, kterou potřebuji vrátit,ale nemohu je nikde najít. Děkuji A

  • Dobry den, mám ten sami problém, vyřešila jste?

  • Psala jsem již jednou odpověď, ale nevím, zda se odeslala tak opakuji:
   Obdržely jsme 2 balíky po sobě, každý za dobírku kolem 1000 Kč.
   Odmítla jsme převzít, avšak jsem se na balík chtěla podívat. Vypadalo to jako prázdná krabička. Mohu se zeptat co bylo obsahem zásilky?

  • Našla jste? Také nám jde balík ale přebírat ho nebudu. Nic jsem neobjednal a asi jde o podvod té firmy anonymní.

 5. Dobry den,znáte někdo dopravní společnost Scarlet Courier?

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo