Sledování zásilek

Pojďme si představit celý průběh doručování a sledování zásilek (Track and Trace). Každá zásilka, která projde systémem dopravce získá unikátní kód. Sledovací kód vzniká při vytvoření etikety, která je nalepena na zásilce. Většina e-shopů a firem vám sledovací číslo (Tracking number) pošle e-mailem po zpracování objednávky. Případně jej najdete online v zákaznickém účtu dopravce nebo pomocí aplikace.

Jakmile dopravce převezme zásilku od odesílatele (e-shopu, firmy) a naskenuje ji na prvním depu, tak v ten moment vzniká první stav přepravy. Další stavy zásilka nabývá v průběhu celého doručování např. přepravována na depo, připravena k vyzvednutí na výdejním místě vrací se zpět k odesílateli až po převzetí adresátem.

Sledování zásilek dopravců

Sledování zásilek ze zahraničí

Zásilku lze sledovat i ze zahraničí. Funguje to podobným způsobem jako u vnitrostátní přepravy. Rozdíl je v tom, že zásilku doručuje více dopravců. Uveďme si to na příkladu zásilky z Číny (Aliexpress). Obchodník předá zásilku lokálnímu dopravci, který ji odešle do Evropy. V Evropě ji převezme smluvený dopravce např. Česká pošta. Ta už ji doručí na adresu přímo zákazníkovi. Mezinárodní sledování zásilek lze dohledat také podle Tracking number online nebo v aplikaci.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.pohary.com, www.ceskaposta.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (50 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

19 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Dobrý den, objednala jsem zboží z ciziny, přišel mi e-mail z trackbox s tím, že mám zaplatit 25 Kč clo. No mám strach, mate někdo zkušenost?

  • Dobry den, jak jste dopadla. Ted mi prislo to samy, balicek jsem objednala take z ciziny

 2. Taky jsem obdržela sms, že mi jde zasilka z DEPT CZ-A přes Zasilkovnu. Neobjednala jsem nic,asi jde o podvod. Takže neprevezmu.

  • Nam došla dnes správa ze nam bude doručený balík od tejto firmy. Na googli tu firmu ani nevieme nájsť ani žiaden eshop. Nic sme si neobjednali. Určite tiez neprevezmeme. Vďaka ze sme našli aspoň vás komentár

 3. Dobrý večer prajem.Aj mne dnes znova doručili tu istu objednávku,ktorú som už raz dostala v Auguste.Potrebujem túto objednávku vrátiť ale neviem adresu.Nepotrebujem 4 okuliare.A popri tom som si neobjednávala nič znova.

 4. Přišla mi prostřednictvím SMS informace od Zásilkovny, že mi má být v určitou dobu doručena zásilka na dobírku v hodnotě 1500,- Kč, a to na adresu bydliště. Pokud jsem si něco někdy objednával, pak ji uvádím, nikdy ale jako adresu doručovací, přes den bývám v práci, takže jako doručovací adresu mám vždy buď pracoviště, nebo si vyberu konkrétní výdejní místo Zásilkovny.
  Ozval se mi velmi arogantní kurýr, že má pro mne zásilku a že si ji musím převzít. Řekl jsem mu že jsem si na adresu kde čeká nic neobjednal a že o zásilku nestojím. Položil telefon bez rozloučení.
  Večer mi pak přišla opět SMS Zásilkovny, že na základě mé „dohody s kurýrem“ byla zásilka uložena – samozřejmě na místě, které bych si rozhodně nevybral, už kvůli nesmyslné době otvíracích hodin.
  Prostřednictvím trasování zásilky jsem zjistil, že se jedná o zásilku od společnosti DEPT CZ-A. Takže zřejmě jednoznačně jde o podvod, o jakém se píše výše. Přebírat rozhodně nebudu.

 5. Dobrý den mě posílal kámoš balík a ještě mi vůbec nepřišel a má mi to přít od Trackbox a mám zaplatit 25kc a nejde mi to vůbec poslat nevíte co s tím mám dělat děkuji za odpovědi.

  • Já si teď objednavala zboží z ciziny a přišel mi e-mail z trackbox, ze mám zaplatit clo 25 Kč… bojím se to zaplatit, aby to nebyl podvod 🤭

 6. Dobrý den ano dnes nám taky přišel email že nám de zásilka od DEPT CZ -A nic sme neobjednali nepřebereme zřejmě novej typ podvodu

  • Dobrý den,
   dnes mi také přišel balík od DEPT CZ-A za 980kč, přitom jsem nic neobjednávala, takže nevyberu. Zjistili jste někdo něco?

 7. Me taky pridla zasilka od Dept cz a ale nic jsem si neobjednala.

  • Reply
   Klara Frouzova 20.9.2023 v 12:09

   Zasilkovna mi dorucila balik nad obirku za 900kc od firmy dept cz-a zasilku jsem bohuzel prevzala,ale pak koukam a pod stitkem s adresou byli nalepene jine stitky nekdy z roku 2022, takze znozi je sozrejme nesmysl,nic ksem neobkednala,ale jw to podvod zastreseny primo firmou zasilkovna,pripadne jejich zamestnancem!! Takze pozor!!

   • Dept CZ A, nic nebrat. Pokud vám přijde přes zasilkovnou tak máte možnost u výdejní místě platit hotově ale rozbalit nahlédnout dovnitř aby jste byl(a) jistý že přišlo co jste objednal. Pokud přišlo něco jiného tak zrušit aby poslal zpět. Výdejní místo nepotvrdí zásilku pak zpět pošle odkud přišlo. Funguje jen na výdejní místě a hotové platit. U řidiče a kartou nelze zpět. Taky jsem objednal Aku vrtačka za 2690,- a přišlo mě to úplně něco jiného. Bojují aby mě vrátil peníze, marně. 😡

 8. Dobrý den, prosím hledám kontakt na internetový obchod DEPT CZ -A.
  Dostala jsem od nich zásilku přes zásilkovnu, kterou potřebuji vrátit,ale nemohu je nikde najít. Děkuji A

  • Asi kontakt nenalezneme, hledám už několik dní a nic

  • Dobry den, mám ten sami problém, vyřešila jste?

  • Psala jsem již jednou odpověď, ale nevím, zda se odeslala tak opakuji:
   Obdržely jsme 2 balíky po sobě, každý za dobírku kolem 1000 Kč.
   Odmítla jsme převzít, avšak jsem se na balík chtěla podívat. Vypadalo to jako prázdná krabička. Mohu se zeptat co bylo obsahem zásilky?

  • Našla jste? Také nám jde balík ale přebírat ho nebudu. Nic jsem neobjednal a asi jde o podvod té firmy anonymní.

 9. Dobry den,znáte někdo dopravní společnost Scarlet Courier?

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo