Sledování zásilek

Pojďme si představit celý průběh doručování a sledování zásilek (Track and Trace). Každá zásilka, která projde systémem dopravce získá unikátní kód. Sledovací kód vzniká při vytvoření etikety, která je nalepena na zásilce. Většina e-shopů a firem vám sledovací číslo (Tracking number) pošle e-mailem po zpracování objednávky. Případně jej najdete online v zákaznickém účtu dopravce nebo pomocí aplikace.

Jakmile dopravce převezme zásilku od odesílatele (e-shopu, firmy) a naskenuje ji na prvním depu, tak v ten moment vzniká první stav přepravy. Další stavy zásilka nabývá v průběhu celého doručování např. přepravována na depo, připravena k vyzvednutí na výdejním místě vrací se zpět k odesílateli až po převzetí adresátem.

Sledování zásilek dopravců

Sledování zásilek ze zahraničí

Zásilku lze sledovat i ze zahraničí. Funguje to podobným způsobem jako u vnitrostátní přepravy. Rozdíl je v tom, že zásilku doručuje více dopravců. Uveďme si to na příkladu zásilky z Číny (Aliexpress). Obchodník předá zásilku lokálnímu dopravci, který ji odešle do Evropy. V Evropě ji převezme smluvený dopravce např. Česká pošta. Ta už ji doručí na adresu přímo zákazníkovi. Mezinárodní sledování zásilek lze dohledat také podle Tracking number online nebo v aplikaci.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.pohary.com, www.ceskaposta.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (50 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Dobrý den ano dnes nám taky přišel email že nám de zásilka od DEPT CZ -A nic sme neobjednali nepřebereme zřejmě novej typ podvodu

  2. Me taky pridla zasilka od Dept cz a ale nic jsem si neobjednala.

  3. Dobrý den, prosím hledám kontakt na internetový obchod DEPT CZ -A.
    Dostala jsem od nich zásilku přes zásilkovnu, kterou potřebuji vrátit,ale nemohu je nikde najít. Děkuji A

    • Našla jste? Také nám jde balík ale přebírat ho nebudu. Nic jsem neobjednal a asi jde o podvod té firmy anonymní.

  4. Dobry den,znáte někdo dopravní společnost Scarlet Courier?

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo