Kola CTM

Kola CTM se orientují zejména na horská a trekingová, ale nechybí ani další druhy kol. Pod touto značkou najdete produkty, které jsou ideální pro nenáročné jezdce, kteří pravidelně vyráží do terénu, ale u kterých hraje zásadní roli kvalita za rozumnou cenu.

Některým jezdcům nemusí vyhovovat konstrukční řešení některých modelů a nehodí se ani pro náročné jezdce. Výrobce zohledňuje zejména co nejlepší poměr kvalita/cena a zaměřuje se zejména na terénní kola.
Pokud jde o cenu, tak nejlevnější kola CTM seženete i za cenu nižší než 5 000 korun, zatímco ty nejdražší modely se pohybují nad 50 000 Kč. Dá se říci, že kola CTM jsou všestranná a cenově dostupná.

Pro méně náročné jezdce jsou k dispozici levnější kola, která ovšem neztrácí na kvalitě. Zaujme hlavně velmi kvalitní konstrukce i vybavení, navíc některé modely mají na rám záruku až 5 let. Jízdu v terénu hravě zajistí horská kola, jejichž nabídka je vskutku bohatá.

Všechny kola CTM

Převážná část modelů má průměr kol 26″ a 29″, díky čemuž jsou perfektní pro použití v terénu. Samozřejmě, že nechybí ani trekingová, městská nebo BMX kola. Každá kategorie obsahuje mnoho zajímavých modelů, které mají specifické zaměření a jiné jízdní vlastnosti.

Mezi zásadní nevýhody kol CTM patří zejména pevná vidlice, kterou některé modely mají, takže nedisponují odpružením, a to má potom velmi negativní vliv na jízdu v terénu. U některých kol je základem ocelový rám a tím i vyšší váha kola, což nemusí každému logicky vyhovovat.

Kola CTM a jejich modelové řady

Vyrábí se v mnoha modelových řadách, ale my se budeme krátce věnovat těm nejpopulárnějším a nejvyhledávanějším.

Kola CTM Scroll

V této řadě je více variant, například Scroll či Scroll Expert. Patří sem kvalitní enduro kola, která jsou charakteristická celoodpružením, jsou skvělá na ostřejší jízdu při sjezdu v náročném terénu, dokonce jsou skvělá i na skoky. Jsou to jedny z nejlepších, a zároveň nejdražších kol mezi produkty značky CTM. Na zdolávání kopců ovšem vhodná tolik nejsou.

Kola CTM Rascal

Tato produktová řada představuje kola na jízdu v přírodě, ale také pro závody. Mají hliníkový rám, moderní geometrii a velmi kvalitní vybavení. Jsou skvělá na XC (cross-country) a můžete na nich jezdit i v náročnějším terénu. Cenově jsou dostupná, i když nepatří mezi nejlevnější.

Kola CTM Skaut

Modely řady Skaut řadíme mezi tzv. all-mountain kola, která mají hliníkový rám, zároveň jsou celoodpružená. Jejich cena je sice vyšší, ale rozhodně jsou levnější než předchozí kategorie Scroll.

Kola CTM Zephyr

Řadu Zephyr mohou využívat začátečníci i zkušení cyklisté. Tato all-mountain kola mají pevný rám s kvalitní geometrií, navíc jsou vhodná nejen do přírody, ale i na delší trasy a můžete s nimi i skákat či zdolávat různé překážky. Potěší přijatelná cena, která rozhodně nezatíží váš finanční rozpočet.

Kola CTM Dirtking

Díky moderní geometrii jsou skvělá na MTB Freestyle, protože se s nimi velmi snadno manévruje. Hodí se nejen do terénu, kde nejsou pevné cesty, ale skvěle sedí také v ulicích na různých překážkách. Díky perfektnímu ovládání jsou super i na skoky. Cena výrobků v této kategorii se pohybuje v rozmezí od 10 000 do 20 000 korun.

Kola CTM Raptor

V této řadě jsou kola určená pro mladší cyklisty a jsou dost univerzální. Hodí se pro horský trail, ale klidně s nimi můžete do bikeparku. Tyto modely mají vynikající jízdní vlastnosti, za což vděčí skvěle vyvážené geometrii. Dají se pořídit za cenu pod 15 000 Kč.

Kola CTM Rambler

Do této produktové řady patří prémiové modely, které jsou i pro začátečníky. Jejich pořizovací cena není nijak vysoká, ale ty lepší modely je možné pořídit za cenu cca 20 000 Kč. Skvěle se hodí na horskou cyklistiku a nemusíte se s nimi bát ani náročnějšího terénu. Bez problémů jsou schopna splnit i náročnější požadavky zkušenějších cyklistů.

Co se týká dalších produktových řad, tak můžeme zmínit Koyuk, kam patří tzv. gravelová kola, která jsou ideální na štěrkové cesty, ale bez obav s nimi lze vyrazit i do jiných terénů. Řada Rein představuje pánská kola pro začínající jezdce, s nimiž je dobré jezdit jen v lehčím terénu a zejména na pevném povrchu.

Produktová řada Charisma zahrnuje vysoce kvalitní dámská horská kola, jejichž předností je zajímavý a elegantní design. Dámy se nemusí bát delší cesty v terénu. Modely řady Metric jsou elektrokola ideální pro jízdu ve městě, ale poradí si také s lehčím terénem.

Modelová řady kol CTM Blade se dají využít na jízdu mimo terén. Kola Pop Hi-Ten jsou BMX kola, která mohou využít fanoušci freestylové jízdy v terénu, ale také tzv. dirt jezdci.
V produktové řadě Olivia jsou zahrnuta jízdní kola pro použití ve městě. Mají jen základní vybavení, jsou levná, ale zcela nevhodná pro delší jízdu. Zajímavá je také řada Billy, kde jsou kola pro děti. Výhodou je, že mají ještě přídavná pomocná kolečka a hodí se jak pro děvčata, tak pro chlapce, kteří se teprve na kole učí.

O značce CTM

Značka CTM je původem ze Slovenska a vznikla v roce 1999. Zabývá se výrobou kol od samého počátku a stále klade důraz nejen na kvalitu, ale také na co nejlepších jízdních vlastnostech. Snaží se neustále přicházet se zajímavými inovacemi, díky čemuž si kola našla příznivce nejen mezi obyčejnými jezdci, ale také mezi závodníky.

Kola CTM zakoupíte v těchto e-shopech: Mojekolo.cz a Bikero.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

1 komentář
  1. Značku CTM mám moc rád, i když jsem si původně oblíbil trochu jinou, ale nakonec jsem si objednal CTM Rascal 4.0 2023 a jsem spokojený. Jízda je příjemná, pohodlná a kolo velmi kvalitní, takže si nemám na co stěžovat.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo