Kempingové sprchy

Kempování v přírodě má jistě svoje kouzlo, ale ne každému může vyhovovat horší hygiena, kterou budete při pobytu mimo kempy a jiná místa řešit. A protože kempování láká stále více trampů a osobní hygiena je opravdu palčivou otázkou, jsou na trhu k dostání také praktické mobilní sprchy s ohřevem, které vám umožní sprchování prakticky na každém místě.

Kempingová sprcha je opravdu jednoduché zařízení, které se skládá pouze z různě velké nádoby nebo vaku na vodu a hadice se sprchovou hlavicí. Campigová sprcha je velmi skladná a běžně se používá na festivalech, při volném pobytu v přírodě, v kempech atd.

Při výběru mobilní sprchy budete muset vyřešit pouze způsob, jakým budete chtít ohřívat vodu. Důležité je také zvolit správnou velikost plnícího vaku. Ke sprše lze koupit i praktické příslušenství.

Porovnat ceny sprch

Nejlepší kempingové sprchy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. M.F.H. Solar Shower 20l 90 % 220 Kč Zobrazit Balistas.cz
2. Cattara 13293 40l 80 % 319 Kč Zobrazit Tipa.eu
3. Yate Solar Shower 20l 80 % 194 Kč Zobrazit 4camping.cz
4. Bestway 58224 20l 79 % 190 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Compass sprcha kempingová 12l 78 % 574 Kč Zobrazit Tipa.eu

Typy

Kempingové sprchy jsou na trhu zastoupeny 2 různými typy, které se liší způsobem ohřevu vody. První skupinu tvoří sprchy solární, druhé využívají k ohřevu autobaterii.

Solární kempingová sprcha

Solární sprchy jsou na první pohled velmi podobné. Sprchy jsou tvořeny různě velkým vakem, který můžete zavěsit na slunné místo a poté jednoduše počkáte, až se voda uvnitř ohřeje na požadovanou teplotu. Proud vody můžete regulovat jednoduše pomocí otočného kohoutku.

Do auta

Druhým typem jsou sprchy s napětím 12 V. Toto sprchy lze pomocí konektoru zapojit do autozapalovače. Tyto sprchy jsou vybaveny ponorným čerpadlem, které můžete umístit do nádoby s vodou. Součástí většiny těchto sprch je také přenosná taška, ve které můžete sprchu přenášet, ale použít ji můžete i jako nádobu na vodu.

Nemusíte se tedy bát, že budete muset vozit i plastový barel nebo jinou nádobu. Samotnou sprchu pak můžete pomocí přísavky připevnit na okno auta. Ti, kdo chtějí mít sprchu ve větší výšce, mohou využívat háček k zavěšení na větev atd.

Velikost nádoby

Velikost nádoby na vody začíná na 10 litrech, toto množství vystačí k rychlé očistě jedné osobě. Pro jednotlivce, ale i pro 2 osoby jsou dostačující sprchy s nádobou o objemu 20 litrů. Největší solární sprchy pak mají objem až 40 litrů vody. Tyto sprchy může využívat více osob, počítat však musíte s delším ohřevem vody.

Materiál

Výrobním materiálem kempingových sprch je odolné PVC, hlavice sprchy je vyrobena z plastu. Výrobní materiál je u všech výrobků velmi podobný a mnozí výrobci ho spíše neuvádějí. Za kvalitu tak bude ručit pouze spolehlivý výrobce, kterého byste měli při výběru vždy upřednostnit.

Délka hadice

Cestovní sprchy se liší délkou hadice. Obvyklá délka hadice se pohybuje okolo 2 metrů. Tato délka vystačí k pohodlnému osprchování i osobám vyššího vzrůstu. Napájecí kabel u autosprch mívá standardě délku 4, 5 metru.

Možnosti

Jednotlivé sprcha jsou velmi jednoduchá zařízení, která toho zpravidla příliš nenabízí. Každý výrobek by vám však měl nějakým způsobem umožnit regulovat proud vody.

  • Příslušenství – součástí sprch je i nějaké příslušenství. Většinou se jedná o přenosnou tašku, do které můžete sprchu umístit. Praktický je i háček na zavěšení sprchy. Součástí 12 V sprch bývá často nádoba na vodu. Ta může mít podobu klasického plastového kanystru nebo přenosné tašky
  • Nožní pumpa – ne každá solární sprcha je určena k zavěšení, některé můžete postavit na zem a vodu pumpovat pomocí nožní pumpy.
  • Ukazatel vody – kempingové sprchy mohou mít i praktické okýnko, které vás bude průběžně informovat o množství vody ve vaku.

Značka

Kempingové sprchy jsou na trhu zastoupeny spíše menším počtem výrobců, ale i v tomto případě máte z čeho vybírat. Tyto sprchy můžete koupit prostřednictvím internetu nebo ve specializovaných prodejnách se zaměřením na sport a turistiku. Na výrobu solárních kempingových sprch se zaměřuje Cattara, Compass, Bestway, Yate, Easy Camp, Mil-Tec, Comet, ISO a někteří další. Sprchy s 12 V jsou na trhu zastoupeny výrazně menším počtem. Koupit je můžete od Comet, Brunner, Compass, RidgeMonkey nebo Lund.

Cena

Mobilní sprcha s ohřevem je velmi jednoduché zařízení, proto se nemusíte bát nikterak vysoké pořizovací ceny. Cenu určuje zejména velikost nádoby na vodu a některé možnosti, které může sprcha nabídnout. Ty nejlevnější solární sprchy můžete koupit za méně než 200 Kč. Větší solární sprchy vyjdou na 200 – 500 Kč.

Solární sprchy do auta jsou již o něco složitější, jejich součástí je i ponorné čerpadlo. Jejich cena je díky tomu vyšší a pohybuje se od 600 – 2 200 Kč. Součástí některých sprch je i barel na vodu, do kterého můžete umístit čerpadlo.

Porovnat ceny sprch

Otázky a odpovědi

Jaké jsou nevýhody kempingových sprch?

Nevýhodou je především menší velikost zásobníku na vodu, což nebude vadit jednotlivcům, ale vody nebude dost pro očistu většího počtu osob. Pokud chcete jednu sprchu používat s dalšími lidmi, je nutné vyčlenit více času pro opakovaný ohřev vody, nebo si vystačit s vodou studenější. Kempingová sprcha vám neumožňuje mísit teplou a studenou vodu. Řešit musíte i to, kam sprchu zavěsíte a vytvořit si musíte i svoje soukromé místo, kde budete ukryti před pohledy zvědavců.

Na kolik stupňů se může ohřát voda v nádobě?

Voda se bude ohřívat pouze v solární sprše. Výrobci jednotlivých modelů uvádění teplotu v rozmezí 30 – 50°C. Některé sprchy jsou velmi jednoduché a teplotu tak musíte kontrolovat. Dražší a větší sprchy bývají opatřeny ukazatel, který teplotu vody zobrazuje.

Jaké příslušenství se může hodit?

Ke kempingové sprše můžete přikoupit i kempingovou kabinu. Ta je vyrobena z neprůhledného voděodolného materiálu. Kempingové kabiny mají různé podoby, jsou rychlorozkládací, po vytažení z vaku se kabina rozloží sama během několika vteřin. Kabiny jsou zároveň velmi skladné a přibalit je můžete do batohu. Využívat je můžete k diskrétnímu sprchování i oblíkání. Uvnitř kabiny najdete poutko na zavěšení ručníku i kapsu na kosmetické přípravky.

Závěr

Kempingové sprchy jsou velmi jednoduchá zařízení, která můžete používat při různých výletech i pobytech v přírodě. Ti, kdo cestují po svých, budou potřebovat sprchu se solárním ohřevem. V případě, kdy budete na dohled svému autu, lze použít i sprchu napájenou autobaterií. Jediné, co musíte zvážit je velikost nádoby na vodu.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (47 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Objednal jsem si M.F.H. Solar Shower 20l a je docela slušná. Rozhodně jsem od ní moc neočekával, prostě jen sprcha na kempování, ale je v pohodě, za sebe určitě můžu doporučit, dělá, co má.

  2. Kempingovou sprchu jsme pořídili s přítelkyní na zahradu k našemu domku. Je to skvělá věcička a za sebe doporučuji značku Compass. Dá se sice použít jen v létě, ale i tak to stačí. Hlavně, když je člověku na zahradě horko, tak se osvěží a nemusí hned běžet do domu.

Přidat komentář

Recenzer
Logo