Podložky do kočárku

Podložka neboli vložka do kočárku není tolik známá jako jiné pomůcky, přesto se však jedná o praktický výrobek, který plní hned několik funkcí. Přední funkcí podložky do kočárku je zvýšit komfort a pohodlí dítěte. Samotný kočárek pak tato vložka chrání před různými nečistotami. V případě, kdy dojde ke znečištění podložky, můžete ji velmi jednoduše vyndat, vyprat a ušetříte si tak zdlouhavé čištění kočárku.

Podložky se nejčastěji vkládají do sportovního kočárku a golfek, ale pořídit je můžete i do hlubokých kočárků nebo dokonce autosedačky. Při výběru narazíte jak na specifické typy, tak na univerzální podložky, které se vejdou do každého kočárku. Vybrat můžete výrobní materiál, a pochopitelně i vzhled.

Porovnat ceny podložek do kočárků

Typy

Podložka do kočárku mají několik podob a v závislosti na výrobním materiálu se také mění jejich funkčnost. Ačkoliv může být podložka do kočárku pro mnohé spíše zbytečná, v diskuzích najdete na tento výrobek mnoho pozitivních ohlasů. Maminky nejvíce ocení praktickou stránku věci a velmi snadnou údržbu.

Matrace

Speciální matrací lze vybavit zejména hluboké kočárky. Matrace se vyrábí z měkkého materiálů a jejím úkolem je poskytnout miminku měkké a pohodlné ležení. Matrace je praktická zejména v případě, kdy budete dítě vozit do nerovných cestách, v tomto případě může značně tlumit otřesy.

Oboustranné podložky

Pravděpodobně nejoblíbenější jsou celoroční oboustranné podložky. Díky jedné teplejší straně lze podložku používat v období podzim – zima a chladnější strana je pak určena na období jaro – léto. Letní strana se nejčastěji vyrábí ze 100% bavlny, zimní strana je pak často vyrobena z fleecu, Tyto podložky se vyrábí v kombinaci různých materiálů a umístit je můžete do jakéhokoliv kočárku.

Nepropustná podložka

Tyto podložky mají spodní část vyrobenou z nepropustného materiálu. Nemusíte se tedy bát, že případné tekutiny jakéhokoliv původu ušpiní potah kočárku. Nepropustná podložky by však měla být i funkční a praktická, proto si ověřte, se jedná o prodyšný materiál. V opačném případě se může miminko více potit a používání podložky bude zejména v letních měsících nepohodlné.

Chladící podložky

Tyto podložky využijete pouze v horkých letních dnech, ve většině případů je možné podložku umístit nejen do sportovního nebo golfového kočárku, ale i do autosedačky, Uvnitř vložky se nachází speciální chladivý gel, který je schopen regulovat teplotu o 3 – 5 ° C. Účinnost chladícího gelu je odhadována na cca 4 hodiny.

Materiál

Vložky a matrace do kočárků se vyrábí z různých materiálů, nejčastěji se jedná o kombinaci několika materiálů. Běžně se setkáte s PUR, VISCO nebo paměťovou pěnou. Na výrobu se však používají i přírodní náplně například pohankové slupky.

Vrchní část bývá vyrobena z bavlny, plyše, merino vlny, fleecu, minky a dalších materiálů.

  • Prodyšné podložky – jsou vyrobeny z různých porézních materiálů, které zajišťují stálou regulaci a odvod vlhkosti.
  • Hypoalergenní podložky – na jejich výrobu se používá visko-elastická pěna, která odolává bakteriím a roztočům. Tyto podložky jsou schopny snížit možný budoucí nástup astmatu.
  • Paměťová pěna – je ideální volba pro ty, kteří rádi podnikají vycházku do terénu. Pěna velmi dobře tlumí nárazy a dokonale se přizpůsobí tvaru těla miminka.

Možnosti

Ačkoliv jsou podložky do kočárku poměrně jednoduché, najdete i v tomto případě různé vychytávky, které odlišuje levné podložky od těch dražších.

  • Novorozenecká vložka – tyto speciální podložky bývají více polstrované a tím i pohodlné. Podložka navíc vytváří plně horizontální polohu v sedací části.
  • Uši u ramen – rozšířená část v oblasti ramen poskytne miminku více klidu během spánku a postará se i o potřebný odvod potu v oblasti hlavičky.
  • Uši u kolen – tato rozšířená část zabrání padání drobků a různých nečistot ke stranám kočárku. Vyhnete se tak dlouhému čištění i vyklepávání kočárku.
  • Prodloužení – koupit můžete i podložku s prodlouženou částí v oblasti nohou. Tyto podložky jsou vhodné spíše pro malé nechodící děti.
  • Omyvatelná část – u starších chodících dětí oceníte podložky s omyvatelnou spodní částí.
  • Polštář – součástí některých podložek může být i vyjímatelný polštářek.

Značka

Přestože nejsou podložky do kočárku tolik známé, jejich zastoupení na trhu je poměrně široké. Podložky zpravidla nabízí přední výrobci dětských kočárků a dalšího zboží. Koupit tak můžete podložku, která dokonale sedne k vašemu kočárku. Mezi výrobci podložek dominují značky Thule, X-Lander, Emitex, Petite&Mars, Little Angel, Bo Jungle, Bonami a další.

Cena

Podložku do kočárku koupíte od cca 250 – 1 500 Kč. Cenový rozdíl je dán zejména výrobním materiálem popřípadě některými funkcemi, které podložka nabízí. Lišit se může i způsob uchycení a rozdíl je pochopitelně i v samotném vzhledu.

Porovnat ceny podložek do kočárků

Údržba

Jednou z největších předností podložek je jednoduchá údržba. Ve většině případů je možné ušpiněnou podložku vyprat v pračce. Způsob čištění se však liší v závislosti na výrobním materiálu. Každý materiál vyžaduje trochu jiný způsob čištění a je tedy vhodné si vše dopředu nastudovat.

Způsob údržby by měl být vždy uveden na balení každého výrobku. Doporučený postup je pochopitelně nutné dodržovat. Podložku lze obvykle prát na 30 – 40 ° C za pomoci šetrného pracího přípravku. Při praní není možné používat aviváž.

Otázky a odpovědi

Jak funguje chladící podložka?

Součástí chladící podložky je speciální gel, který je schopen absorbovat tělesné teplo miminka a teplotu může regulovat v rozmezí 3 ° C – 5 ° C a to po dobu 3 – 4 hodin. Poté je nutné nechat podložku cca 2 hodiny odpočívat, než dojde k obnovení této funkce. Používání chladící podložky není pro miminko nijak nepříjemné, chladící efekt je postupný a nedojde tedy k žádnému tepelnému šoku. Chladící podložku není možné vkládat do mrazničky a nemusí se ani nijak nabíjet.

Co je termoregulační podložka?

Tyto podložky zajistí dítěti maximální komfort, v létě je ochladí a v zimě zahřejí. Termoregulační podložky patří k těm nejdražším, ale mohou se pyšnit výjimečnými vlastnostmi. Podložky poskytnou dokonalé pohodlí, skvěle odvádí pot a umožnuje dobrou cirkulaci vzduchu. I v této kategorii najdete mnoho universálních podložek, které je možné používat v každém kočárku i autosedačce.

Jakým způsobem lze podložku připevnit?

Způsob připevnění se mění s výrobcem. Většina podložek má prostřihy na pásy, které se postarají o pevné uchycení. Využít můžete i připevnění pomocí suchých zipů nebo šňůrek.

Závěr

Podložka do kočárku je praktická pomůcka, která se postará o dokonalý komfort a pohodlí dítěte. Díky ní nebude docházet v takové míře ke špinění samotného kočárku a podložka navíc doplní a oživí jeho vzhled. Používání podložky přináší mnoho výhod, tyto podložky se nejčastěji umísťují do sportovních kočárků, kde při jízdě terénem tlumí nárazy.

Vložka navíc zajišťuje potřebnou cirkulaci vzduchu a zabraňuje nadměrnému pocení dítěte. Tyto podložky jsou vhodné do jednotlivých modelů kočárků, ale velké množství podložek je také universálních a používat je můžete v hlubokém i sportovním kočárku, ale i v golfkách nebo autosedačce.


Zdroje: www.sufik.cz, www.maxi-mum.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (42 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

1 komentář
  1. Kupovala jsem podložku dceři pro malou do kočárku a zvolila nějakou paměťovou, zatím vypadá docela slušně a zdá se pohodlná.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo