Podložky do kočárku

Podložka neboli vložka do kočárku není tolik známá jako jiné pomůcky, přesto se však jedná o praktický výrobek, který plní hned několik funkcí. Přední funkcí podložky do kočárku je zvýšit komfort a pohodlí dítěte. Samotný kočárek pak tato vložka chrání před různými nečistotami. V případě, kdy dojde ke znečištění podložky, můžete ji velmi jednoduše vyndat, vyprat a ušetříte si tak zdlouhavé čištění kočárku.

Podložky se nejčastěji vkládají do sportovního kočárku a golfek, ale pořídit je můžete i do hlubokých kočárků nebo dokonce autosedačky. Při výběru narazíte jak na specifické typy, tak na univerzální podložky, které se vejdou do každého kočárku. Vybrat můžete výrobní materiál, a pochopitelně i vzhled.

Porovnat ceny podložek do kočárků

Nejlepší podložky do kočárku

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Bo Jungle vložka 3v1 B-Snooze Grey/Black 100 % 749 Kč Zobrazit Mall.cz
2. LITTLE ANGEL podložka OUTLAST Mint Liška 100 % 539 Kč Zobrazit Nejbaby.cz
3. PETITE&MARS Vložka Foamy Pink Queen 92 % 380 Kč Zobrazit Pilulka.cz
4. Emitex Vložka Emitex Merino vlna Bílá 91 % 487 Kč Zobrazit Baby-centrum.cz
5. Petite&Mars VLOŽKA MEMORY ČERNÁ 78 % 590 Kč Zobrazit Nejbaby.cz

Typy

Podložka do kočárku mají několik podob a v závislosti na výrobním materiálu se také mění jejich funkčnost. Ačkoliv může být podložka do kočárku pro mnohé spíše zbytečná, v diskuzích najdete na tento výrobek mnoho pozitivních ohlasů. Maminky nejvíce ocení praktickou stránku věci a velmi snadnou údržbu.

Matrace

Speciální matrací lze vybavit zejména hluboké kočárky. Matrace se vyrábí z měkkého materiálů a jejím úkolem je poskytnout miminku měkké a pohodlné ležení. Matrace je praktická zejména v případě, kdy budete dítě vozit do nerovných cestách, v tomto případě může značně tlumit otřesy.

Basket tyrkys 70 x 40 cm

Ukázka matrace: Babyrenka Basket tyrkys 70 x 40 cm

Oboustranné podložky

Pravděpodobně nejoblíbenější jsou celoroční oboustranné podložky. Díky jedné teplejší straně lze podložku používat v období podzim – zima a chladnější strana je pak určena na období jaro – léto. Letní strana se nejčastěji vyrábí ze 100% bavlny, zimní strana je pak často vyrobena z fleecu, Tyto podložky se vyrábí v kombinaci různých materiálů a umístit je můžete do jakéhokoliv kočárku.

 Emitex Moby podložka Béžová

Ukázka oboustranné podložky: Emitex Moby podložka Béžová

Nepropustná podložka

Tyto podložky mají spodní část vyrobenou z nepropustného materiálu. Nemusíte se tedy bát, že případné tekutiny jakéhokoliv původu ušpiní potah kočárku. Nepropustná podložky by však měla být i funkční a praktická, proto si ověřte, se jedná o prodyšný materiál. V opačném případě se může miminko více potit a používání podložky bude zejména v letních měsících nepohodlné.

LITTLE ANGEL podložka OUTLAST Mint Liška

Ukázka nepropustné podložky: LITTLE ANGEL OUTLAST Mint Liška

Chladící podložky

Tyto podložky využijete pouze v horkých letních dnech, ve většině případů je možné podložku umístit nejen do sportovního nebo golfového kočárku, ale i do autosedačky, Uvnitř vložky se nachází speciální chladivý gel, který je schopen regulovat teplotu o 3 – 5 ° C. Účinnost chladícího gelu je odhadována na cca 4 hodiny.

BébéFolie Chladící podložka COOLMAT Sportovní kočárek Šedá

Ukázka chladicí podložky: BébéFolie Chladící podložka COOLMAT Sportovní kočárek Šedá

Materiál

Vložky a matrace do kočárků se vyrábí z různých materiálů, nejčastěji se jedná o kombinaci několika materiálů. Běžně se setkáte s PUR, VISCO nebo paměťovou pěnou. Na výrobu se však používají i přírodní náplně například pohankové slupky.

Vrchní část bývá vyrobena z bavlny, plyše, merino vlny, fleecu, minky a dalších materiálů.

 • Prodyšné podložky – jsou vyrobeny z různých porézních materiálů, které zajišťují stálou regulaci a odvod vlhkosti.
 • Hypoalergenní podložky – na jejich výrobu se používá visko-elastická pěna, která odolává bakteriím a roztočům. Tyto podložky jsou schopny snížit možný budoucí nástup astmatu.
 • Paměťová pěna – je ideální volba pro ty, kteří rádi podnikají vycházku do terénu. Pěna velmi dobře tlumí nárazy a dokonale se přizpůsobí tvaru těla miminka.

Možnosti

Ačkoliv jsou podložky do kočárku poměrně jednoduché, najdete i v tomto případě různé vychytávky, které odlišuje levné podložky od těch dražších.

 • Novorozenecká vložka – tyto speciální podložky bývají více polstrované a tím i pohodlné. Podložka navíc vytváří plně horizontální polohu v sedací části.
 • Uši u ramen – rozšířená část v oblasti ramen poskytne miminku více klidu během spánku a postará se i o potřebný odvod potu v oblasti hlavičky.
 • Uši u kolen – tato rozšířená část zabrání padání drobků a různých nečistot ke stranám kočárku. Vyhnete se tak dlouhému čištění i vyklepávání kočárku.
 • Prodloužení – koupit můžete i podložku s prodlouženou částí v oblasti nohou. Tyto podložky jsou vhodné spíše pro malé nechodící děti.
 • Omyvatelná část – u starších chodících dětí oceníte podložky s omyvatelnou spodní částí.
 • Polštář – součástí některých podložek může být i vyjímatelný polštářek.

Značka

Přestože nejsou podložky do kočárku tolik známé, jejich zastoupení na trhu je poměrně široké. Podložky zpravidla nabízí přední výrobci dětských kočárků a dalšího zboží. Koupit tak můžete podložku, která dokonale sedne k vašemu kočárku. Mezi výrobci podložek dominují značky Thule, X-Lander, Emitex, Petite&Mars, Little Angel, Bo Jungle, Bonami a další.

Cena

Podložku do kočárku koupíte od cca 250 – 1 500 Kč. Cenový rozdíl je dán zejména výrobním materiálem popřípadě některými funkcemi, které podložka nabízí. Lišit se může i způsob uchycení a rozdíl je pochopitelně i v samotném vzhledu.

Porovnat ceny podložek do kočárků

Údržba

Jednou z největších předností podložek je jednoduchá údržba. Ve většině případů je možné ušpiněnou podložku vyprat v pračce. Způsob čištění se však liší v závislosti na výrobním materiálu. Každý materiál vyžaduje trochu jiný způsob čištění a je tedy vhodné si vše dopředu nastudovat.

Způsob údržby by měl být vždy uveden na balení každého výrobku. Doporučený postup je pochopitelně nutné dodržovat. Podložku lze obvykle prát na 30 – 40 ° C za pomoci šetrného pracího přípravku. Při praní není možné používat aviváž.

Otázky a odpovědi

Jak funguje chladící podložka?

Součástí chladící podložky je speciální gel, který je schopen absorbovat tělesné teplo miminka a teplotu může regulovat v rozmezí 3 ° C – 5 ° C a to po dobu 3 – 4 hodin. Poté je nutné nechat podložku cca 2 hodiny odpočívat, než dojde k obnovení této funkce. Používání chladící podložky není pro miminko nijak nepříjemné, chladící efekt je postupný a nedojde tedy k žádnému tepelnému šoku. Chladící podložku není možné vkládat do mrazničky a nemusí se ani nijak nabíjet.

Co je termoregulační podložka?

Tyto podložky zajistí dítěti maximální komfort, v létě je ochladí a v zimě zahřejí. Termoregulační podložky patří k těm nejdražším, ale mohou se pyšnit výjimečnými vlastnostmi. Podložky poskytnou dokonalé pohodlí, skvěle odvádí pot a umožnuje dobrou cirkulaci vzduchu. I v této kategorii najdete mnoho universálních podložek, které je možné používat v každém kočárku i autosedačce.

Jakým způsobem lze podložku připevnit?

Způsob připevnění se mění s výrobcem. Většina podložek má prostřihy na pásy, které se postarají o pevné uchycení. Využít můžete i připevnění pomocí suchých zipů nebo šňůrek.

Závěr

Podložka do kočárku je praktická pomůcka, která se postará o dokonalý komfort a pohodlí dítěte. Díky ní nebude docházet v takové míře ke špinění samotného kočárku a podložka navíc doplní a oživí jeho vzhled. Používání podložky přináší mnoho výhod, tyto podložky se nejčastěji umísťují do sportovních kočárků, kde při jízdě terénem tlumí nárazy.

Vložka navíc zajišťuje potřebnou cirkulaci vzduchu a zabraňuje nadměrnému pocení dítěte. Tyto podložky jsou vhodné do jednotlivých modelů kočárků, ale velké množství podložek je také universálních a používat je můžete v hlubokém i sportovním kočárku, ale i v golfkách nebo autosedačce.

Podložky do kočárku můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.sufik.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (42 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Co jiného pořídit pro svého malého andílka než Little Angel podložku OUTLAST Mint Liška, která je fakt super. Maličká je moc spokojená a spí skutečně jako andílek, když má v kočárku svoji novou podložku. Rozhodně jí mohu za svou osobu doporučit.

 2. Pro malého jsem potřebovala podložku do kočárku, ale netušila jsem, jak jí vybrat. Jsem ráda, že jsem narazila na váš článek, hodně mi s tím výběrem pomohl.

 3. Kupovala jsem podložku dceři pro malou do kočárku a zvolila nějakou paměťovou, zatím vypadá docela slušně a zdá se pohodlná.

Přidat komentář

Recenzer
Logo