Tašky na kočárek

Tašky, organizéry nebo mateřské batohy jsou neocenitelným příslušenstvím, bez kterého se žádný rodič neobejde. Tašku budete potřebovat na procházce, rodinném výletě i při běžných povinnostech, jako je třeba nákup, různé vyřizování na úřadech atd. Díky tašce té správné velikosti budou každodenní povinnosti jednoduší.

Tašky bývají standardní výbavou kočárků, některé budou zcela dostačující, jiné vaše nároky nesplní. Právě pro ty, kterým stávající taška z nějakého důvodu nevyhovuje, jsou na trhu zastoupeny mateřské batohy, organizéry nebo menší kabelky. Taška na kočárek musí být v první řadě praktická. Zvolit musíte správnou velikost a odolný materiál.

Porovnat ceny tašek na kočárek

Typy

Taška na kočárek patří ke standardnímu vybavení. Toto příslušenství je běžnou součástí kočárků. Taška však není to jediné, co budete moci v péči o dítě využívat.

  • Taška – jak již bylo řečeno, tašku byste měli najít u každého hlubokého kočárku. V případě, kdy vám její velikost nebo organizovanost nevyhovuje, budete moci zakoupit tašku jinou. Výběr je obrovský, v zásobě jsou malé nebo naopak prostorné tašky.
  • Batoh – v současné době je velmi oblíbený přebalovací batoh. Ten využijete prakticky v jakékoliv situaci, velmi vhodný je zejména pro delší pobyt venku, ale uložit do něho budete moci i menší nákup.
  • Organizér – velikostně nejmenší jsou organizéry, do kterých umístíte jen pár nezbytných drobností, které můžete při procházce potřebovat. Organizéry mají i místo na odkládání hrnečku nebo svačiny pro dospělého. Některé organizéry mají podobu malého plastového pultíku.

Materiál

Materiál ovlivňuje vzhled i odolnost tašky nebo batohu. Na prvním místě by měla být praktičnost. V případě tašky tak zkontrolujte způsob umístění na kočárek, u batohu se zaměřte na zpevněné dno. V obou případech pak oceníte nepromokavý materiál, který vše uvnitř ochrání před vlhkem i poškozením.

Tašky a batohy jsou nejčastěji vyrobeny z kůže, polyesteru, mikrovlákna nebo nylonu. Taška by se měla dát stejně jako kočárek dobře udržovat, k vyčištění by měl postačit navlhčený hadřík.

Velikost

Velikost tašky nebo batohu je zcela individuální záležitostí. Zde záleží především na tom, jakým způsobem trávíte čas venku. Někteří si vystačí s kratší procházkou městem a nebudou potřebovat zbytečně velkou tašku. Jiní mohou venku trávit větší část dne a ocení, pokud se do tašky vejde i občerstvení pro starší sourozence nebo rodiče. Tašky nebo batohy pak mnozí rodiče využívají i při pravidelných návštěvách u lékaře.

Připnutí

Také způsob uchycení má vliv na uživatelský komfort a neměli byste na něho při výběru zapomenout. Způsobů, jak tašku ke kočárku připevnit je hned několik. V případě levných tašek se o připevnění starají méně odolní plastové karabiny. Odolnější jsou pochopitelně karabiny kovové, které najdete na dražších taškách. Velmi často máte k dispozici suchý zip nebo cvočky. Některé tašky jsou kompatibilní pouze se stejnou značkou kočárku, ve většině případů však budete moci tašku, batoh nebo organizér připevnit k jakémukoliv hlubokému nebo sportovnímu kočárku.

Značka

Tašky na kočárek jsou nejčastěji k dostání v černé, šedé nebo tmavě modré barvy. Tyto barvy budete moci sladit s jakýmkoliv kočárkem i oblečením. Pokud se nechcete nechat strhnout proudem, můžete zakoupit tašku růžovou, která je také zastoupena ve větším množstvím výrobků. Menší výběr nabízí zelená, žlutá, oranžová, červená, stříbrná nebo třeba tyrkysová barva.

Kromě různých barev můžete vybírat mezi různými styly. V nabídce jsou tašky pro sportovně založené i moderní tašky, které jsou ideální do města. Mezi oblíbené výrobce patří tašky KinderKraft, Canpol babies, Safety, Childhome, Emitex, Pinkie, Baby Nellys a další.

Cena

Do města nebo na kratší pochůzku můžete vyrazit se stylovou taškou, kterou koupíte za méně než 300 Kč. Větší tašky, které budete moci používat i jako kabelku koupíte od 500 Kč. Nejlevnější přebalovací batoh vás vyjde na cca 700 Kč.

Oblíbené je i cenové rozpětí 1000 – 2 000 Kč. Zde koupíte mnoho různých podob tašek i batohů, které se hodí pro jakoukoliv příležitost. Dražší tašky a batohy jsou vyrobeny většinou z kůže, nebo můžete koupit sadu několika různých výrobků.

Porovnat ceny tašek na kočárek

Údržba

Tašku nebo batoh byste měli pravidelně čistit. Jestliže nechcete ztrácet čas ručním čištěním, ověřte si, zda je možné prát tašku v pračce. V ostatních případech vám postačí mýdlová voda. Tou můžete vyčistit vnitřní i venkovní část tašky. Sušení je možné pouze na vzduchu, tašku byste neměli sušit na radiátoru a není vhodné ji nechat ani na přímém slunci.

Otázky a odpovědi

Jaké výhody má přebalovací batoh?

Přebalovací batohy jsou velmi praktické. K dispozici máte mnoho různě velkých přihrádek, díky kterým bude vše umístěno bezpečně a přehledně. Batohy jsou vyrobeny z lehkých a velmi často i nepromokavých materiálů. Používat ho můžete i v případě, kdy dítě odroste. Přebalovací batoh bude neocenitelným pomocníkem na každém výletě.

Co je při výběru tašky nejdůležitější?

Zcela zásadní roli hraje vnitřní uspořádání tašky nebo batohu. K dispozici byste měli mít větší množství různě velkých prostorů, které vám umožní vše potřebné zorganizovat. Díky tomu se taška stane přehledná a nebudete muset ztrácet čas hledáním jednotlivých věcí. Zvlášť byste měli mít uložené kojenecké lahvičky, přebalovací pomůcky, oblečení, náhradní deku, hračky. Oceníte i přední kapsu na telefon nebo peněženku.

Na co se zaměřit při výběru batohu?

U přebalovacích batohů by vás měli zajímat popruhy. Stejně jako u kteréhokoliv jiného batohu by i zde měly být popruhy nastavitelné. Větší pohodlí vám pak poskytnou popruhy širší. V nabídce jsou i batohy, které mají popruhy odepínací nebo ty, jejíž součástí je také ramenní popruh. Batoh by pak mělo být možné připnout stejně jako tašku k rukojeti kočárku.

Závěr

Tašku na kočárek mnozí vybírají podle vzhledu, mezi důležité parametry však patří materiál. Ten je značkou kvality i životnosti. Na praktičnost má vliv výběr správné velikosti i způsob členění tašky. Aktivně založení rodiče by měli zvážit také pořízení přebalovacího batohu, který je sice dražší, avšak poslouží mnohem delší dobu než taška.

Pokud upřednostňujete spíše klidnější vycházky po městě, vystačíte si i s menším, avšak neméně praktickým organizérem na kočárek. Všechny tři výrobky jsou na trhu zastoupeny ve velkém množství v různých stylech i barevných provedeních.

Tašky na kočárek můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.bezvaplenky.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (37 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Dceři jsem kupovala tašku na kočárek od značky KinderKraft a je velmi prostorná, má dobrou kvalitu a je vyrobena z dost odolného materiálu. Bez problémů se do ní vejde vše, co s sebou na cestování s malou potřebuje, takže jednoznačně spokojenost.

  2. Vůbec si nedovedu představit, že bych neměla u kočárku pořádnou velkou tašku, do které se mi vejde vše, co potřebuji, když jdeme s prckem ven. Značku tak moc neřeším, hlavně aby se do ní hodně vlezlo.

  3. Váš článek se mi náramně líbí a taky mi pomohl s výběrem. Děkuji za vaší pomoc.

Přidat komentář

Recenzer
Logo