Přebalovací batohy

Přebalovací batoh je praktickým doplňkem, který by neměl chybět žádnému rodiči. Tyto batohy dnes pomalu nahrazují klasické přebalovací tašky, které nejsou zdaleka tak praktické a multifunkční. Přebalovací batohy využijete v mnoha situacích, hodit se bude na klasické procházce, oceníte ho při cestě do města, k lékaři, na výlet i na dětské hřiště. Jeho největší výhodou je přehlednost a snadné nošení.

Přebalovací batohy, které jsou na trhu k dostání, se liší nejen velikostí a vzhledem, ale i počtem kapes, členěním a dalšími doplňky. Při výběru tak zkuste popřemýšlet, kde všude budete chtít batoh používat a co vše do něho budete chtít uložit. Myslet musíte i na to, že s přibývajícím věkem se mění nároky dítěte. Kromě velikosti a praktičnosti myslete i na svůj komfort při nošení. Zajímat by vás mělo provedení a nastavitelnost popruhů. S batohem budete vyrážet na různá místa, proto je v tomto případě velmi důležitý i jeho samotný vzhled.

Porovnat ceny batohů

Nejlepší přebalovací batohy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. BabyOno Batoh taška Oslo Style + podložka 100 % 856 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Kinderkraft Taška /batoh Molly Black 100 % 899 Kč Zobrazit Allegro.cz
3. Canpol babies batoh LADY MUM černá 94 % 732 Kč Zobrazit Allegro.cz
4. Iso Trade Taška světle zelená 88 % 218 Kč Zobrazit Risesnu.cz
5. TFK Diperdaypack Šedá   – 2 099 Kč Zobrazit Trendybaby.cz

Typy

Přebalovací batohy mají několik různých podob. Vybírat můžete z následujících možností.

 • Přebalovací batoh – klasický batoh, který lze nosit na zádech, nebo ho můžete vozit připevněný na madlu kočárku. Výhodou je množství kapes a velké množství vnitřního prostoru.
 • Přebalovací taška – bývá součástí většiny kočárků, ale koupit ji můžete i samostatně. Vozit ji můžete na rukojeti kočárku, nebo ji lze nosit na rameni stejně jako kabelku. I tašky disponují velkým vnitřním prostorem, jsou však méně členité a hůře se přenáší.
 • Rolovací batoh – módním trendem jsou rolovací batohy, které vám umožňují dle potřeby regulovat objem batohu. Také v tomto případě máte k dispozici mnoho různých přihrádek.
 • Kabelka na kočárek – jedná se spíše o módní doplněk, který nabízí méně prostoru. Do kabelky uložíte několik nezbytností, které potřebujete během kratších vycházek do města.

Vzhled

Abyste batoh nosili s opravdovou chutí, musí být nejen praktický, ale musí se i líbit. Dnešní trh nabízí mnoho podob těchto batohů. Díky velkému výběru si na své přijdou nejen ženy, ale s mateřským batohem mohou do terénu vyrazit i hrdí tatínkové. Oblíbené jsou především batohy v neutrálních barvách. Vzhled batohu však můžete sladit s podobou kočárku a zakoupit můžete i batoh vyvedený ve veselých barvách.

Členění batohu

Pravděpodobně tím nejdůležitějším je vnitřní uspořádání batohu. To se odvíjí od počtu kapes. Využívat můžete jednu velkou kapsu a různý počet menších kapes a přihrádek, které jsou umístěny po stranách. K dispozici jsou prostory pro dítě i pro rodiče. I v tomto případě souvisí velikost a počet kapes spíše s vašimi zvyklostmi.

 • Hlavní kapsa – bývá opatřena zipem a nabízí nejvíce prostoru.
 • Menší kapsy – jednotlivé batohy mají alespoň jednu termokapsu. Mnoho modelů však nabízí hned několik takových to prostorů. Díky tomu můžete do batohu uložit mléko i čaj nebo více lahviček pro větší počet dětí. Batohy pak nabízí další klasické kapsy různých velikostí.
 • Boční kapsy – jsou zpravidla opatřeny všitým zipem nebo gumou a umožňují vám přenášet věci, které potřebujete mít hned po ruce. Nechybí ani kapsa na láhev s nápojem pro rodiče.

Popruhy

Popruhy se postarají o pohodlné nošení batohu. V tomto případě se zaměřte na nastavitelnost a šířku popruhů. Díky možnosti nastavit šířku se bude batoh dobře nosit různě stavěným osobám. Širší polstrované popruhy se nebudou zařezávat a nošení batohu bude velmi pohodlné.

Většinu batohů můžete nosit nejen na zádech, ale i přes rameno nebo v ruce. Díky nastavitelným poutkům je možné vozit batoh na rukojeti kočárku.

Materiál

Přebalovací batoh by měl odolat nešvarům počasí. Z tohoto důvodu se na výrobu značkových batohů používají nepromokavé materiály různé kvality. Většinou se jedná o kombinaci nylonu a dalších materiálů. Výhodou nylonu je vysoká pevnost, odolnost a dobrá omyvatelnost. Mezi další používané materiály patří umělá a pravá kůže nebo neopren.

Velikost

Velmi důležitým parametrem je velikost batohu. Výběr správné velikosti je především individuální záležitostí, která se odvíjí od vašich zvyků. Ti, kteří budou vyrážet na kratší výlety do přírody nebo města si vystačí s menším batohem. Jestliže jste zvyklý trávit mimo domov delší čas, nebo budete do batohu uložit věci pro více dětí, neobejdete se bez větších batohů.

 • Výška – nejmenší batohy mohou mít výšku jen okolo 20 cm, ty největší pak překračují výšku 55 cm. Největší výběr pak budete mít v případě batohu s výškou od 40 – 48 cm.
 • Šířka – začíná na cca 32 cm a končí okolo hodnoty 40 cm.
 • Hloubka – je v rozmezí 12 – 45 cm.

Možnosti

Přebalovací batohy se liší i v tom, co který model nabízí. Využívat můžete následující:

 • Zpevněné dno – pevné dno zajistí lepší stabilitu batohu při pokládání na zem.
 • Výměna popruhů – některé batohy vám dovolí měnit podobu popruhů.
 • USB vstup – umožní vám batoh využívat i jako nabíječku mobilního telefonu nebo jiného zařízení.
 • Termokapsa – k dispozici máte speciální přihrádku na láhev pro miminko.
 • Karabina na klíče – k batohu připnete klíče, které pak nemusíte zdlouhavě hledat.

Značka

Přebalovací batohy nabízí opravdu velké množství výrobců. Mezi přední patří výrobci kočárků a dalšího dětského vybavení. Díky tomu můžete vzhled batohu dokonale sladit s kočárkem stejné značku. Tuto možnost máte například v případě batohů Kinderkraft, BabyOno, X-lander, Cam nebo TFK. Další batohy lze koupit od výrobce ABC Design, Smart Trike, Moon, Anex, BybyStyle, PacaPod, Pinkie a dalších. Český trh je zastoupen značkou EXCELAND.

Cena

Pořizovací cena přebalovacího batohu je poměrně příznivá. Nejlevnější batohy lze koupit již za cenu do 700 Kč. Batohy větších rozměrů stojí v rozmezí 1 000 – 1 500 Kč a za ty největší zaplatíte 1 500 a více Kč. Batoh, který se může pyšnit luxusním vzhledem, vyjde na 2 000 – 4 000 Kč.

Porovnat ceny batohů

Otázky a odpovědi

Co by nemělo chybět žádnému přebalovacímu batohu?

Většina uživatelů si pochvaluje samostatnou kapsu na vlhčené ubrousky. Ty se v každém případě vyplatí mít stále po ruce. Přebalovací batohy nenabízí pouze samostatnou kapsu, do které můžete vložit celý balíček. Mnohé batohy jsou navíc vybaveny otvorem, kterým můžete kdykoliv vytahovat pouze jeden ubrousek. Díky této praktické vychytávce nemusíte z batohu pokaždé vyndávat celé balení ubrousků.

Jak o batoh pečovat?

Údržba batohu není nijak složitá. Materiál, ze kterého je batoh vyroben, vyčistíte snadno za pomocí vlhčených ubrousků či mokré houbičky. Některé batohy lze dokonce prát v pračce na šetrný prací program. Díky tomu bude zaručeno skutečná čistota a nezávadnost batohu. Po každém vyprání je nutné nechat batoh řádně vyschnout.

Je součástí batohu nějaké další příslušenství?

Společně s batohem můžete v některých případech koupit pláštěnku, přebalovací podložku, toaletní taštičku, termoobal či jiné příslušenství. Různé doplňky se liší v závislosti na výrobci i pořizovací ceně. Nejlevnější batohy zpravidla nic navíc nenabízí.

Závěr

Přebalovací batohy mají své zastánce i odpůrce. Mnozí rodiče argumentují skutečností, že si při venkovním pobytu vystačí s obyčejnou taškou, která bývá součástí většiny kočárků. Jiní zase používají klasický batoh. Přebalovací batohy mají však řadu nesporných výhod. Největší výhodou je velký prostor, kterým batoh disponuje.

Díky velkému množství kapes budete moci vše uložit přehledně a vyhnete se tak zdlouhavému hledání různých věcí. Při delším pobytu vás jistě osloví možnost, uložit dětskou láhev do termokapsy. Při nošení batohu budete šetřit svoje záda, vše bude uloženo rovnoměrně. Výhodou je i skutečnost, že batoh můžete nosit na zádech, v ruce a připevnit ho můžete také na kočárek. Kvalitní batoh pak můžete používat mnoho let, s přibývajícím časem se bude měnit pouze obsah batohu.

Přebalovací batohy můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Jistě mi dáte za pravdu, že každé miminko má hromadu věcí, které člověk nemá většinou kam uložit, jen to tak nahází do kočárku. Já jsem si na jeho výbavička na cesty pořídila BabyOno batoh i s podložkou a je super. Hodně se do něho vejde, je lehký a nesete tak jen váhu toho, co do něj dáte.

Přidat komentář

Recenzer
Logo