Řasenky

Dlouhé bohaté řasy chce mít každá z nás. Kromě umělých řas a různých sér můžeme tohoto efektu dosáhnout pomocí řasenky. Na trhu existuje několik druhů, každá má trochu jiný efekt i typ štětečku, a proto si dnes povíme, jaké varianty máte na výběr a jak na jejich správnou aplikaci, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Porovnat ceny řasenek

Typy

Řasenky se dají dělit na tři kategorie – podle jejich efektu, druhu kartáčku a barvy. Je proto dobré, abyste věděli, co od řasenky chcete, a podle toho vybírali. Počítejte ale s tím, že každému bude řasenka vyhovovat jinak, i když máte řasy podobné. To, že produkt nefunguje, jak slibuje, možná ani nemá za následek sama řasenka, nýbrž špatná aplikace či expirační doba. Kosmetika je velice individuální, proto si s jejím výběrem dejte záležet.

Typy podle efektu

Každý typ řas potřebuje něco jiného. Někdo hledá řasenku, která mu dodá objem, jiný chce řasy prodloužit nebo je pouze zvýraznit. V létě využijete voděodolnou verzi, citlivá pokožka pravděpodobně sáhne po hypoalergenní variantě. Některé řasenky zvládnou více věcí najednou, a stanou se tak oblíbeným produktem 2v1.

Objemové

Objemové řasenky mívají širší kartáček, kterým řasy obalí pomocí vosku a polymeru. Výsledkem jsou husté oddělené řasy.

Prodlužující

Kromě objemu můžete získat také na délce řas, a to díky mikrovláknům. Kartáčky jsou spíše rovné a dobře se s nimi manipuluje.

Tvarující

Pokud požadujete speciální push-up efekt, tvarující řasenka bude pro vás jako dělaná. Tvar jejího kartáčku je zahnutý na jednu stranu nebo ve tvaru přesýpacích hodin.

Vyživující

Kromě zahuštění a prodloužení řas dokáží některé řasenky i vyživovat. Díky tomu budou vaše řasy časem silnější, delší a krásnější. Mezi efektivní výživné složky patří přírodní vosky, oleje či másla.

Voděodolné

Máte v plánu se jít koupat do bazénu, ale nechcete se vzdát make-upu? Naštěstí existují voděodolné varianty, které drží i při pobytu ve vodě nebo při náročnějších fyzických aktivitách. Je ale třeba na ně pořídit speciální odličovač, klasickým půjdou dolů horko těžko.

Hypoalergenní

Citlivé oči ocení hypoalergenní řasenky, které neobsahují dráždivé látky. Hodit se budou i ženám, které nosí kontaktní čočky.

Typy podle kartáčku

Kartáček má na svědomí to, jaký efekt řasenka poskytne. Může jít buďto o přírodní nebo umělé štětiny kartáčku, který se dále dělí na několik druhů.

Dlouhé rovné

Tyto kartáčky mají za úkol řasy především prodloužit, jednoduše se používají.

Prohnuté

Na speciální efekty jsou tu prohnuté kartáčky, které na očích vytváří natočení a nadzvednutí, aby tak působily svůdněji.

Hřebínky

Na oddělení řas využijete kartáček s hřebínky, které zamezí slepování a hrudkám.

Velké gumové

Jak už jsme si řekli, velké kartáčky zajišťují objem tím, že řasy obalují.

Zúžené či ohýbací

Abyste si řasenku neobtiskli, vytvarované kartáčky slouží k pohodlnému namalování i drobných řas ve vnitřním koutku očí.

Typy podle barev

Nejvíce se samozřejmě používá černá, existují ale také i jiné barvy, kterými si řasy můžete vyzdobit. Každé barvě očí sluší něco jiného, proto při výběru počítejte s rizikem, že daný odstín pro vás nebude ideální.

Intenzivní černá

Pro svůdný pohled a viditelné řasy bude stačit intenzivní černá, která se bude hodit k jakémukoliv líčení.

Hnědočerná a hnědá

Ne tak výrazný rozdíl dělá hnědočerná až hnědá, kterou využijí světlé typy nebo zralejší věk.

Modrá

Modrá řasenka byla populární hlavně v dřívějších letech, stále se ale hodí především v letních měsících či k hnědým očím.

Fialová

Pro podtrhnutí výraznějšího looku budou skvěle vypadat fialové řasy. Lichotit budou také zeleným očím.

Třpytivá

Na párty budete chtít zaujmout něčím speciálním – využijte třpytivou řasenku.

Funkce

Řasenka zajišťuje výraznější řasy, větší objem i délku. Díky ní vám vyniknou oči, a v případě celého make-up looku ho podtrhnou. Nemusí na sobě mít moc produktů, ale přesto řasenka udělá velký rozdíl, a to je na ní krásné. Je vhodná pro každý věk, vzhledem k jejím cenovým kategoriím je dostupná všem.

Aplikace

Divili byste se, ale způsobů, jak aplikovat řasenku, existuje několik. Klasikou je aplikace od kořínků až po vršek řas. Rada ale zní, abyste malovali pouze horní část řas a s vrstvami šetřili, jestliže chcete dosáhnout přirozeného looku. Dalším tipem je řasenku nanášet kolmo, tedy česat do strany, abyste tak předešli slepení a žmolkům. Vyzkoušejte, uvidíte, co vám bude vyhovovat. Nicméně platí, abyste to s aplikací nepřeháněli, jinak bude efekt působit nepřirozeně a řasy se k sobě slepí.

Semipermanentní řasenka

Že vám tento pojem nic neříká? Jedná se o kosmetickou proceduru, která dodá řasám objem, délku, tvar i barvu, a to díky 100 % voděodolnému nátěru. Pokud vás už omrzela každodenní rutina nanášení řasenky a potřebujete řešení, které vám zajistí, že vaše řasy zůstanou po celý den tak, jako jste je upravili ráno, semipermanentní řasenka pro vás bude ideální volbou. Jedinou nevýhodou je to, že takto vydrží pouze po dobu 4 týdnů, poté je třeba opět zajít do salonu. Jsou vhodné i pro citlivé oči.

Značka

Mezi oblíbené značky patří Maybelline New York, Rimell London nebo Yves Rocher. Mezi dražší řasenky spadá Lancôme, Estee Lauder či Too Faced.

Cena

Do 100 Kč seženete řasenky v drogeriích, nečekejte od nich ovšem nic extra. Mohou vás sice příjemně překvapit, většinou však pouze zbarví řasy, velkého objemu ani prodloužení se u nich však nedočkáte. Od 100 do 500 Kč zakoupíte lepší kvalitu, viditelnější efekt, a to stále v rámci drogerie.

Narazíte na nejrůznější provedení kartáčků i mnoho odlišných výsledků. V dražších parfumeriích jako je Sephora či Douglas se připravte na ceny vyšší než 500 Kč, dosahující klidně až 1 000 Kč. Neznamená to, že jsou výrazně lepší, než jejich levnější konkurence z drogerie, ale mohou mít delší výdrž nebo dělat bohatší efekt. Většinou se k nim dá ale najít levnější alternativa, proto nezoufejte.

Porovnat ceny řasenek

Údržba

Řasenka má na obalu napsanou informaci, že vydrží půl roku. Pokud ji ale používáte, měla by se měnit každé tři měsíce, a to z toho důvodu, že se do ní neustálým otevíráním dostává vzduch, který může způsobit přenos bakterií a vysychání. Řasenka už tak nefunguje, jak má, drolí se a zanechává žmolky. V případě, že vám doma leží neotevřená řasenka, vydrží takto po dobu tří let. Pravidelnou výměnou řasenky udržujete oči zdravé a v bezpečí.

Otázky a odpovědi

Podle čeho řasenku vybrat?

Řasenku byste měli vybírat podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout. Pokud chcete řasy prodloužit, zahustit, vytvarovat, budete pokaždé používat jiný typ kartáčku, a to buďto s umělými nebo přírodními štětinami.

Jakým způsobem správně aplikovat řasenku?

Řasenku byste měli nanášet pouze na horní polovinu řas, přičemž dejte pozor na vrstvení. Aby řasy působily přirozeně, moc to nepřehánějte. Dělají se vám žmolky? Zkuste řasenku aplikovat kolmo, tedy šikmo do strany, zamezíte tak nechtěnému efektu.

Jak často měnit řasenku?

Řasenku byste měli měnit každé 3 měsíce, protože se do ní otevíráním dostává vzduch, a tak může obsahovat bakterie a také vysychat, což nepřináší dobrý výsledek.

Závěr

Řasenka je základem každé kosmetické taštičky. Na to, jak malá je, dokáže zázraky. Najděte si tu svou, která vám dopřeje přesně takový efekt, který požadujete. Stačí zvolit správný štěteček, a dokonalé řasy jsou na světě.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.yves-rocher.cz, www.parfemy-elnino.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (63 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Když řasenku, tak jedině od značky Max Factor, protože jsou opravdu velmi kvalitní a slušivé. Řasy se po nich nelepí, vypadají mnohem delší, než jsou, jsou krásné a vydrží skutečně po celý den. U některých značek se mi stávalo, že jsem dostala po nanesení řasenky nepříjemnou alergickou reakci a nebylo to nic hezkého, ale u Max Factor se mi to nikdy nestalo.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo