Houbičky na makeup

Houbička na make-up je praktický pomocník vhodný při aplikaci make-upu, bronzeru, pudru nebo rozjasňovače. Houbička vám pomůže make up či jinou podkladovou bázi dokonale sjednotit a pleť bude vypadat dokonale a přirozeně.

Ne každá žena však při aplikaci makeupu nebo krému houbičku používá. Mnohé si v této situaci vystačí s vlastními prsty nebo používají oblíbené kosmetické štětce. Nanášení pomocí štětců je vhodné spíše pro profesionály nebo ty, kteří mají s líčením více zkušeností.

Používání prstů není ideální, co se rovnoměrného nanášení týká a navíc budete větší spotřebu různých kosmetických přípravků. Houbičky na make-up nejsou nijak drahé a nanášení make up zvládnou s jejich pomocí i méně zkušené ženy nebo dívky.

Houbičky na make up jsou velmi malé a jejich pořizovací cena je opravdu příznivá. Koupit je můžete v každé drogerii nebo větším supermarketu. Jediné, na co se doporučuje při výběru zaměřit je tvar a materiál houbičky.

Porovnat ceny houbiček na makeup

Nejlepší houbičky na make-up

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Dermacol Kosmetická houbička na make-up 98 % 140 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Gabriella Salvete Tools Make-up Sponge 3 ks 94 % 149 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Beautyblender Original růžová BB-003 94 % 419 Kč Zobrazit Notino.cz
4. Gabriella Salvete TOOLS Make-up Sponge 1 ks 90 % 105 Kč Zobrazit vmd-drogerie.cz
5. Dermacol houbičky na make-up 4 ks 88 % 42 Kč Zobrazit Notino.cz

Typy

Kosmetické houbičky se dělí do několika skupin a to dle svého tvaru. Make up můžete nanášet pomocí jakékoliv houbičky, ale každý tvar se postará o snadnou aplikaci krémů či podkladového materiálu na jiné části obličeje.

Používání houbičky je velmi jednoduché. Před použitím ji stačí navlhčit vodou, řádně vyždímat a poté začít s nanášením makeupu. Make up, krém i korektor se nanášení jemným ťukáním na obličej tak dlouho, dokud nedojde k vytvoření dokonale zapracované vrstvy.

  • Plochá houbička – doporučuje se je používat na nanášení sypkého nebo minerálního makeupu. Plochá houbička nanese podkladový materiál rovnoměrně na velké části obličeje.
  • Kapkovitá houbička – houbičky s tvarem kapky jsou ideální na nanášení krémů a korektorů v okolí očí. K tomuto účelu se používá špička houbičky, kulatou část pak využijete na nanášení klasického tekutého make-upu na obličej a dekolt.
  • Houbičkový štětec – houbička s rukojetí s podobou štětce je ideální pro ženy, které jsou zvyklé make-up nanášet pomocí štětce. Štětiny jsou v tomto případě nahrazeny měkkou houbičkou. Pomocí houbičkového štětce nanesete make up i korektor.
  • Sada – obsahuje houbičky plochého i kapkového tvaru. Jestliže si nejste jista, který tvar pro vás bude tím pravým, můžete jednoduše vyzkoušet oba. Sada navíc zpravidla obsahuje více houbiček různých velikostí.

Materiál

Houbičky na make-up se vyrábí z pěnového nebo silikonového materiálu. K dostání jsou i houbičky vyrobené z přírodních materiálů.

  • Pěnová houbička – častější a nejoblíbenější materiál, s jehož pomocí dokáže make-up nanést správně i začátečnice,
  • Silikonová houbička – jsou na trhu poměrnou novinkou. Pomocí silikonové houbičky je nanášení makeupu složitější a vyžaduje určitý cvik. Výhodou tohoto materiálu je však delší životnost a jednoduchá údržba.
  • Přírodní houbička – tyto houbičky jsou na trhu zastoupeny v nejmenším počtu. Na jejich výrobu se používají vlákna mořských rostlin. Výhodou je jejich delší životnost, nevýhodou vyšší pořizovací cena.

Velikost

Houbičky na make-up se prodávají v různých velikostech. Každý tvar zpravidla nabízí větší a menší velikost. Větší houbičky se používají na větší plochy. Menšími houbičkami můžete nanášet korektor pod oči a snáze se s nimi dostanete do záhybů. Špička houbičky se používá i k vytvoření kontur.

Využití

Houbičky na make-up mají široké využití. Použít je můžete k nanášení krémů, make-upu a k dostání jsou i speciální odličovací houbičky. Houbičku můžete používat i k nanášení tekuté tvářenky. Houbička nedělá tolik ostré hrany jako kosmetický štětec. Houbička se používá také k nanášení pudru. Zde je však třeba postupovat precizněji, aby nebyl pudr nanesen v příliš velké vrstvě.

Značka

Houbičky na make-up jsou k dostání ve velkém počtu. Koupit je můžete v drogerii i prostřednictvím internetu. Značka houbičky ovlivňuje kvalitu i cenu. Každý výrobce však zpravidla nabízí houbičky v několika cenových kategoriích. Oblíbené jsou houbičky Dermacol, Gabriella Salvete, Calypso, Diva & Nice Cosmetics nebo Essence. Profesionálové dají přednost značce Notino, Real Technique, Sephora a oblíbeným houbičkám Beauty Blender.

Cena

Cenové rozpětí je v tomto případě poměrně velké. Nejlevnější houbičky, které se používají pro občasné domácí líčení, stojí od 20 – 50 Kč. Zlatou střední cestu tvoří houbičky s cenou od 50 – 150 Kč. A za profesionální houbičku zaplatíte 200 – 350 Kč.

Porovnat ceny houbiček na makeup

Otázky a odpovědi

Jakým způsobem lze houbičku na make-up čistit?

Houbičky na make-up jsou velmi pórovité a čistit by se měly po každém použití. Tyto houbičky jsou však na údržbu velmi nenáročné. Znečištěnou houbičku vyčistíte poměrně snadno pomocí mýdla. Houbičku je třeba více napěnit, pořádně proprat pod tekoucí vodou a nechat uschnout.

Co je Beauty Blender?

Jedná se o profesionální houbičku s podobou vajíčka, jejíž obliba velmi rychle stoupá i u amatérů. Houbičky Beuaty Blender mají ideální tvar a lze s nimi rovnoměrně nanést make-up po celém obličeji. Vajíčko kombinuje dvě velikosti houbiček. Tyto houbičky jsou však specifické i svým materiálem. Textura je velmi poddajná a nanášení make-upu precizní.

Jak poznat kvalitní houbičku na make-up?

Kvalitu houbičky určuje její pórovitost. Pórovitější houbičky jsou měkčí a po namočení houbičky se vám bude make-up lépe aplikovat. Houbička s větší pórovitostí vám umožní make-up jednodušeji vrstvit a vzhled bude díky tomu mnohem přirozenější.

Závěr

Houbičky na make-up jsou určeny nejen k nanášení, ale i odstraňování makuupu, zvlhčovačů pleti nebo různých čisticích prostředků. Tvar a velikost houbičky vybírejte podle toho, kam a jaký podklad budete na pleť nanášet. Tekutý nebo práškový základ nanesete rychle pomocí větší ploché houbičky. Korektor se lépe nanáší houbičkou s tvarem vejce nebo kapky. Menší houbičky jsou obecně vhodnější k nanášení kosmetických přípravků v oblasti očí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.notino.cz, www.tetadrogerie.cz, www.normain.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

3/5 (2 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. U mě tedy vyhrála sada mini houbiček Gabriella Salvete TOOLS Beauty Sponge Set mini a jsem spokojená, protože splňují mé očekávání, jsou jemné, měkké a na pokožce velmi příjemné. Rozhodně doporučuji každému, kdo nechce mít odřenou tvář od běžných houbiček na make-up.

  2. Miluji houbičky na make-up Gabriella Salvette. Jsou jemné, na pleti je téměř necítítem a přesto se s nimi make-up nanáší perfektně. Používám je každý den a jsem jim jednoznačně věrná.

Přidat komentář

Recenzer
Logo