Krémy na vrásky

Vrásky jsou něco, na co se nikdo netěšíme. Čím starší jsme, tím více můžeme pozorovat jejich zárodky na našem obličeji. Včasná prevence vhodným krémem dokáže zmírnit jejich dopad a vyživit pleť. Začít byste s ním měli už ve 25 letech, jak ale vybrat ten nejvhodnější? Přesně to si dnes povíme.

Porovnat ceny krémů

Jak a kdy vznikají vrásky?

S přibývajícím věkem se ztrácí elastin a kolagen, které zodpovídají za pevnost a pružnost pokožky. Od určitého věku hladina kolagenu každoročně klesá až o 1 %, čímž vznikají vrásky. První se objevují kolem 25 let, kdy je vhodné začít s používáním krémů proti vráskám.

Pozorovat je lze nejprve okolo očí a pusy, těm se říká mimické vrásky, protože jsou způsobeny pohyby mimických svalů. Statické vrásky oproti tomu způsobují povadnutí spodní výstelkové vrstvy kůže. Pokud chcete jejich vzniku zamezit, pořiďte si krém na vrásky.

Typy

U krémů na vrásky nalezneme několik kategorií, dle kterých je můžeme rozdělit. Nelze totiž koupit univerzální produkt, ale je třeba si před jeho pořízením zjistit o své pleti několik informací. Důležité je vědět, jaký typ pleti máte, po jakou denní dobu ho plánujete používat, kolik je vám let a zda jste muž nebo žena.

Krémy na vrásky podle typu pleti

U jakéhokoliv krému je potřeba zjistit, jaký typ pleti máte, abyste věděli, jaký účinek požadujete. U mastné pleti je například naprosto nevhodné pořizovat hydratační krém, protože způsobí ještě větší zanesení pleti a ucpání pórů, které zaviňuje akné.

Normální

Majitelé normální pleti mají opravdu štěstí. Jejich pokožka není ani příliš suchá, ani příliš mastná. Nemají žádné problémy, se kterými by se museli potýkat, a tak je pro ně vhodný jakýkoliv krém na vrásky.

Suchá

Trpíte na šupinatění, suchá místečka v okolí pusy nebo nosu, která vás někdy až pálí? Budete potřebovat hydrataci. Sáhněte tudíž po takovém krému, který je vhodný také pro citlivou pleť a obsahuje oleje, které pleť nejen omladí, ale také promastí.

Mastná

Máte mastnotu po celém obličeji a tvoří se vám akné? Tady budete hledat přesný opak. Mazu máte až dost, proto se poohlédněte po něčem lehkém, ideálně gelové textuře, která bude pleť hydratovat, ale zároveň zmatňovat.

Smíšená

Máte-li mastnou T-zónu (čelo, nos, brada), ale zároveň se potýkáte se suchými místečky kolem pusy, pak máte smíšenou pleť. Ta tedy, jak už název napovídá, spojuje mastnou a suchou pleť dohromady. Čeká vás cesta za nalezením toho správného produktu, který vám bude vyhovovat, nebo si můžete zakoupit dva rozdílné krémy, a každý z nich používat na jinou oblast.

Krémy na vrásky podle doby použití

Jestli nosíte krém přes den nebo v noci, i to činí rozdíl. Za každé z podmínek budete potřebovat jinou konzistenci, ideální je však kombinovat oba tyto typy.

Denní krémy

Největší množství krémů naleznete právě v této kategorii. Mají větší množství účinných složek, protože je přes den pleť vystavena více škodlivým faktorům než v noci.

Noční krémy

Na noc je zapotřebí větší hydratace, mastný obličej vám hlavně během spánku nebude nijak překážet, a pleť tak načerpá vše potřebné.

Krémy na vrásky podle věku

Při výběru je důležité hledět na to, pro jakou věkovou kategorii jsou krémy určeny. Podle toho se totiž různí složení, jelikož každý věk potřebuje něco jiného.

25+

Jak už jsme si řekli, pokožka stárne už od věku 25 let, kdy je vhodné začít s péčí o vrásky. Krémy jsou lehké, tudíž pleť nezatěžují.

30+

V tomto věku už si vrásek můžete všimnout, proto obličej nezapomeňte každé ráno a večer čistit a mazat se krémy určenými pro vaši věkovou kategorii.

40+

Krémy pro ženy s věkem nad 40 obsahují retinol, který dokáže probudit pleťové buňky zpět k životu, aby vrásky nebyly tak viditelné, jak už v tomto věku bohužel bývá. Vybírat se vyplatí i produkty s kyselinou hyaluronovou.

50+

Přichází menopauza, vrásky se prohlubují a proces stárnutí se zrychluje. V krémech se kromě již vyjmenovaných složek objevuje také kolagen, který dodává kůži pružnost a zdravý vzhled. Důležitá je též hydratace.

60+

Opět je potřebná dostatečná hydratace, krémy regenerují, redukují vrásky a hloubkově vyživují.

Krémy na vrásky podle pohlaví

Vrásky nepotkají v životě pouze ženy, ale i muže. Jak se liší složení krémů na vrásky pro jednotlivá pohlaví?

Pro ženy

Veškeré informace, které jsme si doposud uvedly, se vztahují ke krémům pro ženy. U mužů nedochází ke stárnutí tak brzy, proto mohou účinně využít krémy pouze pro své pohlaví.

Pro muže

Není divu, že si muži tak dlouho zachovávají mladistvý vzhled, o kolagen a elastin přicházejí mnohem pomaleji. Na trhu sice nemají takový výběr, přesto zde ale naleznou účinné a kvalitní krémy na vrásky.

Aktivní látky

Co že je to za látky, které nám dodávají mladistvý vzhled a úspěšně bojují s vráskami?

  • Kyselina hyaluronová – hydratuje a regeneruje pleť, jedna z nejdůležitějších látek, proto se ujistěte, že ji váš krém obsahuje, protizánětlivé a antioxidační účinky
  • Vitamin A – stimuluje kožní buňky, které se díky němu vzchopí a začnou pracovat, aby tak i starší pleť vypadala mladší
  • Vitamin C – zabraňuje vzniku pigmentových skvrn, které se také ve vyšším věku často objevují
  • AHA kyseliny – blahodárné výtažky z různých citrusových plodů, odstraňují odumřelé buňky, vyhlazují jemné vrásky, neměly by být součástí krémů pro citlivou pleť
  • Koenzym Q10 – podporuje elasticitu pleti, obsahují ho krémy 40 a 50+
  • Kolagen – zlepšuje pružnost pleti
  • Magnolie – zvyšuje aktivitu buněk
  • Ibišková semena – stahují póry a zvyšují elasticitu pleti

Krém nebo sérum?

Zatímco krém je vhodný na denní použití, sérum se doporučuje jen jednou za čas. Dostane se tam, kam krém ne, vzhledem k velkému množství účinných látek ale může pokožku zatěžovat. Je tedy vhodné mazat se denně krémem a jednou za čas, třeba na noc, využít sérum. Je tekutější a dosáhnete díky němu rychlejších výsledků.

Vrásky v očním okolí

Jedná se o velmi citlivou oblast, která je často namáhaná, vystavena UV záření a dalším vnějším faktorům, které jí zrovna neprospívají. V ideálním případě byste měli mít speciální krém na oční okolí, které obsahuje kolagen a kyselinu hyaluronovou, jež pomáhají při vyhlazení vrásek. Krém by neměl obsahovat žádnou parfemaci, aby oči nedráždil a měl by mít lehkou konzistenci, která se dobře vstřebá.

Funkce

Krém na vrásky vám sice nezajistí, že v 60 budete vypadat na 20, zmírní ale prohloubení vrásek a jejich množství obecně. Když s ním začnete v mladistvém věku, vaše pokožka získá všechny důležité látky, které potřebuje k tomu, aby si udržovala elasticitu i po další roky.

V mnoha případech sice vrásky neodstraní, za to je ale účinně skryje. Postará se také o jejich minimální rozšíření, tudíž by se další už neměly objevovat. Pleť také hydratuje. Pokud je vaše pokožka viditelně ochablá, vyzkoušejte krémy s obsahem kofeinu, který ji povzbudí.

Značka

Značek existuje spousta, mezi ty nejznámější řadíme Vichy, Eucerin, Estée Lauder nebo Nivea. Výhodou je, že se každá pohybuje v jiné cenové kategorii, a tak si krém na vrásky může zakoupit opravdu každý.

Cena

Cena krémů na vrásky se odvozuje od toho, pro jakou věkovou kategorii je určena, potažmo kolik účinných látek obsahuje. Do 500 Kč je nejvíce krémů pro ženy ve věku 25 let, pokud najdete nějaký produkt v této kategorii pro starší dámy, pravděpodobně v sobě nemá to nejlepší, a tudíž nelze očekávat žádné zázračné výsledky.

Od 500 Kč do 1 000 Kč už lze objevit krémy s opravdu kvalitním složením, při jejichž dlouhodobém používání budete pozorovat rozdíly v pozitivním slova smyslu. Nad 1 000 Kč se vyplatí krémy kupovat v případě, že požadujete opravdu velké zlepšení, které dokáže nahradit procedury v kosmetickém salonu.

Porovnat ceny krémů

Otázky a odpovědi

Pro koho jsou krémy na vrásky určeny?

Pro ženy od 25 let, jelikož to je věk, ve kterém dochází k poklesu elastinu a kolagenu, který se projevuje stárnutím pleti a následujícím vznikem vrásek. Včasnou prevencí v podobě krémů proti vráskám nemusí být v pokročilejším věku tak viditelné. Čím starší jste, tím účinnější produkty budete potřebovat.

Jak na vrásky kolem očí?

Oční okolí je velice tenké a citlivé, proto je vhodné používat na něj speciální krém. Neměl by obsahovat parfemaci a měl by být lehký, aby na pleti neseděl a rychle se vstřebal. Vrásky kolem očí bývají vůbec těmi prvními vráskami, které člověk pozoruje, protože vznikají mimickými pohyby, jako je například úsměv či mračení.

Je lepší krém nebo sérum na vrásky?

Krém je vhodnější na denní použití, kdežto sérum spíše jednou za čas. Má totiž velké množství aktivních látek, které by mohly v rámci dlouhodobějšího používání obličej zatěžovat, proto po něm sáhněte tehdy, kdy budete chtít vidět opravdový rozdíl.

Závěr

Vrásky se dříve nebo později budou týkat nás všech, tak proč nezajistit, aby byl jejich projev co nejmenší? Používejte krémy proti vráskám již od mladšího věku, v pokročilejším stádiu budete sami sobě děkovat. Důležité je dbát na prevenci, nezapomínat a o pleť se starat. Látky obsažené v produktech vám navíc pomohou i od jiných problémů, jako jsou například pigmentové skvrny.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.evelio.cz, www.kosmetikaprozdravi.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo