Křovinořezy Stihl

Křovinořezy Stihl jsou charakteristické vysokou kvalitou jejich provedení, ale i špičkovou úrovní jejich servisu, stejně jako pestrou škálou různého příslušenství. Na trhu jsou k dispozici takové modely, které mohou využívat běžní uživatelé například pro práci na své zahradě, ale i produkty ideální pro profesionální použití.

Jednotlivé modely snadno rozlišíte na základě vybavení, kterým jsou vyzbrojeny. Co se týká profesionálních modelů, ty mají mnohem kvalitnější tlumení vibrací, navíc jsou vybavena kompenzátorem a jejich výkon je až 2,4 kW.

Ruční křovinořezy Stihl mají dvojitý úchop, díky čemuž se s nimi mnohem snáze manipuluje. Nechybí však i modely se zádovým závěsným systémem, takže není problém pracovat i na hůře dostupných místech a v náročnějším terénu.

Samozřejmostí je možnost dokoupit potřebné příslušenství, jako je jednoramenní či dvouramenní popruh, který se jednoznačně bude hodit ve chvíli, kdy se chystáte používat křovinořez delší dobu. Křovinořezy Stihl se dají zjednodušeně rozdělit na středně silné a silné.

Pokud jde o středně silné, jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 0,9 do 2,0 kW a mají základní až střední výbavu. U silných je výkon od 1,4 do 2,4 kW a mají již profesionální výbavu.

Všechny křovinořezy Stihl

Středně silné křovinořezy Stihl

Jsou vhodné na běžné použití, přičemž si poradí i s většími plochami. Pomohou vám udržovat jakoukoliv plochu v okolí chat, hotelů, ale i dalších podobná zařízení. Křovinořezy Stihl s výkonem cca 1 kW se hodí pro úpravu vyšší trávy nebo rákosí.
Oproti tomu modely s výkonem kolem 1,5 kW už zvládne nejen trávu, ale také křoviny a náletové dřeviny. Pokud máte pozemek trochu zanedbaný, sáhněte raději po výkonu minimálně 2 kW. Z hlediska hmotnosti počítejte, že výkonnější křovinořez bude mít hmotnost mezi 6–8 kilogramy i s příslušenstvím, a také palivem.

Silné křovinořezy

Tato kategorie zahrnuje nejen modely s vyšším výkonem, ale také mnohem vyšší kvalitou zpracování a praktickými doplňkovými funkcemi. Dá se říci, že silné křovinořezy zahrnují spíše profesionální modely, u kterých se počítá s dlouhodobějším využíváním.

U většiny produktů v této kategorii najdete kompenzátor. Ten umožňuje ničím nerušené používání a stálý provoz bez obav, že by došlo k poklesu výkon. Tato regulační jednotka v karburátoru zajistí, že výkon bude trvalý a nepoklesne ani ve chvíli, kdy se ucpe vzduchový filtr minimálně z 80 %.

Příslušenství pro křovinořezy Stihl

Kvalitní příslušenství je nedílnou součástí téměř každého křovinořezu Stihl. Zásadní jsou vyžínací nože, ale i strunové či žací hlavy, nechybí ani pilové kotouče. Není problém si nechat ocelové nože i kotouče nabrousit u jakékoliv odborného prodejce.

Vyžínací nože mají dvou či třícípé provedení a jsou perfektní pro neudržované pozemky, případně do lesů, kde potřebujete odstranit křoviny a houští. Strunové žací hlavy se hodí pro údržbu trávníku. K dispozici jsou systémy AutoCut, TrimCut a SuperCut. V případě TrimCut jde o hlavu, kde je nutné nastavovat délku struny ručně, AutoCut umožňuje nastavení během krátkého přitlačení žací hlavy na zem a SuperCut se o délku postará automaticky.

Křovinořezy Stihl mají v nabídce 5 různých typů strun, které se dají snadno odlišit podle tvaru. Například kulatá struna se zářezy je mnohem tišší než ta klasická. Pilové kotouče použijte pro úpravu parkovacích ploch nebo v lese.

O značce Stihl

Společnost Stihl byla založena v roce 1926 ve Stuttgartu. Na počátku všeho byla řetězová pila určená pro kácení či řezání stromů. Ostatně v této oblasti se neustále vyvíjela a dovedla dané produkty k naprosté dokonalosti.

Dnes její portfolio obsahuje mnoho zahradních pomocníků, mezi nimiž nechybí právě křovinořezy Stihl. Značka Stihl se v současné době řadí mezi špičky ve svém oboru a dává si záležet nejen na kvalitě všech výrobků, ale i na jejich spolehlivosti a slušném výkonu.

Křovinořezy Stihl můžete nakoupit v e-shopu: Stihl.cz

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo