Kufry na nářadí

Kufr na nářadí ocení především kutilové nebo ti, kdo mají doma více kusů různého nářadí, které sice nepoužívají nijak často, přesto se jim však bude hodit, mít vše bezpečně uloženo na jednom místě. Jiné požadavky na tento výrobek budou mít řemeslníci, kteří potřebují nářadí každý den přenášet či převážet.

Správný kufr na nářadí by měl být prostorný i praktický. Kvalitní a bytelný musí být především korpus, pohlídat byste měli způsob otevírání a hodit se může kufr bezpečně uzamknout. Jednotlivé modely se značně liší velikostí, zde záleží na tom, kolik toho budete chtít do kufru umístit.

Porovnat ceny kufrů na nářadí

Typy

Při výběru vhodného úložného systému narazíte hned na několik různých typů.

Organizér

Organizéry jsou systémy, které využijete k uskladnění různého drobného příslušenství, jako jsou šrouby, vruty nebo drobnější nářadí. Organizér může být napevno nainstalován na zdi, nebo můžete zvolit přenosnou formu. Úložný prostor má podobu šuplíků, které je mnohdy možné celé vyndat a přenášet.

Tato podoba je i přehlednější. Druhou možností je zvolit organizér s větším množstvím samostatných plastových krabiček. I zde oceníte možnost vyjmutí těchto malých boxů.

V případě, že je box vybaven klipem, můžete ho snadno zavěsit například na opasek. Jednotlivé schránky na příslušenství by mělo být vyrobeno z odolného a průhledného plastu, díky kterému budete mít přehled o tom, co a v jakém množství se uvnitř nachází.

Box

Do úložného boxu budete moci uskladnit větší nářadí i s případným příslušenstvím. Do boxu však můžete dát prakticky cokoliv, co chcete ochránit před poškozením nebo třeba prachem. Větší přehlednost vám opět poskytnou boxy vyrobené z průhledného plastu. Boxy jsou často na spodní straně různě profilované.

Tato skutečnost má vliv na pevnost boxu, ale umožňuje také spojovat větší počet stejných boxů, nebo alespoň stohování více boxů na sebe. Stohování boxů vám sice ušetří ve vaší dílně či garáži nějaké místo, není však zcela jednoduché dostat se dovnitř spodního boxu. Z tohoto důvodu můžete u některých výrobků využít možnost bočního otevírání. Kromě toho je možné zakoupit skládací box, který ve složeném stavu zabírá minimum místa.

Kufr

Kufry jsou k dostání v několika podobách. Kromě klasických skořepinových kufrů, můžete využít velké kufry často doplněny o přepravní kolečka, které můžete využít jako organizér a box v jednom. Pro snadnou přenosnost jsou kufry doplněny o madlo a velké skořepinové kufry mohou být také vybaveny přepravními kolečky.

Brašna

Alternativou ke kufru je kožená nebo textilní brašna. Tato možnost bude opět vyhovovat spíše řemeslníkům, kteří potřebují přenášet různé nářadí z místa na místo. Pro snadnější přepravu jsou brašny doplněny o ramenní popruh. Výhodou je menší hmotnost a nižší pořizovací cena. Nevýhodou menší odolnost proti případnému nárazu, či vodě.

Materiál

Kufr na nářadí se vyrábí z několika materiálů. Jednotlivé materiály se liší odolností i pořizovací cenou. Proto před výběrem dobře zvažte, jakým způsobem kufr využijete.

Hliník

Pro nenáročné uživatele jsou dostupné levné hliníkové kufry. Tyto kufry jsou vhodné spíše k uskladnění nářadí na jednom místě.

V případě, že budete chtít kufr častěji přenášet, byste se měli poohlédnout po kvalitnějším materiálu. Přestože jsou hliníkové kufry na první pohled lákavé, není tento materiál příliš odolný a při hrubém zacházení se může kufr poměrně brzy rozpadnout.

ABS

Kvalitnější je kufr vyrobený z ABS plastu, který je známý také jako skořepinový kufr. Tento materiál je díky kvalitnímu materiálu a stále ještě příznivé ceně oblíbený u řemeslníků, kteří jsou zvyklý mít své nářadí stále u sebe. Mezi výhody ABS patří i nízká hmotnost a odolnost vůči nárazům, škrábancům i větším teplotním rozdílům.

HDPE

Jedná se o ještě kvalitnější plast, než je ABS. Jedná se pružný a velmi odolný materiál, kterému nevadí teplotní rozdíly ani častější nárazy. Tento materiál je odolný i vůči olejům, mazivům a chemickým substancím. Vyhovovat bude řemeslníkům, kteří pracují v náročnějších podmínkách. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Polypropylen

Z tohoto materiálu jsou vyrobeny tzv. nerozbitné kufry. Ty využijete pro přenášení nářadí a nástrojů, ale také různé citlivější techniky, jako jsou například měřící přístroje, kamery či foto výbava.

Vhodné jsou i na přenášení dronů. Tyto extrémně odolné kufry jsou prachotěsné i vzduchotěsné. Kufr nepoškodí ani pád z výšky, nevýhodou je opravdu vysoká pořizovací cena. Vyplatí se vám při práci v extrémních podmínkách.

Možnosti

Druhým podstatným parametrem je řešení úložného prostoru. Uvnitř kufru byste měli najít dostatečné množství přihrádek, které vám umožní uskladnit nářadí, malé příslušenství i různé dílenské stroje a doplňky.

Každý kufr by měl být doplněn o zámky, které ochrání obsah před možným vysypáním i zloději.

Kufry mohou být doplněny o gumové těsnění, které ochrání uskladněné nářadí před možným vniknutím vody.

Velké kufry jsou doplněny o vysouvací madlo a přepravní kolečka, které vám usnadní přepravu.

Značka

Kufry na nářadí jsou k dostání od předních výrobců dílenského nářadí. Na trhu jsou tak zastoupeny výrobky značek Makita, Bosch, Extol, Narex, Metabo či M.A.T. Dále můžete zakoupit kufry značky Plasticase, Nanuk, Tood, Knipex a mnoha dalších.

Cena

Cena kufru se odvíjí od velikosti, výrobního materiálu i možností, které kufr nabízí. Nejlevnější malé kufry koupíte do 500 Kč. Zastoupeny jsou výrobky s podobou kufrů i organizérů, které jsou plně dostačující pro uskladnění vybavení dílny.

Náročnější uživatelé mohou vybírat mezi velkým množstvím různě velkých skořepinových kufrů, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 1 000 – 1 500 Kč. Velké pojízdné kufry, které vám umožní uskladnit veškeré vybavení, mohou stát 10 a více tisíc korun.

Porovnat ceny kufrů na nářadí

Otázky a odpovědi

Jaký kufr je vhodný pro řemeslníky?

Pro řemeslníky a obecně všechny, kdo potřebují nářadí často přepravovat z místa na místo, jsou vhodné velké kufry, které plní funkci boxu a organizéru.

Zde můžete využít velký spodní nedělený prostor na uskladnění různých nástrojů. Horní část má pak podobu organizéru s množstvím různě velkých přihrádek, které využijete k uskladnění menšího nářadí a drobného příslušenství. Snadnou přepravu zajistí madlo a přepravní kolečka.

Do čeho je ještě možné nářadí uložit?

Kutilové, kteří budou nářadí používat především pro práci okolo domu a nepotřebují je tedy nikam přenášet, mohou využít odolný kovový dílenský stůl, který je doplněn o řadu šuplíků a skříněk.

Řemeslníci, kteří potřebují opravdu velké množství nářadí, ocení velké pojízdné kontejnery. Kontejner je často rozebíratelný, vzít si tak můžete pouze tu část, kterou budete daný den potřebovat, nebo poměrně snadno přemístíte plný kontejner.

Co by nemělo na kvalitním kufru chybět?

Každý kufr by měl disponovat několika kvalitními zámky i zacvakávacími přezkami. Praktická jsou protiskluzová madla a dobře fungující spojovací díly. Řemeslníci mohou využít i přihrádku o velikosti A4, do které mohou uložit různé dokumenty.

Závěr

Kufr na nářadí, či organizér najde své uplatnění v každé garáži nebo dílně. Pro běžné použití si vystačíte s jednoduššími kufry nebo boxy, praktický může být i dílenský stůl doplněný o větší množství přihrádek.

Řemeslníci se budou pravděpodobně muset vybavit hned několika kufry, do kterých budou moci přehledně uskladnit nářadí určené pro různé typy práce. Alternativou kufrů jsou kožené nebo textilní brašny.

Kufry na nářadí můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (19 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. No tak já mám několik velkých kufrů na nářadí, které používám doma v dílně nebo v garáži a pořád mám pocit, že mám nedostatek prostoru. Tak mám Stanley FatMax FMST1-75-531 asi pětkrát a pak asi tři kufry od značky Makita, ale budu muset pořídit ještě nějaké další.

  2. Když jsem si přečetl váš článek, přemýšlel jsem, jaký kufr nebo organizér na nářadí vlastně pořídit. Žádný se mi nezdál vhodný. Nakonec jsem objednal Stanley FatMax FMST1-70749 a je to pecka.

  3. Já jsem fanouškem značky Makita, takže když jsem se rozhodoval, jaký kufr na nářadí koupit, byla volba více než jasná. Má kvalitní zpracování i dostatek prostoru.

  4. Nedávno jsem dělal pořádek v garáži a zjistil jsem, že nemám do čeho uložit nářadí a různé drobnosti, tak jsem pořídil od značky Stanley brašnu na nářadí a pohoda.

  5. Článek se mi hodně líbí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo