Obaly na kufry

Obal na kufr vám ušetří práci při cestování letadlem, ale i běžnou dopravou. Zejména na letištích je zvykem balit kufry do potravinové fólie. Ta má vaše zavazadlo ochránit před poškrábáním či jiným mechanickým poškozením. Stejnou funkci plní i obal na kufr, jehož používání je však výrazně jednodušší a na rozdíl od fólie dobře vypadá.

Obal můžete velmi snadno nasadit a k jeho sundávání nebudete potřebovat nůžky ani jiný předmět. Výhodou obalů je rovněž dlouhá životnost což se odráží i na větší úspoře financí. Obaly na kufry by měli před balící fólií preferovat všichni, kterým alespoň trošku záleží na ekologii. Na rozdíl od fólie obal nijak nezatěžuje planetu.

Výběr obalu není nijak složité. Nejdůležitější je správně změřit kufr a vybrat správnou velikost. Poté je vhodné přihlédnout k výrobnímu materiálu, který z části ovlivňuje pořizovací cena.

Porovnat ceny obalů

Typy

Kufr můžete před poškozením či vykradením chránit pomocí několika různých pomůcek.

Potravinová fólie

Ačkoliv má řadu negativ a jedná se pouze o jednorázovou záležitost, je potravinová fólie k obalování zavazadel stále hojně používaná.

Bezpečnostní popruhy

Mnohem praktičtější jsou bezpečností popruhy na kufr, které zabrání možnému otevření kufru během manipulace. Díky popruhům svoje zavazadlo snadno rozpoznáte a na rozdíl od obalů lze popruhy použít na jakékoliv zavazadla s různou velikostí.

Popruhy bývají navíc opatřeny jmenovkou a mnohé rovněž disponují TSA zámkem. Díky TSA zámku budou moci pracovníci letiště vaše zavazadlo snadno otevřít, aniž by ho nějakým způsobem poškodili.

Originální obal na kufr

Je vyroben přímo na míru různě velkým kufrům. Plní bezpečnostní funkci, ale je i stylovou a módní záležitostí. Obaly jsou k dostání ve velikostech S, M, L, XL a vybírat můžete z mnoha různých stylů. Na výrobu se používají velmi kvalitní pratelné materiály, které se velmi jednoduše udržují.

Obal se doporučuje pořídit zejména na lesklý kufr, který je více náchylný k poškrábání. Obal zavazadlo rovněž zpevní a zabrání jeho možnému nechtěnému otevření. Součástí obalů jsou otvory na madla a kolečka, jeho používání tak nijak neztíží manipulaci s kufrem.

Velikost

Klíčovým parametrem obalu na kufr je jeho velikost. Před tím, než půjdete obal vybírat, si dobře změřte zavazadlo, na které budete obal nasazovat. Je dobré měřit pokud možno přesně, ačkoliv obal lze díky elastickému výrobnímu materiálu alespoň částečně velikostně přizpůsobit.

Obaly na kufr lze koupit v několika velikostech. Jednotlivé velikosti jsou značeny stejně jako oblečení, k dispozici máte obaly s velikostí S – XL. Jednotlivý výrobci mohou mít trochu jiné značení, proto se při výběru řiďte parametry uvedenými ve velikostních tabulkách.

  • S – velikost vhodná pro nejmenší zavazadla s výškou do 56 cm
  • M – obaly lze umístit na zavazadla s výškou do 65 cm
  • L – v tomto případě by výška zavazadla neměla překročit 80 cm
  • XL – největší obaly můžete umístit na zavazadlo vyšší než 84 cm

Materiál

Na výrobu těchto praktických ochranných obalů se používají různé materiály. Oblíbené jsou voděodolné elastické tkaniny, ale koupit můžete i levný obal vyrobený z PVC.

  • Neopren, spandex – tyto materiály jsou považovány za jedny z nejlepších. Jejich nevýhodou je však vyšší pořizovací cena.
  • PVC – nejlevnější, ale i nejméně kvalitní jsou obaly vyrobené z PVC. Obal ochrání vaše zavazadlo před vodou, ale materiál není elastický a při navlékání ho můžete poměrně snadno roztrhnout. Obecně je životnost PVC obalů velmi nízká.
  • Lycra – dalším kvalitním materiálem je elastická lycra. V tomto případě se však nejedná o voděodolný materiál. Lycra se rovněž po několika použitích vytáhne a již se nevrátí do svého původního stavu.
  • Polyester – oblíbené a cenově dostupné jsou obaly vyrobené z polyesteru. Jeho výhodou je dobrá elasticita a vysoká odolnost.

Značka

Obaly na kufr koupíte od několika výrobců. Samotný obal vám kromě ochrany zavazadla nic jiného nenabídne a volba výrobce tak v tomto případě není zase tolik důležitá. Pokud pořídíte obal ve specializované prodejně a nebudete se soustředit pouze na ty nejlevnější výrobky, máte jistotu, že vám bude po nějakou dobu dobře sloužit.

Mezi oblíbené a kvalitní patří obaly značky T-class, Alma, KUFRYPLUS, REAbags, Fox Racing, Osprey, SuitSuit nebo Titan.

Cena

Obaly na kufr představují dostupné příslušenství. Nejlevnější varianty můžete mít již za méně než 300 Kč. Vybírat můžete mezi textilními i PVC obaly. Najít můžete velice kvalitní výrobky, spokojit se však musíte s méně výrazným designem. Mezi nejlevnější pak spadají obaly menších velikostí, převážně se jedná o obal velikosti S a M.

Za obal na větší zavazadla zaplatíte okolo 500 Kč. Za tuto cenu pak koupíte rovněž výrazné obaly na menší zavazadla. Obal s velikostí XL vyjde na cca 600 Kč. Ještě dražší jsou sady, které zpravidla obsahují 3 různě velké obaly. Jejich cena bývá v rozmezí 1 000 – 1 500 Kč.

Porovnat ceny obalů

Otázky a odpovědi

Jaké jsou výhody obalů na kufr?

Obal na kufr ochrání vaše zavazadlo během přepravy. Využít ho můžete prakticky při každém výjezdu. Obaly jsou k dostání na kufry všech velikostí. Na výběr máte různé jednoduché i bláznivé vzory, díky kterým svůj kufr velmi snadno rozeznáte. Zejména při cestování letadlem se může stát, že dojde ke ztrátě zavazadla. Díky barevnému obalu mohou pracovníci letišť kufr snadněji identifikovat na záběrech z kamery. Výhodou je i dlouhá životnost obalu.

Je lepší jeden nebo více obalů?

Obaly na kufr se prodávají po jednom kusu, ale dostání jsou i sady obalů. Pomocí sady můžete sladit zavazadla více členů domácnosti. To, zda bude lepší pořídit jeden obal nebo rovnou sadu je však spíše individuální záležitostí. Pravdou však je, že pořízení sady vyjde o něco levněji.

Jak obal na kufr udržovat?

Obaly jsou vyráběny z pratelných materiálů. Údržba je tak opravdu velmi jednoduchá a obal můžete v případě potřeby prát v pračce na 30 stupňů. Obaly jsou rovněž nenáročné na uskladnění, v ideálním případě je skladujte přímo v kufru. Díky tomu budete vždy vše po ruce.

Závěr

Obaly na kufry jsou praktickým cestovním příslušenstvím. K dostání jsou na zavazadla různých rozměrů. Obaly jsou vyrobeny z elastickým materiálů, které se zavazadlu částečně velikostně přizpůsobí a po nasazení ho dokonale ochrání.

Na výběr máte obaly mnoha vzorů i barev. Dětem udělají radost veselé motivy, dospělí pravděpodobně zvolí serióznější podobu. Obal můžete zakoupit samostatně nebo je možné koupit kufr, jehož součástí je i obal. Díky této možnosti budete mít 100% jistotu, že obal bude zavazadlu velikostně odpovídat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.obchod-kufry.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (54 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Kupoval jsem obal na kufr od značky T-class a jsou velmi kvalitní, mají skvělé zpracování a hlavně jsou hodně pevné.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo