Kulmofény

Nejoblíbenější typy kulmofénů

Nejoblíbenější značky kulmofénů

Krásné a upravené vlasy jsou důležité pro každou ženu. Vlasů si všimnete vždy téměř okamžitě, upravené a zdravé vlasy často zvýší vaše sebevědomí. Větší úpravu vlasů nechává mnoho žen na odbornících, to však zabírá mnoho času a stojí nemalé finance. I sebelépe upravené vlasy bohužel vydrží pouze několik hodin. Krásný účes si však můžete vytvořit sami z pohodlí domova kdykoliv za několik minut. Pomoci vám může kulmofén.

Porovnat ceny kulmofénů

Nejlepší kulmofény

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Rowenta Brush Activ CF9540F0 92 % 1 490 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Philips HP8661 90 % 629 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Braun AS 330 89 % 880 Kč Zobrazit Expert.cz
4. Concept KF-1310 růžový 88 % 399Kč Zobrazit Pilulka.cz
5. Sencor SHS 7551RD 87 % 749 Kč Zobrazit Svetkadernictvi.cz

Rozdíl mezi kulmou a kulmofénen

Máte doma kulmu a nevíte, jestli využijete i kulmofén? Jaký je vlastně rozdíl mezi těmito dvěma pomocníky? Níže vám poradíme, jak vybrat kulmofén.

Kulma

Pomocí kulmy na vlasy můžete tvořit velké, nadýchané vlny, malé vlnky, nebo tenké spirály. Vlasy se upravují natočením pramínku na kulaté topné těleso, teplo sálající zevnitř přístroje vlas zahřeje a zafixuje ve chvíli, kdy je na něm pramen omotán. Tvar lokny závisí na velikosti a tloušťce kulmy. Kulma je ideální pro rychlou úpravu suchých vlasů.

philips-senseiq-series-8000-bhb886-00

Ukázka kulmy na vlasy: philips-senseiq-series-8000-bhb886-00

Kulmofén

Kulmofén neboli horkovzdušný kartáč je spojením fénu a kulatého kartáče. Upravuje vlasy do účesu pomocí teplovzdušné technologie a je vhodný pro mokré nebo vlhké vlasy. Hlavice kulmofénu se otáčí a vy tak můžete vlasy nejenom sušit, ale zároveň také upravovat. Součástí balení je i několik vyměnitelných nástavců. Kulmofénů je k dostání několik typů. Pojďme si je tedy představit podrobně.

Rowenta CF9540F0

Ukázka kulmofénu: Rowenta CF9540F0

Rozdělení podle typu

Statický

Statický kulmofén je jednodušší zařízení a při úpravě vlasů se budete muset více zapojit. V tomto případě totiž musíte jednotlivé prameny natáčet na tělo kulmofénu sami. Pak už na ně bude působit horký vzduch, který je nejen vysuší, ale dodá jim i požadovaný tvar.

Statické kulmofény nemají mnoho dalších funkcí, jsou levnější a celková úprava vlasů trvá déle, výsledný efekt pak zpravidla nedosahuje takové úrovně jako v případě druhého typu.

Rotační

Rotační kulmofény jsou modernější a propracovanější. Nástavec se sám otáčí, čímž odpadá pracné ruční namotávání vlasů. Pramen se automaticky namotá, vysuší i upraví. Díky tomu je účes vytvořen za kratší dobu a výsledný efekt je o poznání lepší než u statických modelů. Rotační teplovzdušné kartáče mají řadu funkcí a umožňují výměnu nástavců. Jejich jedinou nevýhodou je však vyšší pořizovací cena.

Povrchový materiál

Kulmofén se skládá z rukojeti a kartáče nebo nástavce. V obou případech je dobré dobře zvolit výrobní materiálu. Jednotlivé materiály mají různé vlastnosti a nemusí vyhovovat každému typu vlasů. Rukojeť je vyrobená především z plastu nebo jiného tvrzeného materiálu.

V tomto případě je důležitý zejména její tvar. Vyzkoušejte si, jak dobře se vám bude držet v ruce. Úprava vlasů zabere nějaký čas, je tedy důležité, aby kulmofén v dlani neklouzal. Jednoznačnou výhodou je tak ergonomický tvar rukojeti. Pozornost věnujte i tlačítkům a světelným kontrolkám.

Výrobním materiálem kartáčů a nástavců je nerezová ocel, keramika, turmalín, titan nebo různé kombinace těchto materiálů.

 • Nerezová ocel – u kvalitních výrobků se s ní už prakticky nesetkáte, představuje nejméně šetrné řešení.
 • Keramika – šetrnější varianta, teplo je rovnoměrně rozložené po povrchu kulmy a zaručuje plynulý skluz pramene vlasů. Velkou výhodou je její rychlé zahřátí na požadovanou teplotu. Keramický povrch je vhodný pro všechny typy vlasů a patří tak k neoblíbenějším.
 • Turmalín – nejšetrnější provedení, které je vhodné pro jemné vlasy. Umožňuje upravovat vlasy při nižších teplotách, takže nebude docházet k jejich poškozování. Turmalínový povrch zabraňuje elektrizování vlasů díky své schopnosti ionizace. Vlasy jsou lesklejší a nemají sklon ke krepatění.
 • Titan – v případě, že jsou vaše vlasy silné a nepoddajné, bude vám nejlépe vyhovovat právě tento materiál. Mezi jeho výhody patří především rychlé a rovnoměrné zahřátí. Titan je nejlehčí a nejtrvanlivější materiál.
 • Často se setkáte s kombinací keramiky a turmalínu a také titanu a turmalínu. Takto kombinovaný povrch má vlastnosti, které jsou popsány výše a díky turmalínu má pak navíc ionizační vlastnosti, díky kterým dosáhnete dokonalý výsledek.

Délka přívodního kabelu

Možná se vám zdá, že délka přívodního kabelu je parametr, který nemá se snadnou úpravou vlasů moc společného. V tomto případě to tak není a i toto je faktor, který byste měli před nákupem zvážit. Kulmofény jsou většinou prodávány s délkou kabelu pohybjící se od 1 – cca 3 metrů. To jakou délku zvolíte, závisí především na tom, kde je v místnosti zabudována elektrická zásuvka.

Velkou výhodou je také možnost otáčení kabelu o 360°. To vám velmi usnadní práci a díky této variantě můžete předejít i možnému spálení kvůli chybné manipulaci s přístrojem.

Nástavce

Kvalitnější typy kulmofénu jsou často dodávány s několika různými nástavci pro tvorbu účesů. Díky tomu můžete upravovat dlouhé i krátké vlasy do mnoha různých podob.

K dispozici můžete mít vzduchovou trysku, která urychlí proces vysoušení. Tvarovací kartáč koncentruje vzduch na určitá místa. Vytvarovat účes můžete také pomocí štětičkové trysky. A díky horkovzdušného kartáče vytvoříte krásný účes také u delších vlasů. A nakonec je to narovnávací kartáč, který vlasy vyžehlí.

Jednotlivé nástavce mají navíc i odlišnou délku, aby je bylo možné použít pro krátké a dlouhé vlasy. Díky tomu může jeden výrobek používat i více uživatelů nehledě na to, jaká je jejich délka vlasů.

Nastavení teploty a rychlost foukání

Kvalitní kulmofén by měl mít možnost regulovat teplotu. Díky této vlastnosti budete moci upravovat různé délky a kvality vlasů. Vhodně zvolená teplota je důležitá pro celkový vzhled účesu. Díky správné teplotě své vlasy ochráníte před nechtěným poškozením a přepálením. Každá kvalita vlasů vyžaduje jinou teplotu.

Jednotlivé modely umožňují zvolit 2 – 4 a více různých teplot. Mnoho kulmofénu je navíc vybaveno světelnou kontrolkou, která vás na dosažení požadované teploty upozorní.

Doporučené teploty pro různé typy vlasů jsou:

 • Do 150° C – velmi křehké, slabé a poškozené vlasy
 • Do 170° C – jemné a řídké vlasy
 • Do 200° C – normální vlasy
 • Do 240° C – silné, odolné a nepoddajné vlasy

Kromě nastavení teploty by měl kulmofén umožnit také možnost nastavit intenzitu neboli rychlost foukání. To oceníte zejména při úpravě velmi mokrých vlasů, kdy díky možnosti vyššího výkonu zkrátíte čas při tvoření účesu. I zde se u různých modelů setkáte s několika rychlostmi foukání, ve většině případů jsou to rychlosti dvě, kvalitnější výrobky pak nabízí tři a více rychlosti.

Funkce a příslušenství

Kulmofénů je k dostání celá řada, usnadnit výběr vám mohou další funkce, která tyto výrobky nabízí. Jaký model si nakonec vyberete, záleží především na tom, jakou délku vlasů budete upravovat a pro jaké funkce najdete využití. Co tedy tyto výrobky nabízí:

 • Studený vzduch – funkce vhodná pro uživatele s citlivějšími vlasy. Tato funkce je využívána i pro fixaci účesu. Některé modely jsou vybaveny obdobnou funkcí CARE. Ta dokáže bleskově snížit teplý vzduch na studený.
 • Ionizace – Podporuje lesk a díky antistatické vlastnosti zabraňuje elektrizování vlasů.
 • Oboustranná rotace – umožňuje otáčení kartáče na obě strany, což oceníte zejména tehdy, kdy se vaše vlasy během úpravy zamotají do kartáče.
 • Automatické vypnutí – kulmofén se po určité době nečinnosti sám vypne. Jedná se tedy o bezpečnostní prvek, který může zabránit popálení nebo dokonce požáru.
 • Rychlé zahřívání – díky této funkci je přístroj možné použít téměř okamžitě po zapnutí.

Jednotlivé modely jsou dodávány s různým příslušenstvím. Praktický je stojan, do kterého můžete kulmofén bezpečně vložit. Hodit se bude také obal, do kterého můžete přístroj uložit a který je vhodný zejména při přenášení nebo cestování.

Příkon

Hodnota příkonu se udává ve Wattech pod zkratkou W. Příkon je úměrný výkonu a zároveň spotřebě elektrické energie. S vyšším příkonem bude přístroj pracovat rychleji a efektivněji. Většina výrobků má příkon v rozmezí 600 – 800 W. Dražší modely nabízejí příkon od 1 000 – 1 200 W. Základní modely mohou mít příkon pouhých 50 W.

Výrobci

Kulmofény jsou k dostání od mnoha různých značek. Kvalitní výrobky nabízí Rowenta, Eta, Sencor, Philips nebo třeba Braun. Jestliže chcete opravdu prvotřídní výrobky, volte modely od značek Remington nebo BaByliss.

Značka Remington patří mezi světovou špičku v oblasti elektroniky určené pro každodenní péči o vlasy a tělo. Výrobky této značky jsou inspirovány nejnovějšími styly, módními trendy a nejmodernějšími technologiemi.

BaByliss je francouzská značka a je jedničkou na trhu v péči o vlasy. Na našem trhu je mnoho různých pomůcek vhodných při péči o tělo pro ženy i muže. S výrobky této značky se můžete běžně setkat také v profesionálních kadeřnických salonech.

Cena

Pořizovací cena kulmofénů není nijak závratná, nejlevnější typy lze však koupit za necelých 500 Kč. Tyto výrobky však nemají žádné doplňkové funkce a nečekejte od nich zázraky.

Chcete-li výrobek, který vám zaručí jednoduché používání, kvalitní výkon, materiál a přídavné funkce, vybírejte výrobky, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 1 000 – 2 000 Kč. Tyto kulmofény mají dostatečný výkon, praktické funkce i přídavné nástavce, tedy vše, co vám může kvalitní výrobek
nabídnout. Profesionální výrobky pak pořídíte za ceny převyšující 2 000 Kč. Tyto výrobky nabízí veškeré možné funkce, příslušenství, několik stupňů teploty i rychlosti foukání.

Porovnat ceny kulmofénů

Tipy pro zdravé vlasy

Abyste dosáhli zdravých a krásných vlasů, musíte jim věnovat potřebnou péči. Péče a ochrana vlasů je zejména důležitá před jejich tepelnou úpravou, ať už v podobě fénování, natáčení, nebo žehlení.

Vlasy, které jsou vystavovány vysokým teplotám, mohou být časem suché a lámavé. Vysychání můžete zabránit používáním kvalitních kosmetických výrobků, které jsou určené pro váš typ vlasů. Kromě dobré a pravidelné péče můžete vlasům dopřát různé masky a zábaly, které jim dodají potřebné živiny. Díky tomu budou lesklejší, pevnější a celkově zdravější.

Arganový olej

Je ideálním pomocníkem pro poškozené a lámavé vlasy. Díky vysokému obsahu vitamínu E, Omega 3 a 9 mastných kyselin a antioxidantů vlasy vyživuje, regeneruje a zlepšuje jejich elasticitu.
Arganový olej na vlasy také chrání vlasy před slunečním zářením a případným vysušováním. Matným vlasům vrací lesk a vlasy tak opět vypadají krásně a zdravě.

Kokosový olej

Je nejuniverzálnější olej na světe. Použít se dá nejen na vlasy, ale také na celé tělo. Kokosový olej obsahuje vitamín E a kyselinu kaprinovou, která má antibakteriální účinky a chrání pokožku hlavy před infekcemi, svěděním a vznikem lupů. Vlasy jsou díky němu lesklejší a hlavně silnější, od kořínků po konečky.

Olivový olej

Je bohatým zdrojem vitamínu E a dalších výživných složek, díky kterým dodává vlasům živiny a posiluje je. Doporučuje se na poškozené a suché vlasy, i normálním a zdravým vlasům však dodává lesk a sílu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.alza.cz, www.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (91 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

8 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já jsem se tomu dlouho bránila, protože jsem si myslela, že kulmofény ničí vlasy, ale nakonec jsem se nechala od kamarádek přesvědčit, abych si jeden také koupila a naučila se jej používat. Mám tedy kulmofén od značky Rowenta a je perfektní, už bych ho za nic nevyměnila. Velká spokojenost, protože vlasy jsou krásně načechrané, mají super objem a celkově vypadají parádně.

 2. Dřív jsem kvůli vlnitým vlasům běhala ke své kadeřnici, ale co jsem si koupila kulmofén Revlon, tak nemusím. Dobře se s ním pracuje a vlasy vypadají opravdu skvěle.

 3. Pořídila jsem si kulmofén Rowenta a jsem nadšená. Na vlasy je ideální a dobře se s ním pracuje.

 4. Pořád jsem přemýšlel, čím udělat své drahé polovičce radost, tak jsem jí pořídil kulmofén od Rowenty a byla nadšená. Od té doby už ani netráví tolik času u kadeřnice jako dřív.

 5. Reply
  Aneta Handlová 5.6.2022 v 22:15

  Naprosto úžasná věcička, díky níž moje vlasy zase vypadají skvěle. Kulmofén mi pomohl zkrotit příšerné kadeře a vytvořit na hlavě konečně něco, čemu se dá říkat pořádný účes.

 6. Díky kulmofénu moje vlasy vypadají nádherně. :))

 7. Tento článek se mi náramně líbí. Velmi mi pomohl s výběrem.

Přidat komentář

Recenzer
Logo