Horkovzdušné kartáče

Horkovzdušné kartáče, jinak také volumizéry nebo kulmofény, jsou v dnešní době velice populární vychytávkou, která je 2v1 – zároveň vlasy vysouší a tvaruje je. Díky němu ušetříte spoustu času a dosáhnete takového výsledku, jako v kadeřnictví. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů, výběr se odvíjí od toho, jakého výsledku chcete dosáhnout a jak moc profesionální přístroj požadujete. Pojďme se na horkovzdušné kartáče podívat blíže.

Porovnat ceny kartáčů

Nejlepší horkovzdušné kartáče

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Revlon One-Step Volumizer RVDR5222E 95 % 866 Kč Zobrazit Alza.cz
1. Dyson Airwrap Complete HS05 stříbrná/měděná 95 % 13 662 Kč Zobrazit Notino.cz
1. Rowenta CF9540F0 90 % 1 290 Kč Zobrazit Alza.cz
2. ETA Fenité 0328 90000 90 % 359 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Braun AS 330 89 % 626 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Sencor SHS 7551RD 87 % 649 Kč Zobrazit Pilulka.cz
5. Braun AS 530 85 % 1 098 Kč Zobrazit Datart.cz

Typy

Horkovzdušné kartáče se dělí podle toho, na jakém principu fungují. Některé z nich mají speciální funkce navíc, s jinými si vystačíte, pokud nejste extra nároční. Také se určité druhy více hodí ke konkrétním typům vlasů. Pojďme se na ně podívat blíže.

Statický kulmofén

S tímto typem kartáče se musíte o otáčení nástavce postarat sami, nedělá to totiž za vás. Jeho výhodou je ovšem menší poruchovost, takže je možné, že vám přístroj vydrží o něco déle.

Rotační kulmofén

Automatického otáčení nástavce se dočkáte u rotačního kulmofénu, který navine pramen vlasů po přiložení ke kartáči. Má lepší regulací teploty a intenzitu vysoušení, ale může být hlučnější oproti statickým kartáčům.

Elektrický hřeben

Na první pohled se může zdát, že se jedná o klasický hřeben – tenhle ale navíc zvládne vlasy vysoušet a narovnat, zatímco je češete. Zmírňuje zacuchávání, je vhodný pro všechny typy vlasů a je šetrnější než žehlička na vlasy.

Parní horkovzdušný kartáč

Má zabudovanou nádržku na vodu pro vytváření páry, která se hodí především pro jemné vlasy, které zanechává hydratované.

Na jaké typy vlasů se hodí?

Hodí se pro všechny typy vlasů. Pokud máte krátké vlasy, měli byste mít nástavec s menším průměrem pro jednodušší vytvarování do požadovaného tvaru. Pro dlouhé vlasy se naopak doporučuje nástavec s větším průměrem, aby se tak vlasy nezamotávaly a urychlila se úprava účesu – nejlepší pro vás bude zakoupit rotační horkovzdušný kartáč.

Kudrnaté vlasy je možné pomocí foukacího hřebenu narovnat, rovné zase horkovzdušným kartáčem s tvarovacím nástavcem natočit. Jemným vlasům se doporučuje kartáč s ionizací, která je zanechává hladké a předchází jejich krepatění. Stejně tak na tom jsou horkovzdušné kartáče s funkcí páry.

Nastavení teploty

Základní modely mívají 1 – 2 teploty, lepší a dražší více než 3, což je výhoda zejména pro jemné vlasy, které nemusí snést klasické vysoké teploty. Volba správné teploty je důležitá proto, aby se vlasy co nejméně ničily a nebyly vystaveny nadměrnému teplu, zejména tehdy, kdy jsou v přímém kontaktu s kartáčem. Pro jemné vlasy je ideální teplota cca 125 °C, pro vlasy silné a husté budete potřebovat zvýšit teplotu až na cca 190 °C.

Materiál

Budeme se bavit o materiálu povrchu nástavců, které lze na trhu sehnat. Na výběr máte hned z několika možností. Tělo kulmofénu by mělo být ergonomicky tvarované, případně z protiskluzového materiálu, aby se vám s přístrojem dobře manipulovalo, proto je vyrobeno z keramiky nebo turmalínu.

Co se týče štětin, mohou být vyrobeny z přírodních (nejčastěji kanec), nebo syntetických materiálů (nylon). U levnějších kartáčů lze narazit také na plast, u kvalitnějších na štětiny zakončené kuličkou pro pohodlné použití bez poškrábání pokožky hlavy.

Keramika

Jedná se o šetrný materiál, který výborně rozvádí teplo po celém povrchu nástavce, díky čemuž je práce s ním efektivní. Zamezuje tření a lámavosti vlasů. Příměs teflonu zamezuje přichytávání tužidla na horkou plochu.

Turmalín

Turmalín je ideální pro jemné vlasy, protože je k nim velice šetrný a udržuje stálou teplotu, aby tak nedocházelo ke zbytečnému přehřívání a ničení vlasů.

Nástavce

Stejně jako s teplotou, je to také s nástavcemi. Levnější kartáče poskytují pouze jeden nebo dva, kdežto dražší jich mají k dispozici více než šest.

Narovnávací kartáč

Toužíte-li po hladkých vlasech, narovnávací kartáč dodá vlasům objem, aniž by se jich dotýkal přímo rozpálenými žehlícími plochami, jako tomu bývá u žehličky, čímž je chrání před zátěží.

Tvarovací kartáč

Pro vytvarování účesu použijete stejnojmenný nástavec, který směruje proudění horkého nebo studeného vzduchu na určitá místa kartáče, a tím vytvaruje účes přesně podle vašich požadavků.

Vzduchová tryska

Tomuto nástavci se také říká koncentrátor a funguje jako fén na vlasy – urychluje proces sušení, ale netvaruje je. Dá se využít před tím, než si účes budete tvarovat.

Štětičková tryska

Je obvykle výsuvná a slouží na vytvarování vlasů.

Horkovzdušný kartáč

Ocení zejména nositelky delších vlasů, protože na nich dokáže vytvořit efektní účes.

Příkon

Příkon pro vás při výběru bude důležitým parametrem, který bude vypovídat o tom, jak rychle kartáč vlasy vysouší. Značí se ve wattech (W) a čím vyšší je, tím více energie kartáč spotřebovává. Rotační horkovzdušné kartáče mívají od 600 do 800 W, ty nejkvalitnější i více než 1 000 W.

Rychlost foukání

Co se týče rychlosti, většinou máte na výběr ze dvou, u propracovanější modelů více. Možnost nastavení se vám bude hodit zejména tehdy, kdy máte na spěch a chcete, aby se vlasy vyfoukaly co nejdříve. U teploty je většinou možné zvolit teplý, horký nebo studený vzduch, opět platí, že u dražších vysoušečů bude k dispozici více variant.

Funkce

Horkovzdušné kartáče mají kromě samotné funkce kulmy a fénu zároveň ještě několik dalších funkcí, které si oblíbíte. Nejsou ovšem součástí každého modelu, najdete je hlavně u dražších a propracovanějších verzí. Záleží také na zvoleném druhu kartáče.

Ionizace

O této funkci už jsme se zmiňovali dříve. Hodí se pro jemné vlasy, jelikož odstraňuje statickou elektřinu. Prostřednictvím generátoru jsou produkovány miliony očišťujících negativních iontů, které vlasy hydratují, zamezují jejich krepatění a zanechávají je regenerované, jemné, lesklé, lehce rozčesatelné a plné objemu.

Nastavení studeného vzduchu

Působení tepla není pro vlasy příliš dobré, zejména u žehliček, ale i u fénů. Studený vzduch se používá na finální úpravu účesu, který zpevní a zafixuje.

Oboustranná rotace

Rotační kulmofény jsou skvělé, protože vám usnadňují manipulaci. Může se ale jednoduše stát, že se vám vlasy do kartáče zamotají, proto přichází s řešením oboustranné rotace, díky které předejdete tomuto problému.

Rychlé nahřátí

Spěcháte? Nahřejte si kartáč rychleji pomocí této speciální funkce, se kterou můžete kulmofén použít ihned, a ušetřit tak spoustu času.

Automatické vypnutí

Pro zapomínavé je automatické vypnutí opravdovým pomocníkem, který je ochrání před nebezpečím vzniku požáru.

Použití

Jak se horkovzdušný kartáč správně používá tak, aby nám neponičil vlasy? Vše začíná klasickým umytím vlasů, které vysušíte ručníkem a necháte proschnout. Před foukání nezapomeňte použít ochranu proti teplu, aby vaše vlasy nebyly poškozeny. Při používání vysoušecího kartáče na vlasy se statickým nástavcem přiložte pramen vlasů na kartáč a klouzavým pohybem vlasy upravujte.

Jestliže chcete vytvořit vlny, vlasy ručně natočte na kartáč a na narovnání je horkovzdušným hřebenem pročesávejte. Používáte-li horkovzdušný rotační kartáč na vlasy, vlasy pouze přiložte ke kartáči, ten je na sebe sám natočí. Nakonec vše zafixujte pomocí studeného vzduchu.

Značka

Výrobců najdete na trhu spousta, mezi ty nejlepší patří Remington, Revlon, Rowenta či Dyson. Mají různé tloušťky, funkce i nástavce, proto si určitě vybere každý, ať už má jakýkoliv typ vlasů.

Cena

Horkovzdušné kartáče můžete sehnat už do 500 Kč, v takovém případě se ale bude jednat o statické nástavce s menším průměrem a plastovými štětinami. Mívají většinou nižší příkon a maximálně dvě možnosti nastavení teplotní úrovně a rychlosti foukání vzduchu.

Od 500 Kč do 1 500 Kč pořídíte kvalitní kulmofén a na výběr budete mít z mnoha modelů. Disponují několika výměnnými nástavci s keramickým povrchem s přírodními i syntetickými štětinami, možností volby několika teplotních úrovní a rychlostí foukání a dalšími funkcemi, které jsme výše vypsali.

V této cenové kategorii najdete jak statické, tak rotační kartáče. Nad 1 500 Kč se prodávají profesionální přístroje, které jsou vybaveny tím nejdůležitějším, z kvalitního materiálu pro hladší účes. Většinou se jedná o rotační kartáče na vlasy s přírodními štětinami. Jen pro ty nejnáročnější.

Porovnat ceny kartáčů

Údržba

Horkovzdušný kartáč nevyžaduje nějakou extra údržbu, stačí ho vyčistit suchým nebo mírně navlhčeným hadříkem a pravidelně odstraňovat zbytky vlasů. Před čištěním zařízení vždy odpojte ze sítě.

Otázky a odpovědi

V čem se horkovzdušný kartáč liší od klasického fénu?

Zatímco fén slouží pouze k vysoušení vlasů, horkovzdušný kartáč zvládne vlasy vysušit a zároveň narovnat, nakudrnatit nebo vyčesat do požadovaného účesu. Za kratší čas tak stihnete to, na co jste dříve museli vlastnit dvě zařízení, a to zcela efektivně a s výhodnými funkcemi navíc!

Pro jaký typ vlasů je horkovzdušný kartáč vhodný?

Horkovzdušný kartáč je vhodný pro všechny druhy vlasů, jen je třeba zvolit správný typ, který vašim vlasům vytvoří nejlepší efekt. Na krátké se hodí nástavec s menším průměrem, na dlouhé rotační horkovzdušný kartáč s nástavcem s větším průměrem.

Kudrnaté vlasy je možné pomocí foukacího hřebenu narovnat, rovné zase horkovzdušným kartáčem s tvarovacím nástavcem natočit. Pro jemné vlasy se vyplatí poohlédnout se po funkci ionizace, která je zanechává hladké a předcházejí jejich krepatění. Stejně tak se vám budou hodit horkovzdušné kartáče s funkcí páry, které vytvoří ten samý efekt.

Jak se horkovzdušný kartáč používá?

Po klasickém umytí vlasů a jejich proschnutí nastříkáte ochranu proti teplu a rozhodnete se, jakého výsledku chcete pomocí kulmofénu dosáhnout. Při práci se statickým nástavcem přiložte pramen vlasů na kartáč a klouzavým pohybem vlasy upravujte.

Pro vytvoření vln vlasy ručně natočte na kartáč a na narovnání je horkovzdušným hřebenem pročesávejte. Používáte-li horkovzdušný rotační kartáč, vlasy pouze přiložte ke kartáči, ten je na sebe sám natočí. Nakonec vše zafixujte pomocí studeného vzduchu.

Závěr

Horkovzdušný kartáč se bude hodit každé ženě, která se ráda parádí. Vlasy jsou důležitou součástí vzhledu a upravit je někdy trvá opravdu dlouho. S kulmofénem tuto záležitost zvládnete raz dva, dosáhnete požadovaného účesu a díky funkcím navíc se vyvarujete nežádoucím účinkům tepla. Na výběr máte z mnoha modelů, které seženete v různých cenových kategoriích, tudíž určitě najdete i ten pro vás.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.alza.czwww.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (93 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Používám horkovzdušný kartáč Revlon a spokojenost. Jeho cena byla kolem tisícovky, takže nic předraženého, přesto se s ním moc dobře pracuje a vlasy vypadají skvěle.

  2. Měla jsem původně horkovzdušný kartáč od značky Rowenta, ale tak parádně mi připaloval vlasy, že jsem ho vzteky vyhodila. Potom jsem dlouho hledala, až jsem se nechala zlákat na značku Dyson a opravdu velká spokojenost, i když tedy ta cena si myslím, že je dost přehnaná, ale jinak nemám přístroji co vytknout.

Přidat komentář

Recenzer
Logo