Žehličky na vlasy

Nejoblíbenější typy žehliček na vlasy

Nejoblíbenější značky žehliček na vlasy

Zná to snad každá žena, ráno se vzbudí a každý vlas jí směřujeme jinam, a navíc naprosto nevhodně. A v tu chvíli je jedno, jestli máte většinou vlasy rovné jako hřebíky nebo bohaté lokny. Prostě sen o tom, že se vzbudíte a budete vypadat jako upravená princezna se zase nekoná. Začíná tak ranní boj s kartáčem na vlasy, fénem anebo žehličkou na vlasy.

Porovnat ceny žehliček na vlasy

Nejlepší žehličky na vlasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Remington S8500 Shine Therapy 93 % 749 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Remington S 2880 91 % 479 Kč Zobrazit Mironet.cz
3. Rowenta SF 4412 90 % 743 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Philips HP8374 88 % 2 410 Kč Zobrazit Notino.cz
5. BaByliss PRO BAB2665E 86 % 2 999 Kč Zobrazit Krasa.cz

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Žehlička na vlasy je velmi praktickým doplňkem, který asi nechybí žádné ženě s vlasy delšími víc než pár centimetrů, protože s dobře zvolenou žehličkou na vlasy se dá dosáhnout v krátkém čase naprosto dokonalých výsledků.

Aby byl skvělý výsledek zaručen je potřeba žehličku na vlasy vybírat podle základních parametrů.

Typy

V zásadě rozlišujeme jen pár typů žehliček, ale za to výsledky práce s nimi jsou velmi rozdílné. Při výběru typu žehličky si také zodpovíme na otázku ohledně kvality vlasů, zda je chceme jen žehlit nebo třeba i krepovat apod.

Klasické žehličky na vlasy

Klasické žehličky na vlasy, které nemají řadu přidaných funkcí se dají používat jak na rovnání, tak i na natáčení vlasů, vždy záleží na rozměru žehlících plošek. Klasické žehličky na vlasy používáme na vlasy suché, nepoškozené a odolné, protože klasické žehličky vlasy namáhají.

Concept VZ1440

Ukázka klasické žehličky: Concept VZ1440

Na mokré vlasy

Jestliže chcete žehlit nejen suché, ale i mokré či vlhké vlasy, vždy volte žehličky na mokré vlasy. Klasické žehličky na vlasy mohou poškodit nejen vlasy, ale můžete je používáním na mokré vlasy nenávratně poškodit.

Žehličky na mokré vlasy bývají označeny jako „wet to straight“ a většinou se doporučují pro zákaznice, které mají hodně husté a kudrnaté vlasy, protože při použití žehličky za mokra, vydrží vlasy déle rovné.

Remington S 8002 Wet2Straight

Ukázka žehličky na mokré vlasy: Remington S 8002 Wet2Straight

Parní žehličky

Parní žehličky na vlasy jsou skvělou alternativou výše uvedených žehliček na vlasy mokré, protože minimalizují poškození vlasů oproti výše uvedenému modelu a dosahují dokonalých výsledků. Nevýhodou parních žehliček je pak jejich vyšší pořizovací cena.

Loréal SteamPod 3.0

Ukázka parní žehličky: Loréal SteamPod 3.0

S vyměnitelnými nástavci

Žehličky na vlasy s vyměnitelnými nástavci jsou skvělou alternativou, pro většinu žen, protože kromě klasického žehlení většinou obsahují i nástavce na krepování vlasů nebo mohou zcela nahradit klasickou kulmu.

Některé modely navíc mají i kartáč pro tepelnou úpravu vlasů. Pokud již budete kupovat žehličku s rozličnými nástavci doporučujeme volit modely s bohatším příslušenstvím.

BaByliss MS22E

Ukázka žehličky s vyměnitelnými nástavci: BaByliss MS22E

Cestovní

Pro pravidelné žehlení vlasů i na cestách jsou velmi praktické i cestovní žehličky na vlasy. Cestovní žehličky na vlasy se od běžné žehličky liší zejména menším rozměrem a někdo je tak nazývá i mini žehličkami.

Cestovní žehlička na vlasy se pohodlně vejde do kabelky či batohu a zcela dostačuje na příležitostné použití. Nabídka cestovních žehliček není na trhu tak hojně zastoupena jako u ostatních modelů žehliček.

Remington S8590

Ukázka cestovní žehličky: Remington S8590

Na vlny

Zvláštním typem žehliček na vlasy jsou pak žehličky na vlny. Žehličky na vlny mají zpravidla kratší ramena, díky čemuž jsou uživatelsky přívětivější, protože se s nimi lépe manipuluje.

Žehličky na vlny se hodí k vytváření loken a díky jejich zaobleným hranám po vlasech lépe kloužou. Žehličky na vlny doporučujeme zejména ženám s jemnými poddajnými vlasy.

Remington Sleek & Curl S6500

Ukázka žehličky na vlny: Remington Sleek & Curl S6500

Profesionální

V závislosti na tom, jak často budete chtít žehličku používat se mnohé ženy před nákupem rozhodují, zda jim stačí běžný model nebo jestli by neměli volit profi žehličky na vlasy. Profesionální žehličky na vlasy zužitkujete, pokud si vlasy chcete žehlit pravidelně. Pro občasné použití je taková vysoká investice zbytečná.

Dyson Corrale fuchsiová/šedá

Ukázka profesionální žehličky: Dyson Corrale fuchsiová/šedá

Ionizační

Specifickým a velmi oblíbeným typem jsou ionizační žehličky na vlasy, které se vyznačují tím, že vlasy během žehlení ošetřují. Ionizační žehlička zanechává vlasy lesklejší a na pohled zdravější. Tyto žehličky na vlasy patří samozřejmě mezi ty dražší modely.

Krepovačky

Krepovačky jsou sice řazeny mezi žehličky, ale jejich účelem není vlasy narovnat, ale díky krepování vytvořit dojem většího objemu. Krepovačky mají žehlící plošky pokryté vlnkami s rozličnými rozměry, podle toho, jak má být krepování výrazné.

Jestliže chcete vlasům přidat hlavně na objemu doporučujeme volit menší a hustší vroubkování. Naopak v případě, že vám stačí přidat na objemu jen trochu a svůj účes chcete prostě jen ozvláštnit volte klidně větší a méně husté vroubkování.

BaByliss ST395E

Ukázka krepovačky: BaByliss ST395E

Žehlící kartáče

Pro ženy, které chtějí své vlasy nejen vyhladit a lehce natočit jsou pak ideální žehlící kartáče, které vlasům dodávají i na objemu. Práce s žehlícím kartáčem je jednoduchá, rychlá, a navíc žehlící kartáč nepoškozuje vlasy.

 BaByliss HSB101E

Ukázka žehlicího kartáče: BaByliss HSB101E

Parametry

Tak jako u řady jiných elektrospotřebičů, tak i žehliček na vlasy, existuje řada základních parametrů, které nám prozradí, který model je pro nás ideální.

Příkon

Příkon žehličky na vlasy je základním technickým parametrem, který bychom měli při výběru žehličky sledovat. Příkon žehličky nám totiž orientačně udává, jak dlouho bude žehličce trvat, než se zahřeje. Příkon žehliček na vlasy se běžně pohybuje v hodnotách mezi 30–90 W.

Velikost žehlících desek

Dále nás zpravidla zajímá velikost žehlících desek, protože žehličky s různými rozměry jsou vhodné k jinému užití. Z tohoto hlediska dělíme žehličky na vlasy na dva typy.

Širší ramena tedy delší žehlička na vlasy s širokými ploškami na žehlení se hodí spíše pro narovnávání vlasů. Díky širokým ramenům a velkým žehlícím plochám si vlasy vyžehlíte podstatně rychleji než s běžným základním modelem. Tyto žehličky s širšími rameny jsou skvělé třeba pro husté, kudrnaté vlasy.

Užší ramena tedy kratší žehlička s úzkými žehlícími ploškami jsou vhodná spíše pro natáčení vlasů, protože žehlení vlasů by s nimi trvalo dlouho. K natáčení vlasů byly tímto způsobem upraveny žehličky, aby se s nimi lépe pracovalo a bylo možné vykouzlit i lokny.

Přívodní kabel

Velmi důležitým parametrem může být při výběru žehličky na vlasy délka přívodního kabelu. Pokud máte v koupelně nebo u toaletního stolku dostatek dostupných zásuvek nebude pro vás asi kratší kabel překážkou.

Z vlastních zkušeností však víme, že v koupelnách bývá spíše méně zásuvek a delší přívodní kabel je pak určitě lepší, protože se nemusíte točit okolo zásuvky, která může být i nešikovně umístěna dále od zrcadla.

Provozní teplota

Dalším důležitým ukazatelem u žehliček na vlasy je pak maximální a minimální provozní teplota. Tento údaj nám udává rozptyl teplot, který se u většiny modelů pohybuje od 80° po 240 °C, a platí zde, že čím lepší model žehličky na vlasy to je, tím přesněji si můžete teplotu regulovat. Na jemnější vlasy pak zpravidla používáme teplotu nižší na vlasy silnější a méně poddajné pak vyšší teplotu.

Rychlost zahřátí

Rychlost zahřátí nám udává údaj o tom, za jak dlouho bude po zapnutí žehlička připravená k provozu. Těm rychlejším modelům to trvá třeba 15 s, u těch pomalejších si počkáte klidně i minutu a půl.

Funkce a příslušenství

Většina výrobců žehliček na vlasy se snaží, aby se vyrovnali konkurenci a pak přidávat stále nové praktické funkce navíc. V přehledu si uvedeme ty nejčastější a nejpraktičtější.

Regulace teploty

Je funkcí, kterou dnes najdeme u většiny modelů žehliček, teplotu si regulujete pomocí tlačítek.

Automatické vypnutí

Je velmi praktickou bezpečnostní funkcí, protože se postará o nehody, které se stávají, pokud zapomenete žehličku vypnout. Po určitém časovém intervalu se totiž žehlička sama vypne.

Integrovaný stojánek

Je také velice zajímavým přidaným benefitem žehličky na vlasy. Každá uživatelka žehličky na vlasy zná ten pocit, že nemůže žehličku nikam bezpečně odložit, protože je horká, a právě integrovaný stojánek tento problém spolehlivě řeší.

Displej nebo diodový indikátor teploty

Displej nebo diodový indikátor teploty také ocení snad každá žena, zejména v případě, kdy si není jistá, jakou teplotu si na žehličku před používáním nastavila. Díky několika malým diodám nebo malém displeji hned víte, jakou teplotu zrovna žehlička má.

Otočný kabel

Je velmi častou výbavou žehliček na vlasy, kterou jistě oceníte i v případě, že žehličku používáte jen občas je otočný kabel. Žehlička na vlasy s otočným kabelem je velmi praktická, protože s ní můžete snadno manipulovat ve všech směrech. Kdyby byl kabel pevný museli byste ji složitě otáčet či nepřirozeně vytáčet zápěstí.

Ergonomický úchop

Je také ukazatelem, po kterém byste se měli při výběru žehličky dívat. Kromě toho, že je používání žehličky na vlasy s ergonomickým úchopem pohodlnější, má také bezpečnostní protiskluzovou funkci, díky které se jen tak nespálíte.

Nástavce

Jak jsme již výše uvedli mnohé modely žehliček nabízejí rozličné nástavce pro různorodou úpravu vlasů.

Materiál žehlících ploch

Materiál, ze kterého je žehlící plocha zhotovena nebo je jím potažena výrazně ovlivňuje výsledný efekt žehlení vlasů. V praxi se můžeme setkat s žehličkami na vlasy s žehlícími plochami z:

Z kovu

U levnějších modelů se můžeme setkat s žehličkami na vlasy z kovu. Kovové žehlící plochy se rozehřívají nerovnoměrně a může dojít ke spálení vlasů. Žehličky na vlasy s kovovými destičkami tedy spíše nedoporučujeme.

Teflonové

Teflonové žehličky na vlasy jsou šetrné k vlasům, navíc se používaná stylingová kosmetika na teflonových žehlících plochách nepřipaluje.

Keramické

Žehličky na vlasy s keramickými žehlícími plochami se nahřívají rovnoměrně, takže vlasy nespálí a jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Je nutné si však dávat pozor, aby se keramická vrstva nepoškodila, protože pod ní bývá zpravidla běžný kov, který již vlasy připálí.

Titanové

Žehličky na vlasy titanové, respektive s titanovou úpravou jsou nejodolnějšími žehličkami na trhu a mají nejdelší životnost.

S turmalínovým povrchem

Žehličky na vlasy s turmalínovým povrchem zmírňují zelektrizování vlasů a vlasy jsou po vyžehlení třpytivé a hladké.

S turmalínovo-keramickým

Žehlička na vlasy s turmalínovo-keramickým povrchem je ideálním výrobkem, který kombinuje výhody obou materiálu. Žehlička se rovnoměrně nahřívá a zároveň zanechává vlasy zářivě zdravé.

Titan a keramika

Pokud si zvolíte žehličku na vlasy s kombinací titanu a keramiky, můžete se těšit na kvalitní žehličku, která vlasy nespálí, a navíc má velmi dlouhou životnost.

Cena

Tak jako většina výrobků na trhu i žehličky na vlasy zakoupíte v rozličných cenách, dle jejich užitných vlastností či značky. Ceny žehliček na vlasy začínají již kousek za stokorunou, cena za ty nejlepší modely se však může vyšplhat až k více jak deseti tisícům.

Do 1 000 Kč

Levné žehličky na vlasy s cenou do 1 000 Kč většinou nabídnou keramické žehlící plochy, ale můžete sehnat i žehličky s turmalínem. Ionizační žehličky v této cenové kategorii nehledejte, to samé platí i pro výbavu navíc jako je funkce automatické vypnutí. Mnohdy tyto žehličky nenabízí ani možnost regulace teploty.

Do 1 000 Kč do 3 000 Kč

V této cenové kategorii již najdeme nejen ionizační žehličky na vlasy, ale také žehličky na vlasy parní. Standardem pro tyto žehličky pak je možnost regulace teploty, antistatická vrstva, funkce automatického vypnutí a mnoho dalšího.

Od 3 000 Kč

Žehličky na vlasy, u kterých začíná pořizovací cena na 3 000 Kč se již řadí mezi profi žehličky na vlasy, které jsou vhodné ke každodennímu použití. Samozřejmě i zde najdete modely s bohatší či chudší výbavou a cenové rozpětí je stále velké, ale všechny modely v této cenové relaci se již vyznačují dlouhou životností.

Porovnat ceny žehliček na vlasy

Značky

Mezi žehličkami na vlasy jsou nejznámějšími a nejuznávanějšími značkami Philips, Rowenta, Remington, Ultron, BaByliss, BaByliss Pro, Braun, Ultron, Bellissima, Bio Ionic, Label.m či L‘ Oréal. V nižší cenové kategorii jsou pak nejprodávanější produkty značky Sencor.

Jak si správně žehlit vlasy?

Ono se sice řekne, že žehlení vlasů je jednoduché, jenže pokud nedodržujete základní zásady, můžete si vlasy nesprávným žehlením hodně poškodit. A polámané a roztřepené vlasy opravdu nevypadají dobře.

Používejte vhodné kosmetické přípravky – nejlépe s keratinem, po žehlení vlasů budou vlasy dostatečně ošetřené, takže budou hebké na dotek a zdravé nejen na první pohled.

Pamatujte, že na mokrých rovných vlasech vlny nevykouzlíte. Netrapte tedy své vlasy zdlouhavým natáčením a počkejte až uschnou, jediným dosaženým výsledkem by byly poškozené roztřepené vlasy.

Používejte pro žehlení vlasů správnou teplotu, jemné vlasy byste měla žehlit na 100 až 160 °C, normální vlasy pak na 160 až 190 °C a silné husté vlasy pak snesou i teploty nad 190°C.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.mall.cz, www.expert.cz, www.alza.cz, www.datart.cz,

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (110 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

7 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Používám žehličku na vlasy od značky Philips Series 8000. Jsem s ní velmi spokojená. vlasy jsou hladké, lesklé a dokonale vyžehlené. Žehlička vůbec netahá vlasy a zároveň pečuje o vaše vlasy a to díky funkcí SenseIQ.

  2. Měla jsem žehličku na vlasy od značky Philips, ale ta mě vůbec neoslovila, navíc dost pálila vlasy, ale možná to byl jen nesprávně zvolený model. No místo ní, jsem si nakonec pořídila značku Remington na notino.cz a jsem spokojená, protože se s ní moc dobře pracuje, vlasy se upravují snadno a rychle, navíc zbytečně nepálí a je lehoučká.

  3. Žehličku na vlasy jsem si pořídila během pandemie koronaviru. Tehdy jsem nutně potřebovala změnit účes a tohle byla jediná možnost.

  4. Super vysvětlení, pomohlo mi to, diky

  5. Váš článek se mi velice líbí! :))

Přidat komentář

Recenzer
Logo