Menstruační kalhotky

Menstruace je téma, o kterém se v minulosti nikdy příliš nemluvilo. Veřejnost pochopitelně tento ženský cyklus zná, avšak menstruace jako taková byla spíše intimní nežli veřejnou záležitostí. Pohled na menstruaci se v posledních letech změnil, v současné době se najdou ženy, které se snaží čas od času rozvířit dění ohledně menstruace a přibylo i firem, které se specializují na pomůcky, bez kterých se ženy a dívky v období menstruace prostě neobejdou. Poměrnou novinkou na trhu jsou právě i menstruační kalhotky.

Menstruační kalhotky mají klasickou podobu dámského spodního prádla, díky vysoce savému jádru plní i funkci hygienické pomůcky. Díky kalhotkám nebudete muset během cyklu používat vložky, tampony ani menstruační kalíšek. Menstruační kalhotky jsou vyrobeny ze specifických materiálů, díky kterým jsou pohodlné, nepropustí tekutinu a obávat se nemusíte ani zápachu.

Výrobou menstruačních kalhotek se zabývá několik firem. Každý výrobce používá na výrobu kalhotek trochu jiné materiály. Díky tomu jsou viditelné rozdíly v hrubosti a tvaru kalhotek. Právě tento parametr je nutné při výběru zvážit. Poté co zvolíte preferovaný tvar a materiál, vás již bude zajímat pouze velikost.

Porovnat ceny menstruačních kalhotek

Typy

Menstruační kalhotky mají několik podob. Díky tomu můžete kalhotky používat během slabé a silné menstruace. Zcela jiné provedení kalhotek se pak hodí na nošení během spánku. Na každém balení najdete informaci o tom, pro jak silnou menstruaci jsou kalhotky určené.

Slabá menstruace

Ženy, které mají slabou menstruaci, mohou vybírat mezi jakýmikoliv kalhotkami. Při slabé menstruaci jsou kalhotky dle uživatelek zcela bezpečné, spolehlivé a příjemné. Použít můžete kalhotky jakékoliv značky, střihu i materiálu.

Středně silná menstruace

I v tomto případě jsou kalhotky spolehlivé, preferovat byste měla hrubější kalhotky, které jsou velmi savé.

Silná menstruace

I v případě silné menstruace výrobci zaručují 100 % spolehlivost, dle zkušeností uživatelek tomu však není. V prvních dnech se doporučuje použít kalhotky v kombinaci s další hygienickou pomůckou.

I zde však můžete najít kvalitní kalhotky, které vás nezradí v žádné situaci. Vhodné je kalhotky nejdříve vyzkoušet v pohodlí domova a udělat si na ně vlastní názor.

Materiál

Menstruační kalhotky mají několik vrstev, každá vrstva je vyrobena z různých materiálů. Menstruační kalhotky jsou poměrně nový výrobek, který stále prochází vývojem za účelem jejich zdokonalování. Proto můžete narazit i na stále nové materiály i jejich kombinace.

Pro výrobu kalhotek se používá elasten, polyamid, organická bavlna, nylon, bambus a jiné. Savé jádro je vyrobeno z nanovláken, merina nebo bambusu. Aby bylo zabráněno zápachu, mají kalhotky speciální antibakteriální úpravu, která se postará o likvidaci bakterií.

Použití

Menstruační kalhotky můžete používat jako klasickou menstruační pomůcku. V začátcích používání, můžete o jejich funkčnosti pochybovat. Pokud vám to situace dovolí, doporučuje se kalhotky nejprve vyzkoušet v pohodlí domova. Díky tomu se přesvědčíte, jakým způsobem se budete moci na kalhotky spolehnout.

V současné době jsou již na trhu kalhotky, na které se můžete spolehnout při slabé, středně silné i silné menstruaci. Díky kvalitním materiálům se nemusíte starat ani o výměnu během dne. Savé jádro kalhotek je schopno pojmout takové množství tekutiny jako 3 – 4 tampony nebo vložky.

Díky tomu můžete mít kalhotky na sobě celý den. V případě silnější menstruace je možné vložit použité kalhotky do nepropustné taštičky, kterou můžete zakoupit coby příslušenství. Do taštičky je možné uschovat také použité vložky, ale některé ženy je používají i pro přenášení kosmetických pomůcek.

Pohled lékaře

Menstruační kalhotky byly zkoumány a zkoušeny také z lékařského hlediska a i v tomhle ohledu obstály na výbornou. Při používání kalhotek se nemusíte obávat žádných nežádoucích účinků.

Díky kvalitním materiálům, ze kterých jsou vyrobeny, není problematická ani několikahodinová doba nošení. Jejich používání je zcela bezpečné a na rozdíl od běžných hygienických potřeb také komfortní.

Značka

Jako první přišly na český trh kalhotky značky Snuggs. K dostání byl jeden střih kalhotek a určeny byly pro ženy se slabou nebo střední menstruací. V současné době najdete kalhotky několika střihů a materiálů a použít je můžete i při extra silné menstruaci.

Také kalhotky SAYU jsou českou značkou. Na výrobu je používána také krajka, kalhotky tak splní představy i náročných uživatelek. Kromě krásného vzhledu se můžete spolehnout i na funkčnost. Vybírat můžete mezi nízkými i vysokými kalhotkami.

Velmi kvalitní jsou také kalhotky Flux, Dorina, Love Luna, Meracus, Lali Panties nebo Thinx.

Cena

Pořízení menstruačních kalhotek představuje vyšší počáteční investici. Pořídit navíc budete muset hned několik kusů. Tato investice se vám však dle spokojených uživatelek vyplatí. Díky cca 2 leté životnosti se vám však počáteční investice nakonec vrátí.

Nejlevnější kalhotky jsou k dostání za necelých 400 Kč. Ty nejdražší vás vyjdou na necelých 1 000 Kč. Využít však můžete i mnohé akce, na které můžete při výběru narazit.

Porovnat ceny menstruačních kalhotek

Údržba

Správná péče se postará o funkčnost a delší životnost menstruačních kalhotek. Po použití by se měly přeprav v ruce za pomoci lanolinového, žlučového nebo marseillského mýdla. Někteří výrobci však uvádí, že postačí i vlažná voda. Poté je můžete prát s ostatním prádlem na 30 – 60 °C. Teplota praní se liší v závislosti na výrobci, vždy je nutné řídit se jejich pokyny.

Otázky a odpovědi

Proč používat menstruační kalhotky?

Používání těchto kalhotek nese celou řadu výhod. Oproti běžným hygienickým pomůckám jsou kalhotky velmi pohodlné a nemusíte se bát, že se budou nějakým způsobem posunovat.

Na rozdíl od vložek či tamponů jsou diskrétní, což ocení zejména mladé dívky, pro které může být období menstruace stresující. A v neposlední řadě je to dopad na ekologii. Menstruační kalhotky vydrží na rozdíl od jednorázových pomůcek celé roky.

Je možné kalhotky používat na běžné nošení?

Menstruační kalhotky lze samozřejmě používat i na běžné nošení. Plnohodnotně poslouží i ženám, které mají potíže s inkontinencí. Vhodné jsou i pro ženy, které trpí během prvních dnů bolestmi, díky čemuž nemohou používat tampony nebo menstruační kalíšek.

Kolik kalhotek bude nutné koupit?

Na tuto odpověď není možné jednoznačně odpovědět, protože každá žena má svoje individuální potřeby. Výrobci obecně uvádějí 5 kusů, přičemž můžete zvolit různé materiály a střihy, které jsou vhodné pro různá období. Velmi záleží také na tom, jak budete o kalhotky pečovat. Ze začátku je tedy vhodné zakoupit spíše menší počet, ujasnit si veškeré potřeby a poté můžete kalhotky kdykoliv dokoupit.

Závěr

Menstruační kalhotky jsou doslova revolučním výrobkem, který oslovil již velkou řadu žen. Ačkoliv můžete být ke kalhotkám stále skeptické, za vyzkoušení rozhodně stojí. Před výběrem doporučujeme projít uživatelské recenze.

Díky nim se dozvíte, která značka je spolehlivá při silné menstruaci a před čím klientky naopak varují. Zmiňováno je například šustění nebo zapařování, tyto drobné nedostatky však předčí řada jejich benefitů.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (55 hodnocení)
​​

5 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Tohle pro mě bylo velké dilema, jestli si je pořídit a vyzkoušet, nebo se jim vyhnout obloukem. Kamarádka mě přemluvila, že je používá a je spokojená, tak jsem si je objednala. Uvidím, jak se v nich budu vůbec cítit.

  2. Ahoj holky, taky bych je ráda vyzkoušela, ale jaká značka je podle vás nejlepší?

    • Vyzkoušela jsem menstruační kalhotky od značky Snuggs, sice jsou drahý, ale opravdu se cítíte komfortně a nemusím se bát protečení. Mají kalhotky na silnou menstruaci a i na slabou. Používám oboje a jsou perfektní.

  3. Poprvé jsem vyzkoušela tyto menstruační kalhotky. Musím se přiznat, ze začátku mi to nebylo komfortní, ale za pár dnů jsem si zvykla a už je nepustím z ruky. :D

  4. Aha tak vinted, nojo, tam taky nabizeji menstr.kalhotky, ovsem podvodne nabidky nereflektuji!
    Policie ma co resit, nejlepsi by bylo ten podvodny web plny falesnych profilu cely komplet zrusit

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo