Misky pro psy

Pes k člověku patří stejně jako kočka od nepaměti. Tato dvě domácí zvířata spolu pravidelně bojují o první místo v žebříčku oblíbenosti.

Pes je poměrně náročné zvíře, které vyžaduje velkou dávku vaší pozornosti. Mnohem lépe jsou na tom majitelé rodinných domů a zahrad, kterým odpadá několikadenní venčení. Ani tito páníčci by však neměli svého psa zanedbávat a věnovat mu svoji pozornost každý den.

Každý, kdo uvažuje o pořízení psa, musí počítat s různě velkou počáteční investicí, která souvisí s pořízením alespoň toho nejzákladnějšího vybavení. K tomu nejzákladnějšímu patří pohodlný psí pelíšek, obojek, vodítko, postroj a pochopitelně miska na krmení a vodu. Psovi musíte po celý jeho život zajistit kvalitní výživu, kterou je třeba vybírat s ohledem na věk a kondici psa.

Porovnat ceny misek pro psy

Nejlepší misky pro psy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Dog Fantasy Miska keramická 16 cm 100 % 104 Kč Zobrazit Superzoo.cz
2. Trixie Miska keramická pes 300 ml 12 cm 94 % 100 Kč Zobrazit Megaknihy.cz
3. Zolux Miska proti hltání protiskluz 88 % 256 Kč Zobrazit Pemi.cz

Typy

Každý den by měl pes do misky dostávat potřebnou dávku krmné dávky. Krmná dávka je množství krmiva na celý den. Množství doporučené krmné dávky můžete vyčíst na balení psích granulí. Orientovat se budete podle hmotnosti a plemene psa. Zohlednit musíte i to, v jaké je váš pes kondici. S odměřováním krmné dávky vám může pomoci odměřovací krmný kelímek.

Kromě jednoduchých misek, které jsou k dostání v mnoha podobách a velikostech, můžete pořídit i speciální misky pro psy.

 • Dvojmiska – dvojmisky pro psy jsou vhodné pro krmení dvou psů a poslouží i jako miska na vodu a krmivo v jednom.
 • Zásobník s miskou – novinkou jsou speciální zásobníky, do kterých dáte psovi potřebnou denní dávku krmení. Podle toho, jak bude pes krmivo přijímat, se bude krmivo do misky postupně dávkovat.
 • Protihltací miska – tyto misky se doporučují pořídit psům, kteří se krmí příliš rychle. Pes krmení rychle zhltne bez toho, aby ji patřičně rozkousal, což může vést k pozdějším zdravotním potížím. Protihltací misky poznáte na první pohled podle speciálního tvaru a klenutí ve sporní části.
 • Cestovní miska – speciální cestovní misky jsou lehké, skladné a můžete je tak velmi lehce přenášet. Cestovní misky se vyrábí nejčastěji ze silikonu. Společně s miskou můžete koupit i uzavíratelnou láhev na vodu či box na granule.
 • Vyvýšená miska – majitelé obřích plemen ocení vyvýšené misky. Díky nim se pes nebude muset při krmení tolik ohýbat a přijímání potravy pro něho nebude nijak nekomfortní. Vyvýšená miska je vhodná i pro starší psy, kteří mají potíže s klouby.

Velikost

Velikost psí misky vybírejte s ohledem na velikost a plemeno psa. U psa platí spíše pravidlo, že by měl mít 3 – 4 x násobnů velikost než je objem krmné dávky. Díky větší velikosti se bude psovi krmení snáze přijímat.

 • Malá plemena – nejmenší psi jako čivava, jorkšír, buldoček, mops, jezevčík atd. by měl být objem misky od 0,2 do 0,5 litru.
 • Střední plemena – mezi střední plemena patří například knírač, pudl, kokr atd. Tito psi budou potřebovat misku s objemem od 0,7 – 1 litr.
 • Velká plemena – ve skupině velkých psů najdete například oblíbené labradory, německé ovčáky, salašnické psy, malamuty, slovenské čuvače a další. Tito psy by měli mít misku s objemem od 1 do 2 litrů.
 • Obří plemena – největší psi jako bernardýni, mastifové, vlkodav nebo doga by měli potravu dostávat z misky s objemem více než 2 litry.

Materiál

Misky pro psy se vyrábí z různých materiálů. Nejoblíbenější jsou plastové nebo nerezové misky. Koupit můžete i misku vyrobenou z keramiky, bambusu nebo dřeva.

Plast

Plastové misky jsou oblíbené díky své nízké pořizovací ceně i nízké hmotnosti. Plastové misky se vám budou snadno převážet, ale počítat musíte s nižší výdrží. Plastové misky mohou některé psy svádět ke kousání a temperamentnější psi budou pravděpodobně misku honit po celém bytě.

V případě plastových misek dejte pozor na výrobní materiál. Misky by měly být zdravotně nezávadné a nesmí obsahovat ftaláty ani BPA. Tyto zdraví ohrožující látky mohou ovlivnit rovnováhu a metabolismus psa.

Ještě více pozornosti věnujte materiálu v případě, kdy budete psovi podávat mokré krmivo. Za nebezpečné se považují misky vyrobené z PVC a polykarbonátu PVB. Plastové misky pak zpravidla není možné ohřívat v mikrovlnné troubě.

Melamin

Z melaminu se běžně vyrábí lehké a odolné kempingové nádobí. Melamin se rovněž používá na výrobu krmných misek pro zvířata. Melamin je velmi odolný a přitom stabilní materiál a na rozdíl od plastu neobsahuje žádné škodlivé látky.

Stejně jako plast však není možné misky z melaminu zahřívat v mikrovlnné troubě. V tomto případu se mohou do potravin dostat škodlivé látky.

Nerez

Dalším velmi oblíbeným materiálem je nerez. Nerezové misky se budou snadno čistit a vydrží vám mnohem delší dobu. Nerezové misky jsou těžší a často mívají i protiskluzovou úpravu. Nerezové misky jsou nejvhodnější pro velké psy a tento materiál je vhodný i pro psy ubytované v kotci nebo jiném venkovním prostředí.

Keramika

Misky vyrobené z keramiky vypadají dobře, snadno se čistí a nedrží se v nich vodní kámen. Keramické misky jsou zdravotně nezávadné a vhodné jsou pro psy trpící různými alergiemi. Nevýhodou keramiky je větší náchylnost k rozbití a vyšší pořizovací cena. Ve chvíli, kdy najdete na misce prasklinu, je nutné misku vyměnit za novou.

Dřevo/bambus

Velmi dobře vypadají misky z těchto materiálu. Dřevěné misky jsou odolné a lehké, velmi snadno je budete čistit. Dřevěné misky působí dekorativně a vhodné jsou především do bytů.

Silikon

Tento materiál se používá na výrobu silikonových misek. Ty jsou lehké, skladné a prakticky nerozbitné. Silikonové misky jsou zdravotně nezávadné a vyrábí se z potravinářského silikonu vysoké kvality.

Příslušenství

Společně s miskou pro psy můžete koupit i další praktické příslušenství. Do bytu jsou vhodné speciální protiskluzové podložky, které zabrání posunování misky po podlaze a usnadní vám i úklid v okolí misky.

Velmi žádané jsou i speciální stojany na misky, které jsou vhodné zejména zejména pro velká plemena. Stojany na misky mají většinou nastavitelnou výšku a do prostoru můžete umístit hned dvě misky na vodu i krmivo.

Granule můžete uchovávat ve speciálním kontejneru. Barel na granule je k dostání v různých velikostech. Do malého stojanu můžete nasypat 4 kg granulí, do největších se vejde i 20 kg granulí. Barel není pouze praktický, ale díky tomu, že zabrání proudění vzduchu, budou granule uvnitř déle čerstvé a uchovají si své nutriční hodnoty.

Značka

Misku pro psa se doporučuje kupovat ve specializovaných prodejnách od známých výrobců. Naopak vhodné není kupovat podezřele levné plastové misky, které mohou obsahovat nebezpečné látky. Mezi oblíbené a ověřené patří výrobky značky Trixie, Nobby, Karlie, Dog Fantasy, Zolux, Flamingo nebo třeba PetSafe.

Cena

Misku pro psa můžete koupit od 40 – 800 Kč. Nejlevnější jsou malé silikonové misky, k nejdražším patří velké nerezové nebo keramické misky. Na cenu okolo 1 000 Kč vás vyjde miska doplněná o stojan. Cena dvojmisek se pohybuje od 300 – 600 Kč. Ještě dražší jsou automatická krmítka, zde se cena pohybuje okolo 4 000 Kč.

Porovnat ceny misek pro psy

Otázky a odpovědi

Kam misku umístit?

Umístění misky souvisí s tím, kde bude pes ubytován. Ať je to kdekoliv, měl by mít pes ke krmení i vodě po celý den volný přístup. Jestliže je váš pes po celý rok venku, měli byste zajistit, aby byla miska ve stínu, a v zimě se musíte postarat o to, aby krmení nebo voda v misce nezamrzala. V bytě pak nesmí miska překážet, zde se vyplatí podložit misku protiskluzovou podložkou.

Jak se používá cestovní láhev?

Cestovní láhev je ideální nejen na cestách, ale využít je můžete i při delších letních procházkách. Do lahve nalijete vodu, kterou může pes pohodlně pít po odklopení či odšroubování uzávěru. Cestovní lahve se zpravidla vyrábí z plastu.

Je vhodné pořídit psovi fontánu?

Fontány jsou vhodné pro kočky i psy. Tekoucí voda bude psa více motivovat k pití a voda uvnitř je mnohem čerstvější a kvalitnější. Během cirkulace voda přechází přes filtr, díky čemuž dojde k odstranění zápachu i nečistot.

Závěr

Misky pro psi jsou k dostání v mnoha velikostech a podobách. Domů si můžete pořídit nejen praktickou, ale i elegantní a dekorativní misku. Přizpůsobit ji můžete i vzhledu bytu. Ti, kteří jsou zvyklí podnikat se svým psem časté výlety nebo cesty, ocení skládací a velmi lehké cestovní misky.

Praktické jsou misky se zásobníkem na vodu. Pro rychlé jedlíky jsou k dostání protihltací misky, pes s dlouhýma ušima bude potřebovat vyšší misku. Větší množství štěňat se pohodlně nakrmí z misky s vyvýšeným středem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.reedog.cz, www.krmivautoma.cz, www.zoohit.cz, www.zverokruh-shop.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. U nás se odjakživa kupují plastové misky, případně teď poslední dobou i keramické, protože z nerezu naši hafani jíst prostě nechtějí. Máme tři a ani jeden z něj nejí, takže doporučuji hlavně ty keramické, ty jsou pěkně pevné a dobře se udržují. Plastové také nejsou špatné, ale za nějaký čas zajdou, přestože je drhnu každý den.

 2. Já jsem pro naši kočičku pořídila SPRINGOS sadu misek se stojanem pro psa kočku 2 x 13 cm a je velmi spokojená. Bez problémů si totiž jen tak sedne, aniž by se musela ohýbat dolů a rovnou může jíst.

 3. Máme labradora, takže jsme pořizovali velké misky na krmení i vodu. Máme plastové, ale i nerezové. Zatím tedy nevím, kterým dává přednost, protože jí z obou druhů.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo