Obchody s oblečením

Oblečení lidé vyráběli a nosili již před 36 000 lety. Jeho funkci ochrany těla před nepřízní počasí ale časem vystřídaly jiné účely. Jde například o odznak společenského postavení, příslušnosti k určité skupině nebo vyjádření naší osobnosti. Statistiky ohledně nákupů oblečení v ČR uvádí, že si alespoň jednou za 3 měsíce koupí nějakou část oděvu každý z nás. Nakupovat módu na internetu je dnes již zcela běžné. Mnoho lidí ale stále nedá dopustit na to, že si mohou v kamenné prodejně oblečení pořádně prohlédnout a vyzkoušet.

V porovnání s minulostí nebylo oblečení nikdy dostupnější než je právě dnes. E-shopy a kamenné prodejny vám dnes nabídnou oblečení k nejrůznějším příležitostem, do každého počasí, a v jejich nabídce si vybere opravdu každý. Ať už vám jde o vyjádření sebe sama, zvýšení sebevědomí drahým kouskem oděvu nebo pouze o to zakrýt svou nahotu, nakoupíte v obchodech s oblečením trička, kalhoty, bundy a kabáty, košile, kravaty, ponča, sukně, halenky, šály a šátky, klobouky, čepice, pásky nebo plavky a mnoho dalších kusů oblečení. Vybíráte si, a nakupujete oblečení podle značek? Zařadili jsme do našeho seznamu aktuálně nejprodávanějších značek oblečení zrovna vaši oblíbenou?

 • Nike
 • Tommy Hilfiger
 • Adidas
 • GUESS
 • GUCCI
 • Louis Vuitton
 • ZARA
 • H&M
 • C&A
 • Puma

Nejlepší obchody s oblečením

Nejširší sortiment oblečení vám na tuzemském trhu nabídnou tyto obchody.

H&M

H&M Hennes and Mauritz AB, zkráceně H&M, je švédský výrobce a prodejce oblečení, který nabízí oblečení pro ženy, muže a děti. Kamenné pobočky provozuje společnost H&M v 79 zemích po celém světě, a zaměstnává přes 150 000 lidí. V ČR nakoupíte ve vybraných prodejnách H&M nejen oblečení, ale i bytový textil a dekorace.

C&A

Do jména globálně známého prodejce oblečení C&A vtiskly své iniciály její zakladatelé. Clemens a August Brenninkmeijerovi položili základy značky C&A už v roce 1841, a rodina Breinninkmeijerových zůstává jejím vlastníkem i dnes. V prodejnách C&A nakoupíte oblečení a módní doplňky nejen v ČR a v dalších zemích Evropy, ale také v Brazílii, Číně či Mexiku.

Marks & Spencer

M&S je anglická maloobchodní firma dodnes sídlící v Londýně. Kromě oblečení nakoupíte v kamenných prodejnách Marks & Spencer také potraviny, kosmetiku a bytové doplňky. K roku 2019 provozovala společnost M&S více než 1 400 prodejen. Největší prodejní plochou, 16 000 m², se může pyšnit prodejna na proslulé Oxford street.

Reserved

Polský oděvní řetězec Reserved založili v roce 1999 Marek Piechocký a Jerzy Lubianiec. Celkový počet 460 kamenných prodejen Reserved zahrnuje pobočky nejen v ČR, ale také prodejny v Polsku, Portugalsku, Španělsku, Francii, Německu, Velké Británii či v Egyptě. Ročně prodá obchod Reserved přes 210 000 000 kusů oblečení.

ZARA

Kousky oblečení do nových kolekcí řetězce ZARA dodnes schvaluje její majitel a zakladatel Amancio Ortega, který ji ve Španělsku, před téměř 50 lety, představil světu. V prodejnách ZARA nakoupíte klasické, trendy či volnočasové oblečení, módní doplňky a kosmetiku. Internetový prodej spustil obchod ZARA v ČR v roce 2016.

MANGO

Další španělská oděvní značka MANGO je o něco mladší než ZARA. Založili ji v roce 1984 bratři tureckého původu, Isak a Nachman Andicovi. Firma dodnes sídlí v Barceloně, ale nabízené dámské, pánské a dětské oděvy, obuv, šperky, módní doplňky a kosmetiku nakoupíte ve více než 2500 kamenných prodejnách po celém světě.

LEVI’S

Americká značka oblečení LEVI’S si původně získala popularitu díky džínsům, které si, pro jejich praktičnost, tolik oblíbili zlatokopové. Značka oblečení, kterou před 140 lety založil německý emigrant Levi Strauss si svou popularitu stále uchovává, a zákazníci nakoupí oblečení značky LEVI’S v téměř 3 000 obchodech nejen v USA, ale i v Evropě, Austrálii, Jižní Americe či Asii.

New Yorker

New Yorker má navzdory svému názvu kořeny v německém městě Flensburg, kde v roce 1971 přivítala zákazníky první kamenná prodejna. Dámskou a pánskou módu obchod New Yorker dnes nabízí ve 47 zemích, od Islandu po Katar. Provoz prodejen a zákaznický servis zajišťuje celkem 23 000 zaměstnanců.

NEXT

Vedle Marks & Spencer jsme do našeho výčtu obchodů zařadili i další britský oděvní řetězec, a tím je NEXT. 500, z celkového počtu 700, prodejen navštívíte na území Velké Británie. Zbylých 200 prodejen připadá na Evropu, Asii a Blízký východ. Kromě oblečení zde pořídíte i módní doplňky, hračky a vybavení pro děti, kosmetiku, bytové doplňky nebo nábytek.

Takko

Takko je diskontní oděvní řetězec, původem z německého města Münster, a svým zákazníkům nabídne dámskou, pánskou a dětskou módu, spodní prádlo či sportovní oblečení. Značka Takko cílí pouze na evropské zákazníky, a v 17 zemích Evropy provozuje 2 000 prodejen a zaměstnává přes 18 000 lidí.

KiK

Levné oblečení pro celou rodinu nakoupíte i v dalším diskontním řetězci. Tím je obchod KiK, který na tuzemský trh vstoupil v roce 2007. Dnes jde s 220 prodejnami o jeden z nejdostupnějších obchodů s oblečením, kde kromě módy nakoupíte i domácí potřeby či dekorace.

Pepco

Náš výčet obchodů s oblečením uzavírá síť diskontních prodejen Pepco. V katalogu obchodu Pepco nakoupíte nejen oblečení, ale také hračky, bytový textil, dekorace nebo kuchyňské potřeby. Dnes provozuje Pepco 3 000 prodejen v 17 zemích Evropy, ve kterých zaměstnává více než 26 000 pracovníků. V ČR si pro návštěvu vyberete jednu ze současných 297 poboček.

Shrnutí

Obchody s oblečením známých značek dnes najdete v každém větším městě, v obchodním centrech či retail parcích. Neváhejte je navštívit, protože narozdíl od e-shopů si v nich vybrané oblečení můžete v klidu vyzkoušet. Navíc pro případnou reklamaci platí stejná, nebo ještě delší doba, kdy můžete nevhodné oblečení vrátit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (161 hodnocení)
​​

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Reply
  Eva Fenklová 12.5.2024 v 17:13

  Alegro nenechte se napálit jako já, stálo mě to 600,– Kč, už je nikdy neuvidím.

Přidat komentář

Recenzer
Logo