Pingpongové stoly

Stolní tenis si zahrál snad každý. Pingpongové stoly jsou běžnou součástí hotelových resortů, školních i veřejných tělocvičen ale také restaurací. Stolní tenis milují děti, ženy i muži snad všech věkových kategorií. Pingpongový stůl je možné zakoupit i domů, na zahradu či na chatu. Správně zvolený stůl vám bude sloužit řadu let a poskytne tak zábavu vaší rodině i přátelům.

Nevýhodou pingpongového stolu jsou jeho náročné požadavky na prostor. Abyste si hru opravdu užili a měli prostor i na obíhání stolu, budete mu muset vyhradit plochu alespoň 10 x 5 metrů. Ti šťastnější, kteří dostatečný prostor na stůl mají, pak budou vybírat stůl podle materiálu hrací desky či konstrukčních možností.

Porovnat ceny stolů

Nejlepší pingpongové stoly

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Sponeta S1-12i 94 % 5 890 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Sponeta S1-13i 94 % 5 890 Kč Zobrazit Mastersport.cz
3. Sponeta S3-46i 93 % 7 990 Kč Zobrazit Acra.cz
4. Sponeta S3-46e 89 % 11 890 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Sponeta S1-12e 79 % 9 490 Kč Zobrazit Mastersport.cz

Typy

Podle toho, kde bude pingpongový stůl umístěn, budete vybírat mezi venkovním a vnitřním stolem. Ačkoliv se může zdát, že je jedno, kde bude stůl umístěn, není tomu tak. Oba typy se totiž liší výrobním materiálem.

Vnitřní stůl

Je vyroben z materiálů, které nejsou schopné dlouhodobě odolávat nepříznivým povětrnostním vlivům. Vnitřní stůl však může být umístěn, kdekoliv, kde nebude vystaven žáru slunce nebo dešti. Svůj pingpongový stůl můžete mít v garáži, v místnosti, nebo zahradním domku. Podmínkou však je, aby nebyl vystaven zbytečné vlhkosti. Výhodou vnitřního stolu je menší pořizovací cena.

Venkovní stůl

Venkovní stoly jsou naopak vyrobeny z vysoce odolných materiálů a umožňují tak prakticky celoroční používání. Tyto stoly můžete umístit i do krytých vlhčím prostor, například suterénu. Venkovní stoly jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů, které jsou povrchově upraveny, což má samozřejmě vliv na vyšší pořizovací cenu.

Hrací deska

Vybrat si můžete i materiál hrací desky. Jeho kvalita a tím i odolnost a životnost pochopitelně roste spolu s pořizovací cenou.

 • Vnitřní stůl – u těchto stolů bývá deska zpravidla vyrobena z levnější dřevotřísky a to lisováním více vrstev. Dražší stoly mají desky vyrobené z odolnějších materiálů, často se jedná o tvrzené dřevo.
 • Venkovní stůl – Levnější venkovní stoly mají desku vyrobenou z melaminu. V případě dražších stolů se pak jedná o kvalitnější materiály, často jsou to hliníkové pláty, s kvalitní povrchovou úpravou.

Tloušťka desky

Stoly mají různou tloušťku hrací desky. Čím je deska širší, tím je stůl robustnější, dražší, těžší, ale také odolnější. Nejlevnější stoly mají desku širokou do 10 mm. Tenčí desky nabízejí pomalejší odskok míčků, a jsou vhodné zejména pro příležitostné hráče.

Větší výdrž a lepší odskok místu vám nabídnou stoly s deskou o šířce 15 – 20 mm. Tyto stoly jsou vhodné pro pravidelné používání a nabídnou vám rychlejší odskok míčků. Profesionální stoly mají tloušťku desky v rozmezí 20 – 25 mm.

Konstrukce rámu

Konstrukce má vliv na stabilitu i životnost stolu. U levných stolů je konstrukce řešena pomocí jednoduchým vzpěr. Tyto stoly jsou sice levné, jsou však vhodné jen pro ty, kdo budou hrát příležitostně a nebudou stůl nijak často skládat.

U více využívaných stolů oceníte kvalitnější konstrukci v podobě horizontálních vzpěr. Ty poskytnou stolu větší stabilitu a ochrání jeho hybné části. Nejdražší stoly vhodné spíše pro časté komerční využití, jsou opatřeny svařenými pozinkovanými profily. Tyto stoly však není možné skládat.

Funkce

Pingpongové stoly nabízí i několik funkcí, které vám usnadní složení stolu i manipulaci:

 • Antireflexni odrazová vrstva – zabraňuje odrazu světla, které by mohlo oslňovat hráče.
 • Mechanismy skládání – stoly vhodné do domácností je možné snadno složit. Díky tomu můžete stůl na zimu uskladnit. Nejsnadnější složení vám umožní pákový mechanismus.
 • Sklopení desky – téměř všechny stoly umožňují sklopit polovinu desky. Díky tomu si můžete zapinkat i bez spoluhráče.
 • Pojezdy – snadnější manipulaci vám umožní přídavná kolečka. Ta jsou u levných stolů většinou plastová, dražší stoly mají kola pogumovaná. U koleček si pohlídejte brzdící mechanismus.
 • Nastavení výšky síťky – tuto možnost zpravidla umožňují pouze dražší stoly. Kromě nastavení výšky bývají stoly vybaveny i otočným regulátorem, který vám umožní síť ideálně vypnout.
 • Polohovací adaptéry – nachází se na nohách stolu a využijete je k vyrovnání nerovnosti terénu.
 • Držák – součástí konstrukce stolu může být i speciální držák, do kterého umístíte pálky a míčky. Vše budete mít stále po ruce.

Značka

Sponeta, Rulyd, Sedco, Spokey, inSPORTline, Joola, Kettler, Merco a Dajar patří mezi některé známé výrobce kvalitních pingpongových stolů.

Cena

Nejlevnější stoly koupíte do 5 000 Kč. K dostání jsou i modely v ceně 2 500 Kč, jedná se o ty nejzákladnější výrobky určené spíše k občasnému využití. Těmito stoly uděláte radost především dětem. Pro běžné domácí využití je vhodné koupit stůl alespoň za 4 000 Kč. I tyto stoly jsou však určené výhradně pro vnitřní využití.

První venkovní stoly jsou k dostání od cca 6 000 Kč. Za cenu do 10 000 Kč koupíte velmi kvalitní stoly vhodné pro celoroční venkovní využití. Cenové rozpětí 5 – 10 000 Kč je tím nejoblíbenějším a nabízí velké množství různých výrobků.

Porovnat ceny stolů

Otázky a odpovědi

Jaké jsou rozměry pingpongového stolu?

Velikost stolu je v tomto případě jasně daná. Ať už budete vybírat stůl do bytu či na zahradu, bude jeho délka 274 cm, šířka 152,5 cm a výška 76 cm.

Jaká je nejmenší šířka hrací desky?

Pingpongový stůl opatřený melaninovou deskou může mít tloušťku pouze 5 mm. Tyto stoly se doporučuje pořídit spíše menším dětem do cca 12 let věku. Tloušťka stolu má vliv i na rychlost odskoku míčku. V případě tenkých stolů je odskok pomalejší, což může vyhovovat začínajícím a rekreačním hráčům nebo právě dětem.

Co je ještě nutné ke stolu zakoupit?

Neobejdete se samozřejmě bez hracích pálek a míčků. Velké množství stolů je dodáváno přímo se sítí. Některé dražší stoly však síť nemají. V tomto případě si můžete vybrat velikost i kvalitu sítě podle svého uvážení.

Také pálky jsou k dostání v několika podobách. Vybírat budete výrobní materiál pálky i potahu, kterým je hrací plocha opatřena.

Závěr

Pingpongový stůl budete vybírat podle toho, kde bude umístěn. Podle umístění budete volit tloušťku hrací plochy. Vnitřní stoly mají šířku od 16 – 25 mm, nejtenčí stoly jsou určeny spíše pro občasné využití. Kvalitní vnitřní stůl by měl mít desku širokou alespoň 22 mm.

V případě venkovních stolů se šířka pohybuje od 3,5 – 10 mm. V případě venkovních stolů by měla být šířka při standardně využívaném stolu alespoň 5 mm. Kvalitní by měla být i samotná konstrukce, oceníte zejména pákový mechanismus skládání i pogumovaná kolečka.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroje: www.decathlon.cz, www.insportline.cz, www.fitham.cz, www.sportobchod.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (28 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Hrajeme pinčes s kamarády, ale starý stůl už byl v katastrofálním stavu, takže bylo potřeba pořídit nový. Objednal jsem SponetaS5-73i a super. Vypadá dost dobře, má pěkně zpracovaný povrch a dost vydrží, určitě si myslím, že to byla dobrá koupě.

 2. Koupil jsem dětem tento stůl: Sponeta S1-72i a jsou spokojeni.

 3. Veškeré informace jsem nalezl zde ve vašem článku, tak vám chci poděkovat za vaše přínosné informace.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo