PODA internet

Společností, u kterých si lze sjednat internetové připojení je v Česku obrovské množství. Kromě silné trojky mobilních operátorů patří k nejvýznamnějším poskytovatelům internetu také společnost PODA, jejíž nabídku si v tomto článku představíme podrobněji.

PODA internet

Představení společnosti

Jedná se o firmu se sídlem v Ostravě, odkud tato společnost pochází. Nejde o žádného nováčka na trhu – PODA funguje už 26 let a postupně rozšířila svoje služby i do řady dalších krajů, včetně největších českých měst, jako je Praha a Brno. V součtu už jde o více než 110 000 domácností, díky čemuž patří PODA mezi přední hráče na trhu s internetovými službami. Kromě internetu ale PODA poskytuje také digitální televizi a mobilní tarify, obojí se zvýhodněním při balíčku více služeb.

Přejít na web

PODA optický internet

Nejrychlejší a nejstabilnější možností připojení k sítí je optický internet a PODA patří mezi operátory, kteří ho nabízejí, navíc s maximální rychlostí stahování až 2 Gb/s. Vybrat si lze ze tří tarifů, základní má rychlost 300/150, prostřední 1 000/300 a ten nejrychlejší již zmíněných 2 000/500 Mb/s. K aktuálním cenám (zjistíte je po zadání vaší adresy na webu Pody) je třeba připočítat ještě poplatek 50 Kč měsíčně za pronájem modemu.

PODA bezdrátový internet

Zdaleka ne každý žije v lokalitě, kde je přístup k optickému internetu. Řešením tak může být klasika v podobě metalického připojení DSL anebo ještě dostupnější bezdrátové připojení. To je vhodné např. pro rodinné domy, chaty nebo chalupy, kde jiná možnost prakticky není. PODA bezdrátový internet funguje na technologii 5E, která může dosáhnout rychlosti 70 – 80 Mb/s. Instalace bezdrátového internetu se u tohoto poskytovatele neplatí.

PODA internet pro firmy

Speciální nabídku má společnost PODA pro firemní zákazníky. PODA internet pro firmy dosahuje rychlosti až 2 Gb/s, kromě vysoké rychlosti je samozřejmostí i maximální stabilita a minimální latence. Firmy si u Pody mohou objednat i další služby, jako je pevná linka, virtuální ústředna, virtuální privátní síť, server housing, datové okruhy a řadu dalších.

Nejčastější otázky

Jak zjistím, jestli nabízí PODA připojení k internetu i u mě doma?

Úplně jednoduše – otevřete si jejich webové stránky www.poda.cz, zadejte svoji adresu bydliště a zobrazí se vám nabídka tarifů a služeb, které jsou na vaší adrese dostupné.

Jakých rychlostí internet od firmy PODA dosahuje?

U optického internetu je u nejvyššího tarifu rychlost stahování dat 2 000 Mb/s (upload 500 Mb/s). Bezdrátový internet PODA už je výrazně pomalejší, dosahuje rychlosti maximálně 80 Mb/s.

Dají se k internetu sjednat i další služby, jako je televize a volání?

Ano, spolu s internetem si u společnosti PODA můžete rovnou objednat i digitální televizi nebo mobilní tarif. Spojením více služeb do jednoho balíčku je tak budete mít ještě levnější a ušetříte.

Závěr

Pokud hledáte rychlé a spolehlivé připojení k internetu a na vaší adrese jsou služby této společnosti dostupné, dá se PODA internet určitě doporučit. Vyplatí se zejména jejich optické připojení nebo jakýkoliv internet v kombinaci s digitální televizí nebo mobilním tarifem, dobrým řešením ale může být i jejich bezdrátový internet. Společnost PODA používá nejmodernější technologie a jejich internetové připojení tak rozhodně obstojí i ve srovnání se známější konkurencí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (110 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Reply
    Jarmila Halotová 6.12.2023 v 14:18

    Od vaší firmy mám internet v počítači a TV, prostřednictvím kabelu. Platím 500,- Kč měsíčně.
    Zdá se mi to hodně. Jsem důchodkně, je mi 75 let, nemáte pro mne nižší nabídku?

    děkuji, Halotová

Přidat komentář

Recenzer
Logo