PODA TV

S nabídkou internetových televizí se v posledních letech doslova roztrhl pytel a staly se nedílnou součástí portfolií téměř všech velkých telekomunikačních operátorů. Kromě silné trojky O2, T-Mobile a Vodafone je ale nabízí i celá řada menších společností – jednou z nich je i PODA.

PODA tv

Představení společnosti

Ostravská telekomunikační společnost PODA začínala před 26 lety jako místní firma, postupně se ale rozšířila i do dalších krajů včetně Prahy nebo Brna. PODA je známá především díky své nabídce internetového připojení – objednat si u ní lze jak rychlý optický internet, tak i bezdrátový internet (vhodný třeba pro rodinné domy). Kromě internetu ale PODA poskytuje také vlastní digitální televizi a v nabídce má i mobilní tarify.

Přejít na web

TV služby

Oproti spoustě jiných telekomunikačních společností PODA nepřeprodává televizní služby od jiné firmy (jako třeba SledováníTV, Lepší TV nebo Kuki) ale rozhodla se vsadit na svoje vlastní řešení, které se jmenuje PODA TV. Zatímco programovou nabídku má PODA TV svoji vlastní, po technické stránce se už jedná o prověřené aplikace od společnosti SledováníTV.

PODA TV se dá kromě televize sledovat i na celé řadě dalších zařízení, koukat na vaše oblíbené pořady tak můžete i na počítači, notebooku, tabletu nebo mobilním telefonu. Pro sledování PODA TV v televizi je možné pronajmout si set top box nebo si stáhnout aplikaci do Smart TV (dostupná je pro Samsung Tizen, LG webOS a Android TV).

TV programy

Výběr televizních programů v PODA TV je poměrně široký, dohromady je v ní více než 170 televizních stanic, většina z nich je v českém jazyce. Nabídka zahrnuje programy všech žánrů, kromě češtiny jsou v ní i kanály ve slovenštině, angličtině, němčině nebo polštině. Jak je na tom PODA TV v jednotlivých kategoriích stanic?

  • základní (všechny stanice ČT, Nova, Prima, Barrandov, Seznam, A11)
  • slovenské (všechny stanice RTVS, Markíza International, RiK)
  • filmové (HBO, Cinemax, Filmbox a řada dalších)
  • sportovní (Eurosporty, Sport 1 a 2, Arena Sporty, Nova Sport jen 1 a 2)
  • dětské (Disney, Nick, Cartoon Network a další)
  • dokumentární (Discovery, Viasat, National Geographic a řada dalších)
  • hudební (všechny stanice Óčka i MTV, Retro, Rebel, všechny Šlágry)
  • ostatní (velké množství polských stanic, pár rakouských, několik regionálních programů)

Cena

Cena internetové televize od společnosti PODA závisí jednak na tom, který balíček si zvolíte a dále pak na tom, jestli si objednáte televizi v kombinaci s jinou službou, např. s internetem (díky čemuž pak dostanete slevu). Aktuální ceny zjistíte na webu PODA po zadání adresy vašeho bydliště, případně si můžete na jejich webu stáhnout ceník, kde jsou jednotlivé poplatky rozepsané.

Balíčky

Nabídka PODA TV je rozdělena do více balíčků, ten základní (který získá automaticky každý) obsahuje více než 100 kanálů. Rozšířená nabídka pak zahrnuje dalších více než 70 stanic, dále je pak možné vybrat si z různých tematických balíčků (např. sportovní, filmový, dětský nebo dokumentární).

V ceníku pak nalezneme i další speciální balíčky, jako je např. Mých 8, Mých 13 nebo Mých 15 (výběr z volitelné nabídky programů), balíček HBO (bez Cinemaxů i s nimi) a jsou v něm uvedeny i poplatky za některé další služby.

Časté dotazy

Na jakých zařízeních lze PODA TV sledovat?

V jakékoli televizi (buď přes set top box nebo jednoduše přes aplikaci), dále pak na mobilních telefonech, tabletech a samozřejmě i na stolních počítačích a noteboocích.

Nabízí PODA TV také zpětné zhlédnutí a jiné zajímavé funkce?

Ano, PODA TV funguje podobně jako jiné internetové televize, můžete tak využívat nejen zpětné zhlédnutí, ale i nahrávání, archiv a řadu dalších užitečných funkcí, které vám sledování ještě více zpříjemní.

Jsou součástí PODA TV i prémiové sportovní a filmové stanice?

Sportovní nabídka náročného fanouška moc neosloví, nejsou v ní Nova Sporty 3 a 4, Premier Sporty, Canal+ sport a samozřejmě ani O2 TV Sporty. Naopak pokud jde o filmy, jsou v ní všechny HBO, Cinemaxy, Filmboxy i další filmové stanice v češtině.

Shrnutí

Nabídka internetové digitální televize od společnosti PODA celkově není špatná, ani po programové, ani po technické stránce. Smysl má zejména pro ty, kteří od tohoto poskytovatele mají i internet, protože v kombinaci s IPTV mohou získat zajímavou cenu a ušetřit. Oproti jiným operátorům ale nepřináší žádnou přidanou hodnotu a určitě není vhodná pro ty, co chtějí nejatraktivnější sportovní kanály.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo