Značky kočárků

Před příchodem miminka je třeba zařídit spousta věcí a jednou z nejdůležitějších se stává právě kočárek, a právě proto bychom měli jeho výběru věnovat co největší pozornost a pečlivost.

Je totiž ten, co nás bude doprovázet alespoň v prvním roce dítěte skoro všude – k lékaři, do nemocnice, na nákupy. V dnešní době už jej má skoro každý rodič a skoro žádná maminka se bez něj v dnešní době neobejde, a to i v případě, že se vám zalíbí více nošení v nosítku – kočárek totiž pořád představuje snazší a jednodušší variantu, navíc v případě poškození nosítka či jiného problému jej záložně můžete kdykoliv použít znovu.

Čím se řídíme při výběru?

  • Styl a design – jedna z prvních věcí, podle které si kočárek oblíbíte. Každému rodiči se líbí jiný typ designu a stylu kočárku, barva.
  • Bezpečnost – asi nejdůležitější pro každého rodiče je bezpochyby to, aby bylo dítě v kočárku v bezpečí a nic se nestalo.
  • Výrobce – někdo má také oblíbeného výrobce kočárků, kterého při výběru může upřednostnit.
  • Recenze – i recenze nám ve výběru kočárku v určitém ohledu pomáhají. Můžeme uživatelské recenze různě porovnávat a zjistit, který má nejlepší hodnocení a na základě recenzí se rozhodnout také.

Pokud vám ale do oka padl kočárek, neměli byste se nechat odradit negativním hodnocením. Důležité je to, že se dobře řídí vám a že je bezpečný.

A teď už se pojďme podívat na jednotlivé značky kočárků, které mezi uživateli převládají jako ty nejlepší a nejoblíbenější.

Moon

Pokud hledáte kočárek s ověřeným výrobcem a oblíbeností, jste na správné adrese. Značka Moon má totiž jak cenově dostupnější a lehčí modely, tak i dražší a do posledního detailu propracované.

U těchto kočárků jako velké plus můžeme zmínit to, že kočárky prochází přísnou kontrolou v Německu a značka klade velké plus na kvalitní materiálové zpracování, tudíž na její kvalitu se rozhodně spolehněte. Mimo jiné se vyznačují velkou elegancí a velkou špičkou při porovnání s konkurencí.

Britax

Známá značka Britax v dětském světě, hromady doplňků a autosedačky – tak bychom mohli definovat tuto značku. Značka je britsko-německá, pravidelně se umisťuje na nejlepších příčkách.

Značka má velmi dobře propracované a také cenově dostupné kočárky, můžete si vybrat z několika různých modelů a zpracování jednotlivých kočárků. Výhodou je pro rodiče lehkost kočárku, komfort a cenová dostupnost.

Kinderkraft

Značka Kinderkraft, která je možná i tou nejlepší z výše uvedených a konkurenci hravě strčí do kapsy. Kočárky jsou sice dražší a většina modelů stojí do deseti tisíc korun, ale mohou vám nabídnout velkou kvalitu.

Od této značky stojí za zmínku například model KINDERKRAFT TRIG 2021 grey, který hravě zvládne jízdu i mimo město. Určený je pro děti od miminka do 15 kg. Určitě si jej oblíbí maminky, které rády cestují a jezdí na různá místa. Stojí 2990 Kč a maminky se shodnou na tom, že největší výhodu u tohoto kočárku představuje snadné skládání a skladnost.

Petite&Mars

Pokud rádi vybíráte z různých druhů modelů kočárků, tak značka Petite&Mars je pro vás ta správná. Tato firma má plno zákazníků a silnou klientelu. Existuje už více jak dvacet let a může vám nabídnout široký sortiment kočárků, kromě nich ale také i plno jiných dětských potřeb jako hračky, lůžkoviny, autosedačky a další.

ABC Design

Značka ABC Design, o které sice neví až tak moc lidí jako u těch předešlých, i přesto si dokázala získat srdce nejednoho zákazníka. Tato značka primárně vyrábí kombinované modely, můžeme zde ale i najít jiné varianty, jako například sourozenecké. Za zmínku stojí třeba model ABC Design Zoom Street z roku 2021, jehož nástavbu lze kombinovat podle věku dítěte. Nabízí snadné ovládání a snadno jej složíte.

Cybex

Značka Cybex, která se může pyšnit širokým výběrem a výbornou kvalitou. Známá je ale především díky výrobě autosedaček, kočárky už tak moc v oblibě nejsou. U značky Cybex si můžeme vybrat jak kočárek do deseti tisíc, ale cena se může pohybovat i výše. A čím vyšší cena, tím je i kočárek propracovanější do nejmenších detailů.

Například pokud bychom zmínili luxusní model Cybex Set 3v1 Priam Jeremy Scott Wings, všimneme si, že stojí neuvěřitelných 75 000 korun!

Joolz

Tato značka Joolz vznikla v roce 2004 a pochází z Holandska. Nabízí především doplňky pro děti a maminky a také kočárky. A získají si srdce nejedné maminky, protože jsou neuvěřitelně nádherně designované a výrazně stylové. U této značky můžeme najít jak golfové kočárky, tak i kombinované modely. Kdo ví? Třeba je právě tato značka pro vás ta pravá.

Joie

Známá značka Joie figurující v cca 70 zemích světa, která se těší velké oblibě i u nás. Zapsala se do podvědomí především díky výrobě autosedaček, nicméně i zmínka o kočárcích stojí za to. Značka je cenově dostupná a také velmi kvalitní.

Za zmínku stojí například kočárek Joie Set Versatrax – pořídíte jej od 11 tisíc korun a výše. Stylový kousek, který bohužel není určený k cestám do terénu. Nebo dvojčatový kočárek Joie Evalite Duo Grey Flanel z roku 2022. Stojí 7789 korun. Jeho hmotnost přesahuje něco málo přes 10 kg a výborně a velmi lehce se skládá. Inu, cena = kvalita.

Chicco

Slavná značka Chicco pocházející z Itálie, vznikla v roce 1958 a za tak dlouhou dobu si získala srdce nejednoho kupujícího svou kvalitou. Nabízí nejen kočárky, ale také kojenecké vybavení, hračky či dětskou módu a oblečení.

Za zmínku stojí například model Chicco Trio Activ3, který je trojkombinace a dá se pořídit zhruba od 15 000 korun.

Thule

Jedna ze značek, která je na příčce prodeje kočárků a spousta rodičů si tuto značku nesmírně oblíbila. Nejsou sice nejlevnější značkou, za to ale můžou ručit svou kvalitou a krásným designem. Kočárky Thule jsou tedy rozhodně výbornou investicí a určitě nebudete litovat. Letošním hitem od této značky je model Thule Urban Glide 2, stojí zhruba 20 000 Kč.

Na druhou stranu – krásný design, extrémně lehká ovladatelnost a nízká váha za to přece stojí. Jediným mínusem tohoto modelu je cena, avšak pokud už chcete do něčeho investovat, tento model od značky Thule je to pravé pro vás.

Hauck

Pokud nemáte až tak moc peněz, ale hledáte solidní kočárek, značka Hauck vám toto vše nabídne, a to za přijatelnou cenu. Pokud chcete kočárek, se kterým můžete jít i do terénu, určitě vás bude zajímat model Hauck Rapid 3R od 9000 Kč.

Baby Jogger

Dobře zpracované kočárky Baby Jogger. Jsou určené spíše pro náročnější použití anebo do terénu. Budou tedy určitě skvělé pro maminky, které rády jezdí všude možně.

Valco

Australská značka s 50letou zkušeností a tradicí ve výrobě kočárků. Firma se snaží, aby jejich kočárky byly pro děti především příjemné a maminkám se dobře používaly. Kladou důraz na potřeby zákazníků a jejich značka je známá po celém světě.

Oblíbený je například model Valco Snap4 Trend Tailor Made z roku 2022, který splňuje očekávání rodičů a jejich dětí. Elegantní model kočárku, který se zároveň i dokonale snadno používá. No nezní to přímo báječně?

Lionelo

Značka Lionelo pochází z Polska a svým zákazníkům nabízí nejen kvalitní a designově krásně zpracované kočárky, ale mimo jiné také dětská odrážedla, autosedačky a dětský nábytek. Zmíním třeba model kočárku Lionelo Annet Plus Concrete z roku 2021, který je golfový a mezi rodiči velmi oblíbený.

Nejenže je praktický a pohodlný, ale naprosto si poradí i s jakýmkoliv terénem. Snadno se skládá a oceníte na něm i velký nákupní kuš, kam lze naskládat velké množství věcí.

MoMi

Hledáte elegantní kočárek, který se snadno ovládá a pro dítě bude opravdu pohodlný? Potom si kupte model MoMi Estelle Pink. K cestování je přímo jako stvořený, takže jej ocení především aktivní maminky.

Bebetto

Značka vznikla roku 2002, jejíž výrobky se vyznačují především pohodlností, výbornou funkčností a kvalitním vzhledem. Model Bebetto Luca Pro je luxusní multifunkční kočárek, který můžete koupit pro dítě od 0–36 měsíců. Kromě svého elegantního vzhledu může také nabídnout velké množství prostoru, takže do kočárku lze vložit všelijaké potřeby. Pořídíte ho zhruba od 14 000 korun.

Závěr

Ať už si vyberete jakýkoliv kočárek z těchto značek, můžete si být jistí, že nebudete litovat. Kočárky jsou totiž kvalitní a velice dobrou investicí pro každou maminku, která chce pro své dítě to nejlepší.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo