Kšíry do kočárku

Dětské kšíry jsou známou pomůckou, kterou není třeba dlouze představovat. Kšíry se k poutání neposedných batolat používají desítky let. V minulosti nebyl tento doplněk běžnou součástí dětských kočárků, dnes je naopak drtivá většina kočárků bezpečnostními pásy v podobě kšír běžně vybavena.

Přestože jsou kšíry běžné, můžete je koupit i samostatně. Posloužit vám mohou ve starších kočárcích, ale i v případě, že ve vašem kočárku máte kšíry nevyhovující. Díky dalšímu přídavnému prvku zvýšíte bezpečí vašeho potomka. Kšíry vám navíc poslouží i v dalších běžných situacích. Připoutat jimi můžete dítě sedící v jídelní židličce i na houpačce.

Vybrat správné kšíry není nijak složité. Popřemýšlet můžete pouze nad účelem a místem jejich používání. Některé kšíry mohou být zároveň bezpečností pomůckou, kterou využijete při prvních vratkých krůčcích vašeho děťátka. Kromě účelu je již třeba zvolit tu správnou barevnou kombinaci.

Porovnat ceny kšír

Typy

Přídavné kšíry budete moci využít dvěma různými způsoby. První možností jsou universální kšíry do kočárku, tou druhou jsou pak kšíry v podobě vodítka na děti.

  • Do kočárku – jsou jednoduché nastavitelné popruhy, které budete moci napevno přichytit do kočárku a připoutat jimi neposedné samostatně sedící dítě. Takovéto kšíry lze koupit v mnoha barevných kombinacích, přičemž můžete zvolit způsob poutání dítěte i způsob upevnění ke konstrukci kočárku.
  • Vodící – poměrně oblíbenými se stávají i vodící kšíry, které využijete při procházkách s malými dětmi. Úkolem vodících popruhů je zabránit možnému vysmeknutí dítěte, které může vyústit v různé nebezpečné situace. Vodící kšíry se dále využívají jako pomůcka, která pomáhá při zkoušení prvních krůčků.

Velikost

Kšíry do kočárku jsou k dostání v universální velikosti. Velikost budete moci velmi jednoduše přizpůsobit potřebám dítěte. Důležité je kšíry miminku nasazovat vždy na oblečení tak, aby byly pohodlné a nikde netlačily. Na druhou stranu však nesmí být ani příliš volné, v tomto případě nebudou schopny plnit svoji funkci správně.

Materiál

Kšíry do kočárku jsou vyrobeny z různých textilních materiálů. Obvykle se jedná o nylon, který je velmi pevný a lze ho poměrně snadno čistit. Výrobní materiál není zpravidla uváděn, avšak na každém modelu byste měli vyčíst alespoň přesný způsob čištění.

Značka

Kšíry do kočárku jsou běžné dostupným zbožím, které koupíte v obchodech s dětskou tématikou. Při výběru byste se měli zaměřit pouze na výrobky předních výrobců. Pouze tak budete mít jistotu, že kupujete opravdu bezpečný výrobek opatřený potřebnou certifikací.

Avšak i v tomto případě není možné bezpečí miminka zanedbávat a kšíry raději pravidelně kontrolovat. Jakmile narazíte na nějaké poškození nebo vadu, doporučuje se vyměnit staré kšíry za nové. Volit můžete mezi výrobky značek Womar, BabyOno, Canpol babies nebo Baby Dan.

Cena

Cena kšírů do kočárků je velmi příznivá. Dá se říct, že ať už vyberete jakýkoliv model, můžete ho mít za cenu nižší než 200 Kč. Obvykle se cena dětských kšír pohybuje v rozmezí 120 – 180 Kč. Součástí dražších modelů bývá velmi často přídavný popruh, který poslouží jako dětské vodítko. Vodící pásek je také možné přikoupit samostatně. Součástí pásku jsou i karabiny, které vám ho umožní připevnit ke kovovým očkům kšírů.

Porovnat ceny kšír

Otázky a odpovědi

Kdy se mohou hodit vodící kšíry?

Vodící kšíry jsou pro mnohé stále velmi kontroverzní pomůckou. Zatímco jedni si je chválí, druzí se jim obloukem vyhýbají. Ačkoliv pohled na připoutané dítě během procházky nemusí být každému příjemný, jsou kšíry velmi praktické při pohybu na rušné ulici.

Díky nim mnohem snáze uhlídáte neposedné dítě nebo více dětí najednou. Vodící kšíry jsou neocenitelné i pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra, ADHD či jinou zdravotní komplikací. Dle výrobců je možné vodící kšíry využívat u dětí do 6 let věku.

Jak se vodící kšíry upevňují?

Narazit můžete na kšíry, které lze obléct na hrudník dítěte stejně, jako je tomu v případe kšír do kočárků. Tento způsob poutání je dle odborníků bezpečný a zároveň spolehlivý.

Kšíry s tříbodovým bezpečnostním pásem byste měli upřednostnit před vodítky, která se upevňují na dětské zápěstí. Ačkoliv je taková to pomůcka méně viditelná, není příliš bezpečná. Připoutané dítě se bude moci vyvléknout nebo mu můžete případným prudkým trhnutím způsobit bolestivý úraz.

Jak by neměly být kšíry do kočárku používány?

Výrobci nedoporučují používat kšíry jako bezpečnostní prvek na různých hračkách či vozítkách, ať už se jedná o hračky s manuálním, elektrickým či jiným pohonem.

Závěr

Kšíry do kočárků jsou praktickou pomůckou, která se postará o větší bezpečí aktivnějších dětí. Využít je můžete u kočárků, jejichž součástí kšíry nejsou, ale lze je poměrně snadno připevnit na jakýkoliv typ hlubokého i sportovního kočárku.

Na trhu najdete několik značkových výrobců, které kšíry nabízí. Tento výrobek je opravdu velmi dostupný a snažit se ušetřit na značce se vám tak nemusí příliš vyplatit. V případě předních výrobců máte jistotu, že výrobu kšír byly použity bezpečné a certifikované materiály, což je v případě výrobků pro děti tím pravděpodobně nejdůležitějším.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo