Samodržící podprsenky

Při mnoha příležitostech budete chtít vyrazit do společnosti, města či kamkoliv jinak s odhalenými rameny nebo zády. Aby vám odhalená záda, ramena a dekolty nekazily vykukující ramínka, můžete vyzkoušet samodržící nebo také nalepovací podprsenku.

Samodržící podprsenky mají více různých podob, vyzkoušet můžete více typů, nebo velmi dobře zvažte, pro jakou příležitost podprsenku vybíráte. Do obchodu je dobré vyrazit přímo s oděvem, pod kterým budete chtít podprsenku nosit. Vždy je důležité model před zakoupením vyzkoušet. Pouze tímto způsobem zjistíte, zda je podprsenka pohodlná na nošení a je schopna poskytnout vám dokonalou oporu ňader.

Porovnat ceny podprsenek

Typy

V obchodech najdete více typů samodržících podprsenek. Nejčastěji se jedná o podprsenky, které zakrývají celá prsa a, poskytuje jim maximální oporu. Vyzkoušet můžete i podprsenku typy demi-cup, která zakrývá pouze spodní část ňader a poskytuje o něco menší podporu ve srovnání s podprsenkou celopološnou.

Samodržící podprsenky

Samodržící podprsenky se mohou velmi lišit svým vzhledem, avšak každý model funguje na podobném principu. Mnoho podprsenek má zabudované kostice, která prsa podpírají. Oblíbené jsou i podprsenky s push-up efektem, které dopomohou k plnějšímu tvaru poprsí. Kostice však nebývají tím jediným, co podprsenky nabízí. Běžné jsou protiskluzové pásky různé šířky, které obepnou záda.

Díky páskům se nebude podprsenka nikam posunovat. Mnohem častěji je však součástí samodržících podprsenek klasické zapínání na háčky. Samodržící podprsenky poskytují tu nejlepší oporu, díky zapínání si ji však nebudete moci vzít k oděvu s odhalenými zády.

Nalepovací podprsenky

Vnitřní část košíčků nalepovacích podprsenek je doplněna o speciální lepidlo. To zajistí, že se košíček nepohne z místa. Aplikace této podprsenky je velmi jednoduchá, stačí pouze odstranit ochrannou pásku, tuto pásku si schovejte pro další použití podprsenky. Košíčky podprsenky oddělte a poté ho po jednom přilepte na ňadra.

Košíček je možné aplikovat pouze na suchou a čistou pokožku. Před aplikací byste neměla používat žádné krémy, pudry, parfémy či cokoliv jiného. Poté, co košíček přiložíte na prs, je nutné na něj po dobu několika sekund tlačit. Poté můžete přejít k nalepení druhého košíčku. Nakonec se oba košíčky pomocí spony opětovně spojí.

Také v tomto provedení lze koupit podprsenky s push-up efektem. Nalepovací podprsenku je možné použít opakovaně, její funkčnost se však časem snižuje. Samolepící podprsenka by neměla být aplikována na poraněnou nebo podrážděnou pokožku.

Velikost

Tak, jako při výběru jakékoliv podprsenky, je i v tomto případě nutné, zvolit správnou velikost. Před tím, než do obchodu vyrazíte, byste měla znát míru přes nejplnější část prsou a dále pak míru pod pažemi. Poté již budete vycházet z velikostních tabulek.

Velikost volte tak, aby bylo možné zapnout podprsenku na nejvolnější háček. Po nějaké době se bude podprsenka mírně roztahovat, a vy budete mít možnost ji dle potřeby utáhnout. Příliš těsná podprsenka však nebude v začátcích nijak pohodlná.

Košíčky podprsenky musí k pokožce přiléhat, neměli by se vyboulovat ani nijak rozevírat. Pokud tomu tak není, je nutné vyzkoušet jinou velikost, někdy i styl podprsenky.

Materiál

Samodržící podprsenky se vyrábí z různých materiálů. Nejběžnějším materiálem je zdravotně nezávadný silikon. Ten může být z vnější strany potažen textilní vrstvou. Běžně se jedná o umělý materiál. Velmi často se používá kombinace různých materiálů například polyester x silikon, polyamid x elasten a další.

Na výrobu plně krycích modelů se používají těžší materiály například polyester a nylon. Lehčí podprsenky mohou být vyrobeny z bavlny, lycry a dalších materiálů.

Doplňky

Samodržící podprsenku můžete nosit v kombinaci se silikonovými vycpávkami. Ty jsou k dostání v tělové barvě a působí velmi přirozeně. Silikonové vycpávky vaše ňadra zvětší a dokáží je lépe vymodelovat do požadovaného tvaru. Díky nim bude váš dekolt plnější.

Před aplikací je nutné silikonovou vycpávku zahřát několik sekund v dlaních a poté je již můžete umístit dle vlastních potřeb. Některé ženy mohou s jejich pomocí ňadra zvednout, jiným poslouží k žádanému efektu sblížení.

Značka

Samodržící podprsenky jsou na trhu zastoupeny poměrně velkým počtem modelů. Většinou je však koupíte pouze v černé, bílé nebo tělové barvě. Na rozdíl od běžných jsou tyto podprsenky jednoduché, hladké a bez výrazného zdobení. Jejich největší předností je diskrétnost.

Na trhu jsou samodržící a nalepovací podprsenky zastoupeny značkami Calvin Klein, Julimex, XBRA, Bye Bra, Verk, Gorteks, Sielei a několika dalšími.

Cena

Samodržící podprsenku můžete koupit za cenu od 200 Kč. Za luxusní model pak naopak zaplatíte i více než 1 500 Kč. Nejžádanější jsou podprsenky s cenou od 400 – 800 Kč. Cenu určuje provedení, velikost, výrobní materiál i samotný vzhled.

Porovnat ceny podprsenek

Otázky a odpovědi

Jaké jsou největší výhody samodržících podprsenek?

Samodržící podprsenky poskytují stejnou, mnohdy i lepší oporu ňader, než klasické podprsenky. Nosit je tak mohou i ženy s větším poprsím. Samodržící podprsenka nemá ramínka a její nošení je díky tomu pohodlnější. A největší předností tohoto typu je, že vám nebude pod oděvem nikde vykukovat a vy tak budete moci do společnosti vyrazit s odhalenými zády, rameny i hlubokým dekoltem.

Jsou součástí samodržících podprsenek ramínka?

Většina samodržících podprsenek ramínka nemá. Někteří výrobci však do kategorie samodržících umísťují i podprsenky s odnímatelnými ramínky. Velmi často jsou součástí těchto podprsenek známá silikonová ramínka. Pokud ne, můžete je zakoupit samostatně. Silikonová ramínka byla velmi žádaná okolo roku 2 000, v dnešní době je však seženete v mnohem menším počtu.

Kvalita samodržících podprsenek šla postupem času výrazně nahoru a i modely bez ramínek jsou naprosto spolehlivé a především komfortnější. Častým problémem silikonových ramínek bývá zařezávání, díky čemuž způsobují bolestivé a nevzhledné červené otlaky.

Jaké jsou alternativy k samodržícím podprsenkám?

Velmi populární začínají být pásky na poprsí. Stačí pouze ňadra vytvarovat do požadovaného tvaru a jednoduše podlepit, či přelepit. Výhodou pásky je, že ji můžete nastříhat na potřebnou délku a velmi jednoduše ji lze tvarovat. Upravit ji tak můžete do nejmenších detailů.

Díky prsní pásce bude vaše poprsí vypadat přirozeně, avšak nevýhodou pásky je skutečnost, že ji není možné používat opakovaně, jako je tomu u nalepovacích podprsenek. Odvážné ženy mohou vyrazit pouze s nálepkami umístěnými na bradavkách.

Závěr

Samodržící podprsenka by měla k vašim ňadrům přilnout jako druhá kůže a dokáže ňadra zvětšit o 2 – 3 velikosti. Díky těmto podprsenkám můžete obléknout modely s odhalenými zády i rameny a bát se již nemusíte ani hlubokých výstřihů. Samodržící podprsenky koupíte ve velikostech košíčků A – F, největší výběr máte v případě velikostí A – D. K dostání jsou samodržící podprsenky bílé, černé a tělové barvy.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.elegant.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo