Portu Gallery

Investiční platforma Portu Gallery slibuje umožnění investic do hodnotných sběratelských předmětů i těm klientům kteří s investováním nemají žádné zkušenosti či nedisponují takovými financemi, aby mohli investovat samostatně.

Společnost Portu Gallery existuje od roku 2019 avšak za Portu Gallery stojí investiční společnost WOOD & Company s investiční historií více než pětadvacet let. Od roku 2019 si u nás investiční portál Portu Gallery získal úctyhodné množství příznivců kteří díky němu investují do úpisů a zhodnocují touto cestou své finance. My se společně v následující recenzi podíváme, jak přesně investování s Portu Gallery funguje, jaká jsou rizika a zda je vše tak snadné, jak oficiální stránky Portu Gallery slibují.

Portu Gallery

Portu Gallery nabízí možnost investovat do unikátních historických předmětů a aktiv jejichž hodnota mnohdy roste mnohem rychleji, než stoupá hodnota akcií. Nejčastěji se tak jedná o kousky historie v podobě mincí, nábytku, aut, alkoholu, hodinek a umění. Celkově je ovšem investiční portfolio rozmanité. K investování nepotřebujete žádný obrovský základní kapitál, investice jsou možné již od jedné koruny, zároveň je nutné upozornit že se jedná o spoluinvestice a nestáváte se vlastníkem fyzického předmětu, takže není nutné pronajímat garáž pro historický Rolls Royce či shánět ochranku ke šperkovnici.

Dosažením cílové částky se přesto stáváte vlastníkem, ne ovšem draženého předmětu nýbrž investičního certifikátu, jehož hodnota se odvíjí od podkladového aktiva. Veškeré starosti spojené s investicí od pojištění po hodnocení investice za vás přebírá Portu Gallery, společnost, která je zároveň vlastníkem předmětu, a vy už jen ideálně přihlížíte, jak se vaše finance zhodnocují.

Investovat s Portu Gallery může každá fyzická osoba starší 18 let a dříve, než se registrujete jako investor si můžete prohlédnout portfolio nabízených investičních předmětů, k investování a odtajnění informací je však nutné dokončit registraci.

Přejít na web

Registrace u Portu Gallery začíná na oficiálních webových stránkách, kde budete požádáni o vložení osobních informací a zároveň vyplníte krátký investiční dotazník. Registračním dotazníkem se snaží společnost Portu Gallery vás poznat jako investora a není třeba se ho nijak obávat. Po registraci ověříte své telefonní číslo, e-mail a taktéž svou osobu, je nutné proto dodat kopii osobního dokladu.

Investovat lze v momentě kdy nahrajete do své Portu Gallery peněženky finanční prostředky. V této fázi vyberete předmět, který vás nejvíce oslovil a vložíte do něj investici. Ještě před samotným investováním do úpisu je vám u jednotlivých předmětů k dispozici znalecký posudek, křivka vývoje ceny a predikovaný zisk. Pokud se nevybere kýžená hodnota nabízeného předmětu je vám celá částka vrácena zpět do osobní peněženky.

V opačném případě, tedy kdy vše dojde ke kýženému konci a předmět získá veškeré své investory stáváte se majitelem podílu bez časového omezení které ovšem má své omezení. Portu Gallery uvádí 5 až 10 let. Během této doby pravděpodobně na daný předmět dostane majitel lákavou nabídku a pošle ho dál do světa.

Portu Gallery tedy vlastní předmět a vy certifikační podíl. Dostane-li Portu Gallery adekvátní nabídku k prodeji předmětu obeznámí všechny investory kteří se na nákupu předmětu podíleli a nechá je hlasovat, zda předmět prodá či se odprodej neuskuteční. Nemusíte tak mít obavy, že nebudete zapojení do dění a do dalšího osudu předmětu, neboť jste majitelem investičního podílu. Jakou váhu bude vaše odpověď mít je ale věc druhá která závisí pouze na výši podílu. Pokud budete chtít vy sami ukončit investici musíte se pokusit prodat svůj podíl, jiná alternativa neexistuje, neboť Portu Gallery v současnosti nedisponuje sekundárním trhem.

Než se společně blíže podíváme na pravděpodobná rizika musíme upřesnit fakta ohledně poplatků. Registrace je a bude zcela zdarma. Jediné, co platíte je roční manažerský poplatek 1 %.

Celé investování s sebou ovšem přináší i určitá rizika, jak už tomu v této oblasti bývá. Veškerá aktiva, která vlastní Portu Gallery jsou ovšem řádně pojištěna a přijít o všechny peníze je tak prakticky nemožné, a to ani v případě kdy dojde na nejhorší a investiční předmět by byl případně odcizen či znehodnocen, v tomto případě se investorům vyplácí podíl na pojistném plnění. Jediným rizikem tak nadále zůstává nevyplnění tržní predikce.

Jak jsme již zmínili, pokud se nevybere cílová částka potřebná k zakoupení předmětu, jsou peníze vráceny zpět investorům do peněženky. S těmi můžete nadále nakládat dle vlastního uvážení. Můžete je znovu využít k investici či bezplatně vrátit na váš bankovní účet. Portu peněženku lze dobíjet korunou či eurem, v případě, kdy investujete do předmětu v jiné měně může dojít k měnové konverzi a ta je zpoplatněna dle sazebníku který je libovolně k náhledu i stažení na oficiálních stránkách.

Shrnutí

Koncept investování do sběratelských předmětů je rozhodně zajímavý a jedinečný. Investovat s portálem Portu Gallery je proto vhodnou příležitostí nejen pro všechny milovníky historie kteří chtějí investovat tak trochu jinak. Hlavní výhodu shledáváme v možnosti investice prakticky od nuly, tedy konkrétně jedné koruny. Celé prostředí je navíc v češtině a není třeba se obávat, že nějakému kroku neporozumíte.

Na druhé straně mince jsou zde i nevýhody, mezi ty spadá absence sekundárního trhu a malá nabídka úpisů, může se proto stát, že dříve, než stihnete investovat, je prodej ukončen.

Aktiva společnosti Portu Gallery ovšem podléhají náležitostem České národní banky, která na ni neustále dohlíží, obavy proto nejsou na místě a investice skrze Portu Gallery jsou naprosto důvěryhodné. Pro vaše případné dotazy a otázky je navíc připraven nejen telefonní a e-mailový kontakt, své dotazy můžete kdykoliv pohodlně psát na live chatu.

Přejít na web

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

5/5 (60 hodnocení)

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo