Pokud se rozmýšlíte nad koupí nové pračky a sušičky, ale nemáte místo na oba spotřebiče, zkuste 2v1 a pořiďte si pračku se sušičkou LG F2DV5S8S1. Nejen, že ušetříte spoustu místa, ale zároveň získáte praktického a velmi šikovného pomocníka, který zatočí s veškerým špinavým prádlem, co se ve vaší domácnosti pravidelně vyskytuje.

KLADY
 • Moderní design
 • Kompaktní rozměry i do menších prostor
 • Nulová spotřeba ve StandBy režimu
 • Perfektní výsledky sušení
 • Kapacita praní
 • Parní program
 • Tichý chod
 • Displej v českém jazyce
 • Přidání prádla v průběhu praní
 • Možnost spárování s chytrým telefonem
ZÁPORY
 • Chybí osvícení displeje
 • Některé programy jsou zbytečně dlouhé

Ostatně vyprat můžete až 8,5 kg prádla, zatímco vysušit lze jen 5 kg. Když to vezmeme z pohledu praní + sušení, pak patří tento spotřebič do energetické třídy E, ovšem v rámci samostatného praní patří do třídy C. Díky SLIM provedení a hloubce jen 47,5 cm se vmáčkne i do menších prostorů. Pod kapotou se ukrývá invertorový Direct Drive motor, který je tichý, úsporný a zajišťuje efektivní výsledky praní. Společnost LG na něj dokonce poskytuje záruku až na 10 let.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Pokud jde o vzhled LG F2DV5S8S1, tam rozhodně není co vytknout. Klasický bílý design je doplněn o praktické prvky. Vzhledem k tomu, že je to pračka se sušičkou s předním plněním, jsou největším a nejvýraznějším prvkem odolná dvířka v černém provedení, která jsou vybavena průhledným tvrzeným sklem.

Jejich velikost svým způsobem odpovídá kapacitě bubnu, protože i když je spotřebič tzv. SLIM, nacpete do bubnu až 8,5 kg prádla pro praní, neboť má kapacitu 58 litrů. V bubnu se navíc nachází nerezové lopatky s antibakteriálním provedením.

Při pohledu z přední strany se v pravém rohu nachází velký a hlavně velmi dobře čitelný displej, který zobrazuje zejména zbývající čas pro konec pracího cyklu či sušení.

Nechybí ani kovový volič programů ve stříbrném designu uprostřed předního horního panelu, kde jsou česky popsané jednotlivé volby. Levý roh pak skrývá přihrádku/šuplík pro dávkování pracích prostředků i aviváže.

Funkce

Technologie AI DD zajistí optimální prací pohyby, díky kterým bude praní maximálně šetrné, ale zároveň efektivní. K dispozici je 14 pracích programů, přičemž si můžete další stáhnout prostřednictvím chytré mobilní aplikace. Nahrát si tak lze například program Dětská péče, Vlna nebo Praní za studena.

Programová nabídka je pravidelně aktualizována, takže máte stále možnost nacházet nové praktické programy. Mobilní aplikace rovněž hlídá kolik elektrické energie pračka se sušičkou LG F2DV5S8S1 spotřebuje, kolik času zbývá do konce cyklu a umožňuje ovládat spotřebič odkudkoliv i když právě nejste přímo u něj.

Funkce Smart Diagnosis zase pomůže s identifikací a řešením jakéhokoliv vzniklého problému či poruchy. Technologie TurboWash je vynikající v tom, že své prádlo budete mít vyprané během pouhých 59 minut.
Využívá totiž trysku JetSpray, která osprchuje všechno vaše prádlo čistou vodou, díky čemuž je následný máchací cyklus vysoce efektivní a máte jistotu, že v prádle nezůstanou absolutně žádné zbytky pracího prostředku či aviváže.

Když má takový spotřebič parní technologii Steam, máte jistotu, že jakékoliv vyprané prádlo bude nejen čisté, ale i zbavené 99,9 % alergenů. Pára prádlo osvěží, vydezinfikuje a postará se, aby nebylo zmačkané.

Co potěší je možnost odloženého startu, takže můžete prát klidně i když jste zrovna v práci, stačí si jen nastavit čas, kdy má LG F2DV5S8S1 spustit prací cyklus. Nechybí dětská pojistka, zvukový signál oznamující skončení programu, váhová automatika a také možnost přidat prádlo během praní.

Příslušenství

Běžné je, že přívodní hadice pro přívod vody a odvodní hadice pro odvod špinavé vody je součástí balení. Samozřejmě, že se může někdy stát, že bude chybět, ale je možné jí dokoupit. Zároveň se dají pořídit tlumící nohy pro pračky, hadice Aqua-Stop, a již zmiňované odpadní hadice a přívodní hadice. Důležité je vybrat si ten správný typ.

Parametry

Výrobce: LG
Způsob plnění: přední
Způsob umístění: volně stojící
Hmotnost: 63 kg
Počet otáček: 1200 ot./min
Hlučnost při praní: 53 dB
Hlučnost při odstřeďování: 72 dB
Maximální náplň sušičky: 5 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: C
Šířka: 60 cm
Hloubka: 47 cm
Výška: 85 cm
Spotřeba vody: 49 l
Motor: invertorový
Odložený start: ano
Displej: ano
Aqua Stop: ne
Program pro alergiky: ano
Parní praní: ano
Direct drive motor: ano
Český panel: ano
Slim: ano

Fotografie

 

LG F2DV5S8S1

LG F2DV5S8S1

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.7 Celkové hodnocení

Pračka se sušičkou LG F2DV5S8S1 je moderní, chytrá a pracuje s maximální efektivitou a výkonem. Prádlo je dokonale čisté a dokonce i dobře suší, což občas bývá problém u spotřebičů, které jsou takto kombinované. Má slušnou programovou nabídku a ještě se dá mnoho programů stáhnout. Díky parnímu systému je navíc prádlo zbaveno alergenů a ošetřeno antibakteriálně. Za nás dáváme pro tohoto domácího mazlíka rozhodně oba palce nahoru. Co se týká pořizovací ceny, ta se pohybuje v rozmezí od 15 000 do 16 000 korun.

Design
9.7
Ovládání
9.7
Údržba
9.7
Klady
 • design
 • tichá
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
 • perfektně suší a pere
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Já dostal za úkol od manželky pořídit pračku se sušičkou, ale nevěděl jsem, podle čeho vybírat. Na vaše stránky chodím pravidelně, tak jsem si prošel pračky se sušičkou, a nakonec objednal LG F2DV5S8S1, s kterou je manželka naprosto spokojená. Jsem rád, že jsem vaše stránky kdysi objevil, pravidelně se na ně vracím pro rady.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo