TOP produkt

Recenze AEG SensiDry L9WBC61B

Volně stojící pračka se sušičkou AEG SensiDry L9WBC61B spadá do energetické třídy A, odhadovaná spotřeba elektrické energie činí 4,07 kWh při praní a sušení, ale běžně při praní jen 0,9 kWh, u vody je to 75 litrů. Když to vezmeme z celoročního hlediska, pak za rok je to 180 kWh a se sušičkou 814 kWh, odhadovaná roční spotřeba vody se sušičkou činí 15 400 litrů vody. Za úsporu energie vděčí tepelnému čerpadlu.

Kapacita je 10 kg špinavého prádla na praní, ale jen 6 kg vypraného prádla na sušení, díky čemuž je AEG SensiDry L9WBC61B vhodná do větších domácností. Účinnost pracího výkonu má třídu A, zatímco účinnost odstřeďování jen B, to znamená, že může v prádle zůstávat zbytková vlhkost. Pokud jde o hlučnost, tam je to 51 dB při praní, 66 dB při sušení, ale 77 dB při odstřeďování.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Pračka AEG SensiDry L9WBC61B využívá tepelné čerpadlo spolu s technologiemi Sensi Dry a ÖKOKombi, díky čemuž můžete ušetřit až 40 % spotřebované energie. Ovládat jí můžete prostřednictvím velkého LED displeje. Programová nabídka je bohatá, protože máte k dispozici celkem 15 programů, včetně speciálních, které šetrně pečují o jakýkoliv druh tkaniny. AEG SensiDry L9WBC61B získala certifikaci Woolmark Blue.

Nechybí ochrana proti přetečení Aqua Control, technologie DualSense, která přizpůsobí teplotu a pohyby bubnu typu prádla, jež jste do pračky vložili, technologie ProSense zase umí vypočítat potřebné množství vody, délku praní a sušení, což je dobré pokud nepotřebujete vyprat celou pračku a nechcete zbytečně čekat, až se úplně naplní. Samozřejmostí je dětská pojistka. Skvělý je program NonStop 3h/3kg, ten zvládne během tří hodiny vše vyprat a usušit.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka se sušičkou
Způsob umístění:volně stojící
Hlučnost:51 dB
Účinnost praní:A
Počet programů:15
Spotřeba vody:75 l
Energetická třída:A
Spotřeba el. energie:4.07 kWh
Výška:87 cm
Šířka:60 cm
Hloubka:63 cm
Hmotnost:96 kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

aeg sensidry l9wbc61b

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení

Dá se říci, že není AEG SensiDry L9WBC61B tak úplně k zahození, své si odpracuje, uspoří nějakou tu energii, prádlo je úžasně čisté a že občas není až tak dokonale vysušené, se zkrátka může stát. Faktem je, že zvládá vyprat i ty nejjemnější kousky prádla a jsou 100 % čisté. Prádlo se nesráží, není poničené a ještě si můžete zvolit délku sušení. Programová nabídka je vyhovující a naprosto dostatečná, ovládání snadné, takže za nás palec nahoru. Mrkněte ještě na recenzi Siemens WD 15H542, ať máte srovnání.

Design
10
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • kvalita praní a sušení
 • úsporná
ZÁPORY
 • anglické popisy u programů
Napsat hodnocení

Více o této pračce AEG najdete na stránkách výrobce zde.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz