Nově u nás najdete i kategorii Robotické vysavače

TOP produkt

Recenze AEG SensiDry L9WBC61B

Volně stojící pračka se sušičkou AEG SensiDry L9WBC61B spadá do energetické třídy A, odhadovaná spotřeba elektrické energie činí 4,07 kWh při praní a sušení, ale běžně při praní jen 0,9 kWh, u vody je to 75 litrů. Když to vezmeme z celoročního hlediska, pak za rok je to 180 kWh a se sušičkou 814 kWh, odhadovaná roční spotřeba vody se sušičkou činí 15 400 litrů vody. Za úsporu energie vděčí tepelnému čerpadlu.

Kapacita je 10 kg špinavého prádla na praní, ale jen 6 kg vypraného prádla na sušení, díky čemuž je AEG SensiDry L9WBC61B vhodná do větších domácností. Účinnost pracího výkonu má třídu A, zatímco účinnost odstřeďování jen B, to znamená, že může v prádle zůstávat zbytková vlhkost. Pokud jde o hlučnost, tam je to 51 dB při praní, 66 dB při sušení, ale 77 dB při odstřeďování.

 

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Pračka AEG SensiDry L9WBC61B využívá tepelné čerpadlo spolu s technologiemi Sensi Dry a ÖKOKombi, díky čemuž můžete ušetřit až 40 % spotřebované energie. Ovládat jí můžete prostřednictvím velkého LED displeje. Programová nabídka je bohatá, protože máte k dispozici celkem 15 programů, včetně speciálních, které šetrně pečují o jakýkoliv druh tkaniny. AEG SensiDry L9WBC61B získala certifikaci Woolmark Blue.

Nechybí ochrana proti přetečení Aqua Control, technologie DualSense, která přizpůsobí teplotu a pohyby bubnu typu prádla, jež jste do pračky vložili, technologie ProSense zase umí vypočítat potřebné množství vody, délku praní a sušení, což je dobré pokud nepotřebujete vyprat celou pračku a nechcete zbytečně čekat, až se úplně naplní. Samozřejmostí je dětská pojistka. Skvělý je program NonStop 3h/3kg, ten zvládne během tří hodiny vše vyprat a usušit.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka se sušičkou
Způsob umístění:volně stojící
Hlučnost:51 dB
Účinnost praní:A
Počet programů:15
Spotřeba vody:75 l
Energetická třída:A
Spotřeba el. energie:4.07 kWh
Výška:87 cm
Šířka:60 cm
Hloubka:63 cm
Hmotnost:96 kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

aeg sensidry l9wbc61b

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení

Dá se říci, že není AEG SensiDry L9WBC61B tak úplně k zahození, své si odpracuje, uspoří nějakou tu energii, prádlo je úžasně čisté a že občas není až tak dokonale vysušené, se zkrátka může stát. Faktem je, že zvládá vyprat i ty nejjemnější kousky prádla a jsou 100 % čisté. Prádlo se nesráží, není poničené a ještě si můžete zvolit délku sušení. Programová nabídka je vyhovující a naprosto dostatečná, ovládání snadné, takže za nás palec nahoru. Mrkněte ještě na recenzi Siemens WD 15H542, ať máte srovnání.

Design
10
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • kvalita praní a sušení
 • úsporná
ZÁPORY
 • anglické popisy u programů
Napsat hodnocení

Více o této pračce AEG najdete na stránkách výrobce zde.

Nejprodávanější pračky

Právě zlevněné pračky

Podobné články, co by vás mohli zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


   GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz

  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení