Jak vybrat set pračky se sušičkou?

Moderní doba si žádá inovativní činy, což zahrnuje i pořízení kvalitního setu pračky a sušičky, přece nebudeme všechno dělat starým způsobem a neustále věšet a zase sundávat prádlo. Pokud si chcete ušetřit opravdu hodně času i zbytečné práce, je tento set ideální volbou, mnohem lepší, než když si koupíte tzv. 2v1 a budete mít v jednom spotřebiči pračku i sušičku.

Všechny sety praček a sušiček

Set pračky se sušičkou se vyplatí i z toho důvodu, že v prostornějších koupelnách či jiných místnostech určených pro umístění pračky můžete spotřebiče postavit na sebe a ušetříte tak spoustu místa.

Mezikus mezi pračku a sušičku

Pokud máte obavu, že byste umístění dvou spotřebičů na sebe nezvládli, je to zbytečné, protože existují tzv. mezikusy, co vypadají jako poličky. Ty se instalují na pračku a na ně se pak umístí sušička. Existují dva druhy spojovacích poliček (mezikusů) a to pevné či výsuvné.

Někteří výrobci dodávají tyto mezikusy jako součást balení, zatímco u ostatních byste je hledali marně. V takovém případě je nutné tento díl dokoupit. Co se týká pevných poliček, tam se jednoduše připevní a už s ní nijak nehýbete. Oproti tomu výsuvné desky slouží nejen jako mezikus pračky a sušičky, ale také jako prostor, kde si můžete v klidu složit usušené prádlo.

Pak už jej stačí jen uložit do skříně. Samozřejmě, že postavit dva takto velké spotřebiče můžete jen tehdy, když máte prostor nad pračkou dostatečně velký a nechce se vám zbytečně nechávat oba vedle sebe.

zpět k obsahu ↑

Set pračka a sušička – hlavní výhody

Hlavní výhodou je maximální výkonnost při sušení, čehož mnohdy u kombinované pračky se sušičkou nedosáhnete. Samostatná pračka špičkově vypere a sušička dokonale vysuší. Ve většině případů je prádlo vysušené na 100 % a po vyndání ze sušičky ho můžete rovnou ukládat do skříně. Nehrozí zbytková vlhkost, jako tomu bývá u pračky se sušičkou.

Další výhodou je, že vám odpadá nutnost řešit kapacitu bubnu pračky a sušičky. Při nákupu setu si můžete zkontrolovat kapacitu obou spotřebičů a mít stejnou pro praní i sušení. Nemusíte se pak stresovat, že pračka má kapacitu třeba 9 kilogramů, zatímco v sušičce najednou usušíte jen 6 kg a zbývající prádlo buď budete muset sušit samostatně, nebo ho pověsit na sušák.

1x1.trans - Jak vybrat set pračky se sušičkou?

Set pračky se sušičkou

U setů také perfektně vyladíte design, takže pak není každý pes jiná ves, kdy pračka bude v bílém provedení a sušička v nerezu. Jakmile totiž zakoupíte set pračky a sušičky od jednoho výrobce, mají stejné barevné provedení i design, navíc jejich technologie, funkce i parametry si navzájem sekundují.

Neváhejte se podívat na naše manuály, kde radíme, jak vybrat pračku a jak vybrat sušičku, zjistíte tak, na co se u jednotlivých spotřebičů zaměřit a podle toho se pak lépe budete orientovat při výběru setu pračky a sušičky.

Tip: Když už víte, na jaké věci si dát při výběru pozor, tak se můžete podívat na náš test praček nebo test sušiček.

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

 

2 komentářů
 1. Reagovat
  Monika 22.11.2021 v 18:45

  Děkuji moc za Vaše cenné informace, hodně jste mi usnadnili práci s výběrem.

 2. Reagovat
  Julie 12.9.2021 v 21:54

  Váš článek mi velmi pomohl s výběrem kvalitní pračky se sušičkou. Mockrát děkuji.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz