Jak vybrat set pračky se sušičkou?

Moderní doba si žádá inovativní činy, což zahrnuje i pořízení kvalitního setu pračky a sušičky, přece nebudeme všechno dělat starým způsobem a neustále věšet a zase sundávat prádlo. Pokud si chcete ušetřit opravdu hodně času i zbytečné práce, je tento set ideální volbou, mnohem lepší, než když si koupíte tzv. 2v1 a budete mít v jednom spotřebiči pračku i sušičku.

Všechny sety praček a sušiček

Set pračky se sušičkou se vyplatí i z toho důvodu, že v prostornějších koupelnách či jiných místnostech určených pro umístění pračky můžete spotřebiče postavit na sebe a ušetříte tak spoustu místa.

Mezikus mezi pračku a sušičku

Pokud máte obavu, že byste umístění dvou spotřebičů na sebe nezvládli, je to zbytečné, protože existují tzv. mezikusy, co vypadají jako poličky. Ty se instalují na pračku a na ně se pak umístí sušička. Existují dva druhy spojovacích poliček (mezikusů) a to pevné či výsuvné.

Někteří výrobci dodávají tyto mezikusy jako součást balení, zatímco u ostatních byste je hledali marně. V takovém případě je nutné tento díl dokoupit. Co se týká pevných poliček, tam se jednoduše připevní a už s ní nijak nehýbete. Oproti tomu výsuvné desky slouží nejen jako mezikus pračky a sušičky, ale také jako prostor, kde si můžete v klidu složit usušené prádlo.

Pak už jej stačí jen uložit do skříně. Samozřejmě, že postavit dva takto velké spotřebiče můžete jen tehdy, když máte prostor nad pračkou dostatečně velký a nechce se vám zbytečně nechávat oba vedle sebe.

zpět k obsahu ↑

Set pračka a sušička – hlavní výhody

Hlavní výhodou je maximální výkonnost při sušení, čehož mnohdy u kombinované pračky se sušičkou nedosáhnete. Samostatná pračka špičkově vypere a sušička dokonale vysuší. Ve většině případů je prádlo vysušené na 100 % a po vyndání ze sušičky ho můžete rovnou ukládat do skříně. Nehrozí zbytková vlhkost, jako tomu bývá u pračky se sušičkou.

Další výhodou je, že vám odpadá nutnost řešit kapacitu bubnu pračky a sušičky. Při nákupu setu si můžete zkontrolovat kapacitu obou spotřebičů a mít stejnou pro praní i sušení. Nemusíte se pak stresovat, že pračka má kapacitu třeba 9 kilogramů, zatímco v sušičce najednou usušíte jen 6 kg a zbývající prádlo buď budete muset sušit samostatně, nebo ho pověsit na sušák.

Set pračky se sušičkou

Set pračky se sušičkou

U setů také perfektně vyladíte design, takže pak není každý pes jiná ves, kdy pračka bude v bílém provedení a sušička v nerezu. Jakmile totiž zakoupíte set pračky a sušičky od jednoho výrobce, mají stejné barevné provedení i design, navíc jejich technologie, funkce i parametry si navzájem sekundují.

Neváhejte se podívat na naše manuály, kde radíme, jak vybrat pračku a jak vybrat sušičku, zjistíte tak, na co se u jednotlivých spotřebičů zaměřit a podle toho se pak lépe budete orientovat při výběru setu pračky a sušičky.

Tip: Když už víte, na jaké věci si dát při výběru pozor, tak se můžete podívat na náš test praček nebo test sušiček.

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

Průměrné hodnocení 4.9 z 14 hlasů
​​

 

      Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


    Komentáře / diskuse / hodnocení

    GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz