Jak vybrat set pračky se sušičkou?

Moderní doba si žádá inovativní činy, což zahrnuje i pořízení kvalitního setu pračky a sušičky, přece nebudeme všechno dělat starým způsobem a neustále věšet a zase sundávat prádlo. Pokud si chcete ušetřit opravdu hodně času i zbytečné práce, je tento set ideální volbou, mnohem lepší, než když si koupíte tzv. 2v1 a budete mít v jednom spotřebiči pračku i sušičku.

Všechny sety praček a sušiček

Set pračky se sušičkou se vyplatí i z toho důvodu, že v prostornějších koupelnách či jiných místnostech určených pro umístění pračky můžete spotřebiče postavit na sebe a ušetříte tak spoustu místa.

Mezikus mezi pračku a sušičku

Pokud máte obavu, že byste umístění dvou spotřebičů na sebe nezvládli, je to zbytečné, protože existují tzv. mezikusy, co vypadají jako poličky. Ty se instalují na pračku a na ně se pak umístí sušička. Existují dva druhy spojovacích poliček (mezikusů) a to pevné či výsuvné.

Někteří výrobci dodávají tyto mezikusy jako součást balení, zatímco u ostatních byste je hledali marně. V takovém případě je nutné tento díl dokoupit. Co se týká pevných poliček, tam se jednoduše připevní a už s ní nijak nehýbete. Oproti tomu výsuvné desky slouží nejen jako mezikus pračky a sušičky, ale také jako prostor, kde si můžete v klidu složit usušené prádlo.

Pak už jej stačí jen uložit do skříně. Samozřejmě, že postavit dva takto velké spotřebiče můžete jen tehdy, když máte prostor nad pračkou dostatečně velký a nechce se vám zbytečně nechávat oba vedle sebe.

Set pračka a sušička – hlavní výhody

Hlavní výhodou je maximální výkonnost při sušení, čehož mnohdy u kombinované pračky se sušičkou nedosáhnete. Samostatná pračka špičkově vypere a sušička dokonale vysuší. Ve většině případů je prádlo vysušené na 100 % a po vyndání ze sušičky ho můžete rovnou ukládat do skříně. Nehrozí zbytková vlhkost, jako tomu bývá u pračky se sušičkou.

Další výhodou je, že vám odpadá nutnost řešit kapacitu bubnu pračky a sušičky. Při nákupu setu si můžete zkontrolovat kapacitu obou spotřebičů a mít stejnou pro praní i sušení. Nemusíte se pak stresovat, že pračka má kapacitu třeba 9 kilogramů, zatímco v sušičce najednou usušíte jen 6 kg a zbývající prádlo buď budete muset sušit samostatně, nebo ho pověsit na sušák.

Set pračky se sušičkou

Set pračky se sušičkou

U setů také perfektně vyladíte design, takže pak není každý pes jiná ves, kdy pračka bude v bílém provedení a sušička v nerezu. Jakmile totiž zakoupíte set pračky a sušičky od jednoho výrobce, mají stejné barevné provedení i design, navíc jejich technologie, funkce i parametry si navzájem sekundují.

Neváhejte se podívat na naše manuály, kde radíme, jak vybrat pračku a jak vybrat sušičku, zjistíte tak, na co se u jednotlivých spotřebičů zaměřit a podle toho se pak lépe budete orientovat při výběru setu pračky a sušičky.

Energetický štítek

Ve chvíli, kdy se rozhodnete koupit set pračky se sušičkou, potřebujete mít dokonalý přehled o základních parametrech, jako je kapacita, účinnost odstřeďování, spotřeba energie i vody, ale také například hlučnost.

Tyto údaje najdete na energetickém štítku, který podle zákona musí mít každý produkt vstupující na náš trh. Kromě stupnice energetické účinnosti a třídy, tu je uvedena spotřeba elektrické energie na 100 cyklů a spotřeba vody na 1 cyklus, ale i mnohé další.

Nutno podotknout, že se tyto parametry objevují na energetickém štítku dvakrát, protože jedna varianta platí pro praní a druhá pro sušičku. Stejně jako u praček, jsou energetické třídy označeny pomocí písmen A – G, přičemž třída A je samozřejmě nejlepší.

Vzhledem k tomu, že se v roce 2021 změnilo zařazení spotřebičů na trhu do nižších skupin, aby se uvolnil prostor pro novější a modernější modely, které na trh teprve dorazí v budoucnu. Nejčastěji tak teď kombinace pračky se sušičkou patří do energetické třídy D nebo F.

Tip: Když už víte, na jaké věci si dát při výběru pozor, tak se můžete podívat na náš test praček nebo test sušiček.

Zdroje: www.bydleniainspirace.cz, www.alza.cz, www.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (56 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

10 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Měla jsem set od AEG, ale nebylo to jednoduše to pravé ořechové. Nakonec jsem oba spotřebiče vyčistila a nabídla k prodeji. Místo toho jsem pořídila set pračky a sušičky od značky Bosch a od té doby je praní úplně jiný level. Tahle značka prostě spotřebiče umí v každém ohledu a člověk má jistotu, že je na ně spolehnutí.

  2. Candy je katastrofa a AEG musím souhlasit, že nestojí za nic zrovna tak. Vrátila jsem se k Beko a zatím spokojenost.

  3. AEG nikdy v živote do domu nechcem.Je to kopa šrotu na úrovni Candy a podobne.Jedine Bosch.

  4. U nás tedy jedině AEG, jiná značka mi do bytu, co se týká praní nesmí. Mám set pračky se sušičkou a jsem maximálně spokojená, neboť obojí funguje na jedničku.

  5. Rozhodovali jsme se dlouho, jakou značku tentokrát zvolit místo té, která nám po dlouhých letech dosluhuje. Volba padla na set pračky se sušičkou od značky LG.

  6. Měla jsem pračku se sušičkou, ale prostě to nebylo ono, prádlo bylo stále vlhké. Nakonec jsem objednala set pračky se sušičkou od AEG a bylo vyřízeno.

  7. Nevěděla jsem si rady, jak vlastně pračku se sušičkou vybrat, aby to dobře pasovalo k sobě. Naštěstí jsem narazila na váš článek, který mi to strašně moc usnadnil. Moc vám za něj děkuji.

  8. Moc mi váš článek pomohl, protože mi značně urychlil koupi setu pračky se sušičkou. Zvolila jsem značku AEG, které jsem věrná již po několik let.

  9. Děkuji moc za Vaše cenné informace, hodně jste mi usnadnili práci s výběrem.

  10. Váš článek mi velmi pomohl s výběrem kvalitní pračky se sušičkou. Mockrát děkuji.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo