Jak vybrat set pračky se sušičkou?

Pračka je nedílnou součástí každé domácnosti, ale ne každého baví neustále věšet prádlo na sušák a zase sundávat, skládat, zkrátka ztrácet drahocenný čas, který je možné využít daleko smysluplněji. Řešením je set pračky se sušičkou, ideálně od stejné značky, zvlášť když je to ve chvíli, kdy zvažujete koupi nové pračky.

Zakoupením setu pračky se sušičkou získáte nejen pračku, ale i sušičku pokud možno s podobnou či totožnou kapacitou bubnu. Ušetříte tak spoustu času, protože stačí jen vyprané prádlo přendat do sušičky a spustit příslušný cyklus.

Pokud si chcete ušetřit opravdu hodně času i zbytečné práce, je tento set ideální volbou, mnohem lepší, než když si koupíte tzv. 2v1 a budete mít v jednom spotřebiči pračku i sušičku.

Set pračky se sušičkou se vyplatí i z toho důvodu, že v prostornějších koupelnách či jiných místnostech určených pro umístění pračky můžete spotřebiče postavit na sebe a ušetříte tak spoustu místa.

Porovnat ceny setů praček se sušičkou

Nejlepší sety praček se sušičkou

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Set Samsung WW90T534DAX/S7 + DV90T5240AX/S7 Top 2 34 283 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Set Beko XWUE77265CSH3B + XDS74245CSH3BH Top 11 23 490 Kč Zobrazit Kuptotu.cz
3. Set Whirlpool FFB 9469 BV EE + FFT M22 9X3B EE Top 17 23 990 Kč Zobrazit Elektrourbanek.cz
4. Set Beko B5WFU58418MCSHBC + B5T682530MCSHBC Top 26 27 390 Kč Zobrazit Kuptotu.cz

Jak vybrat set pračky a sušičky?

Mnozí si myslí, že vybrat vhodný pár, jak by se takový set dal nazvat, je nadlidský výkon. To však není pravda, protože když si pohlídáte pár důležitých parametrů, najdete to pravé zcela bez problémů. Péče o prádlo bude mnohem jednodušší než dříve.

Kvalitní pračka by měla mít minimální spotřebu elektrické energie i vody, ale také dosahovat efektivních výsledků praní. Výrobci se předhání v tom, aby právě jejich produkt měl ty nejlepší funkce, programy, kapacitu bubnu a mnoho dalších vlastností.

Praní je však jen jeden krok k dokonale čistému prádlu. Tím druhým krokem je bezesporu proces sušení. Mnohem lepší, než sušit prádlo na sušáku, je pořídit sušičku prádla, která vše udělá za vás. Odpadá věšení prádla i žehlení, navíc prádlo bude díky sušičce krásně svěží, měkké a nadýchané.

Sestava pračka a sušička versus pračka a sušička v jednom

Když zvolíte set pračky a sušička, máte jistotu, že prádlo bude opravdu perfektně vyprané i suché. Navíc když dojde k poruše jednoho z přístrojů, stále ještě můžete využívat ten druhý.

Kombinovaná pračka se sušičkou nikdy nebude dosahovat tak efektivního sušení, jako samostatný spotřebič, protože má mnohem lepší vlastnosti i parametry, které z něj dělají nepostradatelného pomocníka, zejména ve chvíli, kdy máte dostatek volného prostoru.

KLADY
 • Plnohodnotné sušení i praní
 • Možnost usušit větší množství prádla než u pračky se sušičkou
 • Bohatá programová nabídka
 • Nižší provozní náklady

ZÁPORY
 • Náročnější na prostor
 • Vyšší pořizovací náklady


Pračka a sušička v jednom

Vhodné tam, kde šetříte každý centimetr, ale přesto chcete mít k dispozici možnost usušit prádlo bez toho, že by bylo nutné jej dávat na sušák na prádlo. Jinak stále platí, že je mnohem lepší mít každý spotřebič samostatně.

KLADY
 • Cenově výhodnější
 • Ideální do menších prostor

ZÁPORY
 • Sušení není plnohodnotné
 • Usuší se mnohem menší množství prádla

Set pračka a sušička – nad sebou, nebo vedle sebe?

Pokud se rozmyslíte a vyberete zvlášť pračku i sušičku jako set, nikoliv 2v1, pak budete muset vyřešit zásadní otázku, a to, jestli umístit spotřebiče nad sebe nebo vedle sebe. Samozřejmě, že je vždy lepší mít je pohromadě, než třeba každý spotřebič v jiné místnosti.

 • Pračka a sušička vedle sebe – je perfektní variantou do větších prostor. Dobré je, že tímto umístěním vznikne prostor navíc, takže si máte kam odložit koš na prádlo, prací prostředky, složené prádlo a další.
 • Pračka a sušička na sobě – to je oblíbený způsob pro instalaci obou spotřebičů, za použití mezikusu. Ten se postará, že sušička nad pračkou bude dokonale stabilní a ještě získáte malý odkládací prostor na suché prádlo.

Proč si koupit set pračky a sušičky?

Hlavní výhodou je maximální výkonnost při sušení, čehož mnohdy u kombinované pračky se sušičkou nedosáhnete. Samostatná pračka špičkově vypere a sušička dokonale vysuší. Ve většině případů je prádlo vysušené na 100 % a po vyndání ze sušičky ho můžete rovnou ukládat do skříně. Nehrozí zbytková vlhkost, jako tomu bývá u pračky se sušičkou.

Další výhodou je, že vám odpadá nutnost řešit kapacitu bubnu pračky a sušičky. Při nákupu setu si můžete zkontrolovat kapacitu obou spotřebičů a mít stejnou pro praní i sušení. Nemusíte se pak stresovat, že pračka má kapacitu třeba 9 kilogramů, zatímco v sušičce najednou usušíte jen 6 kg a zbývající prádlo buď budete muset sušit samostatně, nebo ho pověsit na sušák.

Set pračky se sušičkou

Set pračky se sušičkou

U setů také perfektně vyladíte design, takže pak není každý pes jiná ves, kdy pračka bude v bílém provedení a sušička v nerezu. Jakmile totiž zakoupíte set pračky a sušičky od jednoho výrobce, mají stejné barevné provedení i design, navíc jejich technologie, funkce i parametry si navzájem sekundují.

Neváhejte se podívat na naše manuály, kde radíme, jak vybrat pračku a jak vybrat sušičku, zjistíte tak, na co se u jednotlivých spotřebičů zaměřit a podle toho se pak lépe budete orientovat při výběru setu pračky a sušičky.

 • Získáte dva samostatné spotřebiče, které mohou fungovat zcela samostatně, bez vzájemné závislosti.
 • Mají téměř identický design, tudíž není nutné řešit, jestli k sobě budou vzhledově pasovat a zapadnou tak do celkové image koupelny či jiné místnosti, kde je hodláte umístit.
 • Díky tomu, že se jejich funkce i technologie vzájemně doplňují, snadno a rychle zvládnete ovládání obou spotřebičů, ať už jde o ikony, tlačítka nebo nastavení.
 • Kapacitou si vyhovují, takže prádlo z pračky můžete rovnou přendat do sušičky.
 • Energetická třída je velmi podobná, takže se zbytečně nezvyšují vaše náklady.
 • V případě, že dojde k nenadále poruše, kterou nezvládnete vyřešit sami, postará se o vaše spotřebiče jeden autorizovaný servis, který zároveň zajistí i pravidelný servis podle vašich potřeb.
 • Pokud postavíte sušičku na pračku, ušetříte spoustu místa.
 • Set má menší spotřebu elektrické energie i vody.
 • Životnost je o hodně delší, než když si koupíte kombinaci 2v1.
 • Možnost prát i sušit najednou.
 • Set pračky se sušičkou má k dispozici množství programu a funkcí.

Jediné důvody, které vás mohou odradit od koupě setu je vyšší pořizovací cena za oba spotřebiče a trochu náročnější obsluha, kdy je nutné nastavovat a obsluhovat dva spotřebiče. Jinak jsou zde jen samá pozitiva.

Úzká nebo standardní verze

Dokonce i v kategorii setů praček se sušičkami je možné volit mezi klasickou hloubkou spotřebiče kolem cca 60 cm a tzv. SLIM verzí, kde hloubka nepřesahuje 50 cm. Tak jako je úzká pračka, může být zrovna tak ve stejné hloubce i sušička prádla.

Rozhodně je nutné myslet na mezikus, který bude oba spotřebiče spojovat, protože i ve chvíli, kdy máte pračku třeba jen 50 cm hlubokou a sušičku 55 cm, můžete oba spotřebiče dát nad sebe, protože o stabilitu se postará právě mezikus. Vždy je však nutné ohlídat si manuál ke spotřebičům, kde je uvedena nejen kompatibilita, ale i limity a možnosti pro propojení.

Kapacita prádla

Objem/kapacita pračky i sušičky by měla být podobná či nejlépe totožná. Když totiž vyperete větší množství prádla než pojme sušička, budete muset sušit na dvě části, což je zbytečně dvojí spotřeba elektrické energie.

Dobré je, že výrobci na tuto skutečnost nezapomínají a ve většině případů tak pořídíte set kdy je kapacita obou spotřebičů stejná, případně je rozdíl jen nepatrný. Samozřejmě, že ani odlišná kapacita nemusí hned znamenat, že jsou vámi vybrané spotřebiče nevhodné, jednoduše můžete přizpůsobit množství prádla v pračce kapacitě sušičky prádla. Z obecného hlediska je skvělé, pokud rozdíl v objemu prádla není větší než 2 kg.

Design a funkce

Vybrat ten nejlepší set pračky se sušičkou není jednoduché, ale když už se do toho pustíte, myslete také na design. Pokud kupujete set, měla by být mezi spotřebiči aspoň nějaká podobnost, proto je ideální, když koupíte totožnou značku jak v případě pračky, tak sušičky prádla.

Velmi povedené jsou z hlediska designu například sety praček a sušiček AEG, ale dají se vybrat velmi podobné kousky i od rozdílných značek. Není podmínkou, že oba spotřebiče musí mít stejného výrobce, jen myslete na to, že vedle designu by bylo dobré, aby byla podobnost i v případě funkcí.
Pračka totiž často bude umět programy, které jsou pro sušičku velkou neznámou. Ovšem výrobci na takové věci pamatují, takže pokud je set od jedné značky, nemůže nastat žádný problém.

Mezikus mezi pračku a sušičku

Pokud máte obavu, že byste umístění dvou spotřebičů na sebe nezvládli, je to zbytečné, protože existují tzv. mezikusy, co vypadají jako poličky. Ty se instalují na pračku a na ně se pak umístí sušička. Existují dva druhy spojovacích poliček (mezikusů) a to pevné či výsuvné.

Někteří výrobci dodávají tyto mezikusy jako součást balení, zatímco u ostatních byste je hledali marně. V takovém případě je nutné tento díl dokoupit. Co se týká pevných poliček, tam se jednoduše připevní a už s ní nijak nehýbete. Oproti tomu výsuvné desky slouží nejen jako mezikus pračky a sušičky, ale také jako prostor, kde si můžete v klidu složit usušené prádlo.

Pak už jej stačí jen uložit do skříně. Samozřejmě, že postavit dva takto velké spotřebiče můžete jen tehdy, když máte prostor nad pračkou dostatečně velký a nechce se vám zbytečně nechávat oba vedle sebe.

Cena setů praček a sušiček

Když kupujete dva spotřebiče najednou, bude vás jednoznačně zajímat jejich cena. V tomto případě se vyplatí investovat vyšší částku, která se pozitivně odrazí efektivnosti praní i sušení a dokonale čistém i svěžím prádle.

Pro nenáročné uživatele, kterým stačí zcela standardní/základní vlastnosti bude stačit částka do 20 000 korun, ovšem s vyšší kvalitou přichází i vyšší cena, takže u některých setů budete muset sáhnout i k částce nad 30 000, ale i tak se vám to určitě vyplatí.

Cena do 22 000 Kč

Do této cenové kategorie patří takové sety praček a sušiček, u kterých najdete menší množství funkcí a počítat nemůžete ani s úsporou elektrické energie. Není to sice pravidlo, pokud jde o spotřebu, ale většinou to tak bývá. Ovšem i za tuto částku lze pořídit značky jako Beko či AEG.

Cena do 30 000 Kč

Zlatou střední cestu představují v této cenové relaci značky LG, Bosch, ale také AEG. Oproti předchozí skupině už můžete získat velmi dobře vybavený set pračky a sušičky, který dokonce potěší svou úsporností.

Tou nejlepší energetickou třídou se tak může pochlubit nejen pračka, ale i samotná sušička prádla. Ovšem co se týká výsledků praní a sušení, tam je dobré hledat vhodný spotřebič ve vyšší cenové kategorii.

Cena nad 30 000 Kč

Zde jsou již značky jako Samsung, Miele nebo také Siemens, které nabízí tu nejvyšší požadovanou kvalitu nejen praní, ale i sušení. Provoz takového setu je velmi ekonomický, spotřebiče se pyšní dlouhou životností, tou nejlepší efektivitou praní a sušení, ale i tichým chodem.
Výrobce se u takových produktů snaží o prodloužení záruční lhůty obou spotřebičů klidně až na 5 let, což je při této ceně rozhodně velmi vítané.

Porovnat ceny setů praček se sušičkou

Neoblíbenější značky setů pračky a sušičky

 • Set pračka a sušička AEG
 • Set pračka a sušička Samsung
 • Set pračka a sušička Bosch
 • Set pračka a sušička LG
 • Set pračka a sušička Beko
 • Set pračka a sušička Whirlpool
 • Set pračka a sušička Siemens
 • Set pračka a sušička Miele

Energetický štítek

Ve chvíli, kdy se rozhodnete koupit set pračky se sušičkou, potřebujete mít dokonalý přehled o základních parametrech, jako je kapacita, účinnost odstřeďování, spotřeba energie i vody, ale také například hlučnost.

Tyto údaje najdete na energetickém štítku, který podle zákona musí mít každý produkt vstupující na náš trh. Kromě stupnice energetické účinnosti a třídy, tu je uvedena spotřeba elektrické energie na 100 cyklů a spotřeba vody na 1 cyklus, ale i mnohé další.

Nutno podotknout, že se tyto parametry objevují na energetickém štítku dvakrát, protože jedna varianta platí pro praní a druhá pro sušičku. Stejně jako u praček, jsou energetické třídy označeny pomocí písmen A – G, přičemž třída A je samozřejmě nejlepší.

Vzhledem k tomu, že se v roce 2021 změnilo zařazení spotřebičů na trhu do nižších skupin, aby se uvolnil prostor pro novější a modernější modely, které na trh teprve dorazí v budoucnu. Nejčastěji tak teď kombinace pračky se sušičkou patří do energetické třídy D nebo F.

Set pračky se sušičkou můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Allegro.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Tip: Když už víte, na jaké věci si dát při výběru pozor, tak se můžete podívat na náš test praček nebo test sušiček.

Zdroje: www.bydleniainspirace.cz, www.alza.cz, www.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (57 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

12 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já moc děkuji za váš článek, zejména tedy za fotografie, protože jsem stále marně přemýšlela, jak dostat set pračky se sušičkou do kuchyně, aby nebyl ani jeden tento spotřebič vidět a díky fotce v článku jsem na to přišla. Naprosto nenápadná skříňka, za kterou by každá návštěva čekala nejspíš potravinovou skříň, a nikoliv pračku a sušičku, opravdu parádní úkryt a skvělé řešení. Mockrát děkuji za pomoc, a pokud jde o značku, tak vyhrál set od AEG.

 2. Díky za užitečné rady, u nás totiž pračka se sušičkou nepřicházela v úvahu kvůli nedostatku prostoru v koupelně, která sice není malá, ale je upravená tak, že se tam vejde vskutku jen ta pračka. No, ale nakonec jsme se rozhodli předělávat kuchyň, kde jsme našli perfektní řešení i pro tento set a umístili obojí nad sebe jako součást kuchyně vedle americké lednice. Klaplo to na jedničku a vypadá to parádně.

 3. Měla jsem set od AEG, ale nebylo to jednoduše to pravé ořechové. Nakonec jsem oba spotřebiče vyčistila a nabídla k prodeji. Místo toho jsem pořídila set pračky a sušičky od značky Bosch a od té doby je praní úplně jiný level. Tahle značka prostě spotřebiče umí v každém ohledu a člověk má jistotu, že je na ně spolehnutí.

 4. Candy je katastrofa a AEG musím souhlasit, že nestojí za nic zrovna tak. Vrátila jsem se k Beko a zatím spokojenost.

 5. AEG nikdy v živote do domu nechcem.Je to kopa šrotu na úrovni Candy a podobne.Jedine Bosch.

 6. U nás tedy jedině AEG, jiná značka mi do bytu, co se týká praní nesmí. Mám set pračky se sušičkou a jsem maximálně spokojená, neboť obojí funguje na jedničku.

 7. Rozhodovali jsme se dlouho, jakou značku tentokrát zvolit místo té, která nám po dlouhých letech dosluhuje. Volba padla na set pračky se sušičkou od značky LG.

 8. Měla jsem pračku se sušičkou, ale prostě to nebylo ono, prádlo bylo stále vlhké. Nakonec jsem objednala set pračky se sušičkou od AEG a bylo vyřízeno.

 9. Nevěděla jsem si rady, jak vlastně pračku se sušičkou vybrat, aby to dobře pasovalo k sobě. Naštěstí jsem narazila na váš článek, který mi to strašně moc usnadnil. Moc vám za něj děkuji.

 10. Moc mi váš článek pomohl, protože mi značně urychlil koupi setu pračky se sušičkou. Zvolila jsem značku AEG, které jsem věrná již po několik let.

1 2

Přidat komentář

Recenzer
Logo