Jak vybrat set pračky se sušičkou?

Moderní doba si žádá inovativní činy, což zahrnuje i pořízení kvalitního setu pračky a sušičky, přece nebudeme všechno dělat starým způsobem a neustále věšet a zase sundávat prádlo. Pokud si chcete ušetřit opravdu hodně času i zbytečné práce, je tento set ideální volbou, mnohem lepší, než když si koupíte tzv. 2v1 a budete mít v jednom spotřebiči pračku i sušičku.

Všechny sety praček a sušiček

Set pračky se sušičkou se vyplatí i z toho důvodu, že v prostornějších koupelnách či jiných místnostech určených pro umístění pračky můžete spotřebiče postavit na sebe a ušetříte tak spoustu místa.

Nejlepší pračky se sušičkou

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. AEG L7WBE69S 95 % 19 990 Kč Zobrazit Datart.cz
2. Electrolux EW7W447W 92 % 11 390 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Beko HTE 7736 CSXCW 89 % 10 490 Kč Zobrazit Eva.cz
4. AEG ÖKOMix L8WBC61SC 81 % 18 990 Kč Zobrazit Expert.cz
5. Haier HWD80-B14979-S 80 % 16 990 Kč Zobrazit Mall.cz

Mezikus mezi pračku a sušičku

Pokud máte obavu, že byste umístění dvou spotřebičů na sebe nezvládli, je to zbytečné, protože existují tzv. mezikusy, co vypadají jako poličky. Ty se instalují na pračku a na ně se pak umístí sušička. Existují dva druhy spojovacích poliček (mezikusů) a to pevné či výsuvné.

Někteří výrobci dodávají tyto mezikusy jako součást balení, zatímco u ostatních byste je hledali marně. V takovém případě je nutné tento díl dokoupit. Co se týká pevných poliček, tam se jednoduše připevní a už s ní nijak nehýbete. Oproti tomu výsuvné desky slouží nejen jako mezikus pračky a sušičky, ale také jako prostor, kde si můžete v klidu složit usušené prádlo.

Pak už jej stačí jen uložit do skříně. Samozřejmě, že postavit dva takto velké spotřebiče můžete jen tehdy, když máte prostor nad pračkou dostatečně velký a nechce se vám zbytečně nechávat oba vedle sebe.

Set pračka a sušička – hlavní výhody

Hlavní výhodou je maximální výkonnost při sušení, čehož mnohdy u kombinované pračky se sušičkou nedosáhnete. Samostatná pračka špičkově vypere a sušička dokonale vysuší. Ve většině případů je prádlo vysušené na 100 % a po vyndání ze sušičky ho můžete rovnou ukládat do skříně. Nehrozí zbytková vlhkost, jako tomu bývá u pračky se sušičkou.

Další výhodou je, že vám odpadá nutnost řešit kapacitu bubnu pračky a sušičky. Při nákupu setu si můžete zkontrolovat kapacitu obou spotřebičů a mít stejnou pro praní i sušení. Nemusíte se pak stresovat, že pračka má kapacitu třeba 9 kilogramů, zatímco v sušičce najednou usušíte jen 6 kg a zbývající prádlo buď budete muset sušit samostatně, nebo ho pověsit na sušák.

Set pračky se sušičkou

Set pračky se sušičkou

U setů také perfektně vyladíte design, takže pak není každý pes jiná ves, kdy pračka bude v bílém provedení a sušička v nerezu. Jakmile totiž zakoupíte set pračky a sušičky od jednoho výrobce, mají stejné barevné provedení i design, navíc jejich technologie, funkce i parametry si navzájem sekundují.

Neváhejte se podívat na naše manuály, kde radíme, jak vybrat pračku a jak vybrat sušičku, zjistíte tak, na co se u jednotlivých spotřebičů zaměřit a podle toho se pak lépe budete orientovat při výběru setu pračky a sušičky.

Tip: Když už víte, na jaké věci si dát při výběru pozor, tak se můžete podívat na náš test praček nebo test sušiček.

Zdroje: www.bydleniainspirace.cz, www.alza.cz, www.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.7/5 (36 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

2 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Děkuji moc za Vaše cenné informace, hodně jste mi usnadnili práci s výběrem.

  2. Váš článek mi velmi pomohl s výběrem kvalitní pračky se sušičkou. Mockrát děkuji.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo