TOP produkt

Recenze AEG Dualsense L7WBG47W

Nová pračka se sušičkou s předním plněním AEG Dualsense L7WBG47W je kombinace se sušičkou, takže jejím zakoupením získáte 2 spotřebiče v jednom a prádlo si nejen vyberete, ale zároveň i usušíte. Pomohou s tím flexibilní programy, které si jednoduše navolíte, k tomu přidáte nějakou tu funkci a vaše prádlo bude čisté, voňavé a suché takže ho klidně můžete hned žehlit nebo uklidit.

AEG Dualsense L7WBG47W patří do energetické třídy A, přičemž roční spotřeba praní a sušení činí 938 kWh a spotřeba vody pak 18 400 litrů. Kapacita bubnu dovoluje maximální možnou náplň 7 kilogramů špinavého prádla, což vystačí tak pro středně velkou domácnost. Počítejte ale s tím, že kapacita sušení jsou jen 4 kg, takže když zaplníte celou kapacitu praní, budete muset várku prádla rozdělit na dvě části a sušit tak dvakrát.

Pokud jde o hlučnost, tam jsou to také velmi slušné hodnoty, protože během praní nepřesahuje 51 dB, v průběhu odstřeďování je to 76 dB a při sušení jen 59 dB. Pokud jde o účinnost pracího výkonu a odstřeďování, tak v obou případech je to třída A. Počet otáček při odstřeďování je až 1 400 za minutu.

Sušička je v tomto případě kondenzační, takže nemusíte řešit odvětrávání, neboť vlhkost se kondenzuje přímo do nádrže. Pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W se dokonce pyšní certifikátem Woolmark Blue, ten garantuje, že všechno prádlo bude vždy usušeno bezpečně a s maximální šetrností, včetně toho nejchoulostivějšího prádla.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Volně stojící pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W disponuje technologií DualSense, ta dokáže upravovat nejen teplotu i pohyb bubnu podle druhu tkaniny, ale také programy dle aktuální náplně. To je ideální zejména u takového prádla, které jste až doposud museli prát ručně.

Program ProSense umí automaticky upravit délku pracího cyklu i sušení s ohledem na velikost náplně. Hravě tak lze využít velmi úsporných cyklů a ušetřit tak spoustu času, vody i energie, aniž by bylo nutné brát ohled na aktuální velikost náplně.

AEG Dualsense L7WBG47W dostala do výbavy celkem 10 programů – Bavlna, Bavlna ekonomický, Syntetické, Jemné, Vlna plus, New Outdoor, NonStop 60 minut atd. Zejména program Nonstop 60 je skvělou novinkou, neboť díky němu je možné vyprat a usušit menší náplň prádla za pouhých 60 minut.

Pračka nabízí vysokou flexibilitu, to umožňuje tlačítko režimu a sušení. Buď si vyberete komplexní program praní se sušením, samostatné praní nebo jen sušení. Zásluhou speciálního parního programu není prádlo tolik pomačkané, takže jej v podstatě ani nemusíte žehlit.

Po celou dobu cyklu dostává maximální péči, aby se nemačkalo a nevznikaly na něm nežádoucí záhyby. Skvělá je i možnost osvěžení prádla, aniž by muselo projít celým pracím cyklem, což je super zejména z toho důvodu, že vydrží mnohem delší dobu, jako když je nově koupené.

Nechybí ani dětská pojistka, stejně jako Aqua Control, tedy ochrana proti protečení. Samozřejmostí je funkce odloženého startu, speciální programy na vlnu a ruční praní, protipěnový systém, ale i kontrola vyvažování náplně v bubnu.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:7 kg
Hlučnost:51 dB
Hlučnost při odstřeďování:76 dB
Počet otáček:1 400
Hmotnost:74 kg
Počet programů:10
Energetická třída:A
Příkon:2 200 W
Spotřeba el. energie:0.59 kWh
Šířka:59.7 cm
Hloubka:57.6 cm
Výška:84.8 cm
Objem bubnu:55 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

AEG Dualsense L7WBG47W

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG Dualsense L7WBG47W

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení

Kombinace pračky se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W se v tomto případě opravdu povedla. Prádlo je dokonale čisté a dokonce i suché. Ovládání je naprosto jednoduché, programová nabídka dostačující a spotřebič je poměrně tichý a to i ve chvíli, kdy se pustí do odstřeďování. Díky modernímu designu pozvedne i tu nejobyčejnější koupelnu, případně jinou místnost, podle toho kam jí umístíte. Kapacita je slušná, úspora energie i vody potěšující, takže za nás si AEG Dualsense L7WBG47W zaslouží palec nahoru. To ovšem neznamená, že byste tento model nemohli porovnat s jiným, který tento výrobce nabízí. Mrkněte třeba na AEG ProSense L6FBG68SC.

Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
10
KLADY
 • ovládání
 • tichá a nevibruje
 • cena
 • snadná instalace
ZÁPORY
 • sušení na dvakrát, praní zvládne 7kg, ale sušení jen 4kg
 • menší výběr programů
 • vyšší spotřeba
Napsat hodnocení

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz