TOP produkt

AEG Dualsense L7WBG47W

Nová pračka se sušičkou s předním plněním AEG Dualsense L7WBG47W je kombinace se sušičkou, takže jejím zakoupením získáte 2 spotřebiče v jednom a prádlo si nejen vyberete, ale zároveň i usušíte. Pomohou s tím flexibilní programy, které si jednoduše navolíte, k tomu přidáte nějakou tu funkci a vaše prádlo bude čisté, voňavé a suché takže ho klidně můžete hned žehlit nebo uklidit.

AEG Dualsense L7WBG47W patří do energetické třídy A, přičemž roční spotřeba praní a sušení činí 938 kWh a spotřeba vody pak 18 400 litrů. Kapacita bubnu dovoluje maximální možnou náplň 7 kilogramů špinavého prádla, což vystačí tak pro středně velkou domácnost. Počítejte ale s tím, že kapacita sušení jsou jen 4 kg, takže když zaplníte celou kapacitu praní, budete muset várku prádla rozdělit na dvě části a sušit tak dvakrát.

Pokud jde o hlučnost, tam jsou to také velmi slušné hodnoty, protože během praní nepřesahuje 51 dB, v průběhu odstřeďování je to 76 dB a při sušení jen 59 dB. Pokud jde o účinnost pracího výkonu a odstřeďování, tak v obou případech je to třída A. Počet otáček při odstřeďování je až 1 400 za minutu.

Sušička je v tomto případě kondenzační, takže nemusíte řešit odvětrávání, neboť vlhkost se kondenzuje přímo do nádrže. Pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W se dokonce pyšní certifikátem Woolmark Blue, ten garantuje, že všechno prádlo bude vždy usušeno bezpečně a s maximální šetrností, včetně toho nejchoulostivějšího prádla.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Volně stojící pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W disponuje technologií DualSense, ta dokáže upravovat nejen teplotu i pohyb bubnu podle druhu tkaniny, ale také programy dle aktuální náplně. To je ideální zejména u takového prádla, které jste až doposud museli prát ručně.

Program ProSense umí automaticky upravit délku pracího cyklu i sušení s ohledem na velikost náplně. Hravě tak lze využít velmi úsporných cyklů a ušetřit tak spoustu času, vody i energie, aniž by bylo nutné brát ohled na aktuální velikost náplně.

AEG Dualsense L7WBG47W dostala do výbavy celkem 10 programů – Bavlna, Bavlna ekonomický, Syntetické, Jemné, Vlna plus, New Outdoor, NonStop 60 minut atd. Zejména program Nonstop 60 je skvělou novinkou, neboť díky němu je možné vyprat a usušit menší náplň prádla za pouhých 60 minut.

Pračka nabízí vysokou flexibilitu, to umožňuje tlačítko režimu a sušení. Buď si vyberete komplexní program praní se sušením, samostatné praní nebo jen sušení. Zásluhou speciálního parního programu není prádlo tolik pomačkané, takže jej v podstatě ani nemusíte žehlit.

Po celou dobu cyklu dostává maximální péči, aby se nemačkalo a nevznikaly na něm nežádoucí záhyby. Skvělá je i možnost osvěžení prádla, aniž by muselo projít celým pracím cyklem, což je super zejména z toho důvodu, že vydrží mnohem delší dobu, jako když je nově koupené.

Nechybí ani dětská pojistka, stejně jako Aqua Control, tedy ochrana proti protečení. Samozřejmostí je funkce odloženého startu, speciální programy na vlnu a ruční praní, protipěnový systém, ale i kontrola vyvažování náplně v bubnu.

Parametry

Výrobce: AEG
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 51 dB
Hlučnost při odstřeďování: 76 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 74 kg
Počet programů: 10
Energetická třída: A
Příkon: 2 200 W
Spotřeba el. energie: 0.59 kWh
Šířka: 59.7 cm
Hloubka: 57.6 cm
Výška: 84.8 cm
Objem bubnu: 55 l
Spotřeba vody na prací a sušící cyklus: 60
Regulace spotřeby vody: ne
Parní praní: ano
Displej: ano
Odložený start: ano
Aqua Stop: ano

Fotografie

AEG Dualsense L7WBG47W

AEG Dualsense L7WBG47W

Vývoj ceny

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG Dualsense L7WBG47W

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení

Kombinace pračky se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W se v tomto případě opravdu povedla. Prádlo je dokonale čisté a dokonce i suché. Ovládání je naprosto jednoduché, programová nabídka dostačující a spotřebič je poměrně tichý a to i ve chvíli, kdy se pustí do odstřeďování. Díky modernímu designu pozvedne i tu nejobyčejnější koupelnu, případně jinou místnost, podle toho kam jí umístíte. Kapacita je slušná, úspora energie i vody potěšující, takže za nás si AEG Dualsense L7WBG47W zaslouží palec nahoru. To ovšem neznamená, že byste tento model nemohli porovnat s jiným, který tento výrobce nabízí. Mrkněte třeba na AEG ProSense L6FBG68SC.

10Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
10
9.3Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
9.6
Údržba
8.5
Klady
 • ovládání
 • tichá a nevibruje
 • snadná instalace
 • poměr cena/výkon
Zápory
 • sušení na dvakrát, praní zvládne 7kg, ale sušení jen 4kg
 • menší výběr programů
 • vyšší spotřeba
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Eva Vacurová 10.6.2020 v 8:12
  3.3
  Design
  100
  Ovládání
  80
  Údržba
  20

  Pračku se sušičkou jsem si koupila letos v zimě. Nejsem s ní úplně spokojená, bavlněné věci pere a suší dobře, ale oblečení s příměsí umělého vlákna se i při praní na 30° a sušení trochu zmenšilo. Dosud jsem si proto netroufla vyprat se sušením strečové džíny. Pračku po každém praní a sušení vytírám mokrým hadříkem, suchým hadříkem, švédskou utěrkou – těsnění i buben. Přesto pokud na 30° jenom peru a nesuším, mám na černém tričku a prádle něco jako chloupky, které jsou nepřehlédnutelné a nejdou ani dalším praním vyprat. Většinu věcí mám černých, byla jsem zvyklá prát na 30° i bundy a saka bez ždímání, teď kvůli chloupkům nemohu. Dělám něco špatně nebo dělá něco špatně pračka se sušičkou?

  Klady: snadní ovládání cena tichá
  Zápory: nekvalitní praní viz komentář
  Přínosný(17) Nepomohl(1)You have already voted this
 2. 4.8
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  90

  Jsem naprosto spokojený, ale má málo programů.

  Klady: snadné ovládání cena tichá spokojenost
  Zápory: málo programů
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo