Cena / kvalita

LG F2J6HM0W

Pračka LG F2J6HM0W je pračkou se sušičkou, která je vybavena invertorovým motorem s dlouhou životností. Tento volně stojící model s předním plněním má kapacitu 7 kg a je propojitelný s mobilním telefonem, přes který pak můžete pračku ovládat a mít přehled o spotřebě vody a energie. Jedná se o velmi zajímavý model, tak jsme se jej rozhodli otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Tato pračka se sušičkou LG má bílou nadčasovou barvu s módním velkým průzorem do bubnu pračky, s výrazným displejem a s mechanickým ovládáním ve formě kolečka uprostřed pračky. I přes poměrně velký objem, který má tato pračka jsou její rozměry velice kompaktní a díky své hloubce pouhých 45 cm se vtěsná skoro všude.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Tato pračka od značky LG kromě již výše zmíněného ovládání mobilním telefonem disponuje také řadou zajímavých funkcí. Za zmínění určitě stojí technologie 6 Motion DD, díky které se buben pračky hýbe v šesti různých směrech podle toho, který pohyb odpovídá ideální péči o danou tkaninu.

Pračka umí vyvinout pohyb houpání, drhnutí, volného pádu, valivý pohyb, pohyb s volným pádem a režim filtrace. Kromě toho je skvělou přidanou funkcí i možnost přidat do pračky zapomenuté prádlo i když už nějakou dobu perete. Stačí jen zmáčknout tlačítko Start/Stop a během několika vteřin se u bubnu odemkne zámeček.

zpět k obsahu ↑

Vlastní test

Rozhodli jsme se vyzkoušet jak praní, tak sušení, které pračka nabízí a nastavit program pomocí mobilního telefonu. Ačkoli by mělo být spárování pomocí NFC chipu poměrně jednoduché trochu jsme s tím bojovali a kolegovi s operačním systémem iOS se to nepodařilo, s Androidem však žádný problém nebyl.

Do pračky jsme dali jen malé množství bavlněného prádla a zvolili odpovídající program. Pračka nebyla při praní hlučná, ani když napouštěla vodu. Až program skončil, vyjmuli jsme prádlo, které se nám zdálo málo vyždímané.

Vložili jsme jej tedy zpátky a pustili se do zkoušení sušičky. Po skončení programu sušení bylo prádlo téměř suché a příjemně vonělo. I když ještě nebylo možné jej dát do skříně necítili jsme se z výsledku zklamání. Když doladíme nastavení výsledky budou jistě dokonalé.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:LG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:7 kg
Hlučnost:61 dB
Hlučnost při odstřeďování:57 dB
Počet otáček:1 200 ot./min
Hmotnost:63 kg
Počet programů:14
Energetická třída:B
Spotřeba el. energie:5.67 kWh
Spotřeba vody: 125 l
Šířka: 60 cm
Hloubka: 45 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:42 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - LG F2J6HM0W

LG F2J6HM0W

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8.5 Hodnocení
Pračka je vhodná pro malé koupelny

Na základě našeho testu můžeme říct, že se jedná o poměrně povedený model pračky se sušičkou, oceňujeme, že je sušení velmi tiché na rozdíl od starších sušiček. Jelikož má pračka invertorový motor, který je znám dlouhou životností jedná se o investici s návratností. Za nás tedy dáváme palec nahoru.

Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
KLADY
 • poměr cena/kvalita
 • poměrně tichá
 • mnoho programů
 • pračka a sušička v jednom
ZÁPORY
 • popisky na pračce jsou v anglickém jazyce
Napsat hodnocení

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz