Cena / kvalita

LG F2J6HM0W

Pračka LG F2J6HM0W je pračkou se sušičkou, která je vybavena invertorovým motorem s dlouhou životností. Tento volně stojící model s předním plněním má kapacitu 7 kg a je propojitelný s mobilním telefonem, přes který pak můžete pračku ovládat a mít přehled o spotřebě vody a energie. Jedná se o velmi zajímavý model, tak jsme se jej rozhodli otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Tato pračka se sušičkou LG má bílou nadčasovou barvu s módním velkým průzorem do bubnu pračky, s výrazným displejem a s mechanickým ovládáním ve formě kolečka uprostřed pračky. I přes poměrně velký objem, který má tato pračka jsou její rozměry velice kompaktní a díky své hloubce pouhých 45 cm se vtěsná skoro všude.

Funkce

Tato pračka od značky LG kromě již výše zmíněného ovládání mobilním telefonem disponuje také řadou zajímavých funkcí. Za zmínění určitě stojí technologie 6 Motion DD, díky které se buben pračky hýbe v šesti různých směrech podle toho, který pohyb odpovídá ideální péči o danou tkaninu.

Pračka umí vyvinout pohyb houpání, drhnutí, volného pádu, valivý pohyb, pohyb s volným pádem a režim filtrace. Kromě toho je skvělou přidanou funkcí i možnost přidat do pračky zapomenuté prádlo i když už nějakou dobu perete. Stačí jen zmáčknout tlačítko Start/Stop a během několika vteřin se u bubnu odemkne zámeček.

Vlastní test

Rozhodli jsme se vyzkoušet jak praní, tak sušení, které pračka nabízí a nastavit program pomocí mobilního telefonu. Ačkoli by mělo být spárování pomocí NFC chipu poměrně jednoduché trochu jsme s tím bojovali a kolegovi s operačním systémem iOS se to nepodařilo, s Androidem však žádný problém nebyl.

Do pračky jsme dali jen malé množství bavlněného prádla a zvolili odpovídající program. Pračka nebyla při praní hlučná, ani když napouštěla vodu. Až program skončil, vyjmuli jsme prádlo, které se nám zdálo málo vyždímané.

Vložili jsme jej tedy zpátky a pustili se do zkoušení sušičky. Po skončení programu sušení bylo prádlo téměř suché a příjemně vonělo. I když ještě nebylo možné jej dát do skříně necítili jsme se z výsledku zklamání. Když doladíme nastavení výsledky budou jistě dokonalé.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 61 dB
Hlučnost při odstřeďování: 57 dB
Počet otáček: 1 200 ot./min
Hmotnost: 63 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: B
Spotřeba el. energie: 5.67 kWh
Spotřeba vody:  125 l
Šířka:  60 cm
Hloubka:  45 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 42 l

Fotografie

LG F2J6HM0W

LG F2J6HM0W

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Pračka je vhodná pro malé koupelny

Na základě našeho testu můžeme říct, že se jedná o poměrně povedený model pračky se sušičkou, oceňujeme, že je sušení velmi tiché na rozdíl od starších sušiček. Jelikož má pračka invertorový motor, který je znám dlouhou životností jedná se o investici s návratností. Za nás tedy dáváme palec nahoru.

Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
Klady
  • poměr cena/kvalita
  • poměrně tichá
  • mnoho programů
  • pračka a sušička v jednom
Zápory
  • popisky na pračce jsou v anglickém jazyce
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Dá se říci, že je hezky tichá a pere opravdu dobře. Musím uznat, že na kombinaci pračky se sušičkou suší dost dobře, většinou co tak čtu, tak to není žádná sláva, ale tahle to sušení opravdu umí.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo