Siemens WD 15H542

Předem plněná pračka se sušičkou Siemens WD 15H542 má kapacitu praní na 7 kg prádla, zatímco pro sušení jsou to jen 4 kg prádla, hodí se tak pro menší rodiny, případně páry s větším objemem prádla. Provoz je vcelku ekonomický, neboť patří do energetické třídy A, nebude tak zátěží pro váš rozpočet.

Pokud jde o spotřebu, pak je to 952 kWh a 11 400 litrů vody ročně, když tato kombinace pere, odstřeďuje a suší, při praní a odstřeďování je to jen 140 kWh a 10 200 l vody. Siemens WD 15H542 patří k tišším modelům, hlučnost během praní je 46 dB, v průběhu odstřeďování je to 74 dB a když se suší, pak se hlučnost pohybuje kolem 61 dB.

Zjistit nejvýhodnjší cenu

Vybavení a funkce

Pračka se sušičkou Siemens WD 15H542 disponuje celkem 13 programy, mezi kterými jsou nejen ty běžné, ale také speciální jako například program pro praní outdoorového a sportovního oblečení s impregnací, šetrné praní pro prádlo z hedvábí a dalších jemných tkanin. Automatický program pro odstraňování vláken a žmolků vám odpadne zbytečné čištění oblečení speciálním válečkem.

Program ruční praní vypere jakýkoliv kousek prádla, který byste jinak běžně prali v ruce. S tímto programem je můžete bez problémů vhodit do pračky a ta vše vypere za vás. To je vhodné zejména u oblečení z vlny a dalších materiálů, které nesnesou vysoké teploty a běžnou rychlou rotaci bubnu.

Veškeré funkce ovládáte pomocí ovládacího panelu, který se nachází v horní pravé části spotřebiče a skládá se z klasického otočného voliče, několika tlačítek a také extra velkého přehledného displeje, na kterém sledujete veškeré informace, týkající se aktuálně probíhajícího cyklu (programu), zbývající čas atd. Díky technologii AirCondensation což je extrémně úsporné sušení pomocí vzduchu.

Uvítáte parní program, který obnoví svěžest, vyhladí záhyby a zbaví prádlo pomačkaného vzhledu. Nemusíte čistit kondenzátor, protože je samočisticí pomocí funkce SelfCleaning, ta vše uděá za vás a nejen, že to má pozitivní vliv na čistotu prádla, ale šetří se tak čas i životní prostředí. Pod kapotou Siemens WD 15H542 se skrývá extrémně efektivní a velmi tichý asynchronní motor iQdrive, na který dává německý výrobce záruku až 10 let.

Inteligentní systém distribuce vody waterPerfect Plus se díky chytrému 3D senzoru postará o použití optimálního množství vody na základě objemu i druhu prádla. Funkce VarioPerfect umožňuje zkrátit dobu praní až o 60 %, zároveň je možné snížit spotřebu energie o 50 %.

Systém AntiStain si poradí se 16 druhy skvrn a to bez předpírky či použití speciálních chemických prostředků. Samozřejmostí je systém AquaStop, AntiVibration Design zajišťující větší stabilitu spotřebiče a snížení vibrací způsobených otáčením bubnu.

Parametry

Výrobce: Siemens
Zařazení: pračka se sušičkou
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 46 dB
Účinnost praní: A
Počet programů: 13
Spotřeba vody: 51 l
Energetická třída: A
Spotřeba el. energie: 4.76 kWh
Výška: 84.8 cm
Šířka: 59.8 cm
Hloubka: 59 cm
Hmotnost:

Fotografie

siemens wd 15h542

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Závěrem lze říci, že se Siemens WD 15H542 osvědčila jako vhodná kombinace pro praní i sušení. Snadno se ovládá, je tichá a hlavně velmi dobře pere i suší. Možnost nastavení programů přesně podle vašich potřeb je příjemným zlepšovákem, který vám používání této pračky se sušičkou maximálně usnadní. Ovládání je přehledné, prádlo je úžasně čisté, svěží a hlavně suché. Zakoupením Siemens WD 15H542 rozhodně nepořídíte zajíce v pytli. Pro srovnání se můžete podívat na recenzi jiné kombinace, například Bosch WVH30542EU.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
10Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • tichá
 • dobře pere i suší
 • poměr cena/výkon
 • přehledné ovládání
Zápory
 • vyšší spotřeba
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce Siemens najdete na stránkách výrobce zde.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Pračka se sušičkou splnila moje očekávání. Doporučuji si jí pořídit.

  Klady: ovládání tichá dobře pere a suší
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo