Výhodný

Recenze AEG ProSense L6FBG68SC

Předem plněná pračka AEG ProSense L6FBG68SC vás potěší nejen dokonalým designem, ale také úsporným provozem. Díky tomu, že patří do energetické třídy A+++, která je tou nejúspornější, ušetříte spoustu elektrické energie, ostatně roční spotřeba činí 137 kWh, co je u spotřebiče tohoto typu parádní hodnota. Špatné to není ani s roční spotřebou vody, ta nepřekračuje 9 999 litrů.

Kapacita bubnu, respektive maximální náplň pračky je 8 kg prádla, což vystačí pro středně velkou i větší domácnost. AEG ProSense L6FBG68SC neruší ani velkým hlukem, neboť její hlučnost nepřesahuje 50 dB při praní a 75 dB během odstřeďování.

Co se týká účinnosti praní a odstřeďování, pak v obou případech se řadí do třídy A. Dokonce se ani nemusíte bát, že vytáhnete z pračky hodně mokré prádlo, protože při odstřeďování to pračka AEG ProSense L6FBG68SC dokáže roztočit až na 1 600 otáček za jednu minutu.

Zjistit cenu

Pod kapotou pračky AEG ProSense L6FBG68SC se skrývá invertní motor, který patří k velmi odolným a spolehlivým. Principem jeho fungování je bezkartáčová invertní technologie, díky níž jsou vibrace i celkové opotřebení mnohem nižší, než je tomu u běžných motorů, přičemž nedochází i při minimálním hluku dosahuje maximálního výkonu.

Vybavení a funkce

Výrobce je svými inovativními vychytávkami pověstný, což platí i v případě zpracování bubnu ProTex. Zásluhou většího počtu otvorů se výrazně snižuje tzv. natahování tkanin, nehledě na to, že vodní trysky jsou velmi šetrné a prádlo jemně zvedají. To pomáhá s ochranou nejen samotné tkaniny, ale i tvaru každého jednotlivého kousku prádla. To uvítáte hlavně ve chvíli, kdy se spustí odstřeďování.

Funkce ProSense a Fuzzy Logig pomocí senzorů zvládne odhadnout množství i typ prádla v bubnu a automaticky přizpůsobit spotřebu vody i energie. Měkké oblečení zase zajistí funkce SoftPlus, ta dokáže dopravit aviváž do každého místečka bubnu, takže se nestane, že by se k některému prádlu avivážní prostředek nedostal. S touto funkcí máte jistotu, že bude prádlo po vyjmutí z pračky krásně měkké a hladké.

Pračka má AEG ProSense L6FBG68SC k dispozici celkem 10 programů – bavlna, syntetické, jemné, vlna plus, antialergický, rychlý 20 minutový 3 kg, New Outdoor, peřiny, sportovní, odstředění/vypouštění. Pračka získala i certifikát Woolmark Blue a to za bezpečné praní vlněných kousků prádla, určených výhradně pro ruční způsob praní.

Samozřejmostí je protipěnový systém a ochrana proti přetečení se senzorem AquaControl i dětská pojistka pro všechny případy. Funkce odložený start vám umožňuje načasování praní na nejlépe vyhovující dobu, například aby se celá várka vyprala předtím, než dorazíte z práce.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:8 kg
Hlučnost:50 dB
Hlučnost při odstřeďování:75 dB
Počet otáček:1 600
Hmotnost:74.5 kg
Počet programů:10
Energetická třída:A+++
Příkon:2 200 W
Spotřeba el. energie:137 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:60 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:52 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

AEG ProSense L6FBG68SC

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG ProSense L6FBG68SC

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Pračka AEG ProSense L6FBG68SC má dostatečnou kapacitu bubnu, krásný design, tichý chod a spoustu užitečných funkcí i programů. Ovládání je jednoduché, prádlo čisté a voňavé. Pokud stále váháte, určitě nemůžete výběrem právě tohoto modelu udělat chybu, protože od nás má jednoznačně palec nahoře. Určitě si udělejte průzkum a porovnejte tento model s jinou zajímavou pračkou od stejného výrobce, například AEG ProSteam L7FBE68SC.

Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
9.5
KLADY
 • tichá
 • možnost donastavení jednotlivých programů
 • design
 • jednoduché ovládání
ZÁPORY
 • je cítit technický zápach
Napsat hodnocení

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz