Výhodný

AEG ProSteam LTX7C562C

Vrchem plněná pračka AEG ProSteam LTX7C562C má svůj osobitý styl a je vybavena zajímavými technologiemi, které se hodí pro méně náročné i náročnější uživatele. Co se týká designu, tam není příliš co hodnotit, s ohledem na plnění vrchní cestou, ale co nás rozhodně zaujalo, je spotřeba elektrické energie, která činí pouhých 122 kWh za jeden rok, což je opravdu špičková hodnota. Ne nadarmo patří AEG ProSteam LTX7C562C do energetické třídy A+++, jež je tou nejúspornější vůbec.

Faktem je, že špatně na tom pračka není ani se spotřebou vody, ta se pohybuje kolem 9 490 litrů za rok. Díky tichému chodu vás nebude rušit v jakoukoliv dobu a nadávat na ní nebudou ani vaši sousedi, ostatně hlučnost nepřekročí 47 dB během praní a 77 dB v průběhu odstřeďování. Jakmile se spustí právě odstřeďování, mohou otáčky dosáhnout až 1 500 za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Účinnost pracího výkonu i odstřeďování spadá do třídy, A takže se nemusíte obávat, že by prádlo bylo špatně vypráno nebo dokonce příliš mokré. Co se týká náplně pračky, tak kapacita je 6 kilogramů prádla, to vystačí pro středně velkou domácnost o zhruba 4 členech. Pokud ale perete častěji v menších dávkách, klidně si jí můžete pořídit i do početnější domácnosti.

Vybavení a funkce

Pračka AEG ProSteam LTX7C562C disponuje maximálně spolehlivým invertorovým motorem, jehož principem je bezkartáčová invertní technologie, díky níž se nejen snižují vibrace pračky, ale zároveň i její opotřebení, navíc je zárukou minimální hlučnosti i při nejvyšším možném výkonu.

Využít můžete celkově 10 pracích programů – bavlna, syntetické, jemné, vlna plus, pára – osvěžení, antialergický, rychlý 20 minutový s náplní 3 kg, sportovní, peřiny a džíny. Potěší také možnost odloženého startu, takže můžete nastavit praní klidně tak, aby prací cyklus skončil ve chvíli, kdy dorazíte třeba z práce. Velkou výhodou AEG ProSteam LTX7C562C je automatické nastavení bubnu do horní pozice, aby jej bylo možné po doprání ihned otevřít a vyjmout prádlo.

Nechybí rovněž technologie ProSteam, která na konci pracího cyklu přidává páru a značně tak snižuje pomačkání prádla a tím v podstatě téměř odpadá nutnost žehlit. Parní program se dá použít i samostatně na osvěžení prádla, to se hodí zejména u takových kousků, které jste měli někde dlouhodobě uskladněné, a i když jsou čisté, jsou například pomuchlané nebo načichlé třeba dřevem.

Samozřejmostí je i technologie ProSense/Fuzzy Logic, ta umí automaticky zvážit celou náplň bubnu a podle toho následně upraví potřebný čas i spotřebu vody pro každý jednotlivý prací cyklus, ale také spotřebu vody. Pomačkání je minimální, barvy zůstávají zachovány a ještě se ušetří elektrická energie i voda.

Díky funkci SoftPlus máte zase jistotu v tom, že se aviváž dostane opravdu ke všem vláknům, takže bude prádlo krásně měkké, hebké a hladké, zároveň jsou chráněna vlákna, což následně prodlužuje životnost oblečení/prádla.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s vrchním plněním
Max. náplň:6 kg
Hlučnost:47 dB
Hlučnost při odstřeďování:77 dB
Počet otáček:1 500
Hmotnost:65 kg
Počet programů:10
Energetická třída:A+++
Příkon:2 200 W
Spotřeba el. energie:122 kWh
Šířka:40 cm
Hloubka:60 cm
Výška:89 cm
Objem bubnu:46 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - AEG ProSteam LTX7C562C

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG ProSteam LTX7C562C

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Přestože pračky s horním plněním bývají často odsuzovány, že jsou nepraktické, má AEG ProSteam LTX7C562C rozhodně co nabídnout, ať už jde o programy, technologie či funkce. Snadno se ovládá, je úžasně tichá, dobře pere a odstřeďuje. Programová nabídka je dostačující, kapacita bubnu velmi slušná a účinnost praní i odstřeďování vynikající. Pokud máte malou koupelnu nebo nefandíte pračkám plněným předem, je AEG ProSteam LTX7C562C určena právě vám. To ale neznamená, že nemůžete tento model porovnat s nějakým jiným, například AEG Lavamat 76270SL.

Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
9.5
KLADY
 • tichá
 • pára
 • snadná instalace
 • přehledné ovládání
ZÁPORY
 • trochu nejasný manuál
Napsat hodnocení

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz