Výhodný

AEG ProSteam LTX7C562C

Vrchem plněná pračka AEG ProSteam LTX7C562C má svůj osobitý styl a je vybavena zajímavými technologiemi, které se hodí pro méně náročné i náročnější uživatele. Co se týká designu, tam není příliš co hodnotit, s ohledem na plnění vrchní cestou, ale co nás rozhodně zaujalo, je spotřeba elektrické energie, která činí pouhých 122 kWh za jeden rok, což je opravdu špičková hodnota. Ne nadarmo patří AEG ProSteam LTX7C562C do energetické třídy A+++, jež je tou nejúspornější vůbec.

Faktem je, že špatně na tom pračka není ani se spotřebou vody, ta se pohybuje kolem 9 490 litrů za rok. Díky tichému chodu vás nebude rušit v jakoukoliv dobu a nadávat na ní nebudou ani vaši sousedi, ostatně hlučnost nepřekročí 47 dB během praní a 77 dB v průběhu odstřeďování. Jakmile se spustí právě odstřeďování, mohou otáčky dosáhnout až 1 500 za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Účinnost pracího výkonu i odstřeďování spadá do třídy, A takže se nemusíte obávat, že by prádlo bylo špatně vypráno nebo dokonce příliš mokré. Co se týká náplně pračky, tak kapacita je 6 kilogramů prádla, to vystačí pro středně velkou domácnost o zhruba 4 členech. Pokud ale perete častěji v menších dávkách, klidně si jí můžete pořídit i do početnější domácnosti.

Vybavení a funkce

Pračka AEG ProSteam LTX7C562C disponuje maximálně spolehlivým invertorovým motorem, jehož principem je bezkartáčová invertní technologie, díky níž se nejen snižují vibrace pračky, ale zároveň i její opotřebení, navíc je zárukou minimální hlučnosti i při nejvyšším možném výkonu.

Využít můžete celkově 10 pracích programů – bavlna, syntetické, jemné, vlna plus, pára – osvěžení, antialergický, rychlý 20 minutový s náplní 3 kg, sportovní, peřiny a džíny. Potěší také možnost odloženého startu, takže můžete nastavit praní klidně tak, aby prací cyklus skončil ve chvíli, kdy dorazíte třeba z práce. Velkou výhodou AEG ProSteam LTX7C562C je automatické nastavení bubnu do horní pozice, aby jej bylo možné po doprání ihned otevřít a vyjmout prádlo.

Nechybí rovněž technologie ProSteam, která na konci pracího cyklu přidává páru a značně tak snižuje pomačkání prádla a tím v podstatě téměř odpadá nutnost žehlit. Parní program se dá použít i samostatně na osvěžení prádla, to se hodí zejména u takových kousků, které jste měli někde dlouhodobě uskladněné, a i když jsou čisté, jsou například pomuchlané nebo načichlé třeba dřevem.

Samozřejmostí je i technologie ProSense/Fuzzy Logic, ta umí automaticky zvážit celou náplň bubnu a podle toho následně upraví potřebný čas i spotřebu vody pro každý jednotlivý prací cyklus, ale také spotřebu vody. Pomačkání je minimální, barvy zůstávají zachovány a ještě se ušetří elektrická energie i voda.

Díky funkci SoftPlus máte zase jistotu v tom, že se aviváž dostane opravdu ke všem vláknům, takže bude prádlo krásně měkké, hebké a hladké, zároveň jsou chráněna vlákna, což následně prodlužuje životnost oblečení/prádla.

Parametry

Výrobce: AEG
Zařazení: pračka s vrchním plněním
Max. náplň: 6 kg
Hlučnost: 47 dB
Hlučnost při odstřeďování: 77 dB
Počet otáček: 1 500
Hmotnost: 65 kg
Počet programů: 10
Energetická třída: A+++
Příkon: 2 200 W
Spotřeba el. energie: 122 kWh
Šířka: 40 cm
Hloubka: 60 cm
Výška: 89 cm
Objem bubnu: 46 l
AquaFusion: ne
Aqua Stop: ano
Displej: ano
Odložený start: ano
Český panel: ano
Regulace spotřeby vody: ano

Fotografie

AEG ProSteam LTX7C562C

AEG ProSteam LTX7C562C

Vývoj ceny

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG ProSteam LTX7C562C

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Přestože pračky s horním plněním bývají často odsuzovány, že jsou nepraktické, má AEG ProSteam LTX7C562C rozhodně co nabídnout, ať už jde o programy, technologie či funkce. Snadno se ovládá, je úžasně tichá, dobře pere a odstřeďuje. Programová nabídka je dostačující, kapacita bubnu velmi slušná a účinnost praní i odstřeďování vynikající. Pokud máte malou koupelnu nebo nefandíte pračkám plněným předem, je AEG ProSteam LTX7C562C určena právě vám. To ale neznamená, že nemůžete tento model porovnat s nějakým jiným, například AEG Lavamat 76270SL.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
9.5
10Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • tichá
 • pára
 • snadná instalace
 • přehledné ovládání
Zápory
 • trochu nejasný manuál
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Tichý chod i při ždímání(předchozí Whirlpool) . Odstřeďuje slušně při 1200. Při použití Pára +, je prádlo poměrně vlhké (asi tou párou ?). Dvířka bubnu nejsou přesně po ukončení praní nahoře k otevření. Musí se trošku pootočit. Zda je úsporná se uvidí časem.

  Klady: Tichá, dobře odstřeďuje.
  Zápory: Delší časy.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Pračka nemá chybu. Super.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo