AEG Lavamat 76270SL

Předem plněná automatická pračka AEG Lavamat 76270SL zaujme nejen svým designem, ale také úzkým provedením, které známe jako SLIM. Díky tomu se vejde i do malé koupelny, kde ve většině případů šetříme každý centimetr, ostatně do hloubky je pouhých 45 cm.

Pokud jde o spotřebu elektrické energie, ta činí 151 kWh, přičemž AEG Lavamat 76270SL spadá do energetické třídy A+++, tedy té nejúspornější. Roční spotřeba vody se pohybuje kolem 9790 litrů, což je velmi slušné.

Když si uvedeme příklad na jeden prací cyklus s programem Bavlna na 60°s náplní 6,5 kilogramů, tak pračka spotřebuje neuvěřitelných 0,81 kWh a 51 litrů na celý cyklus, v praxi to znamená, že pračka potěší velmi nízkými hodnotami.

Pračka AEG Lavamat 76270SL dosahuje při odstřeďování maximálně 1200 otáček za minutu a kapacita bubnu činí 6,5 kg prádla. Účinnost pracího výkonu spadá do třídy A, zatímco u odstřeďování, je to třída B. Tento model je na tom skvěle také s hlučností, protože během praní je to krásných 49 dB a v průběhu odstřeďování nepřesahuje hlučnost 73 dB.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Jak už to tak u praček AEG bývá, tak i AEG Lavamat 76270SL disponuje invertorovým motorem s desetiletou zárukou, se kterým máte jistotu, že bude pračka opravdu tichá, s dlouhou životností i při maximálním výkonu.

Celkem můžete využít 16 pracích programů – bavlna, bavlna s předpírkou, extra tichý, syntetické, syntetika s předpírkou, syntetika snadné žehlení, jemné, vlna plus, odstředění/vypouštění, máchání, závěsy, džíny, rychlý intenzivní, rychlý 20 minutový s náplní 3 kg, super Eco 15 a bavlna ekonomický.

AEG Lavamat 76270SL získala stříbrný certifikát Woolmak, ten jí předurčuje k tomu, že v ní lze bez problémů vyprat i ty nejvíce choulostivé tkaniny v podobě vlny či dokonce hedvábí. Ovládání je velmi jednoduché a snadno ho zvládnete prostřednictvím přehledného ovládacího panelu s LCD displejem.

Vzhledem k tomu, že pračka umožňuje odložený start v rozmezí 30 minut až 20 hodin, hravě si nastavíte čas praní v době, která vám bude nejvíce vyhovovat, například aby prací cyklus skončil ve chvíli, kdy se vracíte z práce.

Nechybí technologie Fuzzy Logic, ta reaguje na množství náplně v bubnu a následně jí pak přizpůsobí potřebnou dobu praní, ale i spotřebu vody a energie, čímž se značně ušetří.

Systém Aqua Control chrání domácnost před případným únikem vody, respektive proti přetečení a tím poškození majetku, zároveň při poruše automaticky uzavře přívod vody do pračky. Nechybí ani dětský bezpečnostní zámek, protipěnový systém nebo možnost zvolit extra máchání.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:6.5 kg
Hlučnost:49 dB
Hlučnost při odstřeďování:73 dB
Počet otáček:1 200
Hmotnost:62.5 kg
Počet programů:16
Energetická třída:A+++
Příkon:2 000 W
Spotřeba el. energie:151 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:45 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - AEG Lavamat 76270SL

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – AEG Lavamat 76270SL

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Dá se říci, že pračka AEG Lavamat 76270SL splní vaše očekávání do puntíku. Kromě toho, že zabere minimum místa, neboť je ve SLIM provedení, potěší tichý chod během praní, možnost zkrátit prací program až o dvojnásobek, skvělé prací výsledky, možnost regulace teploty i otáček, odložení startu, stejně jako úspora elektrické energie a vody. Za nás dáváme jednoznačně palec nahoru. Porovnejte si pračku AEG Lavamat 76270SL s jiným modelem totožného výrobce. Mrkněte například na AEG ProSteam L7FEE68SC, jejíž recenzi zde rovněž najdete.

9.5Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
9.3Hodnocení uživatelů
Design
9.8
Ovládání
8.2
Údržba
10
KLADY
 • tichá
 • úsporná
 • rozměry
 • snadná obsluha
 • krátké programy
ZÁPORY
 • bez parního praní
 • hlučnější při ždímání
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohli zajímat

1 komentář
 1. Reagovat
  Lucie 25.12.2019 v 15:07
  3.3
  Design
  90
  Ovládání
  10
  Údržba
  100

  Mám tuto pračku 3.5 – 4 roky. Nejdříve odešel zámek dveří, takže z pračky nebylo možné dostat po vyprání prádlo žádným způsobem a ani opravář ji nedokázal na místě otevrit. Byla v opravě 10 dní – cena 2 tis. Asi po dalsich 6 pranich odešel displej – opět, pračka funkční, prala by ráda, ale jen díky chybě v elektronickém ovládání zcela nepoužitelná. Za cenu 10 tis a za výše zmiňovaných kvalit bych očekávala menší poruchovost. Pračku využívám jen 1x – 2x tydne. Co by mi na to asi řekl výrobce….

  KLADY: Design, nehlucnost.
  ZÁPORY: Poruchovy displej a zámek. Bez nich nevyperete. Prádlo se pere téměř nasucho a pak moc dobře vyprané není.
  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz