LG F74A8QDS

Předem plněná pračka LG F74A8QDS je moderním spotřebičem, který patří do energetické třídy A+++ -20%, což je opravdu vysoká úspora elektrické energie. Ostatně roční spotřeba činí pouhých 104 kWh, tedy cca 0,47 kWh na jeden cyklus, přičemž spotřeba vody je 41 litrů na jeden cyklus.

Buben má kapacitu 7 kg špinavého prádla a díky hlučnosti maximálních 52 dB během má pračka během praní velmi tichý chod. Pokud jde o odstřeďování, tam je hlučnost 73 dB a otáčky dosahují maximálních 1 400 otáček za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

LG F74A8QDS má velké množství funkcí a technologií, včetně intuitivního dotykového ovládání. Skvělou funkcí je Smart Diagnosis, což je program schopný propojit pračku se smartphonem a provést samostatnou identifikaci poruchy.

O tichý chod se stará motor Direct drive s přímým pohonem, upevněný rovnou na středu pracího bubnu, který dosahuje nejlepších hodnot v této kategorii. Díky přímému pohonu se snížila hladina hluku a také vibrací, spolu se spotřebou energie, která zásluhou tohoto motoru klesla o 21 %.

Technologie FuzzyLogic dokáže reagovat na množství prádla vloženého do bubnu, čemuž přizpůsobí prací program a upraví tak spotřebu vody i elektrické energie. Značně se tak ušetří finanční prostředky potřebné na provoz pračky a to i tehdy, kdy není kapacita pračky zaplněna na 100 %. LG F74A8QDS umožňuje praní pomocí horké páry, čímž jsou textilní vlákna uvolňována zcela přirozeně a prací prostředek tak může mnohem lépe proniknout až do hloubky.

Prádlo zbavíte odolných skvrn a nezůstanou na něm ani zbytky pracího prostředku. Tím se zvyšuje efektivita praní. Pračka LG F74A8QDS disponuje tzv. duálním sprchováním, jehož principem je sprchování prádla teplou vodou i párou. Teplá voda je čerpána ze spodní části vany a páru do pračky přivádí parní generátor. Tato technika zajistí, že je během praní udržována optimální a hlavně stálá teplota.

K dispozici je celkem 14 programů, mezi nimiž jsou Bavlna (bavlna EKO), Syntetika, Smíšené prádlo, Barevné prádlo, Tiché praní, Jemné prádlo, Dětská péče, Péče o pokožku, Sportovní a outdoorové oblečení, Ruční praní, Intenzivní 60, Rychlý 30, Allergy Care, Refresh a Přikrývky – objemné. Prostřednictvím smartphonu je možné stáhnout další programy.

Pračka má dotykový displej a přehledné ovládání v českém jazyce. Nechybí ani ochrana proti přetečení či nadměrnému pěnění. Samozřejmostí je dětská pojistka, odložený start, program na čištění bubnu a také možnost uložit si oblíbený program, který se používá nejčastěji.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 54 dB
Hlučnost při odstřeďování: 73 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 68 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie:
Šířka: 60 cm
Hloubka: 59 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 59 l

Fotografie

 

LG F74A8QDS

Chcete si o pračce zjistit ještě více? Stáhněte si Návod – LG F74A8QDS

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Pro začátek je vynikající možnost parní praní, což prádlu jedině prospěje. To je vypráno kvalitně, efektivně a mnohem rychleji. Pračka LG F74A8QDS patří k tichým modelům, takže rozhodně nepatří k rušivým elementům. Má velkou variabilitu programů, bez problémů si nastavíte vše potřebné, jako teplotu, otáčky atd., navíc díky inteligentním technologiím sama zváží prádlo a jeho množství přizpůsobí v podstatě celý průběh praní. Popisky i ovládání v češtině, přehledný displej a spousta užitečných funkcí. Předem plněná pračka LG F74A8QDS si rozhodně zaslouží pozornost. Klidně můžete tento model porovnat třeba se Samsung WW70J5446DW, jejíž recenzi zde rovněž najdete.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • tichá
  • úsporná
  • parní praní
  • velký buben
  • poměr cena/výkon
  • lez vypnout zvukový signál a dětská pojistka
Zápory
  • občas při odstřeďování maličko cestuje
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce LG najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo