Přepravky pro psy

Pes je v mnoha rodinách právoplatným členem domácnosti. Mnoho majitelů bere své psy na dovolenou, výlety nebo návštěvy k příbuzným. Aby bylo cestování se psem bezpečné, lze ho v autě vozit ve speciálním přepravním boxu. Přepravka pro psa však nemusí být používána pouze v autě. Malé psy je možné vozit také na kole nebo nosit ve speciální tašce nebo batohu.

Přepravka do auta, nebo jiný způsob zajištění zvířete během jízdy, je dle zákona povinný. Podle zákona musí být každé přepravované zvíře během jízdy zajištěno tak, aby nebylo vystaveno nebezpečí nebo neohrožovalo další pasažéry.

Při výběru přepravky narazíte na několik různých výrobků. Ne každý typ je možné použít při cestování autem. Jednotlivé výrobky se liší i výrobním materiálem. Nejdůležitějším parametrem je v tomto případě vhodně zvolená velikost.

Porovnat ceny přepravek pro psy

Nejlepší přepravky pro psy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Ferplast Atlas EL 10 48×32,5×29 cm 94 % 298 Kč Zobrazit propejska.cz
2. Trixie Trolley Tbag Elegance 88 % 1 299 Kč Zobrazit Dobra-miska.cz
3. Tommi Sirio I Přepravka 50x31x34 cm 85 % 231 Kč Zobrazit Petdiscont.cz

Typy

Psa můžete přepravovat nejen v klasické plastové nebo kovové přepravce. Zejména, co se týká menších plemen, je výběr mnohem pestřejší. Zvolit můžete vhodnou přepravku do auta, na kolo nebo na záda.

Cestovní box

Cestovní box je nejčastěji vyroben z plastu, dvířka bývají spíše kovová. Tyto boxy patří k nejoblíbenějším, jsou pevné a zároveň lehké.

Podobný vzhled mají i textilní cestovní boxy. Cestovní tašky jsou ještě skladnější, vynikají i líbivým vzhledem. Jsou vhodná pro malá i velká plemena. Nevýhodou je složitější údržba.

Klec

Pro velká plemena jsou nejvhodnější kovové klece. Klec se standardně umísťuje do zavazadlového prostoru.

Taška

V tašce lze přepravovat menší plemena psů. Díky tašce můžete mít psa při sobě kdykoliv si to budete přát. Využijete ji na procházkách nebo na cestách k veterináři. V tašce lze psa vozit i v MHD.

Batoh

Stejně jako taška vám umožní přenášení malých plemen. Batoh vám umožní mít při přenášení psa volné ruce, pokud v něm váš pes vydrží, můžete takto absolvovat i delší výlety. Kvalitní batoh by měl mít pevné nepropustné dno a měl by umožnit připoutání psa. Tím ho ochráníte před případným pádem. Zkontrolujte také způsob větrání, aby se pes během cesty příliš nepřehříval.

Autosedačka

Menší plemena psů lze za jízdy umístit i do textilní autosedačky. Tento výrobek se podobá psímu pelíšku, je však doplněn o poutací postroj. Tím psa bezpečně připoutáte. V případě autosedaček i pásů pro psy věnujte pozornost kvalitě postrojů. Nedoporučuje se používání méně kvalitních postrojů s plastovými sponami, které mají poměrně krátkou životnost.

Box na kolo

Tyto přepravky je možné umístit na zadní nosič nebo řídítka. Jsou určeny pro přepravu malých psů s hmotností do 8 kg. Nejčastěji se jedná o nylonové přepravky s pevným nepropustným dnem. V přepravce lze psa připoutat pomocí karabiny nebo můžete koupit box uzavřený.

Materiál

Přepravky se vyrábí z plastu, kovu nebo textilu. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Textilní tašky a přepravky jsou nejpohodlnější, jejich údržba je však nejsložitější.

Plastové přepravky jsou cenově dostupné, dostatečně odolné a jednoduché na údržbu. Nevýhodu plastových přepravek je kluzký povrch. Nejméně pohodlné jsou kovové přepravky, které však poskytují psovi velmi dobré odvětrávání.

Plast

Plastové přepravky můžete používat v autě i jiných dopravních prostředcích. Výhodou plastu je nízká hmotnost a dostatečná odolnost. Tento materiál není nijak náročný na údržbu. U plastových přepravek se ujistěte, že vámi vybraný výrobek splňuje bezpečnostní normy, přepravky, které splňují také normu IATA, je možné používat i v letadle.

Kov

Jsou vhodné zejména pro přepravu větších plemen. Konstrukce je většinou hliníková. Tento materiál se vyznačuje stabilitou i nízkou hmotností a psa můžete převážet v autě, vlaku ale i letadle.

Především velkým psům jsou určeny klecové přepravky. Tyto typy jsou vhodné především v letních měsících, kdy má pes přístup k čerstvému vzduchu. Jejich výhodou je i snadná údržba.

Nylon

Z nylonu jsou vyrobeny lehké, flexibilní, snadno sestavitelné přepravky. Lze je použít i jako pelech na občasné přespání. Součástí nylonových přepravek může být i rozkládací výběh. Nevýhodou je složitější údržba, hůře se budete zbavovat chlupů i zápachu.

Velikost

Nejdůležitějším parametrem při výběru přepravky je správně zvolená velikost. Pro to, abyste vybrali vhodnou velikost, je třeba psa důkladně změřit. Měřit vy se měla výška psa a to od tlapy po vrcholek hlavy a dále pak délka od čenichu po špičku ocasu. K naměřeným hodnotám se doporučuje připočítat cca 15 cm. Takto prostorný box umožní psovi alespoň nějaký pohyb.

Pokud budete vybírat přepravku pro štěně, můžete připočítat ještě více centimetrů. V tomto případě je vhodné vybrat přepravku, která umožňuje nadbytečný prostor přepažit.

Značka

Přepravky koupíte od značek DOG FANTASY, IMAC, M-Pets, Ferplast, Trixie, Maelson a další.

Cena

Cena přepravních boxů není nijak vysoká. Do 1 000 Kč lze koupit textilní přepravky, autosedačky, batohy i tašky na kolo. Ještě levněji vás mohou stát jednoduché plastové boxy pro nejmenší psy.

Do 1 500 Kč jsou k dostání plastové i textilní přepravky vhodné pro středně velké psy. Cena přepravek pro středně velká a velká plemena bývá v rozmezí 2 – 5 000 Kč. Vybírat můžete mezi klecí i plastovou i textilní přepravkou.

Porovnat ceny přepravek pro psy

Otázky a odpovědi

Co dalšího je možné pro bezpečné cestování psa pořídit?

Kromě přepravky lze v autě použít i bezpečnostní pás pro psa. Ten jednoduše připnete k obojku nebo postroji a zabráníte tak psovi, aby se během jízdy v autě pohyboval. Cesta bude bezpečnější pro vás i psa samotného. Větší pes může také cestovat v zavazadlovém prostoru, který je doplněn o speciální mříže. Mříže je možné použít ve všech standardních typech automobilů.

Jak zajistit v autě čistotu?

O čistotu autosedačky se postará ochranná deka. Jedná se o další příslušenství, které můžete při cestování použít. Deka ochrání sedačky před špínou, chlupy i nečistotou. Deka se pomocí velkým poutek připevní k hlavovým opěrkám na předních i zadních sedadlech. Znečištěnu deku je možné prát v pračce. Kromě dek, které se umísťují na sedačky, je možné koupit i deku určenou do kufru auta.

Jak psa na přepravku naučit?

Ať už koupíte jakoukoliv přepravku, tašku nebo box, budete muset psa před prvním použít na tento výrobek zvyknout. Není rozumné nepřipraveného psa do přepravky zavřít a vystavit ho tak nepříjemné a stresové situaci.

Učení by mělo být postupné, trvat může i několik dní. Klec či přepravku byste měli nechat otevřenou, aby si ji pes mohl očichat. Vhodné je do ní umístit pamlsek nebo hračku. Teprve poté, co se bude pes cítit v přepravce bezpečně, bude cestování příjemné pro zvíře i pro vás.

Závěr

Přepravky pro psy mají mnoho podob. Ať již zvolíte jakýkoliv typ, vždy myslete na správné používání přepravního boxu. Každá box musí být v autě připoután pomocí pásu tak, aby za jízdy nijak necestovat. Malé boxy je možné vozit i pod nohama spolujezdce.

Jestliže nechcete psa během cesty zavírat do přepravky, musí cestovat připoutaný bezpečnostním pásem, nebo speciálním postrojem. Výhodou pásu je velká skladnost a nižší pořizovací cena.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroj: www.bezednamiska.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (59 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Přepravku pro psa používáme hlavně když jedeme na veterinu, ale i jindy jí vozím v autě. Držím se u všech potřeb značky Ferplast.

  2. Článek mi hodně pomohl s výběrem, děkuji mockrát.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo