Acema

Společnost Acema Credit Czech, a.s. vznikla již v roce 2000 a od doby svého vzniku a poskytnutí prvního úvěru v roce 2003 poskytla půjčku více než tisícům uživatelů. Acema se specializuje zejména na úvěry pro podnikatele a živnostníky a v nabídce má samozřejmě i spotřebitelské půjčky. Na nebankovní společnost Acema se obracejí výhradně klienti, kteří nepochodili u své banky, Acema totiž půjčuje všem.

Acema

Ve většině případů není třeba ani dokládat příjmy a úvěrové produkty má připravené ke schválení i pro klienty kteří již mají záznam v registru dlužníků. Pokud uvažujete že si od Acema půjčíte či hledáte spolehlivý a rychlý nebankovní úvěr, rozhodně se vám vyplatí přečíst celou recenzi až do konce. O pár řádků níže se totiž dočtete, co vše se za půjčkou od společnosti Acema skrývá, jaký je v tom háček a společně se samozřejmě podíváme nejen na její zjevné výhody, ale i nevýhody.

Jak Acema funguje?

Půjčky od společnosti Acema jsou zpravidla vyřízené rychle a jednoduše o jakýkoliv nabízený úvěrový produkt můžete zažádat online a co k tomu potřebujete? Jediné, co k tomu v drtivé většině případů budete potřebovat je pak nemovitost ve vašem vlastnictví bez ohledu na žádanou částku. Ať už se bude jednat o bezúčelový úvěr v řádech tisíců nebo o business úvěr v objemu 50 milionů korun je zkrátka třeba zastavit svou nemovitost.

Odhad ceny nemovitosti totiž určuje, jaký je klientův strop výše úvěru v závislosti na procentech. Co se týče spotřebitelského úvěru, tam vám Acema poskytne až 70 %. Podnikatelům nabídne čerpání finančních prostředků až do 90 % hodnoty nemovitosti. Vhodnou nemovitostí se stane ta nemovitost, kterou má žadatel ve vlastnictví, může jí tak jednoduše být chata, byt, kancelář, pozemek nebo samozřejmě rodinný dům. Úvěr může získat nejen nezaměstnaný či rodič na rodičovské dovolené, vše ovšem záleží na posouzení společnosti Acema která vyhodnotí vaši životní situaci aby nedošlo k rapidnímu poklesu životní úrovně.

V současnosti Acema nabízí úroky v obdobné výši jako bankovní společnosti, je tedy na uvážení každého, zda zvládne svůj závazek řádně a včas hradit, protože to vzhledem k výši úroků rozhodně nemusí být nemožné, jak se mnohdy může zdát například u některých nebankovních společností poskytujících krátkodobé úvěry. Každou žádost posuzuje specialista individuálně a ten se vám pak věnuje i po celou dobu trvání úvěru a využít jeho služeb můžete například v momentě, kdy nečekaně dostanete do nepříjemné životní situace.

Přejít na web

Půjčky od Acema

Jak jsme již zmínili, varianty úvěrů, doba splácení a jejich výše se liší v závislosti, zda žádáte jako podnikatel či nikoliv. Společnost Acema tak poskytuje úvěry od 100 000 korun až do 50 milionů korun. Délka měsíčních splátek se pohybuje v rozmezí 1 roku až 20 let.

Kromě půjček prakticky na cokoliv můžete u společnosti Acema samozřejmě vyřídit i konsolidaci stávajících úvěrů včetně těch v exekuci. V nabídce je i Americká hypotéka, úvěry pro developery a další produkty jako je zpětný leasing který ve zkratce dokáže profinancovat majetek zpětně a Acema zároveň okamžitě poskytuje zálohu 750 000 Kč, produkt tzv. dohypotéka poskytuje úvěr ke stávající hypotéce který lze splatit prodejem nemovitosti či z jiného zdroje. Pro podnikatele je připraven i úvěr od 100 000 Kč bez zástavy movitého či nemovitého majetku za předpokladu že roční obrat firmy nebo živnostníka přesahuje milion korun.

O úvěr může žádat každý plnoletý občan který vlastní nemovitost k zástavě kdekoliv na území České republiky. K žádosti pak stačí dodat kopie dvou osobních dokladů, potvrzení o výši příjmů nebo daňové přiznání a výpisy z bankovního účtu. Žádost probíhá online v přehledném prostředí na oficiálních webových stránkách nebo lze kontaktovat operátora na klientské lince. Posuzování žádosti začíná u samotného odhadu tržní hodnoty nemovitosti, v případě kladného vyřízení žádosti se jen podepíší úvěrové smlouvy a celá záležitost může trvat klidně jen 48 hodin.

Odložené a mimořádné splátky u Acema

Společnost Acema se snaží vyjít vstříc všem svým klientům, a to za každých okolností a ve všech případech kdy si klient uvědomuje svou nešťastnou situaci a řeší ji okamžitě. Acema umožňuje odložit tři po sobě jdoucí splátky, následně musíte celý rok, tedy 12 po sobě jdoucích měsíců platit svůj závazek řádně a včas.

Maximální počet odložení splátek po celou dobu trvání úvěru je však 12. Úvěry od Acema nelze nijak pojistit, ale ještě existuje jeden pomyslný záchranný kruh ze strany společnosti, ta vám může na 24 měsíců snížit splátky až o 30 %. Za každé okolnosti je však nutné vše řešit ihned aby se dalo předejít rozhodně nepříjemným následkům.

Acema umožňuje mimořádné splátky i předčasné splacení dluhu, je však nutné počítat s možnými poplatky kterým se nevyhnete v případě, že ročně uhradíte více než 25 % z celkového úvěru.

Výhody

Značnou výhodou úvěrů od Acema je možnost získání finanční hotovosti i v případech kdy se jako žadatel nacházíte v registru dlužníků. Společnost všechny žádosti řeší zcela individuálně a sama razí krédo, že jde všechno vyřešit i bez banky. Zároveň však nabízí úrokové sazby srovnatelné s těmi, které dokáže nabídnout právě banka.

Peníze zvládnou vyplatit už do 48 hodin od podání žádosti o úvěr který je vyhodnocen během 10 minut, velice brzy tedy víte, na čem si stojíte. Velkou výhodu vidíme i v zaměření společnosti na klienta kterému se snaží po celou dobu trvání úvěru vyjít vstříc i v nepředvídatelných situacích.

Nevýhody

Jasnou nevýhodu shledáváme zejména ve chvíli, kdy klient přestane plnit své závazky a nedodrží podmínky které stvrdil svým podpisem. Problémy totiž sami od sebe bohužel nemají tendenci mizet a vzhledem k nutnosti zástavy nemovitosti se může stát, že taková nemovitost skončí v aukci a klient rázem v existenční krizi.

Shrnutí

Produkty nabízené společností Acema hodnotíme velice kladně, všechny nesou transparentní podmínky a mohou být s klienty dohodnuty i individuálně. Pokud potřebujete větší obnos peněz, uvědomujete si veškerá rizika které zástava vaší nemovitosti může přinášet, pak může být půjčka od Acema dobrou volbou se kterou můžete mít jen ty nejlepší zkušenosti a která vám jednoduše dokáže vytrhnout trn z paty ve chvílích, kdy nikdo jiný nepomohl.

Produkty od Acema proto doporučujeme zejména žadatelům, kteří si mohou být, alespoň v rámci možností, jisti svou finanční situací do budoucnosti v takové míře, že v případě dlouhodobého neplacení úvěru nezpůsobí existenční újmu sobě a svým nejbližším.

Přejít na Acema

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (103 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

11 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Během několika dní vyřízená půjčka. Oceňuji snahu domluvy a navést člověka, co je pro její splnění třeba.

 2. Super je individuální přístup, s kterým se celá záležitost ohledně půjčky vyřizuje.

 3. Jako alternativa k tradičním bankám mi Acema poskytla dobrou službu. Neřešili tolik podrobností, bylo to pro mě celkově víc volný a mně to pomohlo najít v dnešní době dobrého a stabilního finančního partnera. Možná bych trochu zlepšil komunikaci ohledně úroků, ale je to o lidech, takže se na tom dá zapracovat individuálně. Celkově pro mě pozitivní zkušenost.

 4. Bez pochyb to pro mě bylo řešení, který mě stálo něco navíc, ale ve chvíli nouze pomohlo řešit situaci a Acema se zachovala v mém případě solidně.

 5. Reply
  Marek Libinský 5.10.2023 v 15:09

  Setkal jsem se u Acemy s profi přístupem, takže veškeré vyřizování a domlouvání postupů tu proběhlo rychle a jednoduše.

 6. Nejenže je Acema poskytovatel zajištěných úvěrů, což se tu celkem rozvinutě probírá, ale taky je to firma, která mi umožnila na přímo investovat do jejich úvěrů. Zatím jsem si její úvěry vybíral přes platformu Bondster, kde má svojí nabídku, nyní se mi ale Acema sama ozvala a přizvala mě do jejich klubu s vyhlídkou možnosti investovat do vybraných a investičně zajímavých úvěrů s vyšším výnosem, což běžně nikde ani u konkurence nemám.

 7. Berou si za to něco, ale není to mimo mé možnosti. Spíš beru v potaz, že jsou schopni přijmout fakt, že mám nějaké své dluhy/platby, který tím spláchnu a zůstanou mi jen oni. Splnil jsem veškerý jejich body, co bylo třeba, takže mi to schválili a dali.

 8. Úvěr jsem si vyřizoval telefonicky a v podstatě bych řekl, že mě příjemně překvapilo, jak rychle to šlo i se schválením zařídit. Zatím žádné změny a splátky jak se nechalo s nimi domluvit.

 9. Závazek vůči Acemě se mi podařilo splatit se stanovenými splátkami za nastavenou dobu bez komplikací. Během tý doby jsem byl s jejich zaměstnancem v kontaktu snad jen jednou a to abych si připomněl jen případné možnosti ohledně dřívějšího splacení, který jsem nakonec ani nevyužil a nechal to být, tak jak je.

  • Vím, že mi o tom taky říkali hnedka ze začátku, ale ještě se mi nepodařilo našetřit tolik, aby mi to za to stálo využít. Měsíční splátka mi vyhovuje, takže jestli toho využiju do budoucna je otázka.

 10. Jednání s Acemou jsem zažil bezproblémový, uvedli mě do půjčky, řekli podrobnosti a domluvil jsem si s nimi kolik bych potřeboval na kolik. Udělali posudek a do několika dní jsem od nich měl peníze. Bylo to pro mě takové nutné zlo, ale zachránil jsem si tím svojí situaci a teď jsem v pohodě. Za mě ok.

Přidat komentář

Recenzer
Logo