Robzone Duoro XCLEAN Profi

V posledních letech se s robotickými vysavači roztrhl pytel a může tak být poměrně těžké se v jejich nabídce vyznat. Právě z tohoto důvodu patří robotické vysavače mezi produkty, které zkoušíme v naší redakci velice často a už víme, na co se při testování zaměřit. Dnes jsme se rozhodli posvítit si na velmi oblíbený model Robzone Duoro XCLEAN Profi.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Většina robotických vysavačů Robzone má nadčasový design, který by měl zapadnout do interiéru i když se trochu změní módní trendy. Velmi moderně pak působí díky svému displeji a podsvícení tlačítek, vlastně dotykového displeje.

Oproti mnohým modelům je trochu robustnější, ale velikost je dána řadou jeho funkcí, kapacitou nádobky na nečistoty apod. Když to člověk zváží, nejednou se vysavač zdá být poměrně malý. Design a velikost tedy hodnotíme velice kladně.

Funkce a příslušenství

Robotický vysavač Robzone Duoro XCLEAN Profi má širokou škálu praktických funkcí a vychytávek. To nejdůležitější je, že si můžete zvolit, zda má vysavač jen vysávat, vysávat a zároveň i vytírat na sucho, nebo vysávat + vytírat na mokro + vysoušet. Tento vysavač je taky skvělým pomocníkem pro vytírání, pokud máte podlahy choulostivé na vyšší vlhkost. Navíc dokáže vysát všechny povrchy. Pro různé druhy podlah a nečistot má vysavač dva různé kartáče, ze kterých si můžete vždy vybrat.

Vysavač můžete ovládat dálkovým ovládáním, mobilním telefonem, ale také za pomoci tlačítek na jeho povrchu. Možností tak máte celou řadu a zavděčí se tak rozličným skupinám uživatelů. Volit můžete ze 4 uklízecích režimů, které se zaměřují na pohyb vysavače po místnosti.

Což jistě oceníte zejména ve chvíli, kdy potřebujete v určité části místnosti něco během vysávání udělat. Na jedno nabití dokáže vysavač uklidit až 180 m2 a pojmout až 1 litr odpadu, nepřetržitě uklízet dokáže až 2 hodiny.

Bezpečnost

Robzone Duoro XCLEAN Profi je vybaven standardními bezpečnostními čidly proti pádu ze schodů nebo proti nárazu do nábytku, navíc je možné použít i virtuální zeď, aby vysavač uklízel jen tam, kde chcete.

Náš test

Nastavení v mobilní aplikaci, která je naštěstí v češtině nám nejdřív připadalo složité, ale během chvilky jsme se s ní sžili. Nastavili jsme si jaký úklid bychom si přáli a pustili jsme robota do práce po naší kanceláři.

Zvolili jsme si vysávání + vytírání + sušení, protože podlaha už opravdu potřebovala uklidit. Nečistoty opravdu mizely velice rychle a robot se spokojeně proháněl prostorem. Jen jsme byli trochu zaskočeni jeho hlučností.

Parametry

Výrobce: Robzone
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 3,5 kg
Hlučnost: 70 dB
Filtr: Hepa filtr
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 2200 mAh
Provedení: bezsáčkové
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,1 l
Doba provozu: 100 min
Časovač: ano
Dálkové ovládání: ano
Wifi připojení: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

robzone duoro xclean profi

Robzone Duoro XCLEAN Profi

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Za nás se jedná o nejlepší model robotického vysavače, který jsme doposud zkoušeli. Spokojeni jsme byli s hodně modely, ale tento předčil. Samozřejmě, že je zde pár věcí, na které by se mohli vývojáři do budoucna zaměřit, ale nijak neovlivňují jeho funkčnost.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9
5.8Hodnocení čtenářů
Design
5.2
Ovládání
6.5
Údržba
5.7
Klady
 • pěkný design
 • výdrž baterie
 • snadné ovládání
 • mobilní aplikace
 • mopování a vysávání 2v1
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

10 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Marcela Spaská 31.5.2023 v 19:29
  1.65
  Design
  0
  Ovládání
  0
  Údržba
  100

  Dobrý den, zakoupila jsem vysavač před 4 lety za částku 15000,- Kdybych věděla že neprodávají náhradní díly- nikdy bych si ho nekoupila. Takže, za mě, špatná volná.

  Klady: Zápory
  Zápory: Zápory
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. NEKUPUJTE předražené nekvalitní čínské vysavače

  Porovnejte si například Duoro XClean s vysavačem Sencor SRV 4000GD-EUE3. Jsou to stejné vysavače lišící se pouze krytem. Samozřejmě Made in China. A když porovnáte ceny, zjistíte, že Duoro XClean je skoro 3x dražší. Nečekejte, že za tu nehoráznou cenu budete mít solidnost firmy. Jak už pan Stanislav Kubín v negativních recenzích napsal, solidnost obchodu poznáte při řešení problémů. Zde je moje negativní zkušenost:

  Pořídil jsem si Duoro XControl Profi, který přestal fungovat krátce po záruční době. Zjistil jsem, že příčinou je prasklý ventilátor motůrku, jehož cena je cca 400 Kč. Protože si motůrek dokážu vyměnit sám, obrátil jsem se na RobZone, zda bych si mohl motůrek od nich koupit. Odpověděli, že mi motůrek neprodají, ale pokud mám zájem, mohu vysavač zaslat k nim na pozáruční servis. Cenu opravy včetně poštovného asi uhodne každý. V dalším mailu jsem jim vysvětlil, že je pro mě ekonomicky i časově nevýhodné zabalit vysavač a poslat jej do Prahy k opravě, když si motůrek umím vyměnit sám. Obdržel jsem opět zamítavou odpověď. Když jsem jim vyjádřil nespokojenost s přístupem firmy k danému problému, přišel mi mail od vedoucího servisního oddělení pana Karla Poláka – opět stejná odpověď s odkazem na servis. Ještě jsem se obrátil přímo na majitelku firmy pí Martinu Léblovou – ani se nenamáhala odpovědět, což považuji za nezdvořilost a neúctu k zákazníkům. Problém jsem nakonec vyřešil jinak.

  Když už chcete mít čínský vysavač pochybné kvality, kupte si jej raději jinde za několikanásobně nižší cenu. Robzone už nikdy více!

 3. Nejsem spokojený

 4. Předražený nekvalitní výrobek. V záruční době potřetí v servisu. Třetí a pokaždé jiná závada se objevila po doručení z opravy. Už bych tuto značku nekoupil.

 5. 2
  Design
  50
  Ovládání
  60
  Údržba
  10

  Už bych ho nekoupil , servis bída, vše musíte posílat do Robzone a platit i když by jste si to opravili lehce sám

  Klady: Vysává
  Zápory: Dlouho se nabíjí, pokud si chcete po záruce něco sám opravit, během 5 minut to máte, musíte to stejně přeposlat do servisu Robzone, během 3 roku potřetí vylagrovane převody, vše plast a oprava za drahé peníze plus doprava, chtějí si vydělat, už bych to nekoupil
  Přínosný(3) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. Hledala jsem jednoduchého pomocníka, který by zvládl uklízet jak koberce, tak tvrdé podlahy. Nakonec jsem si díky vašemu článku vybrala Robzone Duoro XCLEAN Profi a jsem opravdu maximálně spokojená.

  • Reply
   Mezerova Jana 15.10.2022 v 16:51
   1.5
   Design
   0
   Ovládání
   90
   Údržba
   0

   Mam robot 7 letjsem spokojenapotrebuji novou nabíjecí bateriikde ji koupit a kolik by stojí děkuji

   Přínosný(0) Nepomohl(3)You have already voted this
 7. Koupili jsme Robzone Duoro XCLEAN Profi do naší firmy, protože potřebujeme mít čisté podlahy kvůli neustálému pendlování zákazníků. Pracuje dobře, jen by mohl být méně hlučný, ale to není zase taková tragédie. Své si odpracuje, i když občas málem podrazí někomu nohy když jede a nezastavuje.

 8. 1.65
  Design
  40
  Ovládání
  40
  Údržba
  20

  Komunikace s reklamačním oddělenim příšerná. Zřejmě někde v Číne.
  Mail chodil ve tři a v pět ráno.
  Oprávněná reklamace neuznána.
  Po čase jsem zjistil, že se jedná o vysavač Proscenic. Stejný design, parametry jenom rádoby drahý vysavač stojí u jiné firmy 4000,-

  Klady: Vysaje, i když taky nic moc
  Zápory: Vysavač do všeho vráží. Arogance firmy.
  Přínosný(2) Nepomohl(0)You have already voted this
 9. 4.5
  Design
  90
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Chtěla bych poděkovat za rychlou záruční opravu, která se netýkala funkčnosti vysavače. Možnost dopravy do zásilkovny a zpět je skvělá. Komunikace také.
  Děkuji

  Klady: Jsem velmi spokojena. Hrubší koberce sice nebere, ale v ložnici pod postelí a v kuchyni pod linkou je skvělej. Mám kočku a on to zvládá.
  Zápory: Všechno samozřejmě není perfektní, ale to už by byl dokonalý, což není.
  Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo