ETA Raggio 5225 90000

Dnes se nám pro naše testování dostává pod ruce robotický vysavač ETA Raggio 5225 90000, který má poměrně protikladné hodnocení od zákazníků. To nás velice překvapilo, protože značka ETA vždy patřila mezi lépe hodnocené. No co, podíváme se, jak na tom tento model doopravdy je.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Design tohoto vysavače na nás působí velmi elegantně protože má jednoduchou linii bez zbytečných ozdob a černá barva je opravdu slušivá. I logo je smysluplně umístěno, takže za nás se jedná i o ozdobu interiéru.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Robotický vysavač ETA Raggio 5225 90000 je vysavač určený, jak na tvrdé podlahy, tak koberce. Zároveň pak zvládne vysávání i vytírání. Kromě toho vysavač vyniká laserovou navigací a možností nastavit si nejen čas úklidu, ale i kterou místností má s úklidem začít nebo které místnosti či zóny neuklízet. Jen pozor na to, že tato navigace z mobilní aplikace je dostupná pouze pro jeden zadaný půdorys – tedy jedno patro.

Kromě toho disponuje vysavač čidlem na znečištěná míst a jim pak věnuje více času či opakovaný úklid.
ETA Raggio 5225 90000 má tři rozdílné stupně výkonu pro různou míru znečištění, výkon si můžete nastavit přes mobilní aplikaci.

Po dokončení úklidu nebo při téměř vybité baterii se vysavač sám vrátí do nabíjecí stanice. Nabíjení do plné baterie trvá cca 5 hodin a na jedno nabití dokáže vysavač uklízet necelé dvě hodiny.

Pokud potřebuje vysavač nějakou údržbu sám vás na tuto skutečnost pomocí mobilní aplikace upozorní. Alergiky jistě potěší trojí filtrace, která vzduch od prachu spolehlivě vyčistí.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Vysavač samozřejmě disponuje čidly proti pádu ze schodů a narážení do nábytku. Vyšší přesnosti dosahuje právě díky laserové navigaci.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Jelikož se výrobci ani prodejci nezmiňují o tom, jak si vysavač poradí třeba s chlupy, řekli jsme si, že bude nejlepší jej vyzkoušet v domácnosti, kde se zvířátka pohybují a jsou tam jak tvrdé podlahy, tak koberce. Spárování s routerem bylo poměrně náročné a chvilku nám zabralo, takže v tomto bodě má řada recenzí asi pravdu.

Na druhou stranu možnosti nastavení v aplikaci jsou opravdu bohaté. Vysavač je tedy nastaven a nabit a může jít do akce. Nejprve jsme nastavili úklid kuchyně, kde máme na podlaze dlažbu a výsledek byl opravdu dobrý, jen hlučnost nám přišla vyšší než u konkurenčních modelů.

Následně byl nastaven k úklidu obývací pokoj, kde je plovoucí podlaha, ale i koberec. Z plovoucí podlahy chlupy rychle mizely a nezůstával na povrchu ani žádný viditelný prach, s kobercem měl však vysavač problém a chlupy z něj vysát nedokázal.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Eta
Zařazení:robotický vysavač 
Hmotnost:5,5 kg
Hlučnost:75 dB
Sací výkon:
Filtr:Hepa filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:0,5 l
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie:2600 mAh
Doba provozu:100 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - ETA Raggio 5225 90000

ETA Raggio 5225 90000

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8 Hodnocení

Vysavač není špatný, ale měl by být zařazen mezi vysavače na tvrdé podlahy. S rohy a podél stěn vysál vysavač velice dobře, čímž zase konkurenci předhání. Možnosti nastavení skrze mobilní aplikaci jsou opravdu široké a aplikace není nijak náročná. Pokud se podíváme na pořizovací cenu, tak bychom však v této cenové relaci volili asi jiný model.

Design
8.0
Ovládání
8.5
Údržba
8.0
KLADY
 • pěkný design
 • snadné ovládání
 • výdrž baterie
 • mobilní aplikace
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě CZC.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz