Test robotických vysavačů

Žádná domácnost se bez vysavače rozhodně neobejde. Proč si ale takový úklid neulehčit a nepořídit si malého, šikovného a hlavně moderního pomocníka, který bude uklízet i když nebudete doma nebo se vám zkrátka nebude jen chtít vysávat. Robotické vysavače jsou určeny zejména na úklid (čištění) tvrdých podlah jako laminát, parkety či kámen. V případě koberců je možné vysávat jen koberce s krátkým vláknem, které je maximálně 1 až 1,5 centimetrů, navíc to zvládnou jen výkonnější modely.

Skvělé je, že u robotických vysavačů existuje tzv. virtuální zeď, díky níž se dá vymezit přesná plocha, na které má přístroj uklízet. Tím předcházíme tomu, aby vysavač zajel na taková místa, kde by se mohlo něco převrhnout nebo třeba vylít, případně by hrozilo poškození samotného vysavače.

Oblíbené značky

My jsme pro vás připravili přehled nejzajímavějších modelů, mezi nimiž si můžete zkusit najít svého favorita, který se stane členem vaší domácnosti, na kterého díky jeho kvalitám a úklidovým schopnostem nedáte dopustit. Mezi nejběžnější značky patří iRobot, Tesla, Evolveo, Hobot nebo také Sencor, Evovacs či LG.

Výběr robotického vysavače

Když budete tápat u některého parametru, projděte si článek – Jak vybrat robotický vysavač, kde třeba zjistíte, co nejdůležitějšího obsahuje energetický štítek. Samozřejmostí jsou i recenze jednotlivých modelů, jež vám trochu přiblíží vlastnosti každého modelu.

Jak se vám líbí náš test robotických vysavačů?

Test robotických vysavačů
Průměrné hodnocení 4.4 z 177 hlasů

 

 


Test robotických vysavačů 2020

TOP produkt Recenze iRobot Roomba 980

Recenze iRobot Roomba 980

Mezi robotickými vysavači patří iRobot Roomba 980 k naprosté špičce. Vašim podlahám věnuje maximální péči s dokonalým ...

10
Výhodný 2 Recenze iRobot Roomba 876

Recenze iRobot Roomba 876

Robotický vysavač iRobot Roomba 876 je považován za jeden z nejvíce účinných modelů pro suché sání. Přestože váží 6,4 ...

10
3 Recenze Tesla RoboStar T30

Recenze Tesla RoboStar T30

Robotický vysavač Tesla RoboStar T30 je určen pro mokré i suché vysávání různých typů podlah. Má velmi slušnou výdrž, ...

Uživatelské hodnocení:
9.5
4 Recenze iRobot Roomba 616

Recenze iRobot Roomba 616

Špičkový robotický vysavač iRobot Roomba 616 pracuje zcela samostatně a efektivně. Uklidí jakýkoliv typ tvrdých podlah ...

9.5
5 Recenze iRobot Roomba 681

Recenze iRobot Roomba 681

Robotický vysavač iRobot Roomba 681 se stane vítaným pomocníkem každé domácnosti, protože klidně uklidí během vaší ...

9.5
Výhodný 6 Recenze Hobot Legee-668

Recenze Hobot Legee-668

Robotický mop Hobot Legee-668 je skvělým pomocníkem na vysávání, suché mopování, mokré mopování i dávkování vody, takže ...

9.5
Cena / kvalita 7 Recenze Evolveo RoboTrex H5

Recenze Evolveo RoboTrex H5

Robotický vysavač Evolveo RoboTrex H5 umožňuje mokré stírání vodou. Tento inteligentní přístroj se pohybuje po ...

Uživatelské hodnocení:
9
8 Recenze iRobot Roomba 605

Recenze iRobot Roomba 605

Robotický vysavač iRobot Roomba 605 je ideálním pomocníkem na všechny typy podlah, včetně koberců. Na jedno nabití ...

9
9 Recenze iRobot Roomba 866

Recenze iRobot Roomba 866

Robotický vysavač pro suché sání iRobot Roomba 866 je zároveň také bezsáčkový, což je u tohoto druhu běžné. V provozu ...

9
13 komentářů
 1. Reagovat
  Yveta 12.1.2019 v 22:52

  Děkuji za vaše komentáře a hodnocení několika robotických vysavačů, jsem ve fázi, kdy jsem se rozhodla jej koupit a hledám ten nejvhodnější. Bohužel mi ve vašich „testech“ chybí produkt robzone o němž jsem uvažovala a to s ohledem na fakt, že v posledních několika dnech jej zakoupili moji dva známí, tudíž musím čekat na jejich hodnocení. U Vás jsem se nedočkala.

  • Reagovat moje foto 96x96 - Test robotických vysavačů
   Adam 12.1.2019 v 23:19

   Dobrý den, Yveto, děkujeme za podnět. Máme v plánu otestovat další modely robotických vysavačů. Na trhu je mnoho modelů, bohužel zatím nemáme takovou kapacitu, abychom je zvládli otestovat všechny. Tak postupujeme od nejoblíbenějších. Pravidelně testy doplňujeme.

 2. Reagovat
  Košťál Zdeněk 23.1.2019 v 20:22

  Robzone, je dobrý vysavač dokud se nerozbije. Pak nejsou vůbec schopni opravy. Pošlou ho opravený, ale závada stále trvá. A to jim servis trvá i více jak měsíc.

 3. Reagovat
  Martin 7.2.2019 v 9:40

  Dobrý den.
  Píšete, že testujete od nejoblíbenějších, třeba na Heuréce jsou mezi top ten(robotickými) hned tři vysavače od Xiaomi a tady nevidím ani jeden, dva z nich mají laserový systém mapování prostoru, přijde mi to jako reklama na značku iRobot.

  • Reagovat
   Pavel 26.12.2019 v 22:00

   Vaše hodnocení spíše vypadá jako reklama na určitou značku, bohužel nejsem jediný, kdo si to tady mysli….

  • Reagovat moje foto 96x96 - Test robotických vysavačů
   Adam 7.2.2019 v 15:57

   Dobrý den, Martine, máte pravdu, že aktuálně je převaha iRobot modelů. V následujících měsících máme v plánu otestovat další (nové) modely a přidat je do testu. Budou tam další značky jako Xiaomi, iLife, Hoover a další. Postupně aktualizujeme testy o nové produkty ve všech kategoriích, bohužel zatím nemáme kapacitu týmu takovou, abychom mohli tak pružně reagovat na všechny nově přicházející produkty na českém trhu. Snažíme se, jak jen to jde.

 4. Reagovat
  Ivan Růžička 13.2.2019 v 14:58

  Dobrý den, máme vysavač Robzone. A jak píše Zdeněk. Už po třetí ho posíláme se stejnou závadou na reklamaci. Přijde po měsíci a hned po zapnutí dělá, to proč jsme ho na reklmaci posílali. Tak si říkám, že bych chtěl vidět toho jejich technika. Ale jinak jsme s vysavačem spokojení. Byt tam jiný servis, tak by jsme ho chtěli znovu.

 5. Reagovat
  Eva 23.3.2019 v 18:08

  Ta samá zkušenost. Robzone dobrý vysavač, ale od první reklamace byly stále problémy. Reklamovan 3x.Ted již nepoužitelný.

 6. Reagovat
  Pavel 27.3.2019 v 11:58

  Špatný kup,samá reklamace stale dokola.Téměř zbytečná věc,nefunguje jak by asi měla,nádržka na vodu je prázdná asi v 1/3 kapacity baterie,potom to tahá suchý hadr..nefunguje s virtuální zdí,mizerně uklízí.
  Dalo by se říct škoda peněz….

  • Reagovat moje foto 96x96 - Test robotických vysavačů
   Adam 27.3.2019 v 14:28

   Dobrý den, Pavle, o jakém modelu konkrétně píšete?

   • Reagovat
    Adam 15.7.2019 v 16:36

    Určitě o Robzone, stejná zkušenost. Nekupovat!

 7. Reagovat
  Liba 23.9.2019 v 15:45

  Dobry den, nemate prosim nejake zkusenosti nebo feedback na roboticke vysavace Miele? Je to celkově dobra znacka, ale hlavne by me zajímalo jak si dokaze poradit s kobercovými trasnemi. Je to pomerne draha zalezitost a tuto informaci, i když myslim, ze je docela dulezita, nemohu nikde najit. Dekuji Liba

 8. Reagovat
  Veronika 25.10.2019 v 10:02

  Presne tak! Xiaomi ted konkuruje tem nejlepsim.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


Komentáře / diskuse / hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz